تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید

5/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در این محتوا به شما تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید را آموزش می دهیم. در ساید بای سایدها وجود آبسردکن باعث شده است تا دیگر شما نیاز به اشغال فضای زیادی از دستگاه خود برای داشتن آب سرد نباشید. این موضوع برای بسیاری از افراد مهم می باشد که حتما دستگاه قابلیت آبسردکن داشته باشد.

اگر مشکلی برای این قسمت از ساید بای ساید به وجود بیاید فرد مصرف کننده مجبور می شود تا همانند دیگر دستگاه ها بطری و یا شیشه هایی درون دستگاه قرار دهد تا آب سرد شود. به همین دلیل بدنبال راه حلی برای رفع خرابی آن و تعمیر آبسردکن ساید باید ساید می گردند. در ادامه ما به همین موضوع خواهیم پرداخت. چنانچه با خرابی آبسردکن خود مواجه شدید می توانید از صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال ساید بای ساید در اصفهان، کمک دریافت کنید.

چگونگی عملکرد آبسردکن ساید بای ساید

قبل از اینکه برای تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید اقدام کنید باید با این قسمت کاملا آشنا باشید. درون دستگاه ها از دو مدل آبسردکن استفاده می شود. مدل اول آبسردکن به گونه ای است که مخزن آب توسط خود شخص باید پر شود. مدل دوم دستگاه با کمک یک شلنگ به شیر متصل می شود و مخزن از طریق شیر آب پر می شود.

چگونگی وارد شدن آب به درون لیوان

چگونگی عملکرد آبسردکن ساید بای ساید

شیر آب پشت ساید بای ساید قرار دارد که به وسیله یک شلنگ به فیلتر متصل شده است. خروجی فیلتر نیز یک شلنگ دیگر وجود دارد که به شیر برقی متصل می شود. آب توسط شلنگ دیگر از شیر برقی به میکروسوئیچ می رسد. ممکن است در بین راه یک فیلتر دیگر موجود باشد. فیلتر داخلی ساید بای ساید آب را به آبسردکن هدایت می کند و تمامی املاح آب را نیز می گیرد و به آب برای تبدیل شدن به یخ جلا می دهد.

در نهایت شما هنگامی که پدال آبسردکن را فشار می دهید، سوئیچ قرار گرفته پشت پدال شیر برقی را فعال می کنید و آب به سمت خروجی هدایت و درون لیوان ریخته می شود. کلیدی پشت پدال وجود دارد هنگامی که پدال را فشار می دهید اهرم باز می شود. هنگامی که شما پدال را رها می کنید سوئیچ شیر برقی را قطع می کند و دیگر آب جاری نمی شود. با یادگیری چگونگی کار کردن آبسردکن شما راحت تر می توانید به تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید بپردازید.

تنظیم دمای آبسردکن ساید بای ساید

دمای آبسردکن به صورت جداگانه امکان پذیر نمی باشد. آب موجود در آبسردکن با توجه به دمای درون کابین تغییر پیدا می کند. اگر آب خروجی از دستگاه گرم بود شما باید دمای دستگاه را بدرستی تنظیم نمایید. درجه دما در تابستان و زمستان متفاوت می باشد.

اگر تنظیم دما توسط صفحه نمایش انجام می‌شود برای داشتن سرمای بیشتر درون دستگاه باید درجه را کمتر کنید. در صورتی که به صورت مکانیکی می باشد باید درجه را بیشتر کنید تا ساید بای ساید سرد تر شود. اگر با مشکلی مواجه شدید برای تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

سرد نشدن آب در ساید بای ساید

اگر آبسردکن شما مخزنی باشد میزان سردی آب به دمای درون دستگاه بستگی دارد. به صورتی که اگر دستگاه برودت لازم را نداشته باشد آب خنک نخواهد شد. اگر آبسردکن به طور مستقیم به شیر آب متصل بود، لیوان را آب کنید و سپس آن را خالی نمایید و دوباره لیوان را پرکنید تا آب سرد بنوشید. اگر آب سرد نبود در ابتدا باید درجه دما ساید بای ساید بررسی شود.

چنانچه دستگاه دچار نشتی گاز شده باشد دیگر سرمایی درون کابین نخواهد بود تا آب سرد شود. در این حالت باید دلیل نشتی گاز را پیدا کنید و به رفع آن بپردازید و یا از یک تکنسین کمک بگیرید. خرابی ترموستات و یا سنسور محیطی باعث می شود تا عملکرد دستگاه مختل شود و برد الکترونیکی فرمان شروع به کار را در زمان درستی به کمپرسور نمی دهد. در نتیجه هوای سرد تولید نخواهد شد و آب گرم می ماند.

همچنین خرابی خود برد الکترونیکی نیز باعث گرم ماندن آب می شود. چنانچه رله اورلود و خود کمپرسور معیوب شده باشد سرما تولید نمی شود و در نهایت آب سرد نمی گردد. اگر فن دستگاه خراب شود هوا به خوبی انتقال پیدا نمی کند. همچنین اگر سیستم دیفراست مشکل داشته باشد هوا درون کابین گرم می شود و آب سرد نمی شود.

چنانچه هر یک از موارد بالا باعث سرد نشدن آب شد، باید آن را برطرف نمایید و یا از یک فرد متخصص بخواهید تا به تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید بپردازد.

بیرون نیامدن آب از آبسرد کن و تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید

بیرون نیامدن آب از آبسرد کن

همانطور که در قسمت چگونگی کار کردن آبسردکن توضیح دادیم آب از شیر ورودی توسط یک شلنگ وارد دستگاه و به فیلتر، شیر برقی، یک فیلتر و شلنگ دیگر و در آخر به آبسردکن می رسد. در آبسردکن یک پدال، سوئیچ و اهرم وجود دارد. چنانچه برای هر یک از این قطعات و اجزا مشکلی به وجود بیاید آب به بیرون نخواهد ریخت که در ادامه به رفع این مشکل و تعمیر آبسردکن سای بای ساید خواهیم پرداخت.

جریان داشتن آب در لوله ها

در ابتدا شما باید بررسی کنید که آب درون لوله ها جریان دارد یا خیر. سپس شیر آب را بررسی کنید تا باز باشد.

فیلتر را بررسی کنید

به سراغ فیلتر بروید و تاریخ انقضای فیلتر را نگاه کنید تا مبادا تمام نشده باشد. اگر تاریخ انقضا تمام شده باشد و یا املاح منطقه شما زیاد باشد رسوب ایجاد شده و آب به جريان نخواهد افتاد. با تعویض فیلتر مشکل شما برطرف خواهد شد.

شلنگ ها را بررسی کنید

اگر مشکل از فیلتر نبود جهت تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید، به سراغ شلنگ بروید و آن را از نظر تاخوردگی و پوسیدگی بررسی نمایید. در صورتی که برای شلنگ مشکلی به وجود آمده بود ٱن را تعویض نمایید. همچنین اتصالات شلنگ به شیر آب، فیلتر و دستگاه را بررسی نمایید. شلنگ را بیرون بیاورید و درون آن را تمیز کنید. ممکن است بدلیل رسوب گرفتگی آب به بیرون نریزد. شلنگ هایی که پشت آبسردکن و در بدنه وجود دارد باید چک شوند.

خرابی شیر برقی

یکی از دیگر دلایل خارج نشدن آب خرابی شیر برقی می باشد. شما می توانید با کمک یک اهم متر شیر برقی را تست نمایید و در صورت وجود مشکل آن را تعویض کنید. سوئیچ پدال آبسردکن دارای یک قسمت محرک و اهرم می باشد که اگر قسمت محرک آسیب دیده باشد شیر برقی فعال نخواهد شد و آب بیرون نمی ریزد.

همچنین اگر اهرم خراب شده باشد دریچه که برای خروج آب است بسته می ماند و باز نمی شود. اگر می خواهید پدال را تعویض نمایید از یک تکنسین برای تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید کمک دریافت نمایید.

یخ زدگی آب

یخ زدگی آب نیز از دیگر دلایل خارج نشدن آب می باشد که این مشکل می تواند مربوط به دمای بیش از اندازه دستگاه بخاطر کارکردن مداوم کمپرسور و یا خرابی برد و سنسورها باشد. اگر در تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید به مشکل برخوردید می توانید با ما تماس حاصل کنید.

کلام آخر…

در این مقاله شما با چگونگی کارکردن آبسردکن و برخی از مشکلات موجود در آن و در نهایت با چگونگی تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید آشنا شدید. تعمیر آبسردکن ساده می باشد ولی اگر خرابی آن مربوط به قطعات حساس دستگاه باشد، شما باید از تکنسین ماهر و کاربلد کمک دریافت کنید.

مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، با داشتن تکنسین های ماهر می تواند به شما در این زمینه خدمات خوبی ارائه دهد. برای درخواست کمک از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130451675 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوو در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید دوو در اصفهان ، نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *