تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

5/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این آموزش شما را با برد یخچال و سپس روش تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر آشنا می کنیم. در بین تمامی لوازم خانگی یخچال فریزر، به عضوی جدا ناپذیر در خانه تمامی افراد تبدیل شده است. به وجود آمدن مشکل کوچکی در این وسیله باعث می شود تا دستگاه عملکرد صحیحی نداشته باشد و در استفاده از آن با مشکل مواجه شوید.

برد الکترونیکی قطعه ای است که امروزه در تمامی وسایل، آن را مشاهده می کنید. در یخچال فریزر نیز این قطعه وجود دارد و اگر کوچک ترین مشکلی برای برد الکترونیکی به وجود بیاید عملکرد دستگاه به طور کلی مختل می شود. این قطعه حیاتی ترین قطعه در داخل یخچال فریزر می باشد.

درصورت خرابی آن باید سریعا برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر خود اقدام کنید تا با مشکلات بیشتری مواجه نشوید. توجه داشته باشید که تعمیر این قطعه باید توسط یک تکنسین انجام شود. صفاهان سرویس مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان به شما خدمات خوبی در این زمینه ارائه می دهد.

وظیفه برد الکترونیکی یخچال فریزر

برد الکترونیکی در تمامی وسایل و همچنین در یخچال فریزر عملکرد تمامی قطعات را کنترل می کند. وظیفه فرمان دهی و دریافت اطلاعات توسط برد انجام می‌ شود. برد تمامی اطلاعات را از سنسورهای تعبیه شده در همه جای یخچال دریافت می کند و یا با توجه به آن اطلاعات فرمان قطع و وصل را به دیگر قطعات می دهد.

برد الکترونیکی را می توان به مغز انسان تشبیه کرد که هیچ یک از اجزای بدن بدون دستور مغز هیچ فعالیتی انجام نمی دهند. اگر مشکلی برای برد به وجود آمد در اسرع وقت با یک فرد متخصص تماس حاصل کنید تا به تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر شما بپردازد.

علت خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر

علت خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر

برد الکترونیکی حساسیت بالایی دارد و اگر به خوبی از آن مراقبت نکنید باعث خرابی آن می شود. در ادامه به چند مورد از علت های خرابی برد الکترونیکی اشاره کرده ایم:

قطع و وصل شدن و نوسانات برق

یکی از اصلی ترین دلایل خرابی برد نوسانات برق منزل می باشد. برای جلوگیری از این مشکل شما نباید دستگاه را مستقیما به پریز متصل نماید. با استفاده از یک محافظ شما می توانید دستگاه خود را در برابر نوسانات برق ایمن کنید.

ایجاد شدن مشکل در قطعات یخچال فریزر

بردهای الکترونیکی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند عیب داخل دستگاه را تشخیص دهند و آن را با یک ارور به کاربر نمایش دهند. توجه نکردن به ارورها باعث می شود تا خرابی های زیادی از جمله به برد دستگاه وارد شود.

تماس برد با آب

برد الکترونیکی در برخورد با آب بسیار حساس می باشد و اگر حتی کوچکترین قطره آب با آن تماس داشته باشد باعث اتصالی برد می شود و ممکن است برد به طور کامل بسوزد. وجود رطوبت در اطراف آن نیز باعث معیوب برد شدن می شود.

هنگامی که می خواهید دستگاه خود را تمیز کنید و بشویید یخچال را از برق جدا نمایید و پس از اتمام کار بگذارید یخچال خشک بشود و سپس آن را به برق متصل نمایید. اگر در هنگام شست و شو یخچال برد خراب شد، برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر می توانید از تکنسین های ما کمک بگیرید.

نشانه ها و علائم خرابی برد الکترونیکی

در اکثر برندهای یخچال فریزر زمانی که برای برد الکترونیکی مشکلی به وجود بیاید، ارورهایی بر روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود. توجه داشته باشید که ارورها در تمامی برندها یکسان نیست و باید با توجه به برند دستگاه خود ارورها و یا کدهای خطای را مطالعه کنید. در صورت مواجه شدن با ارورهای مربوطه به برد الکترونیکی سریعا با یک تکنسین برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر ارتباط برقرار کنید.

چنانچه دستگاه شما قابلیت عیب یابی هوشمند ندارد می توان از نشانه های زیر متوجه خرابی برد شد:

  • ناهماهنگی بین فن ها، کمپرسور و ترموستات نشانه از خرابی برد می باشد زیرا برد اطلاعات را از ترموستات دریافت می کند ولی فرمان قطع و وصل شدن کمپرسور و فن ها را نمی تواند در زمان دقیق صادر کند.
  • کار نکردن فن اوپراتور در اکثر مواقع به دلیل خرابی برد می باشد. کار نکردن فن اوپراتور و دیگر فن ها باعث صدمات بسیاری به دستگاه می شود. پس زمانی که متوجه کار نکردن فن ها شدید اگر بعد از بررسی متوجه شدید که خرابی از خود فن نمی باشد، باید مشکل خود را با یک تعمیرکار ماهر در میان بگذارید.
  • برفک زدن یخچال های نوفراست نشانه از خرابی برد می باشد. زیرا وظیفه اصلی کنترل دما برد الکترونیکی می باشد و در صورتی که برد دچار مشکل شده باشد، عمل کنترل دما به خوبی انجام نخواهد شد و یخچال برفک می زند.
  • از رایج ترین نشانه های خرابی برد روشن نشدن دستگاه و یا خاموش و روشن شدن ناگهانی دستگاه است. چنانچه دستگاه روشن نمی شود شما باید در ابتدا از اتصال دوشاخه به برق مطمئن شوید. اگر دستگاه به برق متصل بود روشن نشدن دستگاه بدلیل خرابی برد می باشد. در صورت بروز این اتفاق شما می توانید برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر

تعمیر و تعویض برد الکترونیکی یخچال فریزر

برد الکترونیکی یخچال فریزر را جدا نمایید. با استفاده از اسپری تمیز کننده مخصوص گرد و غبار بر روی آن را از بین ببرید. از اتصال تمامی پایه قطعات مطمئن شوید. اگر پایه ها جدا شده بودند با کمک هویه آن ها را دوباره متصل کنید. تمامی خازن ها باید بررسی شوند اگر هر یک از خازن ها باد کرده اند باید جدا شوند و خازن مشابه با آن جایگزین شود. دیگر قطعات را با کمک مولتی متر تست کنید. چنانچه قطعات سوخته بودند باید تعویض شوند.

هزینه تعمیر برد یخچال فریزر

برد الکترونیکی یخچال فریزر می تواند با مشکلات متعددی مواجه شود. گاهی برد به طور کلی اسیب دیده است و باید کاملا تعویض گردد. اما گاهی قطعات کوچک روی آن همانند خازن ها و… با مشکل مواجه شده اند. دراین حالت با تعویض انها و حل مشکل برد تعمیر می شود. از این رو بدون انام عیب یابی نمی توان قیمت ثابتی را اعلام کرد. عوامل زیر مشخص کننده قیمت تعمیر برد یخچال می باشند:

  • عیب یابی: جهت مشخص شدن مشکل در دستگاه باید ابتدا عیب یابی صورت بگیرد که این هزینه به هزینه کلی تعمیرات اضافه می شود.
  • نوع خرابی: هزینه تعمیر برد یخچال بستگی به نوع خرابی و مشکل موجود دارد. برخی از خرابی‌ها ممکن است نیاز به تعویض قطعات داشته باشند که ممکن است هزینه بالایی داشته باشد. در موارد دیگر، خرابی به سادگی قابل تعمیر باشد و هزینه کمتری داشته باشد.
  • قطعات مورد نیاز: هزینه تعمیر برد یخچال بستگی به نوع و قیمت قطعات مورد نیاز برای تعمیر دارد. قطعات اصلی و برند خاص ممکن است گرانتر باشند و در نتیجه هزینه تعمیر افزایش یابد. ما در مجموعه صفاهان سرویس با توجه به عمر بالا و کیفیت بیشتر قطعات اصلی همیشه از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنیم.
  • هزینه ایاب و ذهاب

شما می توانید برای دریافت قیمت با کارشناسان ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس حاصل فرمایید. البته توجه داشته باشید که ما نیز بدون انجام عیب یابی نمی توانیم قیمت دقیقی را به شما اعلام کنیم.

کلام آخر…

تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر کار بسیار سختی می باشد و نیازمند دانش فنی و تجربه بسیار بالایی می باشد و افراد خودشان نمی توانند به خوبی آن را عیب یابی و تعمیر کنند. چنانچه در تعمیر برد به کمک نیاز داشتید مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان، می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه بدهد.

این مجموعه به شما مشتریان عزیز گارانتی 60 روزه می دهد که درصورت مواجه شدن با همان مشکل می توانید دستگاه خود را به صورت رایگان تعمیر کنید. برای دریافت کمک از تکنسین های مجموعه ما با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان ، تعویض لاستیک دور درب یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 + = 24