ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (10 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره موضوعاتی چون علت ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ، نحوه رفع ارور d12 و در آخر هزینه رفع آن صحبت کنیم. این ارور مربوط به وجود مشکل در تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ است. بهتر است هنگام مشاهده این ارور از تکنسین های مرکز تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ صفاهان سرویس در اصفهان کمک بگیرید. تا آنها بتوانند با ابزارهای مخصوص و دانش فنی ایراد را تشخیص و تعمیر کنند. جهت ارتباط با مجموعه صفاهان سرویس می توانید درخواست های تعمیری خود را در سایت ثبت نمایید.

علت ارور D12 ظرفشویی سامسونگ

علت ارور D12 ظرفشویی سامسونگ

علت رخ دادن ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود مشکل در خارج کردن آب می باشد. مشکلاتی که می ‌تواند به عدم صحیح خروج آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ منجر شود، عبارتند از:

 • لوله تخلیه ظرفشویی سامسونگ مسدود شده: در صورتی که لوله تخلیه ماشین ظرفشویی با آلودگی یا جسم خارجی مسدود شود، جریان آب به درستی صورت نخواهد گرفت و خروج آب از ماشین ظرفشویی مختل می‌ شود.
 • پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ ضعیف یا خراب شده: پمپی که وظیفه تخلیه آب را دارد، ممکن است ضعیف شده یا خراب شده باشد. در این صورت ماشین ظرفشویی سامسونگ قادر به دفع آب نخواهد بود.
 • فیلترهای لوله تخلیه کثیف شده اند: در بعضی مواقع، فیلترهای موجود در لوله تخلیه ماشین ظرفشویی ممکن است با رسوبات و آلودگی‌ ها کثیف شوند. این مواد آلوده می ‌توانند جریان آب را مسدود کنند و باعث عدم صحیح خروج آب شوند.
 • خرابی در سیستم الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ: در بعضی مواقع، خرابی در سیستم الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌تواند باعث عدم کنترل صحیح جریان آب و خروج آب ناقص شود.

در صورتی که مشکلی در خروج آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ تجربه کرده‌اید، بهتر است ابتدا لوله تخلیه را بررسی و پاکسازی کنید. در صورت عدم حل مشکل، به تعمیرکار ماشین ظرفشویی سامسونگ مراجعه کنید تا مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

نحوه رفع ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید موارد زیر را بررسی و در صورت وجود مشکل، آن را رفع کنید.

برای بررسی و رفع مشکل خروج آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ، می ‌توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • بررسی کنید که لوله‌ ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ به درستی وصل شده و هیچ نشتی یا ترکی در آن‌ ها وجود ندارد. نشت آب از لوله‌ ها می ‌تواند باعث عدم خروج صحیح آب شود.
 • ممکن است فیلترهای ماشین ظرفشویی سامسونگ کثیف شده باشند و باعث مانع شدن جریان آب شود. بررسی کنید که فیلترها تمیز و بدون مشکل هستند. در صورت نیاز، فیلترها را تمیز کنید یا تعویض کنید.
 • پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است دچار خرابی شده باشد و عملکرد آن کاهش یابد یا متوقف شود. بررسی کنید که پمپ تخلیه آب به درستی کار می ‌کند و هیچ مشکلی در آن وجود ندارد.

در صورتی که با انجام این بررسی ‌ها هنوز مشکل خروج آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ حل نشده است، بهتر است از مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان کمک بگیرید.

هزینه رفع ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه رفع ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه هایی که برای رفع این ارور باید هزینه کنید شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه عیب یابی ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • هزینه قطعات یدکی و هزینه تعمیرکار
 • در بعضی موارد، برای رفع خرابی خروج آب ماشین ظرفشویی، قطعاتی مانند شیربرقی یا لوله های خروجی باید تعویض شوند. هزینه تعویض این قطعات نیز به هزینه های کلی مرتبط با رفع خرابی تخلیه آب اضافه می شود.
 • ایاب و ذهاب
 • خرید قطعات اصل در صورت نیاز.

لطفا توجه داشته باشید که هزینه های مرتبط با رفع خرابی تخلیه آب ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است بسته به علت و میزان خرابی متغیر باشد. برای دقیق ترین تخمین هزینه، بهتر است با مجموعه ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

هنگام مشاهده ارور D12 ماشین ظرفشویی سامسونگ، سریعا جهت رفع آن اقدام نمایید، زیرا یکی از مشکلات عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی، نشتی آب به داخل دستگاه می باشد. این نشتی باعث خرابی و سوختگی قطعات الکترونیکی می شود و باید هزینه بیشتری جهت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود بپردازید.

جهت خدمات تعمیرات حرفه ای می توانید از مرکز تعمیرات صفاهان سرویس در اصفهان کمک بگیرید. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید از شماره 09130108396 کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش ریست کردن یخچال فریزر کلور ، تعویض بازوی اسپری ماشین ظرفشویی دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =