سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

4.7/5 - (31 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

سرویس های دوره ای در تمامی لوازم خانگی وجود دارند. اما انجام این سرویس ها بیشتر در وسایلی اهمیت دارد که استهلاک زیادی دارد، مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی. بنابراین سرویس های این دو وسیله پرکاربرد در آشپزخانه باید جدی گرفته شود. ما در این مطلب سعی کردیم سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی را به شما مخاطبان عزیز توضیح دهیم. صفاهان سرویس با کادری مجرب با سابقه کاری درخشان می تواند شما عزیزان را در تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، برای هرگونه مشکل راهنمایی کند.

آیا سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی نیاز است؟

بله. سرویس ماشین ظرفشویی یکی از مواردی است که دستگاه شما به آن نیاز دارد و باید آن را انجام دهید. در ادامه مواردی را برای شما آورده ایم که فواید سرویس دوره ای برای ماشین ظرفشویی را بدانید:

  • افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی: با انجام سرویس دوره‌ ای، ماشین ظرفشویی به طور منظم بررسی و تعمیر می‌ شود. این امر می ‌تواند عمر طولانی ‌تری را به آن بخشیده و از خرابی‌ های ناگهانی جلوگیری کند.
  • بهتر کردن عملکرد ماشین ظرفشویی: سرویس دوره‌ ای شامل تنظیم و تعمیر قطعات مکانیکی و سیستم ‌های برقی و مربوط به آب می ‌شود. این کار باعث بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی و افزایش کارایی آن می ‌گردد.
  • جلوگیری از مشکلات بزرگتر: با انجام سرویس دوره ‌ای، مشکلات کوچک در ماشین ظرفشویی شناسایی و رفع می‌ شوند. این کار می ‌تواند از تبدیل شدن مشکلات کوچک به مشکلات جدی ‌تر جلوگیری کند و هزینه ‌های تعمیرات بزرگتر را کاهش دهد.
  • بهداشت: سرویس دوره ‌ای شامل تمیز کردن فیلترها و قطعات داخلی ماشین ظرفشویی است که به حفظ بهداشت و تمیزی ظروف کمک می ‌کند و از آلودگی و بوی نامطبوع جلوگیری می ‌نماید.
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی و آب: ماشین ظرفشویی‌ های سالم و سرویس ‌شده به طور بهتری با انرژی و آب برخورد می ‌کنند. انجام سرویس دوره ‌ای می ‌تواند به صرفه ‌جویی در مصرف انرژی و آب منجر شود.

با توجه به این دلایل، سرویس دوره ‌ای ماشین ظرفشویی برای حفظ و بهینه‌ سازی عملکرد آن بسیار توصیه می ‌شود.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی باید به طور مرتب سرویس شود. در ادامه چند نمونه از سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی را توضیح می دهیم. توجه داشته باشید که انجام به موقع این سرویس ها باعث افزایش عمر دستگاه و همچنین خرابی کمتر می گردد.

فیلتر کف ماشین ظرفشویی

این قطعه در تمامی ماشین های ظرفشویی وجود دارد و کار آن جلوگیری از انتقال باقی مانده های مواد غذایی به پمپ تخلیه است. در صورت تمیز نکردن مداوم این قطعه، چربی ها و پس مانده های مواد غذایی به اطراف سوراخ های این فیلتر چسبیده و تخلیه ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده و همچنین باعث بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی شما خواهد شد.

نحوه سرویس: استفاده از آب گرم و مواد شوینده (آب با فشار بالا) روش سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی برای فیلتر می باشد.

نکته: در نظر بگیرید که در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی باید فیلتر را هم پاک و تمیز نمایید (هنگام پایان کار ماشین ظرفشویی).

بازوهای آب پاش

سرویس بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی

 این قطعه دارای بازوهای منفذ داری است که در ماشین ظرفشویی شما نقش پاشش مخلوط آب با مواد شوینده را دارد. منافذ این بازوها بعد از مدتی، به علت وجود رسوب بسته و کپ می شوند و باعث می شود که آب و مواد شوینده به تمامی قسمت های ظروف داخل ماشین ظرفشویی اسپری نشود و شست و شوی ظروف به خوبی انجام نگیرد.

نحوه سرویس: برای تمیز کردن منافذ این بازوها می توانید با استفاده از یک عدد خلال دندان و یا یک سوزن، رسوبات و ته مانده های مواد غذایی خارج نمایید. بعد از شست و شو همیشه با چشم منافذ این بازوها را چک کنید.

جرمگیری

جرمگیری ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی است. انجام این عمل باعث موارد زیر می شود:

  • از بین رفتن بو
  • از بین رفتن میکروب و باکتری
  • از بین رفتن ته مانده های مواد غذایی
  • از بین رفتن آهک ها
  • افزایش درخشندگی داخل ماشین ظرفشویی

نکته: برخی از افراد به جای استفاده از جرمگیرهای مخصوص، از سرکه و جوش شیرین استفاده می کنند. این یک روش سنتی و مناسب می باشد اما تاثیر آن از مواد جرمگیر صنعتی بسیار کمتر می باشد. زیرا درون مواد جرمگیر ۵ آنزیم وجود دارد که باعث از بین رفتن میکروب ها، باکتری ها، بوی نامطبوع و جرم هایی که به حالت لجن در آمده می شود، همچنین باعث افزایش شفافیت دیواره داخلی ماشین ظرفشویی نیز می گردد .

نحوه سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی برای جرم گیری: جرمگیری بدین صورت است که یک ساشه ۴۰ گرمی جرمگیر را داخل ماشین مخزن پودر یا قرص ماشین ظرفشویی ریخته و یک برنامه شستشو با دمای بالا انتخاب کرده و بدون اینکه ظرفی در ماشین ظرفشویی باشد، برنامه شستشو را اجرا می کنیم.

تمیز کردن لولای ظرفشویی

 یکی از قطعاتی که در معرض چربی و گرد و خاک قرار دارد لولاهای بازو بست کردن درب ماشین ظرفشویی است. اگر شما به صورت مداوم آنها را تمیز نکنید، بعد از مدتی، هنگام بازو بست کردن در صدای جیر جیر می شنوید.

نحوه سرویس: برای سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی در این مورد، در مرحله اول گرد و خاک را با دستمال پاک کرده و سپس از اسپری های چربی زدا که برای تمیز کردن گاز و فر استفاده می شوند، روی لولاها اسپری کرده و سپس چربی ها را از روی لولا پاک کنید.

نوارهای پلاستیکی دور درب ماشین ظرفشویی

سریس نوارهای پلاستیکی ظرفشویی

 دور تا دور درب ماشین ظرفشویی نوارهای لاستیکی وجود دارد که باعث عدم نشتی آب به بیرون می شود. در صورت تمیز نکردن مداوم این لاستیک ها، ذرات غذا و رسوبات باعث پوسیدگی زود هنگام این قطعه در ماشین ظرفشویی می شود.

این قسمت نیز می تواند کثیف و چرب شود و در صورتی که تمیز نشوند مواد غذایی جا مانده روی آن می تواند باعث پوسیدگی سریع تر آنها شود.

نحوه سرویس: با استفاده از دستمال مرطوب نوارهای ماشین ظرفشویی را به سادگی تمیز کنید.

بهترین مرکز انجام سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی در اصفهان

صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، با داشتن دانش فنی بالا، ضمانت خدمات، تخصص در انواع برندها و مدل ها و… تمامی مراحل تعمیر و سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی شما را با مناسب ترین هزینه ها انجام می دهد. کافیست جهت دریافت راهنمایی و یا استفاده از خدمات سرویس دوره ای دستگاه خود با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + = 14