ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (31 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ما می خواهیم در این مقاله درباره موضوعاتی چون علت و نحوه رفع ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ، معرفی قطعه مخزن حوضچه و در آخر هزینه رفع ارور OC و OE در ظرفشویی سامسونگ صحبت کنیم، امیدواریم که مفید واقع شود. ماشین ظرفشویی ‌های سامسونگ یکی از محصولات معروف و محبوب در بازار هستند. چندین دلیل می ‌تواند وجود داشته باشد که ماشین ظرفشویی سامسونگ مورد توجه قرار می ‌گیرد:

 • کیفیت ساخت بالا
 • طراحی منحصر به فرد
 • عملکرد و قابلیت‌ های پیشرفته
 • کارایی و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و آب

به طور کلی، ماشین ظرفشویی‌ سامسونگ به دلیل کیفیت ساخت، طراحی زیبا و عملکرد پیشرفته مورد توجه و انتخاب مشتریان قرار می ‌گیرد. همچنین تعداد زیادی مراکز تعمیر و سرویس ظرفشویی سامسونگ، در ایران وجود دارد. یکی از بهترین و با تجربه ترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان، مرکز صفاهان سرویس می باشد که می تواند بهترین خدمات را در این زمینه ارائه کند.

حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست و چه کاربردی دارد؟

تانک ماشین ظرفشویی سامسونگ (یا همان حوضچه ظرفشویی) قسمتی از ماشین ظرفشویی است که در آن آب و محلول شوینده جمع می ‌شود و برای شستشوی ظروف استفاده می ‌گردد. این حوضچه معمولاً در بخش پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ قرار دارد و دارای یک پمپ است که آب را به بالا پمپ می‌ کند و از طریق فشار آب، ظروف را شستشو می ‌دهد. حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای چندین بخش است که عبارتند از:

 • حوضچه اصلی: این بخش بزرگترین بخش حوضچه است که آب و محلول شوینده در این بخش جمع می ‌شود و با استفاده از پمپ به بالا پمپ می‌ شود.
 • فیلترها: حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فیلترهایی است که جریان آب را تصفیه می‌ کنند و از ورود ذرات جامد به پمپ و سایر قسمت ‌های ماشین جلوگیری می ‌کنند.
 • سیستم گرمایش: برخی از ماشین ‌های ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم گرمایش هستند که آب را گرم می ‌کند تا بهترین نتیجه شستشو را برای ظروف فراهم کند.
 • سیستم پمپ: پمپ در حوضچه ماشین ظرفشویی برای پمپ کردن آب و محلول شوینده به بالا استفاده می ‌شود. این پمپ با فشار آب، ظروف را شستشو می ‌دهد.
 • سیستم خروجی آب: حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای خروجی آب است که آب و محلول شوینده را به لوله تخلیه منتقل می‌ کند.

حوضچه ماشین ظرفشویی یکی از اجزای اصلی ماشین است و نقش مهمی در عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی سامسونگ دارد.

علت ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ سرریز شود، ارور OC و OE بر روی نمایشگر ظاهر می شود. علت سرریز شدن آب در ظرفشویی سامسونگ به دلایل زیر اتفاق می افتد.

مسدود شدن شیلنگ تخلیه

دلایل مسدود شدن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است موارد زیر باشد:

 • ذرات غذایی: ذرات غذایی ممکن است به شلنگ تخلیه چسبیده و آن را مسدود کنند.
 • رسوبات: رسوبات معدنی مانند کلسیم و مواد آهنی می‌ توانند در آب شهری وجود داشته باشند و به مرور زمان در شلنگ تخلیه تجمع یابند و آن را مسدود کنند.
 • قطعات شکسته یا خراب: قطعات شکسته مانند ظروف و … در شلنگ تخلیه می ‌توانند باعث مسدود شدن آن شوند.
 • نصب نامناسب شیلنگ تخلیه ظرفشویی سامسونگ: در برخی موارد، شلنگ تخلیه به طور نامناسب نصب می‌ شود و در طول آن پیچ خوردگی و تا خوردگی ایجاد می شود که باعث مسدود شدن شلنگ می گردد.

خرابی پمپ تخلیه

پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ می تواند به دلایلی چون سایش، قطعات شکسته، قطعی در سیم کشی، قعطی ارتباط بین پمپ تخلیه و برد الکنترونیکی و … خراب شود. این مشکل می ‌تواند باعث عدم تخلیه صحیح آب در دستگاه شود.

معیوب شدن مخزن حوضچه

دلایل مختلفی می‌ تواند باعث خرابی منبع حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ شود. برخی از این دلایل عبارتند از: سایش، شکستگی، فرسایش، مسدود شدن حوضچه به علت وجود آشغال، غذاهای باقیمانده یا اشیاء. همچنین عدم تعویض به موقع فیلتر هم باعث خرابی این قطعه می شود.

یکی از بارزترین نشانه های خرابی مخزن حوضچه ظاهر شدن ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.

معیوب شدن شیربرقی

دلایل خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است شامل خرابی دریچه‌ شیر برقی، چرخ‌ دنده ،موتور، سیم‌های اتصال، سوئیچ‌ها و … باشد.

نحوه رفع ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

نحوه رفع ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

جهت رفع این ارور در ظرفشویی سامسونگ باید موارد زیر را عیب یابی و تعمیر کنید:

بررسی سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

 که شامل موارد زیر می شود:

 • بررسی لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ: ابتدا مطمئن شوید که لوله تخلیه ماشین ظرفشویی به درستی وصل شده است و هیچ خمیدگی یا انسدادی در آن وجود ندارد.
 • بررسی فیلتر تخلیه ظرفشویی سامسونگ: بررسی کنید که فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی تمیز و بدون هرگونه انسدادی است.
 • بررسی پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ: مطمئن شوید که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی به درستی کار می ‌کند.

بررسی حوضچه ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی کنید که پمپ حوضچه ظرفشویی سامسونگ هیچگونه نشتی و شکستگی نداسته باشد. همچنین پمپ مخزن حوضچه را هم به خوبی بررسی کنید که معیوب یا خراب نباشد. در آخر فیلترهای ورودی مخزن حوضچه را هم از نظر گرفتگی و مسدودی بررسی نمایید.

عیب یابی و بررسی شیر برقی ظرفشویی سامسونگ

برای تست و بررسی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌توانید یک تستر برق استفاده کنید. ابتدا، شیر برقی را باز کنید و سوکت تستر برق را به آن وصل کنید. سپس، دکمه تست را فشار داده و نتیجه را بررسی کنید. اگر تستر برق نشانگر برق را نشان داد، شیر برقی به درستی کار می‌ کند. در غیر این صورت، شیر برقی دچار خرابی است و باید تعمیر یا تعویض شود.

توجه داشته باشید که برای تست و بررسی شیر برقی ماشین ظرفشویی، بهتر است از یک فرد متخصص یا تعمیرکار ماهر استفاده کنید تا هرگونه خطری را کاهش دهید و از صحت عملکرد ماشین ظرفشویی سامسونگ اطمینان حاصل کنید.

هزینه رفع ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای آن که بتوانید هزینه های ارور OC و OE ظرفشویی سامسونگ را تخمین بزنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • در نظر گرفتن هزینه عیب یابی سرریز شدن ظرفشویی سامسونگ که شامل بررسی لوله تخلیه، پمپ تخلیه، اجزای قطعه حوضچه و شیر برقی می شود.
 • با توجه به عیب مشخص شده، مقدار هزبنه هایی که برای تعمیر یا تعویض قطعات باید پرداخت شود.
 • در نظر گرفتن هزینه خرید قطعات اصل و اورجینال.
 • در نظر گرفتن هزینه ایاب و ذهاب

کلام آخر…

حتما به تمامی ارورها و کدهای خطایی که بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر می شود توجه کنید. زیرا هر کدام از این کدها نشان دهنده یک مشکل و ایراد در ظرفشویی می باشد. اگد در اسرع وقت به این کدها و ارورها پاسخ مناسب ندهید و به آن ها توجهی نکنید، در آینده مستلزم پرداخت هزینه و وقت بیشتری برای تعمیر دستگاه خود می شوید.
همچنین سعی کنید برای تعمیر و رفع این کدهای خطا از مراکز تعمیراتی مجهز و با تجربه کمک بگیرید. مجموعه تعمیراتی صفاهان سرویس می‌تواند در زمینه تعمیر انواع مدل‌ های ماشین ظرفشویی سامسونگ بهترین خدمات را ارائه دهد. کافیست جهت تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان از طریق شماره 09130108396 با ما تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *