راهنمای یخچال فریزر ال جی

4.9/5 - (52 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

اگر به تازگی یخچال فریزر الجی خریداری کرده اید، در قدم اول دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال جی را خوب مطالعه فرمایید. اگر به دفترچه راهنمای یخچال دسترسی ندارید می توانید، از این مطلب راهنمایی هایی یخچال فریزر ال جی از قبیل نصب و راه اندازی، جابجایی، تراز کردن و معانی و مفاهیم کلیدهای روی نمایشگر یخچال فریزر را یاد بگیرید.

هنگام نصب یخچال فریزر نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. این نکات باعث می شوند که عمر دستگاه شما بالا رود. همچنین میزان مصرف انرژی شما کاهش می یابد. در ادامه مطلب به این نکات اشاره خواهیم کرد. بهتر است در هنگام نصب یخچال از یک متخصص تعمیر و نگهداری یخچال فریزر ال جی کمک بگیرید. صفاهان سرویس،مرکز تعمیر یخچال ال جی در اصفهان ، می تواند بهترین خدمات را در نصب و راه اندازی و تعمیر انواع برندهای یخچال فریزر ال جی به شما عزیزان ارائه دهد.

دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال جی

قبل از نصب و راه اندازی یخچال فریزر ال جی حتماً دفترچه راهنمای دستگاه را خط به خط بخوانید. این دفترچه اولین و بهترین راهنمای یخچال فریزر ال جی می باشد. اطلاعاتی که در این دفترچه دسته بندی شده است به شرح زیر می باشد:

 • نکات مهم ایمنی
 • شناسایی قطعات یخچال
 • ویژگی های محل نصب یخچال فریزر ال جی
 • تنظیم دما و عملکردها
 • محل غذاها و نگهداری آن ها در یخچال فریزر ال جی
 • نحوه تفکیک قطعات
 • اطلاعات عمومی
 • نحوه تمیز کردن یخچال فریزر
 • عیب یابی

دانلود دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال جی

نکات ایمنی یخچال فریزر ال جی

نحوه نصب و راه اندازی یخچال فریزر ال جی

این نکات در درجه اول برای حفظ جان شما عزیزان و در درجه دوم برای حفظ و نگهداری یخچال فریزرتان می باشد. پس سعی کنید این نکات را به دقت بخوانید و  انجام دهید:

 • سعی کنید در کنار یخچال فریزر خود از مواد اشتعال زا مانند بنزین و نفت نگهداری نکنید.
 • هنگام نصب دستگاه و اتصال آن به برق شهری حواستان باشد که اتصال به زمین یخچال فریزر متصل شده باشد.
 • در یخچال فریزر خود از وسایل برقی دیگر استفاده نکنید.
 • سوراخ ها و روزنه های مربوط به تهویه هوای یخچال فریزر را همواره تمیز و پاک کنید.

نکته: اگر شما در زمینه ایمنی دستگاه نیاز به راهنمای یخچال فریزر ال جی داشتید، می توانید از صفاهان سرویس کمک بگیرید.

نحوه نصب و راه اندازی یخچال فریزر ال جی

رعایت کردن نکات مربوط به نصب و راه اندازی یخچال فریزر یکی از اصلی ترین مهم ترین مواردی است که باعث می شود یخچال شما در دراز مدت عمر بیشتری کند. همچنین سر و صدای کمتری حین کارکرد داشته باشد. جهت نصب و راه اندازی نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • یخچال فریزر ال جی را در مکانی نصب کنید که به سهولت بتوانید از دستگاه استفاده نمایید.
 • از قرار دادن یخچال فریزر در کنار منابع حرارتی مانند اجاق گاز یا نور مستقیم خورشید و یا غیره خودداری نمایید.
 • در هنگام نصب این نکته را در نظر بگیرید که فاصله بین دیوار و بدنه یخچال از هر طرف باید ۵ سانت باشد، تا هوا به صورت آزادانه جریان پیدا کند.
 • یخچال فریزر ال جی را در مکان خود تراز کنید، تا در حین کارکرد دچار لرزش نشود.
 • در هنگام نصب دستگاه دمای هوا نباید کمتر از ۵ درجه سانتیگراد باشد. زیرا بر عملکرد یخچال تاثیر می گذارد.

نحوه جابجایی یخچال فریزر ال جی

دقت کنید که جابجایی یخچال فریزر بسیار حساس است و باید با دقت انجام شود. زیرا در مجموعه دستگاه سیالات و گازهایی وجود دارد که در صورت تکان های شدید ممکن است عملکرد و کارکرد دستگاه شما را دچار اختلال کند. در حین جابجایی نکات زیر که جز موارد راهنمای یخچال فریزر ال جی می باشد را رعایت کنید:

 • قبل از جابجایی دستگاه سعی کنید یخچال فریزر ال جی را یک یا دو ساعت خاموش کنید.
 • هنگام جابجا کردن یخچال فریزر ال جی سیم دستگاه را به پشت یخچال بچسبانید. زیرا ممکن است در هنگام جابجایی آسیب ببیند.
 • یخچال را به صورت افقی یا نیمه افقی حمل کنید، زیرا سیالات داخل آن ممکن است به کمپرسور آسیب وارد کند.
 • اگر یخچال را به صورت افقی و نیمه افقی حمل کردید هنگام رسیدن به مقصد ۴ تا ۶ ساعت یخچال را روشن نکنید. اما اگر آن را به پهلو حمل کرده‌اید ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید، بعد یخچال را به برق متصل کنید.

روش تراز کردن یخچال فریزر الجی

روش تراز کردن یخچال فریزر الجی

در هنگام نصب یخچال فریزر ال جی اگر دستگاه تراز نباشد کمپرسور صدا می دهد. همین امر باعث لرزش یخچال فریزر می شود. که در بلندمدت آسیب های جدی را به قسمت های مختلف یخچال وارد می کند. پس بهتر است هنگام نصب، دستگاه را تراز کنید. جهت تراز کردن به روش زیر عمل کنید:

 • شبکه توری پایین یخچال را جدا کنید، برخی از آنها دارای پیچ می باشند و برخی دیگر دارای زبانه های پلاستیکی.
 • در صورتی که برای باز کردن این شبکه توری به مشکل برخوردید می توانید از طریق دفترچه راهنمای یخچال فریزر ال جی آن را جدا کنید.
 • به وسیله پیچ های تنظیم ارتفاع که در زیر شبکه توری یخچال است، دستگاه را در مکان خود تراز کنید.

نکته: اگر هنگام روشن بودن یخچال لرزش احساس کردید دوباره پیچ های تنظیم ارتفاع را تنظیم نمایید.

معانی کلیدهای روی نمایشگر یخچال فریزر ال جی

در این قسمت می خواهیم به معانی و مفاهیم کلیدهای مشترک روی اکثر برندهای نمایشگر یخچال فریزر ال جی بپردازیم. شما عزیزان با یادگیری این معانی و مفاهیم  می توانید، بهترین بهره را از یخچال فریزر خود ببرید.

ICE TYPE

با فشردن این دکمه می توانید شکل ظاهری یخ خود را انتخاب کنید که آیا قالبی باشد یا خرد شده. بعد اینکه نوع یخ خود را انتخاب کردید اگر روی پدال فشار دهید همان نوع یخ از یخساز دستگاه خارج می شود.

REFRIGERATORTEMPERATURE

این کلید برای تنظیم دمای یخچال ال جی می باشد. با فشردن آن می توانید دمای کابین یخچال را بالا و پایین کنید بهتر است که دمای یخچال بین ۳ یا ۴ درجه باشد.

FREEZER TEMPERATURE

این کلید برای تنظیم دمای فریزر ال جی می باشد. سعی کنید دمای کابین فریزر را بین ۱۸ تا ۱۹ درجه تنظیم نمایید.

ICE PLUS BUTTON

در راهنمای یخچال فریزر ال جی ذکر شده که با فشردن این دکمه در یخچال فریزر ال جی دو حالت فعال می شود. حالت اول افزایش قدرت انجماد تا ۲۰ درصد. حالت دوم افزایش قدرت یخ ساز تا ۲۰ درصد. این دو حالت به مدت ۲۴ ساعت در یخچال فریزر ال جی فعال می شود و به صورت خودکار بعد از ۲۴ ساعت غیر فعال می شود. می توانید با فشردن همان دکمه این دو حالت را غیرفعال کنید.

ICE ON/OFF

با این دکمه در یخچال فریزر ال جی می‌توانید حالت یخساز را فعال و غیرفعال کنید. بهتر است زمانی که در مسافرت هستید یا نمی خواهید از یخساز استفاده کنید، آن را در حالت خاموش قرار دهید زیرا مصرف انرژی را بسیار بالا میبرد.

LIGHT BUTTON

معانی دکمه های یخچال فریزر ال جی

با فشردن این دکمه نور ضعیفی در کنار پدال آبسردکن یخچال فریزر ال جی روشن می شود. این چراغ برای آن است که وقتی شب ها برای آب خوردن به یخچال مراجعه می کنید، دیگر نیازی به روشن کردن چراغ اضافی نباشد.

CHANGE WATER FILTER ICON

این گزینه به صورت یک ال ای دی روی نمایشگر یخچال فریزر ال جی وجود دارد و روشن شدن آن به معنای این است که زمان تعویض فیلتر آب یخچال رسیده است. هنگامی که فیلتر را تعویض کردید با فشردن دکمه واتر فیلتر به مدت ۳ ثانیه ال ای دی خاموش می شود.

نکته: بهتر است هر ۶ ماه یکبار فیلتر آب یخچال و فیلتر یخساز را تعویض کنید.

CONTROL LOCK BUTTON

این گزینه در یخچال فریزر ال جی جهت فعال کردن قفل کودک می باشد. با یک بار فشردن آن دیگر هیچ یک از کلیدهای نمایشگر یخچال کار نمی کند. جهت غیرفعال کردن آن این کلید را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا حالت قفل کودک غیر فعال شود.

DISPLAY OFF MODE

این کلید در مبحث راهنمای یخچال فریزر ال جی به معنای حالت خاموشی صفحه نمایش یخچال فریزر ال جی است. هنگامی که این مورد فعال باشد در حالت عادی صفحه نمایشگر شما خاموش می باشد و هنگامی که درب یخچال را باز کنید، صفحه نمایشگر روشن می شود. اما هنگامی که این گزینه فعال باشد در حالت عادی صفحه نمایشگر به مدت ۲۰ ثانیه روشن می ماند و بعد خاموش می شود.

DOOR ALARM ICON

این آلارم هنگامی استفاده می شود که درب یخچال شما به مدت ۶۰ ثانیه باز می ماند. بعد از ۶۰ ثانیه صدای هشدار درب یخچال به صدا درمی آید تا شما را از باز بودن درب دستگاه آگاه کند.

یخچال فریزر ال جی چه امکاناتی دارد؟

یخچال فریزر ال جی با توجه به اینکه مدل های مختلفی دارد، امکانات متنوعی را نیز در هر مدل ارائه می کند. در ادامه شما را با امکانات پنل و کلی یخچال LG آشنا می کنیم.

 • سرد شدن سریع: زمانی که برای اولین بار شما دستگاه را روشن می نمایید، این مورد انجام می شود که فضای داخلی به دمای مورد نظر برسد. خاموش شدن آن نیز اتومات بوده و خودش خاموش می گردد.
 • قفل کودک: در حال حاضر اکثر دستگاه ها دارای قفل کودک هستند. این مورد یکی از امکاناتی است که از دستکاری دکمه ها توسط افراد خردسال جلوگیری می کند. عمدتا دکمه ای تحت عنوان lock در دستگاه قرار داده می شود. شما با نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه می توانید آن را فعال و دوباره با نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه غیرفعال کنید.
 • آلارم باز بودن درب: زمانی که شما بیش از مدت مشخصی (1 دقیقه) درب یخچال را باز بگذارید، صدای آلارم را خواهید شنید.
 • فیلتر آب: جهت استفاده از آب در یخچال فریزر برای آبسردکن و یخساز، دستگاه های جدید به شیر آب به صورت مستقیم متصل می شوند. آب مورد نیاز نیز از این شیر تامین می گردد و شما نیازی ندارید که محفظه آب را پر کنید. جهت جلوگیری از رسوب گذاری و موارد دیگر، فیلتری بر سر راه این آب در یخچال فریزر ال جی قرار داده شده است که آب را تصفیه می کند. این فیلتر قابل تعویض بوده و هر 6 ماه باید تعویض شود. در بعضی از مدل ها زمان تعویض فیلتر روی نمایشگر به شما اعلام می شود.
 • پنل: یک صفحه نمایشگر برای برنامه ها و دکمه ها بر روی بدنه یخچال فریزر ال جی قرار داده شده است. با این پنل می توانید برنامه ها را فعال یا غیرفعال کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =