علت بوق زدن یخچال دوو

5/5 - (31 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله به سوال علت بوق زدن یخچال دوو چیست به طور کامل پاسخ می دهیم و روش های رفع آن را نیز ذکر می کنیم. بوق و یا آلارمی در دستگاه هایی مانند ماشین لباسشویی، ماشين ظرفشویی و یخچال وجود دارد. معنا و مفهموم به صدا در آمدن بوق در هر دستگاهی متفاوت می باشد. برای مثال پس از اتمام برنامه شست و شوی ماشین لباسشویی آلارم دستگاه فعال خواهد شد. این نشانه به اتمام رسیدن برنامه شست و شو می باشد.

در اکثر مواقع صدای بوق در دستگاه ها برای مطلع کردن کاربر از خرابی موجود در آن وسیله می باشد. یکی از برندهایی که خیلی زیاد در لوازم خانگی مشاهده می کنید و بسیاری از افراد طرفدار این برند هستند برند دوو می باشد. برای فهمیدن علت صدای بوق در یخچال دوو ابتدا مطالب زیر را مطالعه کنید و در صورتی که نیاز به کمک داشتید می توانید از تکنسین های ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر دوو در اصفهان، کمک دریافت کنید.

علت بوق زدن یخچال دوو

هنگامی که درون دستگاه مشکلی به وجود می آید برد الکترونیکی یخچال نوع خرابی را تشخیص داده و آن را به صورت یک ارور و یا کد خطا به نمایش در می آورد. یکی از دیگر روش های مطلع کردن کاربر از وجود خرابی در یخچال دوو به صدا در آمدن صدای بوق و یا آلارم می باشد.

خرابی درب یخچال فریزر دوو

خرابی درب یخچال فریزر دوو

علت بوق زدن یخچال دوو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این دلایل بالا رفتن دمای درون یخچال می باشد که می توانند دلیل به صدا در آمدن بوق باز ماندن درب دستگاه باشد. بسیاری از مواقع ممکن است درب به طور کامل بسته نشود و یا بر روی هم به درستی قرار نگیرد. در این صورت باعث شنیده شدن صدای بوق می شود. در این زمان مشکل از قطعات داخلی یخچال نمی باشد. برای رفع شدن آن کافیست تا درب یخچال را ببندید و هر چیزی که مانع بسته شدن آن می شود را از بین ببرید.

ممکن است علت بسته نشدن درب خرابی لاستیک دور درب باشد. اگر لاستیک خشک شده است آن را می توانید با آب گرم دوباره نرم کنید. برای جلوگیری از خشک شدن دوباره لاستیک می توانید به صورت دوره ای لاستیک را با وازلین مالش دهید. اگر لاستیک پاره شده بود و یا فرسوده شده بود حتما برای تعویض آن اقدام کنید زیرا از بارزترین موارد علت بوق زدن یخچال دوو این موضوع می باشد.

خاموش کردن یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو ممکن است در بسیاری از مواقع به خاطر قطع شدن برق منزل به مدت طولانی ممک است یخچال دوو خاموش شده باشد و یا کاربر برای تمیز کردن درون دستگاه یخچال دوو را از برق کشیده باشد. زمانی که این اتفاق رخ دهد هوای سرد درون کابین از بین خواهد رفت. هنگامی که دوباره دستگاه را به برق متصل می کنید صدای بوق شنیده می شود. برای برطرف شدن صدا باید دکمه قطع صدا را فشار دهید تا آلارم قطع شود. یا مدتی صبر کنید تا دوباره هوای سرد درون دستگاه به مقدار استاندارد خود برسد.

حجم زیاد مواد غذایی درون یخچال دوو

درون یخچال باید به اندازه استاندارد مواد غذایی قرار بگیرد. اگر بیش از حد استاندارد مواد غذایی درون آن قرار بدهید هوای سرد درون کابین از بین خواهد رفت و بوق دستگاه فعال خواهد شد. همچنین ممکن است مواد غذایی زیادی قرار داده باشید ولی از مقدار استاندارد زیادتر نشده باشد و آلارم به صدا در بیاید. در این حالت ممکن است درجه دستگاه را بدرستی تنظیم نکرده باشید. اگر علت بوق زدن یخچال دوو را متوجه نشدید و به کمک نیاز داشتید می توانید با ما در صفاهان سرویس تماس برقرار کنید.

خرابی قطعات یخچال دوو

به گوش رسیدن صدای بوق یخچال دوو ممکن از از افزایش دما درون دستگاه نباشد و خرابی قطعات موجود در آن علت بوق زدن یخچال دوو باشد. هنگامی که قطعات و المان های اصلی موجود در یخچال دوو معیوب بشوند و یا مشکلی غیر طبیعی به وجود بیاید آلارم فعال خواهد شد. یخچال دوو از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است. قسمت مکانیکی دستگاه وظیفه گردش گاز و تامین هوای سرد در دستگاه را بر عهده دارد.

چنانچه برای قطعات مکانیکی دستگاه مشکلی به وجود بیاید عمل سرماسازی دیگر انجام نخواهد شد. برای مثال زمانی که کمپرسور دستگاه که یکی از قطعات مکانیکی در یخچال دوو می باشد خراب شود عمل سرماسازی انجام نخواهد شد و دمای درون کابین افزایش پیدا می کند. این موضوع توسط برد الکترونیکی تشخیص داده خواهد شد و به صورت آلارم به شما هشدار داده می شود.

اگر قطعاتی مانند سنسورهای دستگاه از کار بیفتند و به درستی عمل نکنند اروری بر روی دستگاه نمایش داده می شود. همراه با نمایش ارور صدای بوق شنیده خواهد شد. چنانچه هر کدام از سنسورهای یخچال دوو خراب شد برای هر کدام یک ارور مشخص و مربوط به آن سنسور نمایش داده خواهد شد.

خرابی کمپرسور یخچال دوو

خرابی کمپرسور یخچال دوو

علت بوق زدن یخچال دوو می تواند بدلیل خرابی کمپرسور باشد. زمانی که مشکلی برای کمپرسور دستگاه به وجود می آید دستگاه شروع به بوق زدن می کند. شما باید در این زمان کمپرسور را بررسی نمایید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر لازم بود کمپرسور را تعمیر و یا تعویض نمایید تا مشکل برطرف شود.

نقش  کمپرسور در یخچال دوو سرماسازی می باشد. زمانی که کمپرسور توانایی انجام این کار را نداشته باشد آلارم فعال می شود و باید کمپرسور بررسی شود. همچنین ممکن است گاز نشت پیدا کند و کمپرسور نتواند به خوبی عمل کند. مشکل نشت گاز نیز می تواند از دیگر علت بوق زدن یخچال دوو بدلیل وجود مشکل در کمپرسور باشد.

اگر مدت زیادی است که از دستگاه استفاده می کنید و آن را تمیز نکرده اید، سیم پیچ های کمپرسور توسط گرد و غبار احاطه خواهند شد. در نتیجه باعث سوختن و یا عملکرد نادرست آن می شود که در نهایت آلارم یخچال دوو به صدا در می آید. برای دریافت کمک برای تعمیر کمپرسور و بررسی علت بوق زدن یخچال دوو در اصفهان می توانید به صفاهان سرویس مراجعه کنید.

تراز نبودن یخچال دوو

شاید بتوان به این گونه گفت که اکثر خرابی هایی که در بیشتر دستگاه ها به ویژه یخچال به وجود می آید تراز نبودن آن وسیله می باشد. زمانی که یخچال دوو شما تراز نباشد ممکن است درب به درستی بسته نشود و صدای آلارم دستگاه به گوش برسد. همچنین تراز نبودن دستگاه خرابی هایی برای قطعات دستگاه مانند کمپرسور به وجود می آورد که همان گونه که گفته شد خرابی کمپرسور نیز می تواند علت بوق زدن یخچال دوو باشد.

کلام آخر…

همانطور که مطالعه کردید به صدا در آمدن بوق یخچال دوو علت ها و دلایل مختلفی دارد. در بیشتر مواقع علت بوق زدن یخچال دوو باز ماندن درب و یا افزایش دما می باشد که در اکثر مواقع توسط خود فرد قابل حل است. ولی اگر مشکل خرابی قطعات باشد شما باید از یک تکنسین کمک دریافت کنید. مجموعه صفاهان سرویس با داشتن تکنسین های با تجربه و ماهر در تعمیر لوازم خانگی می تواند بهترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. برای دریافت کمک و خدمات از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آبسردکن یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =