تعویض تایمر ماشین لباسشویی

5/5 - (51 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

تعویض تایمر ماشین لباسشویی به علت استفاده مداوم از این قطعه ممکن است برای هر استفاده کننده ماشین لباسشویی پیش بیاید. تایمر یکی از قطعه های مهم لباسشویی می باشد و در صورت وجود مشکل در آن شما با اختلال هایی رو به رو خواهید شد.

صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، می تواند خدماتی از جمله سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی را با گارانتی 60 وزه خدمات به شما عزیزان ارائه دهد. از این رو در صورتی که نیاز به کمک یک متخصص داشتید با ما تماس بگیرید.

شیوه کار تایمر ماشین لباسشویی

وظیفه تایمر دریافت اطلاعات موردنیاز از سنسورها و ارسال دستورالعمل های مورد نیاز به دیگر قطعات همچون پمپ، موتور و سونوید می باشد. دستورالعمل ها با توجه به برنامه شستشویی که شما انتخاب کرده اید ارسال می گردد.

در صورت خرابی این قطعه، اختلال در عملکرد کلی لباسشویی خواهید داشت. عمدتا زمانی که تایمر جلو نمی رود، شما متوجه وجود ایراد در آن می شوید. در ادامه علل خرابی این قطعه برای شما آورده شده است.

علل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

علل خرابی تایمر ماشین لباسشویی

موارد متفاوتی هستند که ممکن است باعث ایجاد مشکل در تایمر گردند. در صورت خرابی این قطعه جهت تعویض تایمر ماشین لباسشویی، بیشتر قطعه را تعویض می کنند تا تعمیر. در ادامه علل مختلف ایجاد خرابی در تایمر را برای شما آورده ایم.

سوئیچ درب لباسشویی

سوییچ درب هنگامی که شما درب ماشین لباسشویی را به درستی می بندید، به تایمر فرمان بسته بودن را می دهد. اگر این قطعه خراب باشد فرمان به تایمر ارسال نمیشود و در نتیجه تایمر عملکرد درستی نخواهد داشت.

چرا تایمر لباسشویی ثابت می ماند؟

اگر مشاهده کردید که تایمر لباسشویی جلو نمی رود، می تواند مشکل از میکروسوییچ باشد. برای حل این مشکل میکروسوییچ را کاملا تمیز کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد، با استفاده از یک مولتی متر مطمئن شوید که برق از این قطعه به تایمر می رسد. اگر میکروسوییچ مشکل داشت کافی است آن را تعویض کنید.

مشکل در سوییچ درجه حرارت

وظیفه این قطعه تنظیم درجه حرارت آب است. مشکل در سوییچ درجه حرارت نیز می تواند تایمر را با اختلال رو به رو کند. به همین دلیل قبل از اقدام برای تعویض تایمر ماشین لباسشویی، بهتر است این مورد نیز بررسی گردد.

مشکل در پمپ تخلیه

این قطعه بعد از اتمام شستشو، آب ماشین لباسشویی را خارج می کند. اگر شما مشاهده کردید که تایمر در زمان آبکشی و یا آخر برنامه شستشو متوقف شد، مشکل از پمپ تخلیه می باشد.

شیر برقی لباسشویی

اگر شیربرقی به مشکل بخورد، لباسشویی در زمان شستن یا آبگیری خاموش می شود. وجود اختلال در این قطعه می تواند در عملکرد تایمر تاثیر داشته باشد. اما بررسی و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی باید توسط افراد خبره صورت بگیرد. به همین دلیل برای بررسی و تعویض تایمر ماشین لباسشویی می توانید با یک مرکز معتبر تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.

خرابی در کنترلر سطح آب

این قطعه هنگامی که سطح آب به مقدار مورد نیاز برسد، فرمانی را به تایمر ارسال می کند. در نتیجه اگر کنترلر خراب شود، تایمر نیز با مشکل در عملکردش مواجه می شود.

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

تعویض تایمر ماشین لباسشویی

در اکثر مواقع تایمر قابل تعمیر نیست و شما باید اقدام به تعویض تایمر ماشین لباسشویی کنید. در ادامه مراحل تعویض این قطعه را به شما آموزش می دهیم. البته توجه داشته باشید که جزییات مراحل برای نوع های مختلف لباسشویی همانند دوقلو و یا سطلی متفاوت باشد. از این رو مراحل به طور کلی آورده شده است.

  • ابتدا دو شاخه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید.
  • پیچ های پنل جلویی دستگاه را باز کنید و پنل را دربیاورید.
  • اتصالات و سیم هایی که به تایمر ماشین لباسشویی متصل هستند را باز کنید.
  • حال تایمر جدید را جایگزین تایمر قدیمی کنید و سپس دوباره دستگاه را ببندید.
  • جهت تست، ماشین لباسشویی را به برق بزنید و یک بار برنامه آبکشی یا یک برنامه ساده را اجرا کنید.

  کلام آخر…

ماشین لباسشویی ها انواع مختلفی دارند و روز به روز به تکنولوژی های آن اضافه می گردد. از این رو تعویض قطعات و همچنین تعویض تایمر ماشین لباسشویی به شخصی نیاز دارد که آشنایی کاملی با این دستگاه داشته باشد. عدم آشنایی کافی ممکن است علاوه بر حل نکردن مشکل، باعث خرابی های بیشتر نیز گردد.

صفاهان سرویس،مجموعه تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، با داشتن بهترین تکنسین ها در استان اصفهان، می تواند به شما با کیفیت ترین خدمات را ارائه دهد. از این رو جهت بهره مندی از خدمات ما و همچنین دریافت راهنمایی می توانید با کارشناسان ما با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: رفع بوی بد ماشین لباسشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

    • سلام
      جهت ریست کردن تایمر ماشین لباسشویی شما می توانید کنترل‌ های الکترونیکی، کلید مدار یا فیوز ماشین لباسشویی را ببندید. راه ساده تر این است که ماشین لباسشویی را خاموش کنید و بعد از گذشت دو دقیقه دوباره آن را روشن نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =