تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا

5/5 - (113 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

کدهای خطا و ارورهای نمایان شده در ماشین ظرفشویی اسنوا نشان‌دهنده وجود اختلال و ایراد در قطعات، شیر ورودی و تخلیه دستگاه می‌باشد که می‌تواند در عملکرد دستگاه مشکلاتی را به وجود آورد. اطلاع داشتن از کدهای مذکور و دلیل بروز هر کدام از آن‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری نماید؛ البته برخی از خطاهای ماشین ظرفشویی اسنوا نیاز به تخصص و مهارت افراد کارشناس دارند. در این راهنما قصد داریم ضمن معرفی خطاهای ماشین ظرفشویی اسنوا، با برترین مجموعه تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان نیز آشنا شویم. با ما همراه باشید!

برای دانستن تاریخچه اسنوا روی گزینه پایین کلیک کنید :

تاریخچه اسنوا

ما نمایندگی اسنوا در اصفهان نیستیم اما تمامی تعمیرات مربوطه را با بالاترین کیفیت برای شما انجام می دهیم

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان کجاست؟

در این راهنما با ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا در تمامی مدل‌ها آشنا شدیم. در صورت مشاهده هر کدام از موارد مذکور می‌توانید با مرکز تعمیرات صفاهان سرویس تماس حاصل فرمائید. کارشناسان مجموعه صفاهان سرویس ضمن ارائه خدمات تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی اسنوا، در زمینه ارائه مشاوره رایگان به شما عزیزان نیز فعال می‌باشد. از این رو در صورت ایجاد هرگونه سوال یا ابهام می‌توانید روی کمک مشاورین مجموعه حساب باز کنید.

ناگفته نماند که مرکز تعمیرات تخصصی مذکور در حوزه ارائه آموزش‌های کاربردی تعمیرات ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم خانگی در اصفهان نیز فعالیت می‌کند.

شماره تماس مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان

چنانچه در اصفهان حضور دارید و به دنبال یک مجموعه حرفه‌ ای در زمینه تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان هستید، پیشنهاد می‌کنیم با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمائید.

خطاهای متداول تمامی مدل‌ها

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان

علت بروز خطا کدهای خطا
عدم تخلیه آب پس از شست‌وشوی ظروف کد خطای EO ماشین ظرفشویی اسنوا
عدم انجام عملیات آبگیری ظرف‌ها کد خطای E1 ماشین ظرفشویی اسنوا
عدم کارکرد قفل کودک دستگاه ظرفشویی کد خطای CL ماشین ظرفشویی اسنوا
پایان یافتن کارکرد ماشین ظرفشویی کد خطای CD ماشین ظرفشویی اسنوا
فعال بودن حالت AUTO SMART کد خطای F ماشین ظرفشویی اسنوا

کد خطا EO ماشین ظرفشویی اسنوا

علت: یکی از متداول‌ترین کدهای خطا که در ماشین ظرفشویی اسنوا ظاهر می‌شود، کد EO می‌باشد. کد مذکور نشان‌دهنده هرگونه مشکل و اختلال در سیستم تخلیه ماشین بوده و به منظور رفع آن می‌بایست چندین قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

رفع ارور: برای رفع ارور مذکور باید در مرحله اول شلنگ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه شلنگ دچار انسداد شده است، آن را برطرف نمائید. ناگفته نماند که در بسیاری از مواقع سطح فیلتر تخلیه به علت انباشته شدن تکه‌های باقی مانده از مواد غذایی مسدود می‌شود؛ از این رو لازم است به طور مرتب اقدام به نظافت سطح فیلتر نمائید. علاوه بر این، امکان گرفتگی چاهی که شلنگ تخلیه دستگاه در آن قرار دارد نیز وجود دارد.

بنابراین برای رفع ارور مذکور می‌توانید موارد زیر را امتحان کنید:

 • پس از شست‌وشوی ظروف، محفظه داخلی می‌بایست به طور کامل تمیز گردد و فیلتر تخلیه نیز به کمک فرچه و آب داغ شسته شود تا هیچ‌گونه مواد غذایی سبب انسداد راه خروجی آب نشود.
 • شلنگ تخلیه می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد و از نبودن هرگونه انسداد، و تاخوردگی اطمینان حاصل شود؛ چرا که وجود هرگونه تاخوردگی یا انسداد از فشار آب می‌کاهد.
 • لازم به ذکر است که ارتفاع شلنگ تخلیه از اتصال به دستگاه تا خروجی فاضلاب می‌بایست بین ۷۷ سانتی‌متر تا ۱ متر باشد.
 • محل تخلیه فاضلاب را مورد بررسی قرار دهید و هرگونه مانعی که سبب گرفتگی شده است را برطرف نمائید.

چنانچه هیچ‌کدام از موارد مذکور دلیل نمایش ارور EO نباشد، احتمال بروز ایراد در سایر قطعات ماشین ظرفشویی اسنوا وجود دارد. به منظور رفع این مشکل لازم است که از تکنسین‌های متخصص و حرفه‌ای مرکزتعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان کمک بگیرید.

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان: کد خطا E1 ماشین ظرفشویی اسنوا

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا

علت: چنانچه آب به همراه اختلال و چالش وارد ماشین ظرفشویی اسنوا شود و عملیات آبگیری به درستی انجام نگیرد، کد خطا E1 بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی اسنوا ظاهر خواهد شد. البته دلایل مختلفی برای رخ دادن این خطا وجود دارند که رایج‌ترین آن‌ها، کمبود فشار آب یا قطع بودن آن است؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم فشار آب آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهید.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور می‌بایست فشار آب طبیعی باشد؛ برای تنظیم فشار آب طبیعی در درجه اول می‌بایست شلنگ ورودی را مورد بررسی قرار دهید.

 هرگونه شکستگی یا گرفتگی در طول شلنگ می‌تواند مانع از ورود آب به دستگاه شود. البته ناگفته نماند که در بسیاری از مواقع به علت فعال شدن تأخیر زمان شروع نیز خطای مذکور نمایان می‌شود. به منظور رفع ارور مذکور می‌توانید موارد زیر را امتحان نمائید:

 • در مرحله اول فشار آب را مورد بررسی قرار دهید؛ شیر آب را باز کنید یا با سازمان آب تماس حاصل فرمائید تا از فشار مناسب و طبیعی آب مطمئن شوید.
 • در مرحله بعدی شلنگ ورودی آب را می‌بایست چک کنید تا مسیر جریان آب در شلنگ هموار باشد و هیچ‌گونه انسداد و پیچیدگی در طول شلنگ رخ ندهد.
 • مطمئن شوید که درب ماشین ظرفشویی اسنوا به خوبی بسته شده است.
 • از غیرفعال بودن دکمه تأخیر نیز اطمینان حاصل فرمائید.
 • چنانچه پس از انجام اقدامات مذکور مشکل حل نشد، می‌توانید با مراکز متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان تماس حاصل فرمائید.

بیشتر بخوانید: بهترین تعمیرکار لوازم خانگی در اصفهان

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان: کد خطای CL ماشین ظرفشویی اسنوا

علت: چنانچه قفل کودک دستگاه ظرفشویی اسنوا را به دلایل مختلفی غیر فعال کرده باشید، هنگامی که دستگاه روشن می‌شود، کد CL نمایش داده خواهد شد. در شرایطی که قصد دارید قفل کودک دستگاه را فعال کنید، تنها لازم است کلید مربوطه که با توجه به مدل دستگاه می‌تواند متفاوت باشد را فعال کنید.

رفع ارور: به منظور رفع ارور مذکور می‌توانید کارهای زیر را امتحان کنید:

 • کلیدهای فعال‌کننده قفل کودک را به صورت همزمان ۴ ثانیه فشار دهید و نگه‌ دارید.
 • لازم به ذکر است که در مدل‌های 116 ، 2060 و 6803 ماشین ظرفشویی اسنوا تنها فشردن کلیدها به صورت همزمان کافی بوده و نیازی به نگه‌داشتن آن‌ها نمی‌باشد.
 • نکته مهم دیگر در این رابطه این است که لازمه فعال شدن قفل ماشین ظرفشویی اسنوا، روشن بودن دستگاه و شست‌وشوی ظروف می‌باشد. چنانچه هنوز دستگاه را روشن نکرده‌اید یا این که ماشین ظرفشویی به برق متصل بوده اما خاموش است، این دکمه قابلیت فعال شدن نخواهد داشت.
 • چنانچه مشکل برطرف نشد، می‌توانید با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان تماس بگیرید.

کد خطای CD ماشین ظرفشویی اسنوا

ارور CD یا COOL DRY یکی از متداول‌ترین خطاهایی محسوب می‌شود که در اکثر مواقع کاربران در حین استفاده از دستگاه ظرفشویی اسنوا با آن مواجه می‌شوند. کد مذکور نشان‌دهنده اتمام زمان شست‌وشو و شروع شدن مرحله خنک‌سازی ظروف می‌باشد. بنابراین در صورت مشاهده کد مذکور نگران نشوید؛ چرا که این کد تنها نمایان‌گر روند کار است

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان: ارور F ماشین ظرفشویی اسنوا

ارورهای ماشین ظرفشویی اسنوا

در تنظیم برنامه‌های شست‌وشوی ماشین‌های ظرفشویی قابلیت فعال کردن گزینه AUTO SMART وجود دارد. با استفاده از این قابلیت می‌توان مشخص کرد که ماشین به صورت اتوماتیک و با در نظر گرفتن شرایط و میزان نوع کثیفی‌های روی ظروف، برنامه شست‌وشوی مناسب را انتخاب کند.

ظاهر شدن کد F در ماشین‌های ظرفشویی اسنوا به معنای فعال بودن قابلیت مذکور است؛ بنابراین می‌توان گفت که کد F جزو خطاهای ماشین ظرفشویی اسنوا محسوب نمی‌شود. جالب است بدانید که کد مذکور مخفف عبارت FUZZY LOGIC به معنای منطق فازی بوده و گاهی اوقات سبب می‌شود تا کاربران به منظور رفع آن با مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان تماس بگیرند.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی اسنوا

باقی ماندن غذا روی ظروف بعد از شستشو

این مورد می تواند علل مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • آب به مقدار لازم در دستگاه وارد نشده باشد.
 • بیش از اندازه ظرف داخل ماشین ظرفشویی قرار داده اید به طوری که ظروف با یکدیگر تماس دارند.
 • به اندازه کافی مواد شوینده در دستگاه نریخته اید.
 • برنامه انتخابی شما برای شستشو مناسب نیست.
 • بازوهای آبپاش با مشکل مواجه شده اند و نمی توانند آب را به خوبی روی همه قسمت ها بریزند.
 • مسدود شدن بازوهای آبپاش یا فیلترها.

این موارد را بررسی کنید و در صورتی که علت هیچ یک از این موارد نبود و یا می خواهید عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا توسط یک فرد متخصص انجام شود با ما در مرکز تعمیرات اسنوا در اصفهان صفاهان سرویس تماس بگیرید.

تغییر رنگ دادن ظروف پلاستیکی بعد از شستشو

گاهی ممکن است شما بعد از شستشو متوجه شوید که ظروف پلاستیکی شما با تغییر رنگ مواجه شده اند. در این صورت، شما باید چند مورد را بررسی کنید. اگر مقدار آبی که وارد دستگاه می شود و یا مواد شوینده شما کم باشد این مشکل می تواند به وجود بیاید.

همچنین استفاده از مواد شوینده بدون فسفات گاهی باعث تغییر رنگ ظروف می گردد. گاهی نیز به دلیل سختی بالای آب و عدم وجود نمک در دستگاه نیز این مورد پیش می آید.

لکه سفید روی ظروف بعد از شستشو

اگر بعد از اینکه شسشوی ظروف در ماشین ظرفشویی اسنوا تمام شد، لکه های سفید روی آن ها مشاهده کردید، موارد زیر را باید بررسی کنید.

 • برنامه ای که برای شستن ظروف انتخاب کرده اید شامل خشک کن ظروف نمی شود.
 • مقدار مواد کمک شستشوی شما کم است.

چشمک زدن چراغ ماشین ظرفشویی

در این هنگام اولین کار بررسی المنت و ترموستات است. این دو قطعه کمک می کنند که دمای آب بالا برود و به مقدار مناسب و تعریف شده برسد. اگر این قطعات خراب باشند، در نتیجه آب به میزان لازم گرم نمی شود و دستگاه این مورد را با چشمک زدن نشان می دهد. البته ممکن است کد خطایی نیز دریافت کنید.

برای تعمیر و یا تعویض این قطعات شما باید با ما در صفاهان سرویس، مرکزتعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان تماس بگیرید. تکنسین های ما همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

تخلیه نشدن آب بعد از شستشو در ماشین ظرفشویی اسنوا

اگر آب داخل دستگاه بعد از پایان شستشو خارج نشد، ممکن است مسیر خروج آب گرفته باشد. از این رو ابتدا پمپ تخلیه را بررسی کنید که با خرده های غذا و یا چیز دیگری دچار انسداد نشده باشد.

در صورتی که پمپ تخلیه مشکلی نداشت، شلنگ تخلیه را بررسی کنید. شلنگ ممکن است دچار گرفتگی و یا خمیدگی شده باشد و در نتیجه آب را به خارج دستگاه انتقال ندهد. بررسی شل نبودن تسمه پمپ تخلیه و نداشتن مشکل در خود قطعه پمپ تخلیه نیز باید انجام شود.

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی اسنوا

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی اسنوا

در این حالت موارد زیر را چک کنید.

 • چیدمان نامناسب ظرف ها در ماشین ظرفشویی اسنوا
 • ایجاد مشکل در مخزن ابکشی
 • خراب بودن کلاهک شوینده
 • خرابی قطعه های المنت و ترموستات

شما می توانید جهت بررسی و حل این مشکل با یک مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در شهر خود تماس حاصل فرمایید.

کارنکردن ماشین ظرفشویی اسنوا

در صورتی که دستگاه شما کار نمی کند باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • اتصال برق به دستگاه: بدیهی ترین اتفاق این است که دستگاه به برق متصل نباشد.
 • قفل کودک: ممکن است به طور اتفاقی قفل کودک را روشن کرده اید و از این رو دکمه های دستگاه کار نمی کند.
 • نیاز به ریست: می توانید یکبار دستگاه خود را خاموش و سپس روشن کنید. گاهی با ریست کردن ماشین ظرفشویی مشکل آن حل می شود.
 • بسته نبودن درب: در صورتی که درب به درستی بسته نشده باشد و یا قفل آن به دلیل خرابی کار نکند، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.
 • خراب بودن قطعات: ممکن است قطعه ای در دستگاه شما خراب شده باشد. خراب قطعات تایمر، رله استارت موتور و موتور درایو می تواند باعث کار نکردن ماشین ظرفشویی اسنوا شوند.

در این مشکل بیشتر موارد را به راحتی می توانید بررسی و مشکل را رفع کنید. اما در صوتی که احتمال خرابی قطعه ای از دستگاه را می دهید با کارشناسان ما تماس بگیرید و جهت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان ثبت درخواست خدمات کنید.

تعمیر برد ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان

دستگاه های ماشین ظرفشویی متشکل از قطعه های مختلفی هستند که تمامی این قطعات برای دریافت دستورات و هماهنگی های لازم باید از قطعه ای به نام برد فرمان بگیرند. از این رو به برد ماشین ظرفشویی، مغز آن نیز گفته می شود.

گاهی علائمی همچون روشن نشدن ماشین ظرفشویی، دریافت ارورهای مربوطه به خرابی برد، کار نکردن صفحه نمایش دستگاه و … نشان دهنده خرابی برد هستند. به این دلیل گفته می شود گاهی، زیرا این موارد می توانند علل دیگری نیز داشته باشند.

در هر صورت تعمیرکاری که در منزل شما حضور پیدا می کند، ماشین ظرفشویی اسنوا را عیب یابی و بررسی و علت اصلی مشکل را پیدا می کند. در صورتی که برد شما معیوب شده باشد، دو راه پیش روی تعمیرکار است:

 • راه اول: تعویض برد که هزینه زیادی دارد
 • راه دوم: تعمیر برد

نکته ای که در تعمیرات برد بسیار مهم است، این است که شما از مراکزی خدمات دریافت کنید که بتوانند به طور تخصصی تعمیرات برد ماشین ظرفشویی اسنوا را برای شما انجام دهند. بعضی از تعمیرکاران به دلیل نداشتن تخصص، بدون بررسی برد، به شما پیشنهاد می کنند برد را تعویض کنید.

اما در مجموعه ما، تعمیرکاران به صورت تخصصی برد را تعمیر می کنند. از این رو ابتدا بررسی می کنند و در صورتی که قابل تعمیر باشد، به تعمیر برد ماشین ظرفشویی اسنوا می پردازند. البته ناگفته نماند که گاهی آسیب به برد زیاد بوده و امکان تعمیر نمی باشد.

سوالات متداول

مجموعه تعمیر ماشین ظرفشویی صفاهان سرویس، گارانتی خدمات دارد؟

بله. ما به عنوان بهترین و بزرگترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان گارانتی 60 روزه خدمات به شما مشتریان ارائه می کنیم.

چرا باید صفاهان سرویس را انتخاب کنیم؟

مرکز تعمیر لوازم خانگی صفاهان سرویس با ویژگی ها و خدماتی که ارائه می دهد جز بهترین ها است. از ویژگی های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه خدمات در بیشتر شهرهای استان اصفهان جهت دسترسی سریع و راحت
 • اعزام تکنسین ها در کمترین زمان
 • داشتن تکنسین های متخصص و آموزش دیده
 • تعمیر انواع برندها و انواع مدلها، حتی مدل های قدیمی یا جدیدترین مدل ها
 • و….

هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان چه میزان است؟

همانطور که می دانید تعمیرات ظرفشویی شامل موارد زیادی می شود و ممکن است دستگاه هر شخصی قسمت خاصی نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین ممکن است نیاز به تعویض قطعه نیز داشته باشید. از این رو قیمت ها با یکدیگر متفاوت است. اما صفاهان سرویس، هزینه های تعمیر ماشین ظرفشویی شفاف و طبق مصوبه اتحادیه دارد. از این رو نگرانی در این مورد نداشته باشید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

10 دیدگاه

 • کارتون واقعا خیلی خوبه. من شما رو به هرکسی نیاز داره معرفی میکنم

 • سلام
  استفاده از برنامه های اقتصادی و کم مصرف در ظرفشویی اسنوا مشکلی داره؟ یعنی ممکنه آسیب بزنه به دستگاه یا اشکالی نداره همیشه از همین برنامه استفاده کنیم؟

  • سلام بر شما
   استفاده از برنامه اقتصادی چرا باید به دستگاه شما آسیب وارد کند؟ اتفاقا به دلیل مصرف آب و انرژی کمتر می تواند برای شما بسیار مفید هم باشد. فقط توجه کنید که هنگامی که از برنامه اقتصادی ظرفشویی اسنوا استفاده می کنید دستگاه را پر از ظرف نکنید و تقریبا نیمه پر باشد. همچنین برای این برنامه توصیه می گردد از قرص ظرفشویی استفاده نکنید. بعضی افراد توصیه می کنند در این حالت از ژل های شوینده ماشین ظرفشویی استفاده شود بهتر است.

 • سلام
  علت آلارم ماشین ظرفشویی اسنوا به صورت 2 بوق، مکث، 2 بوق، مکث چیست؟

  • سلام بر شما
   زمانی که شما متوجه آلارم ماشین ظرفشویی اسنوا به این صورت شدید باید موارد زیر را بررسی کنید:
   • باز بودن شیر ورودی آب و اتصال صحیح شلنگ ورودی آب.
   • فشار آب منزل به میزان لازم است و با افت فشار روبه رو نیستید.
   • شلنگ ورودی آب دچار انسداد نگردیده باشد.
   • فیلتر دستگاه را بررسی کنید که تمیز باشد و اگر مدت زمان زیادی است که آن را تمیز نکرده اید، حتما این کار را انجام دهید.

 • سلام
  اگه فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی اسنوا گرفته باشه باید چیکار کرد؟

  • سلام دوست عزیز
   شما باید فیلتر رو از دستگاه خارج کنید و آن را با برس یا مسواک، آب گرم و مایع شوینده تمیز کنید طوری که هر آلودگی که دارد تمیز شود. سپس آن را خشک کنید و سرجایش بگذارید. اگر کثیفی فیلتر بیش از اندازه باشد یا فیلتر آسیب دیده باشد باید تعویض گردد.

 • موقع استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا از کجا باید بدونیم چه برنامه ای مناسب هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 5 = 12