آموزش برنامه های ماشین ظرفشویی

4.9/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

انتخاب صحیح برنامه‌ شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی باعث افزایش رادمان کاری دستگاه، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش طول عمر دستگاه و در آخر سالم ماندن ظروف شما می شود. ما در این مطلب سعی کردیم بطور خلاصه وار و مفید، برنامه های ماشین ظرفشویی را توضیح دهیم تا شما عزیزان با خواندن آن بتوانید بهترین برنامه شست و شو را انتخاب نمایید.

صفاهان سرویس، نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، با کادری مجرب و ماهر می تواند شما را در در تمام مراحل تعمیر، نگهداری و نصب ماشین ظرفشویی یاری نماید.

برنامه‌ های ماشین ظرفشویی

برنامه شست و شوی Main یا   Normal

شستشوی روزمره

مورد استفاده: انتخاب این برنامه‌ شست و شوی در ماشین ظرفشویی شما برای شستن ظروفی که به طور روزانه استفاده می‌کنید مناسب است. دمای شست و شوی در این برنامه بین ۵۵ تا ۶۵ درجه سانتی گراد است و تقریبا بین تمامی ماشین های ظرفشویی مشترک می باشد.

برنامه Automatic یا  Sensor wash

شست و شوی روزانه

مورد استفاده: از این برنامه‌ شست و شوی زمانی استفاده می شود که ظروف دارای لکه‌های زیاد و سرسخت باشد. اما از آن جهت که در میزان انرژی و آب مصرفی برای شست و شوی صرفه‌جویی می‌کند، برای ظروف تمیز تر هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در این مُد ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک، از سنسوری برای تشخیص میزان آلودگی ظروف استفاده کرده و بر اساس آن دمای شست و شوی و همچنین میزان آب مصرفی و زمان شست و شو را تنظیم می‌کند.

برنامه شست و شوی Energy-save یا  Eco

برنامه اقتصادی ماشین ظرفشویی

شستشوی روزانه ظروف با کثیفی کمتر

مورد استفاده: فعال کردن گزینه Eco در برنامه های ماشین ظرفشویی در مقایسه با برنامه اتوماتیک، انرژی و آب کمتری (بین 20 تا 40 درصد کمتر) مصرف می‌کند. گزینه Eco در اکثر ماشین ظرفشویی ها وجود دارد و یک گزینه بهینه سازی برای کمک به محیط زیست است. ویژگی های این مد:

  • میزان آب کمتر
  • دمای آب پایین ‌تر
  • زمان شست و شوی طولانی ‌تر

مد Fast, Rapid یا  Speedy

ظروف روزمره با کمترین میزان کثیفی

مورد استفاده: این برنامه شستشوی در ماشین ظرفشویی زمانی استفاده می شود که می ‌خواهید ظروف ‌تان در سریع‌ترین زمان ممکن تمیز شوند، اما فقط مناسب ظروفی است که میزان آلودگی کمتر و لکه‌های سطحی دارند.

برنامه شست و شوی  Intensive

ظروف با لکه‌های سرسخت

مورد استفاده: هنگامی از این برنامه استفاده می شود که ظروف دارای جرم و لکه‌های سرسخت (ماهیتابه، قابلمه و ظروف بسیار کثیفی که معمولا نیاز به خیس خوردن دارند) است. ویژگی های این برنامه:

  • میزان آب بیشتر
  • دمای بالاتر
  • مصرف انرژی بالاتر

نکته: برنامه شستشوی Intensive تنها در بعضی از مدل‌های ماشین ظرفشویی وجود دارد.

برنامه Delicate/glassware

ظروف شیشه‌ای و چینی

مورد استفاده: از این برنامه در برنامه های ماشین ظرفشویی زمانی استفاده می شود که ظروف حساس باشند، مثل ظروف شیشه‌ای و چینی. ویژگی های این برنامه:

  • دمای آب پایین‌تر، جهت جلوگیری از ترک خوردن.

نکته: برای جلوگیری از شکستن یا صدمه دیدن ظروف چینی و شیشه‌ای آن‌ها را با فاصله از هم داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهید.

مد شست و شوی Pre-wash یا  Pre-rinse

نرم شدن لکه‌ها

مورد استفاده: این برنامه برای شست و شو مناسب نیست و برای مواقعی مناسب است که می‌خواهید ظروف کثیف را برای مدت یک الی دو روز جایی نگه داشته و بعدا آن‌ها را بشویید.

برنامه شست و شوی Self-clean یا  Maintenance

self clean ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

مورد استفاده: این برنامه ماشین ظرفشویی با استفاده از دمای آب بالا، آلودگی و کثیفی داخل ماشین ظرفشویی را از بین برده و می‌توانید ماهی یک بار از آن برای تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی‌ استفاده کنید. فوایدهای این برنامه:

  • افزایش عمر ماشین ظرفشویی
  • کاهش مشکلات مرتبط با تخلیه آب
  • کاهش هزینه ها

مواردی که کمتر مورد استفاده هستند

گزینه شست و شوی Half load

مورد استفاده: برای مواقعی که ظروف کمتری برای شستشو داشته و می‌خواهید از نصف ظرفیت ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

گزینه شستشوی Silent یا  Quiet

مورد استفاده: کاهش صدای شست و شوی ماشین ظرفشویی. معمولا این برنامه در ماشین ظرفشویی های مدل بالا یافت می شود.

گزینه شستشوی  Two-stage

مورد استفاده: این گزینه دو شستشوی پشت سر هم را برای رسیدن به بهترین نتیجه شستشو انجام می‌دهد و مناسب شستن ظرف‌هایی با میزان آلودگی بیشتر و لکه‌های سرسخت‌ تر است.

گزینه شست و شوی  Two-zone

مورد استفاده: یک گزینه مناسب برای شستشوی همزمان ظروف حساس (شیشه‌ای) و ظروف دیگر.

کلام آخر

در مطلب فوق سعی کردیم با بیان ساده برنامه ‌های ماشین ظرفشویی را به شما عزیزان بیان کنیم تا بتوانید بهترین و بصرفه ترین برنامه یا مد را برای شست و شوی ظروف خود انتخاب کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل در قطعات، نصب و برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی خود می توانید بصورت 24 ساعته با شماره 09130451675 با کارشناسان ما در صفاهان سرویس، نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، تماس حاصل فرمایید.

همین حالا در خواست نصب، سرویس و یا تعمیر لوازم خانگی خودتون رو برای ما ارسال کنید.😃

ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس می گیریم، اطلاعات موردنیاز رو از شما می گیریم و تکنسین مربوطه را به محل شما اعزام می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *