تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

5/5 - (49 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از قطعاتی که در صورت خرابی باعث سروصدای ماشین لباسشویی می شود، بلبرینگ است. در صورت وجود سروصدا شما ممکن است نیاز به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی داشته باشید. این قطعه یکی از قطعات اساسی ماشین لباسشویی است و در صورتی خرابی سکوت خانه را برهم می زند.

در ادامه شما را با این قطعه آشنا می کنیم و علائم خرابی و همچنین شیوه تعویض آن را به شما آموزش می دهیم. تکنسین های صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، می توانند در تعویض و تعمیر قطعات ماشین لباسشویی شما را همراهی کنند.

معرفی بلبرینگ لباسشویی

وظیفه بلبرینگ کمک به چرخش دیگ ماشین لباسشویی است. دیگ ماشین لباسشویی از درون بلبرینگ های ساچمه ای سه نظام عبور می کند. این جایگاه به دیگ این امکان را می دهد که راحت تر چرخش داشته باشد. به بلبرینگ ها، یاتاقان نیز گفته می شود.

مکان بلبرینگ در ماشین لباسشویی

مکان بلبرینگ در لباسشویی های مختلف می تواند مکان های مختلفی داشته باشد. به همین دلیل نیاز است که شما دانش لازم برای دسترسی به این قطعه را داشته باشید و بعد از آن اقدام به عیب یابی و یا تعمیر و تعویض این قطعه کنید. در لباسشویی ها دو بلبرینگ قرار داده شده است. در ادامه دو نمونه مکان رایج این قطعه را ذکر می کنیم:

 • در لباسشویی‌ های مدل درب از جلو، اکثرا بلبرینگ ‌ها در قسمت پشت دیگ خارجی قرار داده شده اند.
 • در لباسشویی‌ هایی که مدل درب از بالا می باشند، یک بلبرینگ در قسمتی قرار دارد که شفت به دیگ داخلی متصل می‌ گردد و دیگری نیز نزدیک درب ورودی می باشد.

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

در ادامه مواردی را ذکر می کنیم که مشاهده آنها ممکن است به دلیل خرابی بلبرینگ باشد و شما را ملزم کنند که به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی بپردازید.

سر و صدای لباسشویی حین کار

بلبرینگ ها بر اثر استفاده طولانی مدت فرسوده می شوند و این فرسودگی را با ایجاد صدا هنگام چرخش دیگ لباسشویی نشان می دهند.

زیاد بودن حرکت مابین دیگ داخلی و خارجی

برای این مورد شما باید یک تست انجام دهید. به این صورت که به مقداری که دیگ داخلی بین دیگ خارجی حرکت می کند دقت کنید. همچنین با دست دیگ را به سمت بالا و پایین حرکت دهید. اگر دیگ داخلی از چند میلیمتر بیشتر حرکت کرد، نشانی از خرابی بلبرینگ ها می باشد.

برای تست بلبرینگ قبل از تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی شما ممکن است به دلیل نداشتن تخصص کافی نیاز به کمک داشته باشید. در این صورت می توانید با ما در مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.

نشت آب

یکی دیگر از علائم و نشانه هایی که می تواند از خرابی بلبرینگ باشد، نشت آب است. توجه داشته باشید که نشت آب هم مانند موارد دیگر می تواند به دلیل وجود مشکل در قطعه های دیگر نیز باشد. از این رو حتما باید بلبرینگ ها بررسی گردند که آیا معیبوب هستند یا خیر.

لکه روغن بر روی لباس هاس شسته شده

اگر وقتی که کار شستشو لباس ها پایان می یابد، روی لباس ها لکه روغن مشاهده می کنید، به معیوب بودن بلبرینگ ها شک کنید. در این حالت حتی ممکن است بلبرینگ از مکان خود خارج شده باشد، از این رو حتما سریعا اقدام به تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی کنید.

نکاتی برای پیشگیری از خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

پیشگیری از خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

رعایت بعضی از موارد ساده می تواند طول عمر قطعات دستگاه شما را افزایش دهد. در ادامه برای افزایش طول عمر بلبرینگ ماشین لباسشویی مواردی را آورده ایم.

 • حتما بعد از هر بار فعالیت لباسشویی حتما 4 ساعت صبر کنید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید.
 • با توجه به ظرفیت لباسشویی در آن لباس بریزید. بیش از اندازه لباس ریختن به دستگاه فشار می آورد.
 • حوله و پتو و چیزهای بزرگ و سنگین را با لباسشویی خانگی نشویید.
 • حتما سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی را انجام دهید.

سرویس های دوره ای در جلوگیری از تعمیرات زیاد و همچنین افزایش طول عمر لباسشویی نقش بزرگی دارند. صفاهان سرویس می تواند در زمینه سرویس های دوره ای به شما کمک کند.

تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی

 • ابتدا سیم برق را بکشید و شیرهای آب متصل به لباسشویی را نیز ببندید.
 • پیج های پنل بالایی لباسشویی را باز کرده و پنل و محفظه مواد شوینده را خارج کنید.
 • سیم هایی که به برد و تایمر متصل هستند را با احتیاط جدا کنید.
 • صفحه ضربه گیر پنل و همچنین شلنگ تخلیه را خارج کنید.
 • از یک ابنردست کمک بگیرید و سینی مواد شوینده را بیرون بیاورید.
 • مهره نگهدارنده دیگ را باز کنید و دیگ لباسشویی را دربیاورید.
 • گیره Sump را باز کرده و این قطعه را خارج کنید.
 • در مرحله بعدی تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب و پیچ تسمه لاستیک را دربیاورید.
 • سیم های متصل به المنت گرمایی را نیز بیرون بکشید. این سیم ها را به خاطر بسپارید که برای متصل کردن دوباره آنها با مشکل مواجه نشوید.
 • موتور را نیز با باز کردن اتصالات از لباسشویی خارج کنید.
 • بلبرینگ ها در پشت وان قرار دارند. آن ها را خارج کنید و با بلبرنگ های جدید تعویض نمایید.
 • قبل از قرار دادن بلبرینگ های جدید، به آنها گریس بمالید.
 • تمام مراحل را از آخر به اول جهت بستن دستگاه انجام دهید.

کلام آخر….

همانطور که در مطالعه مراحل مشاهده کردید، برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی قطعه های زیادی باید باز شود و سپس بسته شود. هر اشتباه کوچکی در این مراحل می تواند آسیب های جدی تری به ماشین لباسشویی شما وارد کند. از این رو توصیه می کنیم تعویض قطعات را به شخصی بسپارید که در این زمینه آموزش دیده و مهرات کافی را دارد.

متخصصان صفاهان سرویس به عنوان بهترین مرکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان، می توانند شما را یاری کنند. کافی است با شماره 09130108396 تماس بگیرید و درخواست تکنسین خود را جهت تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *