معنی کلمات روی یخچال فریزر

4.6/5 - (39 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

روی نمایشگر لوازم خانگی یکسری کلمات یا اختصارات وجود دارد که به ما در استفاده بهینه تر از آن وسیله کمک شایانی می کند. در این مطلب ما می خواهیم به طور کلی تعدادی از معنی کلمات روی یخچال فریزر که در میان انواع برندها مشترک است را به شما عزیزان توضیح دهیم. شما با یادگیری این کلمات می توانید خیلی بهتر و راحت تر از یخچال فیریزر خود در منزل استفاده نمایید.

در صورتی که با با فشردن دکمه هر یک از این موارد، فرمان مورد نظر انجام نشد، حتما از یک متخصص کمک بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، می تواند شما عزیزان را در تعمیر و رفع عیب کار نکردن دکمه های یخچال فریزر کمک کند.

معنی کلمات روی یخچال فریزر

کلمه Power در یخچال فریزر و کاربد آن

معنی: این کلمه روی تمام لوازم خانگی وجود دارد و معنی آن “قدرت” است.

کاربرد: با یکبار لمس آن، صفحه نمایشگر روش می شود و اطلاعات و دمای یخچال فریزر را نشان می دهد. با لمس 3 ثانیه ایی این دکمه یخچال خاموش می شود. همچنین با لمس آن یخچال روشن می شود. به شرط آن که یخچال را هنگام خاموش کردن از پریز برق نکشیده باشید.

معنی کلمه Mute و کاربرد آن

معنی کلمه Mute در یخچال فریزر

معنی: معنی لغوی این واژه “قطع” است.

کاربرد: هنگامی که درب یخچال فریزر بیش از یک دقیقه باز بماند، آلارمی از دستگاه شنیده می‌ شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که درب یخچال فریزر را بیش تر از این مدت باز نگه دارید، می‌ توانید آلارم را با استفاده از این کلید قطع کنید.

معنی کلید Super در یخچال فریزر و کاربرد آن

معنی: معنی لغوی این کلمه “فوق العاده” می شود.

کاربرد: کاربرد این حالت در یخچال فریزر شما، انجماد سریع است. معمولا زمانی استفاده می شود که یخچال فریزر را برای مدت زیادی جهت تمیز کردن یا… خاموش می کنید و بعد قرار دادن مواد غذایی نیاز به انجماد سریعتر از حد طبیعی دارید. هنگامی که فرآیند انجماد سریع کامل شود، این حالت به صورت خودکار قطع می‌شود. اگر قبل از این زمان قصد خروج از این فرایند را دارید باید مجددا کلید Super را فشار دهید.

معنی کلمه Temp یا  FRE.TEMP و کاربرد آن در یخچال فریزر

معنی: معنی این کلمه “دما” می شود.

کاربرد: در مبحث معنی کلمات روی یخچال فریزر، کاربرد این دکمه برای تنظیم دمای فریزر و یخچال می باشد. دو کلید مجزا برای این فرایند وجود دارد. یکی برای تنظیم دمای فریزر و یکی برای تنظیم دمای یخچال. هنگامی که آن را بر روی نمایشگر فشار می‌دهید، یکی از اعداد (۱۷- تا ۲۶-) برای فریزر و (1 تا 6) برای یخچال به صورت چشمک زن نمایش داده می‌شود. با تداوم فشار این دکمه می‌ توانید دمای مورد نظر خود را تنظیم نمایید.

نکته: در برخی از یخچال فریزرها این دکمه ها به صورت کلیدهای UP و DOWN برای تنظیم دما وجود دارد.

معنی کلمه ECO در یخچال فریزر و کاربرد آن

معنی: این واژه اختصار کلمه economic، به معنی “اقتصادی” است.

کاربرد: از این حالت برای عملکرد بهینه و اقتصادی یخچال فریزر استفاده می‌شود. با فشار مجدد بر روی کلید  ECOو یا فشار کلیدهای F.Temp و  R.Temp، دستگاه از این حالت خارج می‌شود.

معنی کلمه Lock  و Unlock در یخچال فریزر و معنی آن

معنی: معنی کلمات روی یخچال فریزر در این دو، به معنی “قفل و باز کردن” است.

کاربرد: برای جلوگیری از لمس ناخواسته نمایشگر روی یخچال فریزر می‌ توانید از این حالت استفاده کنید. برای باز کردن قفل باید کلید را بیشتر از یک ثانیه نگه دارید و یا از دکمه Unlock استفاده کنید.

معنی واژه  Ice Off و کاربرد آن در یخچال فریزر

Ice Off یخچال فریزر

معنی: معنی این کلمه “یخ خاموش” است.

کاربرد: اگر قصد تمیز کردن مخزن نگهداری یخ را دارید و یا نمی خواهید از حالت یخ ساز خودکار استفاده کنید، می توانید با فشردن این دکمه عملیات یخسازی را غیر فعال کنید.

معنی کلمه fridge در یخچال فریزر

این دکمه برای تنطیم دما برای کابین یخچال استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از آن دمای یخچال خود را کاهش یا افزایش دهید.

کارایی دکمه Ice/water در یخچال

در بعضی از مدل های یخچال فریزر شما این دکمه را مشاهده می کنید. بعضی از دستگاه ها قسمتی را در نظر گرفته اند که شما می توانید با انتخاب این دکمه مشخص کنید که خروجی آب سرد کن (و همچنین یخ) خروج آب را داشته باشد یا یخ.

کارکرد دکمه Vacation mode در یخچال

زمانی که شما برای مدت طولانی نیازی به باز و بسته کردن درب یخچال ندارید، مانند زمان هایی که به مسافرت می روید، می توانید از دکمه و برنامه Vacation mode (holiday) استفاده کرده و مصرف انرژی را در کمترین مقدار قرار دهید.

معنی دکمه Lighting

در بعضی از برندها این دکمه قرار داده شده است و برای روشن کردن چراغ آبسرد کن می باشد.

کلام آخر….

واژه ها و کلمات گفته شده در متن بالا به صورت کلی و بین تمامی یخچال فریزها مشترک است، شما عزیزان می توانید جهت معنی کلمات روی یخچال فریزر که در متن بالا نوشته نشده است از دفترچه راهنمای دستگاه خود استفاده کنید.

در صورتی که دسترسی به دفترچه ندارید، می توانید از یک فرد متخصص کمک بگیرید. همچنین در صورتی که عملکرد پنل دکمه های یخچال فریزر شما با اختلال رو به رو شد، می توانید برای تعمیر و عیب یابی از تعمیرات تکنسین های یک نمایندگی معتبر استفاده کنید.

صفاهان سرویس به عنوان یک مرکز پیشرو در زمینه آموزش، تعمیرات و سرویس تمامی برند های لوازم خانگی در اصفهان محسوب می شود. شما عزیزان می توانید جهت برقراری ارتباط با ما و همچنین دریافت راهنمایی در معنی کلمات روی یخچال فریزر از شماره تماس 09130108396 استفاده نمایید.

 

بیشتر بخوانید:

تعمیر لباسشویی سامسونگ ، تعویض ترموستات یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *