تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا

5/5 - (8 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از راه‌ های صرفه‌ جویی در مصرف هزینه‌ ها تعمیر وسایل خانگی است. از مهم ‌ترین قطعات یخچال لاستیک دور درب آن است، که تعویض و تعمیر آن از اهمیت بالایی برخوردار است. به نواری که دور تا دور یخچال قرار می ‌گیرد تا فضای داخلی را ایزوله کند و باعث شود سرمای داخل محفظه بماند، لاستیک دور درب یخچال می ‌گویند. جنس این قطعه از لاستیک است و طول عمر بالایی دارد.

اما اگر چنانچه لاستیک دور درب یخچال خراب، پاره یا شل شود، کارایی یخچال پایین اومده و هوای گرم بیرون از محفظه به داخل آن نفوذ می‌ کند. این کار علاوه بر فشار به موتور، باعث می ‌شود یخچال به اندازه کافی خنک نشود. در این مقاله قصد داریم در صورت بروز این حادثه بیشتر در مورد تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا بحث کرده و اقدامات لازم برای رفع این مشکل را عنوان کنیم. در این میان بهتر است اشاره کنیم که مراجعه به مراکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان معتبر همچون صفاهان سرویس می ‌تواند موجب تسریع تعمیر این وسایل شود.

انواع نوار درب یخچال فریزر

انواع نوار درب یخچال فریزر

به دلیل تنوع بالای یخچال ‌های موجود در بازار، بدیهی است که نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال با دیگری متفاوت است. لاستیک دور درب یخچال به سه دسته تقسیم می ‌شود.

لاستیک دور درب فشاری

این مدل لاستیک از نوع جدید بوده و به راحتی قابل تعویض می‌ باشد. در اکثر یخچال فریزر‌های مدل جدید از این نوع لاستیک استفاده می‌ شود و به قدری تعویض آن آسان است که مشتری می ‌تواند بدون حضور متخصص به تعویض آن بپردازد. اگر یخچال شما لاستیک دور فشاری دارد، می ‌توانید با کشیدن نوار به راحتی آن را از یخچال جدا کنید. سپس به سادگی می ‌توانید با کمی فشار دست، لاستیک دور درب جدید را جایگزین کنید.

لاستیک دور درب پرسی

از دشوارترین مدل‌ ها برای تعویض لاستیک آن لاستیک دور درب پرسی است که باید توسط متخصص آن انجام گیرد. این مدل لای درب پرس می‌ شود و نمی ‌توان آن را جدا کرد. برای تعویض این مدل، متخصص با برش داخلی لاستیک آن را جدا کرده و لاستیک جدید را جایگزین می ‌کند.

لاستیک دور درب پیچی

این نوع لاستیک ‌ها در درب یخچال‌ های قدیمی مورد استفاده قرار می ‌گیرد و تعویض آن توسط مشتری امکان‌پ ذیر است. فقط کافی است لاستیک را کمی بالا ببرید تا پیچ ‌های آن نمایان گردد و با شل کردن پیچ‌ ها، لاستیک جدید را جایگزین کنید.

در صورتی که تمایل به تعویض لاستیک دور درب یخچال دارید، باید به ابعاد آن توجه کنید. زیرا نوار‌های درب یخچال ‌ها در اندازه‌ های مختلفی در بازار موجود است.

تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا را چه زمانی انجام دهیم؟

تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا را چه زمانی انجام دهیم؟

وقتی درب یخچال حالت چسبندگی خود را از دست دهد و بسته نشود، لاستیک درب یخچال Snowa با مشکل مواجه شده است. اگر چناچه متوجه کارکرد و کمپرسور بیش اندازه یخچال شدید، احتمالاً لاستیک درب یخچال به مشکل برخورده است. از نشانه‌ های دیگر می ‌توان به پارگی قسمت‌ های مختلف لاستیک، خشک یا سفت شدن آن اشاره کرد.

شما با دو تست ساده می‌ توانید از سالم بودن لاستیک دور درب مطمئن شوید. ابتدا یک کاغذ بین درب و بدنه یخچال قرار دهید، اگر درب یخچال بسته نشد، به سالم نبودن لاستیک دور درب شک کنید. در تستی بعدی شما می‌ توانید دست یا صورت خود را دور لاستیک قرار دهید، اگر احساس سرما کردید یعنی لاستیک به درستی عمل نمی ‌کند. در این مواقع لازم است که نسبت به تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا اقدام کنید.

تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا به چه صورت است؟

همانطور که قبل ‌تر گفتیم، برخی مدل‌ ها برای تعویض لاستیک دور درب یخچال به راحتی توسط مشتری امکان دارد و برخی مدل‌ ها حتماً باید توسط متخصص انجام گیرد. مدل‌ های پیچی و فشاری به راحتی قابل تعویض است. اما مدل پرسی حضور متخصص آن الزامی است. زیرا نیاز به تجربه کافی در این زمینه دارد. مجموعه صفاهان سرویس سعی داشته از افراد متخصص و ماهر در زمینه تعمیر یخچال فریزر در اصفهان بهره برده تا خدماتی باکیفیت و استاندارد را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

تعویض لاستیک‌ های پرسی چگونه است؟

اگر در تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا متوجه شدید که نوار درب پرسی است با ما در ادامه همراه باشید. تعویض لاستیک‌ های پرسی کاملاً با بقیه لاستیک ‌ها متفاوت است و نیاز به تجربه کافی دارد. به همین دلیل اگر در زمینه تجربه و دانش کافی ندارید از متخصص کمک بگیرید. در ادامه توضیحاتی در رابطه با تعویض لاستیک پرسی خواهیم داد.

 • یخچال را از برق بکشید و خاموش کنید.
 • لاستیک ‌های پرسی لای در یخچال پرس شده ‌اند و لازم است از داخل برش داده شود. برای برش لاستیک پرسی می ‌توانید از کاتر لاستیک استفاده کنید.
 • لاستیک ‌های برش شده را از درب یخچال خارج کنید.
 • بعد از خارج کردن برش ‌های لاستیک، زمان جایگزین کردن لاستیک جدید فرا رسیده است.
 • می ‌توانید برای نصب لاستیک جدید از چسب به جای پیچ استفاده کنید. اما چسب پیشنهاد نمی‌ شود. زیرا در صورت نیاز به تعویض مجدد لاستیک، جدا کردن لاستیک برای شما سخت می ‌شود.
 • برای اینکه لاستیک در چارچوب درب ثابت بماند می‌ توانید چهارگوش لاستیک را چسب بزنید تا راحت ‌تر ادامه کار را انجام دهید.
 • با استفاده از دریل به تعداد مورد نیاز سوراخ ایجاد کنید. فقط توجه داشته باشید که مته را خیلی به درب فشار ندهید و عمق سوراخ به اندازه کافی باشد.
 • پس از ایجاد سوراخ، لاستیک را با پیچ کوتاه روی درب نصب کنید.
 • مانند لاستیک ‌های فشاری و پیچی، این نوع لاستیک هم باید با استفاده از آب جوش نرم کنید تا راحت ‌تر به درب بچسبد. برای این کار کمی آب بجوشانید و پس از نصب لاستیک، روی آن بریزید تا نرم شود. گاهی اوقات لازم است این کار را چندین بار تکرار کنید.
 • بعد از انجام مراحل تعویض لاستیک دور درب یخچال، لازم است تا هشت ساعت درب یخچال را باز نکنید.

مانند لاستیک فشاری و پیچی، ممکن است لازم باشد این مراحل را چند بار تکرار کنید تا لاستیک فرم یخچال را به خود بگیرد. پس در صورت نچسبیدن لاستیک، نگران نباشید و مراحل بالا را مجدد انجام دهید.

تعویض لاستیک ‌های فشاری و پیچی چگونه است؟

تعویض لاستیک ‌های فشاری و پیچی چگونه است؟

تعویض این مدل لاستیک آسان بوده و به راحتی قابل تعویض می ‌باشد. برای تعویض این نوع لاستیک فقط کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

 • برای جلوگیری از اتلاف انرژی، ابتدا یخچال را از برق بکشید تا یخچال خاموش شود.
 • سپس در مدل لاستیک فشاری نوار دور آن را با فشار و در مدل لاستیک پیچی با باز کردن پیچ‌ ها، لاستیک را از درب جدا کنید.
 • لاستیکی که خریداری کرده ‌اید را در محل نصب کنید.
 • بعد از نصب لاستیک به دور درب یخچال، آن را با آب جوش کمی نرم کنید تا به راحتی به درب یخچال بچسبد. این مرحله مهم ‌ترین مرحله تعویض لاستیک دور درب یخچال می‌ باشد.
 • بعد از انجام این چهار مرحله، در یخچال را ببندید و با استفاده از چسب کاغذی محکم کاری کنید. توجه داشته باشید که تا هشت ساعت نباید در یخچال خود را باز کنید. اگر چنانچه بعد از انجام این مراحل، لاستیک درب یخچال نچسبید نگران نباشید. زیرا گاهی اوقات نچسبیدن لاستیک درب یخچال طبیعی است و لازم است چندین بار تکرار شود تا فرم در یخچال را به خود بگیرد.

آیا می ‌توانیم خودمان نسبت به تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا اقدام کنیم؟

اگر نوع لاستیک دور درب شما فشاری یا پیچی باشد، بله می ‌توانید خودتان لاستیک را از بازار تهیه کرده و به راحتی آن را تعویض کنید. اما اگر جنس لاستیک دور درب شما پرسی باشد باید به متخصص آن مراجعه کنید. چرا که نصب لاستیک دور درب پرسی نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد. نصب لاستیک دور درب پرسی جزء دشوارترین لاستیک ‌ها برای تعویض است. این نوع تعویض نیاز به مهارت برش و نصب مجدد دارد.

جنس لاستیک دور درب یخچال از چیست؟

لاستیک ‌های دور درب یخچال از کیفیت بالایی برخوردار است. جنس این لاستیک‌ ها از نوعی پلاستیک محکم، سخت و بادوام ساخته شده است و متریال مورد استفاده در آن در تمام برند‌ها دارای ساختی یکسان است. این لاستیک‌ ها از دو رنگ طوسی و سفید ساخته می ‌شوند که با توجه به رنگ و نوع یخچال شما متفاوت می ‌باشد. قسمت داخلی لاستیک آهنربای ضعیفی تعویه شده است که سرتاسر لاستیک وجود دارد.

وجود آهنربا در لاستیک باعث می ‌شود که لاستیک به سمت یخچال کشیده شود. البته لاستیک اورجینالی که دور درب یخچال شما قرار دارد، از نظر کیفیتی با لاستیک تعویضی کمی متفاوت است. این تفاوت با توجه به برند و نوع یخچال شما، ممکن است کم یا زیاد باشد. تفاوت لاستیک اورجینالی و لاستیک تعویضی معمولاً در نوع، جنس لاستیک و مقدار آهنربای استفاده شده در آن باشد.

نکات تکمیلی برای تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا

نکات تکمیلی برای تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر اسنوا

 • برای انتخاب درست لاستیک، حتما به نوع و مدل یخچال توجه کنید.
 • پس از نصب لاستیک درب یخچال، چند بار درب یخچال خود را باز و بسته کنید. با این کار شما متوجه می‌ شوید که لاستیک به درستی در جای خود قرار گرفته است و هیچ درزی باقی نماند.
 • برای نصب لاستیک درب یخچال جدید، ممکن است به انبردست، دم باریک یا پیچ گوشتی نیاز داشته باشید.

کلام پایانی

یخچال‌ ها یکی از پرکاربردترین و ضروری ‌ترین وسایل خانگی هستند که نگهداری درست از آن، از اهمیتی بالایی برخوردار است. لاستیک دور درب یخچال که یکی از قطعات مهم یخچال ‌ها هستند و موضوع اصلی این مقاله است، وظیفه آن عایق ‌بندی یخچال است تا اجازه ندهد گرمای بیرونی به داخل محفظه نفوذ کند. این قطعه مهم بهینه ‌سازی مصرف انرژی، نگهداری غذا و افزایش طول عمر یخچال را به ارمغان می‌ آورد.

در نتیجه مهم است که نقش این قطعه را درک کنیم و در صورت بروز مشکلی، به تعویض آن اقدام کنیم. در این مقاله سعی شد اطلاعات لازم در مورد انواع لاستیک ‌ها تا نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال پوشش داده شود.

به هر حال نوار درب شما از هر نوعی که باشد بهترین راه کمک گرفتن از تعمیرکار متخصص تعمیر یخچال فریزر اسنوا است. از این رو با شماره 09130108396 تماس بگیرید و درخواست تعمیری خود را ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر تایمر یخچال اسنوا

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 + = 54