آموزش تعمیر درب ماشین ظرفشویی

4.9/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله می خواهید به شما علت های خرابی و همچنین تعمیر درب ماشین ظرفشویی را آموزش دهیم. پس از استفاده طولانی مدت از لوازم خانگی و یا استفاده نادرست از آن ها باعث می شود تا بعضی از قسمت های آن دستگاه معیوب شوند و دیگر به خوبی عمل نکنند. اگر حتی یک بخش از دستگاه شما دچار خرابی شود عملا دیگر قادر به استفاده از دستگاه نخواهید بود. چرا که تمامی اجزای باید سالم و در کنار هم باشند تا آن وسیله بهترین عملکرد خود را داشته باشد.

یکی از این اجزا درب وسایل می باشد که اگر در وسایلی مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و با ماشین ظرفشویی درب به خوبی بسته نشود و یا اصلا بسته نشود ما قادر به نگهداری مواد غذایی، ظروف خود و یا لباس نخواهیم بود. خرابی و بسته نشدن درب وسایل مانند ماشین ظرفشویی باعث می شود تا ما نتوانیم از ماشین ظرفشویی استفاده کنیم و باید به فکر تعمیر درب ماشین ظرفشویی باشیم.

خرابی درب می تواند از قسمت های مختلف درب باشد مانند قفل درب، چفت درب، بازوی درب، لولا های درب، لاستیک دور درب و فنر، همچنین بسته نشدن درب نیز می تواند از چیدمان نادرست ظروف باشد.

علل خرابی و تعمیر درب ماشین ظرفشویی

خرابی قفل درب ماشین ظرفشویی

قفل درب از اصلی ترین و مهترین اجزای درب در هنگام بسته شدن درب می باشد. خرابی این قطعه باعث می شود تا هنگامی که شما درب ماشین ظرفشویی را می بندید و چفت درب روی قفل یا میکروسوئیچ قرار می‌گیرد عمل قفل کردن صورت نگیرد. به گونه ای می توان گفت درب کیپ و یا بسته نشده است که در صورت خرابی قفل و یا عمل نکردن آن باعث می شود شست و شو صورت نگیرد.

راه حل: برای حل این مشکل تنها راه حل تعویض قفل درب می باشد. البته توجه داشته باشید که قفل خریداری شده اصل و اورجینال باشند. شما نیز می توانید برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی خود به صفاهان سرویس مراجعه کنید و از تکنسین های ما کمک بخواهید.

خرابی چفت درب

تعمیر چفت درب ماشین ظرفشویی

برای بسته شدن درب و فعال شدن میکروسوئیچ چفت درب باید درون قفل قرار بگیرد که بعد از آن فرمان فعال شدن میکروسوئیچ از طرف برد الکترونیکی صادر شود و سپس برنامه شست و شو شروع شود. چفت درب باعث می شود تا درب به خوبی بسته شود و مانع بیرون آمدن آب از داخل ماشین ظرفشویی می شود.

اگر شما با مشکل چفت درب مواجه شدید برای تعمیر ماشین ظرفشویی در ابتدا سعی کنید درب را دوباره ببندید زیرا امکان دارد چفت درب به خوبی درون قفل قرار نگرفته باشد. اگر مشکل برطرف نشد چفت درب باید بررسی شود تا اگر شکسته شده و با فرسوده شده است برای تعمیر آن اقدام کنید.

راه حل: شما می توانید درب ماشین ظرفشویی خود را باز نمایید و بخش کنترل دستگاه را جدا کنید. سپس چفت درب و میکروسوئیچ را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. برای حل خرابی چفت درب و تعمیر درب ماشین ظرفشویی می توانید از تکنسین ها کمک بگیرید تا مشکل شما را برطرف نمایند.

خرابی بازو های درب

بازوها در درب ماشین ظرفشویی برای باز و بسته شدن درب و همچنین جلوگیری از افتادن درب به کار می روند. بازو ها نیز با گذشت زمان و باز و بسته کردن زیاد درب خراب و فرسوده می شوند و خرابی آن ها باعث می شود تا درب به خوبی در جای خود قرار نگیرد.

راه حل: تعویض بازو ها در مدل های مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت است. در ابتدا صفحه فوقانی دستگاه که با دو پیچ متصل به پشت بسته شده است را جدا کنید. سپس باید پیچ های پانل دستگاه را که در بالا قرار دارند را باز نمایید.

با باز کردن این پیچ ها و برداشتن پانل شما به اجزای درب مانند قرقره، ترمز و بازو(کابل) دسترسی خواهید داشت. حال به بررسی بازوهای درب بپردازید و در صورتی که نیاز بود برای تعویض کردن بازوهای درب و تعمیر درب ماشین ظرفشویی اقدام کنید.

خرابی لولا های درب ماشین ظرفشویی

اگر درب ماشین ظرفشویی شما به سختی باز و بسته می شود و یا درب اصلا بسته نمی شود مشکل از لولاهای درب می باشد. برای استفاده آسان از درب و همچنین باز و بسته شدن ساده درب شما باید لولاهای سالمی داشته باشید.

راه حل: شما با باز کردن درب به لولاهای درب دسترسی خواهید داشت و می توانید به بررسی آن بپردازید. در صورتی که لولاهای درب دچار خرابی شده بودند باید لولاهای نو جایگزین آن ها شود. اگر شما دانش فنی و تجربه لازم برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی ندارید می توانید از متخصصان صفاهان سرویس کمک بگیرید.

خرابی فنر درب ماشین ظرفشویی

تعمیر در ماشین ظرفشویی در اصفهان

وجود فنر در درب باعث می شود تا درب به خوبی باز و بسته شود یا به عبارتی نقش کمکی در باز و بسته شدن درب دارد. چنانچه فنر درب ماشین ظرفشویی شما فرسوده و یا از جای خود جدا شده باشد درب به درستی و یا اصلا چفت نمی شود.

راه حل: برای دسترسی به فنر در باید در ابتدا صفحه فوقانی را که با دو پیچ متصل به پشت دستگاه است را جدا کنید. سپس پانل کنترل را جدا نمایید. حال شما به اجزای درب و فنر درب دسترسی خواهید داشت و می توانید فنر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز فنر را تعویض نمایید و یا در جای خود قرار دهید. در صورتی که موفق به تعمیر نشدید، برای تعمیر درب ماشین ظرفشویی با یک متخصص تماس حاصل کنید.

فرسوده شدن لاستیک درب

وظیفه لاستیک جلوگیری از نشت کردن آب به بیرون از دستگاه است ولی اگر لاستیک از جای خود بیرون آمده باشد و یا فرسوده شده باشد باعث می شود تا درب به خوبی بسته نشود و در جای خود قرار نگیرد.

راه حل: برای تعویض واشر شما باید در ابتدا یک واشر مشابه و مناسب خریداری کنید. سپس واشر فرسوده را جدا کنید و واشر نو را جایگزین آن کنید تا مشکل شما برطرف شود.

تعمیر مشکل باز و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

مشکل باز و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی ممکن است به علت های مختلفی رخ دهد. در بالا به مواردی که باعث خرابی درب و باز و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی می شوند پرداختیم. همچنین روش های حل هر کدام نیز ذکر شد. اما به طور کلی شما می توانید مراحل زیر را برای بررسی و حل این مشکل طی کنید:

  • اولین قدم بررسی عدم وجود جسم خارجی است. مطمئن شوید که هیچ مانعی در مسیر درب وجود ندارد. ممکن است ظرف یا جسم خارجی درون ماشین قرار گرفته باشد که مانع بسته شدن درب شود.
  • بررسی کنید که درب به درستی در قاب ماشین قرار گرفته است و هیچ لغزش یا عیبی در قاب وجود ندارد.
  • اگر با بررسی این عوامل همچنان مشکل باز و بسته نشدن درب وجود دارد، ممکن است علت آن در مکانیزم قفل درب و یا قطعات مربوط به باز و بسته شدن باشد. بررسی این موارد از عهده شما خارج است. از این رو می توانید از یک تعمیرکار بخواهید مشکل را عیب یابی و حل کند.

کلام اخر…

در این مقاله به طور کامل علل خرابی درب و همچنین روش های تعمیر آن را به شما آموزش دادیم. در صورتی که نتوانستید مشکل را پیدا و یا حل کنید، نیاز است که با مرکز معتبر تماس بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، در زمینه تعمیر درب ماشین ظرفشویی بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد. برای دریافت کمک از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس بگیرید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 + = 72