تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (41 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است به معرفی قطعه شیر برقی، علت و رفع خرابی شیر برقی ظرفشویی سامسونگ و در آخر هزینه رفع تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ اشاره کنیم.

ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از محصولات بسیار محبوب در بازار است که به عنوان یک وسیله‌ی پرکاربرد در خانه ‌ها شناخته می‌ شود. این دستگاه به منظور شستشوی ظروف و لوازم آشپزخانه توسط خانواده ‌ها استفاده می ‌گردد. به دلیل کارایی بالا، مصرف کم انرژی و زمان کوتاه در اجرای فرآیند شستشو، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اما همانطور که ممکن است بدانید، ماشین ظرفشویی همانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، ممکن است دچار خرابی شود. در صورتی که ماشین ظرفشویی سامسونگ شما دچار خرابی شده باشد، نیاز به تعمیر دارد.

این مقاله، به یکی از خرابی های رایج ظرفشویی سامسونگ خواهیم پرداخت. در صورت خرابی ظرفشویی سامسونگ خود می توانید به مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان، مراجعه فرمایید.

معرفی شیر برقی ظرفشویی سامسونگ و عملکرد آن

شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ ، یک سیستم خودکار است که به صورت اتوماتیک سطح آب در مخزن ماشین ظرفشویی را کنترل می کند. این شیر برقی با توجه به نیاز ماشین ظرفشویی به آب، آب را به صورت اتوماتیک از شبکه تأمین آب شهری به داخل مخزن ماشین ظرفشویی می فرستد. همچنین می تواند در صورت نیاز آب را قطع کند.

شیر برقی به صورت خودکار قابل کنترل است. با استفاده از حسگرهای مختلفی، مانند حسگرهای فشار و سطح آب، نیاز ماشین ظرفشویی به آب را تشخیص می دهد و در صورت لزوم، آب را به ماشین می فرستد.

استفاده از شیر برقی در ماشین ظرفشویی سامسونگ به دلیل کنترل خودکار و دقیق تر سطح آب در مخزن، امکان صرفه جویی در مصرف آب و همچنین جلوگیری از اتلاف آب را فراهم می کند.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

خرابی های شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

خرابی های شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

خرابی های شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. در ادامه چند نکته را برای شناسایی خرابی های شیر برقی ماشین ظرفشویی برای شما توضیح می دهیم.

 • شیر برقی ظرفشویی سامسونگ باز نمی ‌شود: اگر شیر برقی باز نشده باشد، احتمالاً علت خرابی در سیستم الکتریکی یا موتور قرار دارد.
 • شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ بسته نمی‌ شود: اگر شیر برقی بسته نشده باشد، ممکن است علت خرابی در کلید روشن/خاموش باشد.
 • شیر برقی ظرفشویی سامسونگ نامنظم کار می کند: اگر شیر برقی نامنظم عمل کند، ممکن است علت خرابی در محدوده ولتاژ باشد.
 • شیر برقی صدا دارد: اگر شیر برقی صدای بسیار بلندی دارد، علت خرابی ممکن است در موتور باشد.
 • شیر برقی طرفشویی سامسونگ خراب است: اگر شیر برقی خراب شده باشد، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

نکته: در صورتی که با خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی خود مواجه شده‌اید، بهتر است از یک تکنسین مجرب جهت تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

علل خرابی شیر برقی در ظرفشویی سامسونگ

ممکن است چندین عامل باعث خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ شود، اما برخی از اصلی ترین عوامل عبارتند از:

 • خرابی قطعات داخلی شیر برقی یخچال سامسونگ: ممکن است قطعات داخلی مانند کنترلرهای الکترونیکی و سوئیچ های برقی دچار خرابی شوند و باعث عدم عملکرد شیر برقی شوند.
 • رسوبات و آلودگی: در صورتی که شیر برقی، مدت زمان طولانی بدون استفاده بماند، رسوبات و آلودگی ها می توانند باعث خرابی آن شوند.
 • نصب نادرست: نصب نادرست شیر برقی می تواند باعث خرابی آن شود. به عنوان مثال، اگر شیر برقی ظرفشویی سامسونگ به درستی نصب نشود و یا در معرض ضربه قرار بگیرد، ممکن است باعث خرابی آن شود.
 • عدم تعویض به موقع و فرسودگی در طول زمان: همانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری، شیر برقی نیز با گذشت زمان و استفاده مداوم، فرسوده می شود. در صورتی که شیر برقی ماشین ظرفشویی به موقع تعویض نشود، ممکن است باعث خرابی شود.
 • نوسان شدید برق: اگر ظرفشویی سامسونگ به محافظ برق متصل نباشد، ممکن است قسمت های الکترونیکی ظرفشویی به علت نوسانات شدید دچار خرابی و سوختگی شود. یکی از این قطعات شیر برقی می باشد.

هر یک از علت های بالا باعث خرابی شیر برقی ظرفشویی سامسونگ می شود که در آن صورت باید جهت تعویض یا تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ خود اقدام نمایید.

آموزش تعمیر شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل تعمیر نیست و شما باید آن را تعویض نمایید. برای تعویض این قطعه و همچنین بررسی مشکلات، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا برق دستگاه را قطع کنید.
 • سپس باید به شیربرقی دسترسی پیدا کنید.
 • این قطعه عمدتا در پشت دستگاه قرار دارد. از این رو باید پیچ های پنل پشتی را باز کنید و پنل را جدا نمایید.
 • دو شلنگ ورودی و خروجی به دستگاه ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود دارد. این دو را بررسی کنید که دچار گرفتگی یا مشکل نشده باشند. همچنین اطمینان حاصل کنید که به درستی متصل باشند.
 • به شیربرقی یک شلنگ متصل شده است که باید آن را جدا کنید.
 • حال شیربرقی را از دستگاه جدا کرده و با شیربرقی نو جایگزین کنید.

هزینه تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه ‌های تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع خرابی، قطعاتی که باید از شیر برقی تعویض شوند، هزینه نصب و تعمیرات تخصصی و هزینه قطعات یدکی.

همچنین، هزینه تعمیرات بر اساس محل سکونت شما نیز متفاوت است. با توجه به این موارد، تعیین هزینه های شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ بسیار دشوار است و نیاز به عیب یابی توسط تعمیرکار و سپس اعلام هزینه می باشد.

کلام آخر…

تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ امری است که قبل از هرکاری در ماشین ظرفشویی، باید به آن توجه شود. شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند با گذشت زمان و یا استفاده مکرر، خراب یا بسته شود.

برای تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی، ابتدا باید به دنبال مشکل در شیر بگردید. یکی از روش های معمول برای پیدا کردن مشکل، جایگزینی شیر با یک شیر جدید است. در صورتی که با قطعه شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ به مشکل برخورده اید، بهتر است از تعمیرکاران و متخصصین ماهر صفاهان سرویس در این زمینه کمک بگیرید، تا این مشکل به درستی برطرف شود.

این کار باعث می شود تا مشکلات بعدی در آینده حین استفاده از ماشین ظرفشویی سامسونگ جلوگیری شود و ماشین ظرفشویی به درستی عمل کند. جهت ارتباط با برای تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان ما می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 + = 83