تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال

5/5 - (19 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

تعمیر و تعویض پدال آبسردکن یخچال در انواع و مارک‌ های متفاوت جزء بیشترین درخواست‌ هایی است که از طرف استفاده ‌کنندگان این دستگاه ارسال می‌ شود. از آنجایی که پدال‌ های آبسرد‌کن در برابر استفاده‌ غلط و نامناسب مقاومت زیادی ندارند، ممکن است در اثر استفاده‌ بد احتیاج به تعمیر و یا تعویض داشته باشند.

در این مقاله ما قصد داریم که به معرفی پدال آبسردکن و کارکرد آن و همچنین نحوه‌ تعویض، تعمیر و عیب یابی پدال بپردازیم. همچنین ما در انتهای مقاله هزینه‌ تعمیر و تعویض پدال این دستگاه را بررسی کرده‌ ایم.

در صورتی که قصد تعمیر و یا تعویض این قطعه را دارید، در این مقاله ما را همراهی کنید. ما در مجموعه صفاهان سرویس می توانیم در زمینه تعمیر یخچال در اصفهان بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت و معقولانه ترین قیمت به شما عزیزان ارائه کنیم.

پدال آبسرد‌کن یخچال چیست و چه کارایی دارد؟

پدال آبسردکن یخچال همان قسمت بیرونی از یخچال هست که با دست فشار می ‌دهیم تا آب سرد از آن خارج شود که بیشتر در تابستان ‌ها مورد استفاده‌ مان قرار می ‌گیرد. خیلی وقت‌ ها ما نا آگاهانه کارهایی را انجام می ‌دهیم که سبب خرابی یخچالمان می ‌شود مانند پر نکردن آب مخزن.

این موضوع یکی از مواردی است که خیلی باید به آن توجه شود. خیلی وقت‌ ها موجود نبودن آب در مخزن آبسردکن سبب می ‌شود که فشار زیادی به پدال یخچال وارد کنیم و این موضوع باعث می ‌شود که پدال خراب شود و معمولا شکستگی فنر را به دنبال دارد.

اگر این قطعه، یعنی فنر معیوب شود، دیگر نمی ‌توان از آن استفاده کرد و در این هنگام است که باید اقدام به تعویض پدال آبسردکن یخچال کرد.

از افراد متخصص کمک بگیریم یا نه؟

در مواقعی که پدال آبسرد‌کن خراب می ‌شود و یا مشکلی برای آبسرد‌کن به وجود می آید و شما نمی ‌دانید که مشکل دقیقا از کجاست، کمک گرفتن از افراد متخصص بسیار مطمئن ‌تر و ایمن ‌تر از این است که خود دست به تعمیر آن بزنید.

از این جهت که این افراد متخصص هستند و مطمئنا اطلاعات بیشتری نسبت به ما دارند. همچنین ابتدا سعی بر تعمیر پدال آبسردکن یخچال دارند و نه تعویض آن و تمامی جوانب را می‌سنجند و اشکالات فرعی را نیز در نظر دارند.

در صورتی که شما تمایل دارید که این مشکل را به دست یک متخصص ماهر بسپارید، می ‌توانید با مجموعه صفاهان سرویس در اصفهان تماس حاصل فرمایید. تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس به طور تخصصی آموزش های لازم برای هر برند را دیده اند و می توانند بهترین تعمیرات را انجام دهند.

عیب یابی پدال آبسردکن یخچال

عیب یابی پدال ابسردکن یخچال

هنگامی که آبسرد‌کن یخچال دچار مشکل می ‌شود، بهتر است هنگام خراب شدن آن و قبل از خرید پدالی جدید و تماس با مرکز تعمیرات یخچال، تشخیص دهید که مشکل آبسرد‌کن به دلیل خراب شدن پدال است یا نه؟ برای اینکه تشخیص دهیم که مشکل آبسردکن از کجاست، ابتدا باید مواردی را چک کنیم که به شرح زیر می‌باشند:

 • از پر بودن مخزن آب آبسرد‌کن اطمینان حاصل کنید.
 • از تمیز بودن فیلترهای موجود در آبسرد‌کن مطمئن شوید.
 • کارکرد صحیح آبسرد‌کن یخچال را بررسی نمایید.
 • مطمئن شوید که شیر برقی کار می ‌کند.

تعمیر پدال ابسردکن یخچال

بعد از اینکه اطمینان حاصل کردید که خرابی مربوط به پدال آبسرد‌کن می ‌باشد نه قطعه دیگری، وقت آن است که به سراغ تعمیر پدال بروید. در صورتی که پدال شکسته بود، به این صورتی که در ادامه توضیح می‌دهیم پدال آبسرد‌کن را تعمیر کنید:

 • ابتدا مخزن را در‌بیاورید. قسمت بالایی مخزن دو عدد خار دارد. خارها را پیدا کرده و بیرون بکشید.
 • سپس، قسمت شکسته شده را با چسبی قوی (می ‌توانید از چسب یک دو سه استفاده کنید) می‌ چسبانیم و بعد اسپری می ‌زنیم.
 • حال باید از هویه استفاده کنیم. هویه را به برق می‌ زنیم و اجازه می ‌دهیم که به اندازه‌ کافی داغ شود. سپس روی دستگیره روغن لحیم زده و یک وسیله همانند میله (می ‌توانید از وسایل دیگری همچون مداد و یا خودکار هم استفاده کنید) را روی محل شکستگی قرار داده و لحیم‌ کاری می ‌کنیم.
 • با انجام این مراحل، شکستگی رفع می‌ شود و پدال به درستی کار می ‌کند.

چه موقع پدال آبسرد‌کن یخچالمان را تعویض کنیم؟

در صورتی که مخزن آبسردکن آب داشت، فیلترها تمیز بودند، شلنگ آبسرد‌کن مسدود و یا کثیف نبود، شیربرقی سالم بود و باز‌هم از آبسرد‌کن آب نمی ‌آمد، احتمالا مشکل از پدال آبسرد‌کن هست. درصورتی که نشود آن را تعمیر کرد، باید به سراغ تعویض آن بروید.

توجه داشته باشید که هنگامی که در یخچال باز است و آبسرد‌کن آن کار نمی ‌کند، مشکلی وجود ندارد و این نشانه‌ وجود مشکل و یا خرابی پدال آبسردکن نیست. مراحل تعویض پدال آبسرد‌کن یخچال به صورت زیر می‌ باشد:

 • ابتدا باید یک پدال جدید برای آبسرد‌کن یخچال بخرید. برای اینکه مدل مناسب دستگاه را بخرید، باید شماره درج شده در فضای داخلی یخچال را بردارید و پدال آبسرد‌کنی مطابق با آن مدل و شماره آن را تهیه کنید.
 • یخچال را برای احتیاط بیشتر خاموش کنید.
 • سینی یخچال را خارج کرده و پیچ‌ ها را برای دسترسی به آبسرد‌‌کن باز کنید.
 • آبسرد‌کن را از یخچال جدا کرده و میکرو‌سوئیچ آبسردکن را با در‌آوردن گیره‌ های آن به آرامی از جایش خارج می‌کنیم. برای جداسازی قاب آبسردکن، می ‌توانید از یک چاقو استفاده کنید.
 • محفظه مربوط به پدال را باز کنید، پدال قدیمی آبسرد‌کن را جدا و پدال جدید را جایگزین آن بکنید.
 • محفظه پدال آبسرد‌کن یخچال را ببندید و میکروسوئیچ و آبسرد‌کن را در جای خود نصب کنید.
 • در آخر پیچ ‌ها را دوباره به خوبی ببندید و سپس یخچال را در جایگاهش قرار دهید.

نکات ایمنی و لازم برای تعویض و یا تعمیر پدال آبسردکن یخچال

تعمیر پدال آبسردکن یخچال

هنگام تعویض و یا تعمیر، دستگاه را حتما از برق بکشید و در‌صورتی که دانش و تخصص لازم را ندارید بهتر است برای امنیت بیشتر این کار را به یک متخصص ماهر در مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان صفاهان سرویس بسپارید.

هزینه تعمیر و تعویض پدال آبسرد‌کن یخچال

هزینه تعمیر و تعویض این قطعه را نمی ‌شود به‌طور دقیق بیان کرد. چرا که هزینه این کار بستگی به مشکل و نوع برند یخچال شما و عوامل دیگری دارد. ولی اگر مایل بودید که از هزینه دقیق آن مطلع شوید، می ‌توانید با مراکز مربوطه تماس بگیرید. هزینه تعمیر و یا تعویض پدال آبسردکن یخچال را کارشناس مربوطه به شما اعلام می‌کند. این هزینه به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع برند و مارک یخچال
 • نوع خرابی پدال آبسردکن
 • هزینه ایاب و ذهاب
 • مسافتی که تعمیرکار برای انجام این کار طی می ‌کند.
 • و…

کلام آخر

همیشه سپردن کار تعمیرات به افراد متخصص بهترین گزینه برای شما خواهد بود. به دلیل نداشتن تخصص کافی شما و همچنین آشنا نبودن با تکولوژی های روز، ممکن است تعمیرات سرخود باعث خرابی بیشتر نیز شود.

ما در مجموعه صفاهان سرویس برای سرویس و تعمیر برندهای مختلف یخچال فریزر تعمیرکاران خبره ای را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست های تعمیرات همچون تعویض و تعمیر پدال آبسردکن یخچال، شما می‌ توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض جاپودری ماشین ظرفشویی سامسونگ ، ارور LE ماشین لباسشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *