رفع نشتی و شارژ گاز یخچال فریزر

4.8/5 - (38 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شارژ گاز یخچال فریزر یکی از مواردی است که شما باید در سرویس های دوره ای یخچال فریزر به آن توجه داشته باشید. تقریبا سرویس دوره ای گاز هر ساله است و باید در سال یکبار آن را بررسی و در صورت نیاز شارژ کنید. گاز یخچال به ایجاد سرما در دستگاه کمک می کند. از این رو عدم وجود سرمای کافی می تواند یکی از علل تمام شدن گاز یخچال و یا نشتی آن باشد.

در صورتی که علائمی را مشاهده کردید که به مشکل در گاز یخچال شک داشتید، می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، تماس بگیرید. متخصصان ما در اسرع وقت برای عیب یابی و تعمیر به منزل شما مراجعه می کنند.

انواع گاز یخچال فریزر

قبل از اینکه اقدام به شارژ گاز یخچال فریزر کنید، باید اطلاعات لازم در مورد گازها و همچنین نحوه تست و شارژ گاز را به دست بیاورید. در یخچال ها از گازهای خانواده R استفاده می گردد. در ادامه گازهای استفاده شده در یخچال ها را به ترتیب بیشترین استفاده برای شما آورده ایم.

R134a ، R12 ، R600 ، R404 ، R401 ، R507 . همانطور که گفتیم موارد اول بیشترین استفاده را بین برندهای مختلف یخچال فریزر دارند.

نشت یابی گاز در یخچال فریزر

نشت یابی گاز در یخچال فریزر

یکی از کارهایی که حتما باید قبل از اقدام به شارژ گاز یخچال فریزر انجام دهید، بررسی نشتی آن است. به سه روش این کار صورت می گیرد.

  • سیکل تبرید را تحت فشار قرار دهید که می توانید از کمپرسور فشار و یا گاز ازت برای این مورد استفاده کنید.
  • مواد رنگی فلورسنت مخصوص شارژ گاز را تزریق کنید.
  • دستگاه های نشت یابی هستند که به سرما حساس می باشند. گاز موجود در محفظه سرد می باشد و در صورتی که از قسمتی نشتی داشته باشد با این دستگاه می توانید مکان را پیدا کنید.

علائم تمام شدن گاز یخچال فریزر

مواردی هستند که شما در هنگام مشاهده آنها باید به بررسی گاز یخچال بپردازید و در صورت نیاز برای شارژ گاز یخچال فریزر اقدام کنید. این موارد نشانه هایی از تمام شدن گاز یخچال می باشند.

گرم شدن مواد غذایی

همانطور که گفتیم وظیفه گاز سرد کردن فضای یخچال است. از این رو در صورتی که مشاهده کردید مواد غذایی شما سرد نمی شوند و هوای گرم در یخچال می باشد، می تواند گاز یخچال تمام شده باشد.

کار کردن مداوم موتور

هنگامی که گاز تمام می شود و هوای داخل یخچال گرم می شود، بقیه قطعه ها سعی می کنند دمای یخچال را به مقدار لازم برسانند. به همین منظور موتور به طور یکسره کار خواهد کرد. کار کردن یکسره موتور می تواند باعث ایجاد آسیب شود. سعی کنید در صورتی که این مورد را مشاهده کردید از یک فرد متخصص بخواهید که یخچال شما را سریعا بررسی کند و در صورت نیاز برای شارژ گاز اقدام کنید.

مصرف برق بالا

اگر مصرف برق شما به طور غیرعادی بالا رفت، این مورد نیز می تواند از یکسره کار کردن موتور به دلیل تمام شدن گاز یخچال باشد.

بوی عجیب از یخچال

گاز یخچال بوی خاصی دارد. به همین دلیل در صورتی که بوی عجیبی را حس کردید ممکن است گاز یخچال نشتی داشته باشد.

تست تمام شدن گاز یخچال

تست تمام شدن گاز یخچال

شما می توانید قبل از اقدام برای شارژ گاز یخچال فریزر به دو روش زیر عدم وجود گاز را تست کنید.

  • روش اول: دستگاه را از برق بکشید. سپس بررسی کنید که صدای چرخش گاز به گوش شما می رسد یا خیر. در صورتی که صدای آن را شنیدید، به این معنی است که گاز تمام نشده.
  • روش دوم: زمانی که یخچال در حال کار کردن است، کندانسور را لمس کنید. اگر سرد بود می تواند نشان دهنده تمام شدن گاز باشد.

آموزش شارژ گاز یخچال فریزر

توجه داشته باشید که این یک کار تخصصی است و برای انجام آن باید تخصص کافی را داشته باشد. قبل از اقدام برای شارژ، ابتدا باید مطمئن شوید که کویل ها سوراخ نیستند. برای این تست می توانید از آب و صابون استفاده کنید. اگر قسمتی دچار نشت شده باشد، محلول شما حباب ایجاد می کند.(می توانید از روش های ذکر شده نشتی یاب نیز استفاده کنید).

در صورت وجود نشتی، باید آن را برطرف کنید و سپس به سراغ مراحل بعدی بروید. در مرحله بعد اطمینان حاصل کنید که سیستم هیچ مواد خنک کننده، هوا و یا رطوبتی نداشته و به طور کامل تخلیه شده باشد. برای این کار می توانید از یک دستگاه وکیوم استفاده کنید.

حال می توانید شارژ گاز یخچال فریزر را انجام دهید. لوله گیج را به کپسول گاز متصل نمایید و گاز را باز کنید. طرف دیگر لوله را که به گیج اتصال دارد را شل کنید که مقداری گاز خارج گردد. با این کار گازهایی که در یخچال شما باقی مانده خاج می شود.

حال والف گیج را باز کرده که گاز وارد یخچال گردد. اگر شما شارژ گاز را در زمان کار کردن کمپرسور انجام دهید، می توانید تست کنید که گاز وارد دستگاه می شود یا خیر. پر شدن گاز یخچال با عدد روی گیج مشخص می گردد. در تابستان عدد 10 و در زمستان 7 یا 8 نشان دهنده پر شدن گاز می باشد.

 کلام آخر…

همانطور که مشاهده کردید، شارژ گاز یخچال فریزر کاری کاملا تخصصی است. شما باید با روش های تست و عیب یابی به خوبی آشنا باشید، بتوانید نشت یابی کنید، در صورت نشتی، برای رفع آن اقدام کنید و…

از این رو بهتر است برای سلامتی دستگاه و عدم آسیب بیشتر از یک مرکز معتبر کمک بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند به شما در این امر کمک کند. جهت ارتباط با کارشناسان ما و همچنین دریافت خدمات نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان ، تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =