تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (28 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شستن ظرف ‌ها برای خیلی ها کار ناخوشایندی است. زیرا از اینکه وقتشان گرفته می ‌شود، دست‌هایشان لطافت خود را از دست می ‌دهد و لباس ‌هایشان خیس می ‌شود بدشان می ‌آید. اما خوشبختانه امروزه با ماشین ‌های ظرفشویی این مشکل حل شده و دیگر نیاز نیست کوهی از ظرف‌ ها را به خصوص در مهمانی ‌ها با دست بشویید. اما هر وسیله ‌ای ممکن است خراب شود و ماشین ظرفشویی هم از این قاعده مستثنی نیست. خرابی مخزن نمک ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که ماشین ظرفشویی شما ممکن است به آن دچار شود.

اگر با ما همراه باشید به شما نحوه تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ را آموزش خواهیم داد. اگر تمایل دارید این کار را به دست یک تعمیرکار متخصص بسپارید، شرکت صفاهان سرویس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان می‌ باشد.

مخزن نمک و کاربرد نمک در ماشین ظرفشویی سامسونگ

مخزن نمک همانطور که از نامش پیداست جایگاه ریختن نمک ماشین ظرفشویی است. کاربرد نمک ماشین ظرفشویی گرفتن سختی آب است. زیرا آب سخت، ظروف را کدر و تیره می ‌کند و موقعی که ظروف را در ماشین ظرفشویی بدون نمک می‌ شویید، ظروف زیبایی و شفافیت خود را از دست می ‌دهند. اما اگر از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید، این نمک سختی آب را می ‌گیرد و نمی ‌گذارد املاح آب روی ظروف شما رسوب گذاری کنند.

بدین صورت، وقتی که ظرف ‌ها را از ماشین ظرفشویی بیرون می‌ آورید، ظرف‌ هایی شفاف و بسیار تمیز و درخشان خواهید داشت. کاربرد این نمک فقط برای ظروف نیست. این نمک برای قطعات ماشین ظرفشویی شما نیز کاربرد دارد. زیرا املاح آب می‌ توانند روی المان ‌های مولد حرارت، قطعات مکانیکی و نازل‌ های آبپاش نیز رسوب گذاری کنند. پس اگر شما از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، این قطعات نیز آسیب می ‌بینند و عملکرد ماشین ظرفشویی شما مختل می ‌شود.

نشت نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ چه نتایجی در پی دارد؟

نشت نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر نمک از مخزن نمک نشت کند و وارد ماشین ظرفشویی شود، نتایجی را در پی خواهد داشت. از برخی آن ها می توانید سریع به نشت نمک پی ببرید و به دنبال حل مشکل باشید. این نتایج عبارتند از:

 • ظروف سفیدک می زنند.
 • روی المان های مولد حرارت برفک می زند.
 • روی قطعات مکانیکی برفک می زند.
 • بر روی نازل های آب پاش برفک می زند.
 • عمر مفید ماشین ظرفشویی پایین می آید.

ممکن است با تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ مشکل نشت نمک حل شود. اما در ادامه علل نشتی را بررسی خواهیم کرد تا بهترین راه حل را برای رفع این مشکل پیدا کنید.

علل نشت نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

برای اینکه بتوانید جلوی نشت نمک از مخزن نمک ماشین ظرفشویی را بگیرید، باید ببینید به چه علت این مشکل به وجود آمده است. علل نشت نمک ماشین ظرفشویی عبارتند از:

خرابی درب مخزن نمک

درب مخزن نمک باید به درستی و محکم بسته شود. موقعی که درب را می ‌بندید، باید دقت داشته باشید که درب کامل بسته شده باشد و کج یا دندانه دندانه نباشد. ممکن است درب مخزن فرم عادی و اصلی خود را از دست داده باشد و به همین دلیل به درستی بسته نشود. در این صورت شما باید درب مخزن نمک را تعویض کنید تا این مشکل برطرف شود.

ما در مجموعه صفاهان سرویس برای تعویض تمامی قطعات در تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنیم.

استفاده بیش از حد نمک

مقدار و نوع نمکی که در مخزن می‌ ریزید باید استاندارد باشد. در اولین قدم از نمک با کیفیت و مرغوب در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. وقتی می ‌خواهید نمک را در مخزن نمک بریزید، باید به اندازه دو بند انگشت یا حدود ۲ سانتی ‌متر فضای خالی در محفظه نمک در نظر بگیرید.

همچنین بهتر است موقع ریختن نمک در مخزن، از یک قیف استفاده کنید تا نمک کاملاً در مخزن قرار بگیرد و نمک‌ ها اطراف مخزن نریزند. زیرا اگر مخزن نمک کاملا پر شود و نمک از لبه مخزن بیرون بریزد، نمک نشت کرده و سبب زنگ زدن قطعات ماشین ظرفشویی و سوراخ شدن دیگ دستگاه می شود.

خرابی مخزن نمک

اگر درب مخزن را بررسی کردید و از سالم بودن و بسته بودن آن اطمینان حاصل کردید و همچنین مقدار مناسب نمک در مخزن بود، یعنی مشکل از مخزن نمک است. در این صورت بایستی مخزن را بررسی کنید و اگر ایراد فنی، سوراخ شدگی و … مشاهده کردید نسبت به تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ اقدام کنید تا مشکل نشت نمک حل شود.

تمیز کردن اطراف مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ به چه صورت است؟

تمیز کردن اطراف مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ممکن است بر اثر پر شدن مخزن نمک، نمک‌ ها سرازیر شوند. علاوه بر نمک، در مخزن نمک آب نیز وجود دارد که در صورت پر شدن مخزن، آب نیز سرازیر می شود و به اطراف مخزن نمک می ‌ریزد. این آب و نمک‌ ها باید تمیز شوند. زیرا اگر اطراف مخزن بمانند، به ظرف‌ هایتان آسیب وارد می ‌کنند و سبب خراشیده شدن ظروف شیشه ای شما می ‌شوند.

ممکن است این آب و نمک‌ ها به داخل دستگاه نیز ریخته شوند.شما باید درپوش مخزن را محکم ببندید و یک برنامه پیش شستشو یا یک برنامه کوتاه را در ماشین ظرفشویی اجرا کنید تا آب و نمک‌ هایی که درون دستگاه ریخته شده اند شسته شوند.

علت وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

شاید پس از اولین استفاده از ماشین ظرفشویی، در مخزن نمک آب ببینید و یا آب از مخزن نمک سرازیر شود و نگران شوید. اما این موضوع اصلاً نگران کننده نیست و وجود آب در مخزن نمک طبیعی است. موقعی که در مخزن نمک، نمک می ‌ریزید این آب جابجا می‌ شود و سرازیر می ‌گردد. مخزن نمک بخشی از سیستم نرم کننده آب دستگاه می‌ باشد و به همین دلیل است که آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی وجود دارد.

تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ به چه صورت است؟

اگر مطمئن شدید که مخزن نمک دستگاه شما به تعویض نیاز دارد، بایستی این مراحل را دنبال کنید:

 • دستگاه را از برق بکشید و شیر آب ورودی را ببندید.
 • سقف دستگاه را جدا کنید.
 • دیواره‌ های کناری را باز کنید.
 • منبع آب را جدا کرده و برد دستگاه را نیز جدا کنید.
 • دو پیچ در زیر ماشین ظرفشویی وجود دارد که باید باز شود. برای باز کردن این پیچ‌ ها بایستی دستگاه را به صورت برعکس روی یک پتو قرار دهید به طوری که کف دستگاه به سمت بالا باشد.
 • حال باید پیچ‌ هایی که به شلنگ آب مربوط است را باز کرده و زبانه نگهدارنده را خارج کنید
 • سپس خارهای محافظ را جدا کنید و فنرهای در را نیز جدا کرده تا بتوانید کف ماشین ظرفشویی را در بیاورید.
 • اکنون به مخزن نمک دسترسی دارید.
 • درب مخزن و واشر مخزن را جدا کنید تا بتوانید مخزن را در بیاورید.
 • پس از اینکه مخزن قدیمی را درآوردید مخزن نو راجایگزین کنید.
 • سپس تمام مراحل را از آخر به اول انجام دهید تا قطعات را دوباره سر جای خود قرار دهید.

از آنجایی که برای تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ بایستی ماشین ظرفشویی را باز کنید، بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا به دیگر قطعات آسیب وارد نشود.

هزینه تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای اینکه مخزن نمک ماشین ظرفشویی را تعویض کنید، نیاز به یک مخزن نمک نو دارید. هزینه این مخزن نمک، به جنس و برند آن بستگی دارد. علاوه بر هزینه قطعه نو، بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض مخزن نمک را نیز بپردازید.

کلام آخر…

تعمیر و تعویض قطعات لوازم خانگی کار بسیار حساسی است. زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است به دیگر قطعات نیز آسیب برسد و شما مجبور به پرداخت هزینه اضافی شوید. به همین دلیل بهتر است این کار توسط یک تعمیرکار متخصص انجام شود. اگر شما مهارت و تجربه کافی را برای تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ ندارید پیشنهاد می‌کنم این کار را به یک فرد متخصص بسپارید.

مجموعه صفاهان سرویس، با به کارگیری تعمیرکاران متخصص و استفاده از قطعات اصل و با کیفیت، یک گزینه خوب برای تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان می‌توانید با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر درب ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 94