آموزش برنامه های ماشین ظرفشویی

4.9/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

انتخاب صحیح برنامه‌ شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی باعث افزایش رادمان کاری دستگاه، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش طول عمر دستگاه و در آخر سالم ماندن ظروف شما می شود. ما در این مطلب سعی کردیم بطور خلاصه وار و مفید، برنامه های ماشین ظرفشویی را توضیح دهیم تا شما عزیزان با خواندن آن بتوانید بهترین برنامه شست و شو را انتخاب نمایید.

صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، با کادری مجرب و ماهر می تواند شما را در در تمام مراحل تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی یاری نماید.

برنامه‌ های ماشین ظرفشویی

برنامه شست و شوی Main یا   Normal

شستشوی روزمره

مورد استفاده: انتخاب این برنامه‌ شست و شوی در ماشین ظرفشویی شما برای شستن ظروفی که به طور روزانه استفاده می‌کنید مناسب است. دمای شست و شوی در این برنامه بین ۵۵ تا ۶۵ درجه سانتی گراد است و تقریبا بین تمامی ماشین های ظرفشویی مشترک می باشد.

برنامه Automatic یا  Sensor wash

شست و شوی روزانه

مورد استفاده: از این برنامه‌ شست و شوی زمانی استفاده می شود که ظروف دارای لکه‌های زیاد و سرسخت باشد. اما از آن جهت که در میزان انرژی و آب مصرفی برای شست و شوی صرفه‌جویی می‌کند، برای ظروف تمیز تر هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در این مُد ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک، از سنسوری برای تشخیص میزان آلودگی ظروف استفاده کرده و بر اساس آن دمای شست و شوی و همچنین میزان آب مصرفی و زمان شست و شو را تنظیم می‌کند.

برنامه شست و شوی Energy-save یا  Eco

برنامه اقتصادی ماشین ظرفشویی

شستشوی روزانه ظروف با کثیفی کمتر

مورد استفاده: فعال کردن گزینه Eco در برنامه های ماشین ظرفشویی در مقایسه با برنامه اتوماتیک، انرژی و آب کمتری (بین 20 تا 40 درصد کمتر) مصرف می‌کند. گزینه Eco در اکثر ماشین ظرفشویی ها وجود دارد و یک گزینه بهینه سازی برای کمک به محیط زیست است. ویژگی های این مد:

  • میزان آب کمتر
  • دمای آب پایین ‌تر
  • زمان شست و شوی طولانی ‌تر

مد Fast, Rapid یا  Speedy

ظروف روزمره با کمترین میزان کثیفی

مورد استفاده: این برنامه شستشوی در ماشین ظرفشویی زمانی استفاده می شود که می ‌خواهید ظروف ‌تان در سریع‌ترین زمان ممکن تمیز شوند، اما فقط مناسب ظروفی است که میزان آلودگی کمتر و لکه‌های سطحی دارند.

برنامه شست و شوی  Intensive

ظروف با لکه‌های سرسخت

مورد استفاده: هنگامی از این برنامه استفاده می شود که ظروف دارای جرم و لکه‌های سرسخت (ماهیتابه، قابلمه و ظروف بسیار کثیفی که معمولا نیاز به خیس خوردن دارند) است. ویژگی های این برنامه:

  • میزان آب بیشتر
  • دمای بالاتر
  • مصرف انرژی بالاتر

نکته: برنامه شستشوی Intensive تنها در بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی وجود دارد.

برنامه Delicate/glassware

ظروف شیشه‌ای و چینی

مورد استفاده: از این برنامه در برنامه های ماشین ظرفشویی زمانی استفاده می شود که ظروف حساس باشند، مثل ظروف شیشه‌ای و چینی. ویژگی های این برنامه:

  • دمای آب پایین‌تر، جهت جلوگیری از ترک خوردن.

نکته: برای جلوگیری از شکستن یا صدمه دیدن ظروف چینی و شیشه‌ای آن‌ها را با فاصله از هم داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهید.

مد شست و شوی Pre-wash یا  Pre-rinse

نرم شدن لکه‌ها

مورد استفاده: این برنامه برای شست و شو مناسب نیست و برای مواقعی مناسب است که می‌خواهید ظروف کثیف را برای مدت یک الی دو روز جایی نگه داشته و بعدا آن‌ها را بشویید.

برنامه شست و شوی Self-clean یا  Maintenance

self clean ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مورد استفاده: این برنامه ماشین ظرفشویی با استفاده از دمای آب بالا، آلودگی و کثیفی داخل ماشین ظرفشویی را از بین برده و می‌توانید ماهی یک بار از آن برای تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی‌ استفاده کنید. فوایدهای این برنامه:

  • افزایش عمر ماشین ظرفشویی
  • کاهش مشکلات مرتبط با تخلیه آب
  • کاهش هزینه ها

مواردی که کمتر مورد استفاده هستند

گزینه شست و شوی Half load

مورد استفاده: برای مواقعی که ظروف کمتری برای شستشو داشته و می‌خواهید از نصف ظرفیت ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

گزینه شستشوی Silent یا  Quiet

مورد استفاده: کاهش صدای شست و شوی ماشین ظرفشویی. معمولا این برنامه در ماشین ظرفشویی های مدل بالا یافت می شود.

گزینه شستشوی  Two-stage

مورد استفاده: این گزینه دو شستشوی پشت سر هم را برای رسیدن به بهترین نتیجه شستشو انجام می‌دهد و مناسب شستن ظرف‌هایی با میزان آلودگی بیشتر و لکه‌های سرسخت‌ تر است.

گزینه شست و شوی  Two-zone

مورد استفاده: یک گزینه مناسب برای شستشوی همزمان ظروف حساس (شیشه‌ای) و ظروف دیگر.

کلام آخر

در مطلب فوق سعی کردیم با بیان ساده برنامه ‌های ماشین ظرفشویی را به شما عزیزان بیان کنیم تا بتوانید بهترین و بصرفه ترین برنامه یا مد را برای شست و شوی ظروف خود انتخاب کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل در قطعات و برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی خود می توانید بصورت 24 ساعته با شماره 09130108396 با کارشناسان ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان ، سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =