تعمیر یخساز یخچال فریزر

5/5 - (29 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در ادامه قصد داریم تا درباره تعمیر یخساز یخچال فریزر با شما صحبت کنیم. اگر به یخچال فریزر های قدیمی نگاه کنید می بینید که درون فریزرها از ظروف پر شده اند تا آب را به یخ تبدیل کرده و از آن استفاده کنند. برای انجام این کار افراد مجبور بودند تا فضای خیلی زیادی را صرف این موضوع کنند.

پیشرفت در لوازم خانگی موجب شده که یخچال فریزرها مجهز به یخساز شوند و دیگر نیازی نباشد تا برای داشتن یخ فضای خیلی زیادی از دستگاه اشغال شود. یکی از مشکلاتی که درون این دستگاه ها رخ می‌ دهد خرابی یخساز می باشد. در زمان خرابی یخساز شما باید همانند گذشته ظروفی پر از آب برای داشتن یخ درون دستگاه قرار دهید.

در صورت مشاهده خرابی سریعا برای تعمیر یخساز یخچال فریزر اقدام کنید. صفاهان سرویس به عنوان مجموعه  تعمیر یخچال فریزر در اصفهان می تواند به شما در تعمیر یخساز کمک کند.

یخساز درون یخچال فریزر چگونه عمل می کند؟

عملکرد یخساز یخچال فریزر

یخسازها برای تولید یخ به دما و آب کافی نیازمند می باشد. شلنگی برای تامین آب مورد نیاز به شیر منزل متصل می شود. در صورتی که یخساز به آب نیاز داشت شیر برقی فعال می شود و آب را به سمت یخساز هدایت می کند. یخساز برای تولید یخ از دمای فریزر استفاده می‌ کند و آب را به یخ تبدیل می کند.

یخساز در یخچال فریزر قدیمی

در دستگاه های قدیمی برای آب رسانی از قطعه ای به نام موتور تایم استفاده می شد. یعنی زمانی که موتور تایم فعال می شد، شیر برقی نیز همزمان با آن فعال می شد و تا زمان فعالیت موتور تایم آبرسانی انجام می گردید. پس از اتمام این کار یخساز با کمک دمای فریزر آب را به یخ تبدیل می کرد.

پس از آن ترمودیسک یخ را تشخیص می داد و موتور تایم فعال می شد و با کمک بازوی محرک یخ به درون مخزن انداخته می شد. در بعضی از مدل ها المنت قرار می گرفت تا خروج یخ را آسان تر کند. چنانچه با خرابی یخسازهای قدمی مواجه شدید برای تعمیر یخساز یخچال فریزر با ما تماس حاصل فرمائید.

یخساز در یخچال فریزرهای جدید

در مدل های امروزی یخساز با کمک کیت الکترونیکی، سنسور و موتور کار می کند. طریقه کار بدین صورت است که کیت الکترونیکی زمان فعال و غیر فعال شدن شیر برقی را مشخص می کند. پس از فعال شدن شیر برقی و آبرسانی به درون یخساز، یخ تولید شده و سنسور آن را تشخیص و اطلاعات را به برد الکترونیکی می دهد. پس از دریافت اطلاعات برد به موتور فرمان می دهد تا یخ ها را به داخل مخزن بیندازد.

موتور با کمک اهرم یخ ها را به درون مخزن می اندازد. این فرایند در طول روز 4 تا 6 بار تکرار می شود. توصیه می شود در صورتی که از یخساز استفاده نمی کنید آن را خاموش نمایید تا یخساز معیوب نشود. چنانچه عملکرد دستگاه مختل شد و یا یخساز خراب شد برای تعمیر یخساز یخچال فریزر با یک تکنسین ارتباط برقرار نمایید.

چرا یخساز یخچال فریزر روشن نمی شود؟

خاموش/روشن

در ابتدا از روشن بودن یخساز اطمینان حاصل نمایید. ممکن است دستتان بر روی دکمه خاموش یخساز خورده باشد.

خرابی برد الکترونیکی

اگر برد الکترونیکی معیوب شده باشد ممکن است نتواند یخساز را روشن کند و به درستی به آن فرمان دهد. این امر باعث می شود یخساز روشن نشود و یا عملکرد آن مختل شود. در صورت بروز این مشکل برای تعمیر یخساز یخچال فریزر با یک متخصص ارتباط برقرار کنید.

اتصالات

یخساز با کمک سیم به برد الکترونیکی متصل شده است که باید در این زمان سوکت ها و سیم های بررسی شوند.

چرا یخساز یخچال فریزر اقدام به تولید یخ نمی کند؟

با مطالعه چگونگی فعالیت یخساز به خوبی متوجه خواهید شد که اگر در هر یک از قطعات مرتبط با یخساز مشکلی به وجود بیاید یخساز اقدام به تولید یخ نخواهد بود. در ابتدا برای بررسی این مشکل باید شلنگ های متصل و شیر برقی چک شود.

سنسور و یا ترمودیسک باید بررسی شوند. اگر سنسور و یا ترمودیسک خراب شده باشند عملکرد یخساز مختل خواهد شد. چنانچه موتور تایم و اهرم ها خراب شوند یخ درون یخساز ریخته نخواهد شد. در این زمان برای تعمیر یخساز یخچال فریزر به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

چرا یخ ها در یخساز به یکدیگر می چسبند؟

چسبیدن یخ ها در یخساز یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد با آن مواجه می شوند. بروز این اتفاق درون یخساز باعث می شود پس از مدتی یخساز خراب شود. آبگیری توسط شیر برقی انجام می گردد. چنانچه شیر برقی خراب شود و در زمان تعیین شده غیر فعال نشود و یا ممکن است فشار زیاد آب، آب بیش از اندازه وارد قالب های یخساز می شود.

با پر شدن قالب ها سطح تمامی آن ها یکسان شده و در هنگام یخ زدن همگی به یکدیگر می چسبند. در حالت استاندارد آب باید به اندازه ای وارد شود که آب درون قالب ها از لبه دو میلیمتر کمتر باشد. میزان ورودی آب به یخساز بسیار مهم می باشد. هنگامی که با مشکل چسبیدن یخ ها در یخساز یخچال فریزر مواجه شدید باید برای تعمیر یخساز یخچال فریزر اقدام نمایید.

همچنین ممکن است در مرحله قبلی تولید یخ، یخ های درون قالب به طور کامل خارج نشوند و آبگیری انجام شود. در این حالت آب بیش از اندازه وارد قالب شده و یخ ها به یکدیگر می‌ چسبند. دلیل خارج نشدن یخ از درون قالب ها ممکن است از دست رفتن حالت لیز بودن قالب ها باشد.

چگونه تولید یخ در یخساز یخچال را روشن کنیم؟

بسیاری از افراد زمانی که به تازگی یخچالی را خریداری کرده اند، برایشان این سوال پیش می آید که چگونه تولید یخ در یخساز را شروع و یا متوقف کنیم. توجه داشته باشید که در صورتی که اولین بار است از دستگاه استفاده می کنید باید مورد زیر را انجام دهید:

یخچال باید به آب متصل باشد. دستگاه های جدید مستقیما به شیر آب متصل می شوند و آب مورد نیاز خود را از این شیر فراهم می کنند. بر سر راه نیز فیلتری قرار داده شده است که آب را تصفیه کند. شخصی که برای نصب یخچال شما می آید این کار را انجام می دهد. شما اطمینان حاصل کنید که این مورد انجام شده باشد.

روشن و خاموش کردن یخساز یخچال

در یخچال فریزرها دکمه ای برای روشن و خاموش کردن ساخت یخ قرار داده شده است. در بعضی از مدل ها نیز یک اهرم برای این مورد قرار داده شده که شما با بالا و پایین کردن آن ساخت یخ را شروع و یا متوقف می کنید.

همچنین بعضی از مدل های یخچال فریزر این امکان را به شما می دهند که شکل های مختلفی از یخ را در دستگاه تولید کنید. دکمه های مربوطه بر روی صفحه نمایشگر شما قرار دارد. در صورتی که نمی توانید آنها را پیدا کنید از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

تعمیر یخساز یخچال فریزر

تعمیر و تعویض یخساز یخچال فریزر

در ابتدا شما باید سوکت ها یخساز که به برد الکترونیکی متصل شده است را بیرون بیاورید و دوباره متصل نمایید. اگر با انجام این کار مشکل برطرف نشد از سلامت سیم ها و متصل بودن سوکت ها اطمینان حاصل کنید. چنانچه سیم ها پاره شده بودند باید تعویض گردد.

داخل یخساز را چک کنید. اگر یخ درون آن گیر کرده است آن را بیرون بیاورید. اهرم موجود در یخساز بررسی شود تا معیوب نشده باشد و یا بدلیل یخ زدگی از کار نیوفتاده باشد. سنسور یا ترمودیسک باید تست شود. برای انجام این کار می توانید از یک اهم متر استفاده کنید. مقدار اهمی سنسور مشخص می باشد. در صورتی که مقدار اهم تغییر کرده باشد و از رنج خود خارج شده باشد به معنای خرابی سنسور می باشد و باید تعویض شود.

اگر مشکل رفع نشد باید یخساز به طور کامل تعویض گردد. برای بررسی بهتر از یک تکنسین کمک دریافت کنید. صفاهان سرویس می تواند به شما در تعمیر یخساز یخچال فریزر کمک کند.

کلام آخر…

تعمیر یخساز یخچال فریزر نیازمند دانش فنی بالا و تجربه کافی در این زمینه می باشد. چنانچه توانایی بررسی و تست یخساز را نداشتید و به کمک نیاز داشتید می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت کنید. صفاهان سرویس با داشتن تکنسین های ماهر در تعمیر لوازم خانگی و تعمیر یخساز یخچال فریزر می تواند به شما کمک کند.

همچنین در تعمیر لوازم خانگی شما گارانتی 60 روزه به شما تعلق می گیرید تا در صورت مشاهده همان مشکل دستگاه را به صورت رایگان تعمیر کنید. چنانچه مایل به دریافت کمک و خدمات از مجموعه ما، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می باشید با شماره تلفن 09130108396 تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: ریست کردن یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + = 14