تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

5/5 - (58 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول یکی از دغدغه های افرادی است که در حال استفاده از این برند می باشند. ما قصد داریم تا معانی و چگونگی رفع ارور ها و کدهای خطای ماشین ظرفشویی ویرپول را به شما آموزش دهیم تا شما براحتی بتوانید ماشین ظرفشویی ویرپول خود را تعمیر کنید. البته تعمیر لوازم خانگی تا جایی توسط خود افراد قابل حل است. اما گاهی شما باید در هنگام برخورد با موارد حساس با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان می تواند بهترین خدمات را به شما ارئه دهد.

ما نمایندگی ویرپول در اصفهان نیستیم اما تعمیرات آن را به صورت تخصصی برای شما عزیزان انجام می دهیم.

آشنایی با انواع ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

F1 F2 F3
F4 F5 F6
F7 F8 F9
F0 FA FB/FC

کد خطای F1 در ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: زمانی که سنسور دمای ماشین ظرفشویی ویرپول شما دمای آب را بیشتر یا کمتر از حد از استاندارد تشخیص دهد ارور F1 را به شما نمایش می دهد.

رفع ارور: در ابتدا میزان دمای آب خروجی از شیر آب خود را چک کنید و آن را به حد استاندارد برسانید. سپس به سراغ سنسور دمای دستگاه بروید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و در صورت نیاز اقدام به تعویض سنسور دمای دستگاه خود کنید.

کد خطای F2 در ماشین ظرفشویی ویرپول

تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان

علت: اگر آب های موجود در دستگاه شما به بیرون نشت کند ماشین ظرفشویی ویرپول شما ارور F2 را به شما نمایش خواهد داد.

رفع ارور: با دیدن این ارور شما باید ابتدا محل نشتی آب را پیدا کنید و در صورت امکان خودتان مشکل را بر طرف کنید چنانچه مشکل بسیار جدی بود باید با تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان ارتباط بر قرار کنید. برای تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

کد خطای F3

علت: هنگامی ارور F3 نمایان می شود که دستگاه شما در هنگام شست و شو نمی تواند آب را گرم کند و سیستم گرمایشی دستگاه دچار مشکل شده است.

رفع ارور: المنت دستگاه وظیفه گرم کردن آب داخل ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد که شما در صورت مشاهده این ارور باید اول به سراغ المنت دستگاه بروید. اگر المنت خراب شده بود اقدام به تعویض آن کنید در صورتی که مشکل شما برطرف نشد اتصالات را چک کنید. زمانی که نیاز به کمک داشتید می توانید از یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان استفاده نمایید.

کد خطای  F4 در ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: زمانی این ارور نمایش داده می شود که ماشین ظرفشویی ویرپول شما در هنگام تخلیه آب دچار مشکل شده باشد. پمپ تخلیه آب و مسدود بودن یا پیچ خوردگی شلنگ تخلیه میتوانند دلایل بروز این اتفاق شده باشند.

رفع ارور: در ابتدا شلنگ تخلیه را بررسی نمایید و در صورت نیاز گرفتگی و پیچ خوردگی آن را رفع نمایید. سپس به سراغ پمپ تخلیه بروید اگر پمپ معیوب شده بود آن را تعویض نمایید. ارتفاع شلنگ نیز چک شود (ارتفاع شلنگ نباید کم باشد) چنانچه نیازمند افراد حرفه ای در تعمیر ماشین طرفشویی ویرپول خود بودید می توانید از صفاهان سرویس کمک بگیرید.

کد خطای F5

علت: زمانی که در قسمت روتور موتور شست و شو خرابی رخ دهد ارور F5 بر روی دستگاه شما نمایش داده می شود.

رفع ارور: در زمان بروز این اتفاق شما باید با تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان تماس حاصل کنید تا به شما برای رفع این مشکل کمک کنند.

کد خطای F6 در ماشین طرفشویی ویرپول

علت: زمانی که  اختلال در آب گیری دستگاه شما وجود داشته باشد ارور F6 بر روی ماشین ظرفشویی ویرپول شما ظاهر می شود.

رفع ارور: شیر آب را  بررسی کنید تا کاملا باز باشد. امکان کم بودن فشار آب شهری نیز وجود دارد. اگر فشار آب کم بود تا زمانی که فشار آب به مقدار لازم نرسید صبر کنید. شلنگ ورودی نیز باید از هر گونه گرفتگی و پیچ خوردگی رفع شود. فلومتر را نیز بررسی کنید تا فعال نشده باشد.

کد خطای F7

علت: این ارور می تواند مربوط به خرابی فلومتر دستگاه باشد. کار فلومتر در ماشین ظرفشویی ویرپول جلوگیری از نشتی می باشد.

رفع ارور: فلومتر دستگاه خورد را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. برای ارور F7 نیز باز باید از باز بودن شیر آب اطمینان حاصل کنید و شلنگ ورودی آب را از هر گونه گرفتگی و پیچ خوردگی رفع نمایید. تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول خود را می توانید به صفاهان سرویس بسپارید.

کد خطای F8 در ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: هنگامی که سطح آب موجود  داخل دستگاه بیش از حد استاندارد شده باشد ارور F8 نمایان خواهد شد. مسدود بودن فیلتر تخلیه، خرابی برد الکترونیکی و استفاده زیاد از مواد شوینده می توانند دلایل بروز این اتفاق باشند.

رفع ارور: در ابتدا شما باید فیلتر تخلیه بررسی نمایید و گرفتگی آن بر طرف کنید تا مانع خارج شدن آب داخل ماشین ظرفشویی ویرپول نشود. سعی کنید از مواد شوینده کمتر و مرغوب استفاده کنید. در نهایت مشکل می تواند از برد الکترونیکی شما باشد که باتوجه به حساس بودن برد الکترونیکی باید آن را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید. صفاهان سرویس مرکزتعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان می باشد.

کد خطای F9

تعمیر ماشین ظرفشویی Whirlpool در اصفهان

علت: ورود مداوم آب به داخل ماشین طرفشویی ویرپول علت نمایان شدن این ارور می باشد. خرابی سوپاپ ورودی و وجود مشکل در برد کنترل می توانند از دلایل بروز این اتفاق باشند.

رفع ارور: سوپاپ ورودی بررسی شود و در صورت نیاز تعویض گردد. در صورت بر طرف نشدن مشکل باید برد کنترل دستگاه چک شود .

کد خطای F0 در ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: هنگامی که شما برای تست کردن ماشین ظرفشویی ویرپول خود برنامه ای را اجرا کرده باشید و یا سنسور دستگاه شما دچار نقصی شده باشد ارور F0 نماید داده می شود.

رفع ارور: شما باید تمامی سنسور های ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید. (سنسور تشخیص میزان سطح آب، سنسور دمای آب و سنسور  جریان وردی به دستگاه). در صورت برطرف نشدن مشکل موضوع را با یک متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان درمیان بگذارید.

کد خطای FA

علت: دستگاه شما دارای یک سنسور تشخیص میزان پاکی آب را دارد که در هنگامی که آب را کثیف تشخیص دهد چرخه شست و شو دوباره تکرار می شود. مسدود شدن سنسور توسط چربی ها و…  می تواند دلیل بروز این ارور شود. استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند علت نمایش این ارور باشد.

رفع ارور: شما باید در ابتدا سنسور را ببرسی کنید و کثیفی آن را از بین ببرید. سپس به سراغ اتصالات بروید و آن ها را نیز چک کنید. از مواد شوینده کمتری استفاده کنید. صفاهان

کد خطای FB در ماشین طرفشویی ویرپول

علت: خرابی در قسمت شیر دفرانسیل موتور دستگاه علت نمایش ارور FB می باشد. (کار شیر دفرانسیل کنترل آب به بازوی بالایی ماشین ظرفشویی ویرپول می باشد)

رفع ارور: شیر دفرانسیل را چک کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. صفاهان سرویس با داشتن نیرو های توانمند می تواند در تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان به شما کمک کند.

کد خطای FC

ارورهای ماشین ظرفشویی ویرپول

علت: هنگامی که حسگر سختی آب دچار مشکل شده باشد ارور FC  ظاهر می شود. ( این حسگر به شما اطلاع می دهد که چه زمانی برای اضافه کردن نمک ظرفشویی مناسب است تا سختی آب را پایین بیاورد)

رفع ارور: برای تعمیر این دستگاه و رفع این ارور با یک تکنسین متهر تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان تماس بگیرید.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی Whirlpool در اصفهان کجاست؟

اگر شما بدنبال یک مرکز مطمئن برای تعمیر لوازم خانگی خود در اصفهان می گردید صفاهان سرویس می تواند با داشتن نیرو های توانمند مشکل دستگاه شما را برطرف کند. شما در هنگام برخورد با خرابی و ارور های دستگاه های خود می توانید به وب سایت صفاهان سرویس در اصفهان مراجعه کنید. به این نکته توجه داشته باشید که صفاهان سرویس در حوزه آموزش تعمیرات ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی فعالیت میکند و افرادی که علاقه مند به تعمیرات لوازم خانگی هستند می توانند به وب سایت مجموعه صفاهان سرویس مراجعه کنند.

شماره تماس مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان

برای دریافت مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست های تعمیراتی در زمینه تعمیر ظرفشویی ویرپول در اصفهان با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید. کارشناسان ما در صفاهان سرویس راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند و سپس درخواست تعمیرات شما را ثبت می کنند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول

تعمیرات ماشین های ظرفشویی موارد زیادی را شامل می شود. تعویض المنت، تعویض جت پمپ، تعویض ترموستات، تعمیر مخزن نمک و تعمیر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی تنها چند مورد از لیست بزرگ تعمیرات این دستگاه می باشد. از این رو جهت مشخص کردن هزینه ابتدا باید مشکل شما عیب یابی شود. سپس با توجه به قطعه خراب یا مشکل دستگاه هزینه شما مشخص می گردد.

موردی که شما باید برای همه تعمیرات در نظر بگیرید، هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی است که باید در کنار هزینه های تعمیر یا تعویض قطعه پرداخت شود. شما به راحتی می توانید با شماره 09130108396 تماس گرفته و هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول در اصفهان را استعلام کنید.

چرا نیاز است که ماشین ظرفشویی ویرپول به صورت دوره ای سرویس شود؟

همیشه توصیه می شود که سعی کنید مواردی را در سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی برای هر برندی انجام دهید. از این رو ما به شما توصیه می کنیم که علاوه بر مواردی که خود شما باید در سرویس ماشین ظرفشویی ویرپول انجام دهید، سالی یکبار نیز از یک تعمیرکار بخواهید ماشین ظرفشویی شما را سرویس کند. این امر مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

 • افزایش کارایی: با انجام سرویس های دوره ای به دلیل بررسی عملکرد و قطعات و در صورت وجود مشکل رفع آن کارایی دستگاه شما افزایش پیدا می کند.
 • حذف رسوبات: با سرویس دوره ‌ای، عملکرد ماشین ظرفشویی را بهینه می ‌کنید. در طول زمان، رسوبات غیرقابل رؤیت می‌ توانند درون ماشین ظرفشویی تجمع یابند و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهند. با تمیز کردن کامل ماشین ظرفشویی، می ‌توانید از بروز مشکلات ناشی از رسوبات رها شوید و عملکرد بهینه را حفظ کنید.
 • بهداشت ماشین ظرفشویی: ماشین ظرفشویی یک محیط مرطوب است که برای رشد باکتری‌ ها و قارچ‌ ها مناسب است. با تماس با ظروف آشامیدنی و غذا، باکتری‌ ها و آلودگی‌های دیگر می ‌توانند بر روی دستگاه رشد کنند. سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی شامل تمیز کردن و ضدعفونی کردن دستگاه است که به کاهش خطر انتقال عفونت ‌ها و بهداشت عمومی در خانه کمک می ‌کند.
 • افزایش عمر مفید: با سرویس دوره ‌ای، عمر مفید ماشین ظرفشویی ویرپول را افزایش می‌دهید. با رسوبات و آلودگی ‌های تجمع یافته در دستگاه، قطعات داخلی ماشین ظرفشویی ممکن است دچار فرسایش و آسیب شوند. با تمیز کردن منظم و نگهداری صحیح، می‌توانید عمر مفید ماشین ظرفشویی را افزایش دهید.
 • هزینه کمتر تعمیرات: هر چند شما هزنیه کمی را برای سویس ماشین ظرفشویی ویرپول پرداخت می کنید، اما در دراز مدت به دلیل حفظ عملکرد و بررسی های انجام شده هزینه تعمیرات قطعات که ممکن است بسیار زیاد باشد حذف و یا کاهش پیدا می کنند.

توجه داشته باشید که مواردی همچون تمیز کردن فضای داخلی دستگاه به طور مرتب، بررسی فیلترها و … وظیفه شما می باشد که حتما باید به صورت منظم انجام دهید. ولی بررسی قطعات و دیگر موارد را باید به دست یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی ویرپول بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی آاگ در اصفهان


فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

4 دیدگاه

 • سلام
  ماشین ظرفشویی من برند ویرپول است. چند وقتی است که بوی بدی داخل آن می آید. این بو از چیست و باید چه کاری انجام دهم که دیگر بو ندهد؟

  • سلام بر شما
   علت بوی بد در ماشین ظرفشویی ویرپول می تواند علل مختلفی داشته باشد، در زیر چند نمونه از این علت ها و همچنین روش رفع آنها را برای ما آورده ایم:
   *در صورتی که شما باقی مانده غذاها روی ظروف را پاک نکنید و با این مواد ظرف ها را در دستگاه قرار دهید، غذاها در دستگاه مانده و بعد از مدتی باعث ایجاد بو می شوند.
   *شما باید چند وقت یکبار فضای داخلی و سبدهای داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.
   *سعی کنید با توجه به سرویس دستگاه خود در زمان مشخص شده برای دستگاه جرم گیری و رسوب زدایی را انجام دهید.
   *اطراف درب را بررسی کنید که در کنار واشرها و یا درب، غذا و یا کثیفی نباشد.
   *فیلتری در کف ماشین ظرفشویی می باشد که باید چند مدت یکبار تمیز شود.
   *گاهی حتی استفاده از مواد شوینده غیرمعتبر و نامناسب نیز باعث ایجاد بویی نامطبوع در ماشین ظرفشویی می شود.
   *استفاده از خوشبو کنندها بعد از رفع تمامی موارد بالا نیز می تواند برای شما کمک دهنده باشد.

 • سلام. وقتتون بخیر
  اگر من از قرص فینیش کوانتوم برای ماشین ظرفشویی استفاده کنم، آیا نیازی هست که از نمک هم استفاده کنم یا خیر؟

  • سلام بر شما دوست عزیز
   خیر. در صورتی که از قرص فینیش کوانتوم استفاده می کنید به دلیل وجود نمک در آن نیازی به استفاده دوباره از نمک نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =