تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

5/5 - (20 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130451675 تماس بگیرید.

در ادامه قرار است به موضوعاتی همچون معرفی و کاربرد لاستیک دور درب لباسشویی، علت های خرابی آن، هزینه و نحوه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش اشاره کنیم. اگر لاستیک های دور درب لباسشویی شما پوسیده است، حتما این مطلب را با ما دنبال نمایید.

وقتی که لاستیک دور درب لباسشویی بوش شما پوسیده است، حتما جهت تعویض آن اقدام نمایید و این کار را پشت گوش نیندازید. در ادامه مطلب بیشتر درباره مشکلات مربوط به تعویض نکردن لاستیک پوسیده دور درب می پردازیم.

اگر نیاز به یک متخصص با تجربه جهت تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش خود دارید، می توانید با مجموعه صفاهان سرویس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی بوش تماس حاصل فرمایید.

معرفی و کاربرد لاستیک دور درب لباسشویی بوش

بین بدنه و دیگ لباسشویی یک فضای خالی وجود دارد که با یک ماده لاستیکی پر شده است که به آن لاستیک دور درب می گویند. کاربرد لاستیک دور درب شامل موارد زیر می شود:

 • جلوگیری از تولید صدا به علت برخورد دیگ با بدنه.
 • جلوگیری از نشتی آب به بیرون و داخل لباسشویی بوش.
 • جلوگیری از تکان ها و لرزش های شدید هنگام برنامه خشک کن.

انواع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

اگر مجبور به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش خود شدید، می توانید از مدل های زیر یکی را برای لباسشویی خود انتخاب کنید:

 • لاستیک دور درب ساده
 • لاستیک دور درب تک سوراخ
 • لاستیک دور درب چراغ دار

نکته: هر سه مورد از لاستیک های ساده، تک سوراخ و چراغ دار از نظر میزان وزن لباس هم تقسیم بندی می شوند. برای مثال لاستیک دور درب ساده ۶، ۷، ۸ و…. کیلویی.

خرابی های لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

خرابی های لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

بیشترین موارد خرابی این قطعه در ۳ دسته تقسیم بندی می شود.

تیره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش: اگر بعد از اتمام برنامه شست و شوی لباسشویی درب آن را بلافاصله ببندیم، بعد از مدتی شاهد تیرگی لاستیک دور درب لباسشویی خواهیم بود.

سوراخ شدن یا پارگی لاستیک دور درب لباسشویی بوش: گاهی وجود جسم فلزی، مانند زیپ یا … در دیگ لباسشویی، هنگام شست و شو باعث پارگی لاستیک می شود. اگر به اندازه ذره ای لاستیک پاره شود حتما باید نسبت به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش خود اقدام نمایید.

پوسیده شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش: معمولا بعد مدتی که از کارکرد لاستیک دور درب بگذرد، کم کم حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار ترک می شود.

دلایل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

دلایلی که باعث ایجاد تیرگی، پوسیدگی، کپک زدن و پارگی می شود، عبارتند از:

 • مصرف بیش از حد از لباسشویی
 • استفاده از شوینده های نامتعارف
 • تمیز نکردن کپک های دور درب
 • بستن درب لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام شست و ش
 • محکم بستن درب
 • وجود شی فلزی در جیب های لباس

اگر کپ زدگی و پوسیدگی کم باشد و از آن آب نشت نکند نیاز به تعویض لاستیک نیست. اما اگر به اندازه یک میل لاستیک پاره شود، حتما باید نسبت به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش خود اقدام نمایید ، زیرا باعث نشتی آب به بیرون یا داخل لباسشویی می شود.

هزینه تعویض نوار درب لباسشویی بوش

به دلیل تغییر قیمت قطعات و با توجه به اینکه لاستیک در قابل تعمیر نیست و باید حتما یک لاستیک جدید خریداری شود، لطفا با شماره 09130451675 جهت استعلام هزینه تعویض این مورد تماس بگیرید. کارشناسان ما هزینه های کامل را به شما اعلام می کنند.

کلام آخر…

هنگام تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش حواستان باشد که از لاستیک های اصل و اورجینال استفاده نمایید. زیرا لاستیک های نامرغوب هم عمر پایینی دارند و هم درست و حسابی چفت نمی شوند و در کوتاه مدت دفرمه شده و از آن ها آب نشت می کند.

مجموعه صفاهان سرویس در خدمات تعویض قطعلات خود همیشه از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کند. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانید یا از طریق وب سایت درخواست های خود را ثبت نمایید یا از شماره تماس 09130451675 استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ارورهای E34 , E35 , E36 در ماشین لباسشویی بوش ، تعویض قفل درب ماشین لباسشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *