تعمیر فن یخچال فریزر ال جی

5/5 - (56 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب سعی بر آن شده مطالبی درباره تعمیر فن یخچال فریزر ال جی و نحوه تست و تعویض آن و همچنین انواع فن یخچال برای شما عزیزان بیان کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله شمای کلی از قطعه فن در ذهن شما نقش ببندد. یخچال فریزرها و ساید بای سایدها به علت کار مداوم و بدون وقفه گاهی اوقات برخی از قطعات آنها دچار فرسودگی شده و باید تعمیر یا تعویض شوند.

یکی از این قطعات که با گذر زمان از کارایی آن کاسته شده و در حین کار ایجاد صدا می کند، فن یخچال فریزر می باشد. در یخچال فریزر ال جی انواع فن وجود دارد. جهت تست، تعمیر و تعویض آن ها حتماً باید از یک متخصص با تجربه در این زمینه استفاده نمایید. صفاهان سرویس با داشتن پرسنلی با تجربه می تواند بهترین خدمات را در نگهداری و تعمیر یخچال فریزر الجی در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهد.

انواع فن یخچال فریزر ال جی

قبل از ارائه آموزش تعمیر فن یخچال فریزر ال جی ، بهتر است با انواع فن بیشتر آشنا شوید. فن قطعه است که با چندین پره و یک موتور چرخان که وظیفه آن به جریان انداختن هوا می باشد. در یخچال فریزرها چندین نوع فن به کار رفته است.

فن کندانسور یخچال فریزر ال جی

این فن  که به آن فن خنک کننده کندانسور یا همان خنک کننده موتور می گویند در قسمت پشت و پایین یخچال فریزر قرار دارد و وظیفه آن خنک کردن مجموعه موتور یخچال فریزر می باشد.

فن کمپرسور یخچال فریزر ال جی

این فن در نزدیکی فن کندانسور وجود دارد و وظیفه آن به جریان انداختن هوا میان سیم پیچ های کمپرسور یخچال فریزر است.

فن داخلی یخچال ال جی

این فن در کابین یخچال تعبیه شده است وظیفه آن به جریان انداختن هوای خنک در تمامی قسمت های فضای درون یخچال می باشد. البته در یخچال فریزرهای جدید به شکل دیگری وجود دارد.

فن اواپراتور یا فن تبخیر یخچال فریزر الجی

این فن در کابین فریزر تعبیه شده است و هنگامی که کمپرسور روشن می شود این فن هم به کار می افتد. وظیفه آن به جریان انداختن هوا از میانه کویل‌ های اواپراتور است تا فرایند انتقال گرما به گاز یخچال فریزر به درستی انجام شود.

به یاد داشته باشید که تعمیر فن یخچال فریزر ال جی امری تخصصی است و به ابزارهای مخصوص نیاز دارد. ما به شما توصیه می کنیم که جهت تعویض این قطعه از یک متخصص مجرب و ماهر کمک بگیرید.

چرا فن یخچال فریزر ال جی خراب می شود؟

چرا فن یخچال فریزر ال جی خراب می شود؟

وارد شدن ضربه به فن یخچال فریزر

اگر به فن یخچال فریزر ضربه ای وارد شود پره های آن یا می شکند یا از حالت عادی و طبیعی خود خارج می شود. در این صورت کارایی فن به شدت افت می کند یا از خود صدای زیادی تولید می‌کند.

گرد و غبار

گرد و غبار فقط بر روی فن کندانسور و کمپرسور یخچال فریزر ال جی تاثیر می گذارد. زیرا این دو فن در فضا محبوس نیستند. گرد و غبار بر روی پره های آن نشسته و عمل انتقال جریان هوا به خوبی صورت نمی گیرد. همچنین این گرد و غبار موتور فن را نیز از کار می اندازد.

نوسانات برق شهری

موتور فن های یخچال فریزر ال جی هم مانند دیگر فن ها یک قطعه الکترونیکی می باشد که نوسانات بیش از حد مجاز برق باعث کاهش کارایی موتور فن و در نهایت باعث سوختن آن می شود. بهتر است برای جلوگیری از این کار از محافظ برق استفاده نمایید.

استفاده طولانی مدت از فن

تمامی قطعات یخچال فریزر با استفاده طولانی مدت از آنها دچار فرسایش شده و نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. قطعه فن یخچال فریزر هم از این قائله مستثنا نیست. گاهی تنها دلیلی که باعث می شود شما نیاز به تعمیر فن یخچال فریزر ال جی پیدا کنید، گذشت زمان است.

برفک زیاد

گاهی اوقات هنگامی که برفک های داخل یخچال فریزر زیاد می شود با پره های فن برخورد می کند و باعث شکستگی یا تغییر حالت پره ها می شود.  به این نکته توجه کنید که خود برای تعویض و تعمیر فن یخچال فریزر ال جی اقدام نکنید. بهتر است از یک متخصص مربوط به این کار کمک بگیرید.

درصورت کار نکردن فن یخچال فریزر ال جی چه اتفاقی میافتد؟

در صورتی که فن کمپرسور و کندانسور از کار بیفتد دیگر عمل خنک سازی مجموعه موتور انجام نمی شود و احتمال سوختن موتور وجود دارد. در صورتی که فن های داخلی به درستی عمل نکنند، هوای خنک در تمامی کابین یخچال فریزر به صورت یکنواخت پخش نمی شود و غذاها کپک می زنند.

نحوه تعویض فن یخچال فریزر ال جی

نحوه تعویض فن یخچال فریزر ال جی

در صورتی که فن های یخچال فریزر ال جی با تمیز کاری و روغن کاری به درستی فعالیت نکردند حتماً باید آنها را تعویض کنید. برای تعویض فن کمپرسور یا کندانسور در مرحله اول یخچال فریزر را از برق کشیده. پنلی که در پشت و پایین یخچال قرار دارد را باز کنید تا به فن کمپرسور و کندانسور دسترسی پیدا کنید. پیچ های نگهدارنده فن را باز کرده آن را تعویض کنید.

برای دسترسی و تعویض فن های داخل کابینه یخچال فریزر دستگاه را خاموش کرده تمامی وسایل و کشوها را خارج نموده و پنل داخلی یخچال فریزر را باز کنید. پیچ های نگهدارنده فن را باز کنید. فن سالم را با فنر معیوب جایگزین کنید. دوباره پنل را بسته و کشو و وسایل را سر جای خود بگذارید.

آموزش روغن کاری فن یخچال ال جی

گاهی مشکلاتی که برای فن ایجاد می شود با روغن کاری فن حل می گردد. اگر متوجه شدید که پره های فن به خوبی چرخش ندارند، می توانید آن را روغن کاری کنید که مشکل چرخش آنها حل شود. روغن کاری فن یخچال ال جی می تواند به روان شدن چرخش کمک فراوانی کند. روغن کاری فن بسیار ساده است. تنها کافی است چند قطره از روغن مخصوص را در قسمت شفت فن بریزید.

کلام آخر…

تمامی مراحل گفته شده در تعمیر فن یخچال فریزر ال جی یک امر تخصصی نیاز به دانش فنی می باشد. سعی کنید که شخصا برای تعویض و تعمیر این قطعه حساس اقدام ننمایید. زیرا با کوچکترین اشتباه در مراحل نصب و تعویض آن خسارات جبران ناپذیری به یخچال‌ فریزر وارد می شود.

صفاهان سرویس با داشتن تکنسین های مجرب و منظم با داشتن بیست سال تجربه در زمینه تعمیر و نگهداری یخچال فریزرهای ال جی می تواند بهترین خدمات خود را با مناسب ترین هزینه ها که طبق نرخ اتحادیه می باشد به شما عزیزان ارائه دهد. جهت تماس با مرکز می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال در اصفهان ، راهنمای یخچال فریزر ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 31 = 37