رفع بوی بد ماشین لباسشویی

5/5 - (43 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی یکی از مواردی است که در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی می تواند برای شما سوال شود. پس از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی بدلیل استفاده نادرست و تمیز نکردن آن باعث می شود تا بوی بدی از داخل دستگاه منتشر شود. این موضوع برای استفاده کنندگان خیلی آزاد دهنده می باشد و بدنبال راه حلی برای رفع بوی بد دستگاه خود هستند.

برای مثال خیلی از افراد هستند که استفاده زیادی از دستگاه خود نمی کنند ولی زمانی که درب را باز می کنند با بوی بد فاضلاب مواجه می شوند. در ادامه ما دلایل و چگونگی برطرف کردن بوی بد را به شما آموزش می دهیم. صفاهان سرویس، مجموعه تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، می تواند به شما در پیدا کردن مشکل و رفع بوی بد ماشین لباسشویی کمک کند.

علل ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی کار می کند لباس های چرک و کثیفی که ما در داخل دستگاه ریخته ایم همراه با آب گرم به گردش در می آید که بستر رشد باکتری ها و قارچ ها درون دستگاه فراهم می شود. پس از مدتی با تجمع این باکتری ها و قارچ ها درون دستگاه بوی بدی منتشر می شود. توجه داشته باشید که از مهمترین دلایل به وجود آمدن بوی بد در محفظه ماشین لباسشویی خارج نکردن لباس ها پس از شست و شو می باشد.

بسیاری از افراد پس از تمام شدن برنامه شست و شو فراموش می کنند که کار دستگاه به اتمام رسیده است. یا بنا به هر دلیلی لباس ها را از دستگاه خارج نمی‌کنند. این کار باعث می شود باکتری ها و قارچ ها سریعا رشد کنند و شما در مدت زمان کوتاهی با بوی بد دستگاه مواجه شوید و به فکر رفع بوی بد ماشین لباسشویی باشید.

پس توصیه می شود پس از اتمام کار دستگاه سریعا برای آویزان کردن لباس ها اقدام کنید. توجه داشته باشید که باکتری ها و قارچ ها نیز بر روی لباس ها نیز می نشینند و باعث بیماری های پوستی می شوند. نکته بسیار کوچکی که افراد به آن توجه نمی کنند خشک نکردن لاستیک دور درب می باشد که جمع شدن آب دور لاستیک درب نیز باعث انشار بوی بد می شود. پس از اتمام شست و شو درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا از ایجاد بوی بد جلو گیری شود.

بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

در بعضی از مواقع ممکن است هنگامی که درب ماشین لباسشویی را باز می کنید و یا به دستگاه نزدیک می شوید بدی سوختگی به مشام شما برسد. در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی هوای گرم همراه با رطوبت به داخل محفظه شست و شو می آید.

سپس هوای گرم داخل مجرای هوای خنک می شود تا رطوبت اسپری آب سرد که برای حفظ دمای مجرای هوا است متراکم کند. بعد هوا دوباره به وسیله هیتر خشک کن گرم می شود و هوای گرم داخل محفظه می رود و با واشر لاستیکی دور درب برخورد می کند که این کار باعث وجود بوی سوختگی می شود. اگر این بو کم باشد مشکلی نیست، ولی در صورتی که بو زیاد شود شما باید به فکر رفع بوی بد ماشین لباسشویی باشید.

راه هایی برای رفع بوی بد لباسشویی

راه هایی برای رفع بوی بد لباسشویی

رفع بوی بد با استفاده از سرکه

 برای از بین بردن بوی در ماشین لباسشویی می توانید از جرم گیر مانند سرکه استفاده کنید. سرکه به راحتی در همه جا یافت می شود و نیازی نیست هزینه زیادی برای خرید مواد شوینده بپردازید. شما باید ابتدا محفظه را از لباس خالی کنید. سپس نیم پیمانه سرکه را در محفظه پودر بریزید. بعد برنامه شست و شویی را اجرا کنید تا سرکه در محفظه به گردش در بیاید و  باعث رفع بوی بد ماشین لباسشویی شما شود.(شست و شو باید با آب گرم انجام شود) .

رفع بوی بد با استفاده از بوگیرها

بوگیرها و خوشبو کننده های ماشین لباسشویی به فروانی یافت می شوند. فقط کافیست به بازار بروید و بوگیر را خریداری کنید و درون محفظه لباس ها و درون محفظه پودر چند قطره اسپری کنید. سپس برنامه شست و شو 60 درجه را انتخاب کنید و آن را اجرا کنید تا بوی بد رفع گردد. پس از تمام شدن برنامه شست و شو برای تمیز کردن لاستیک دور درب نیز از بوگیر استفاده کنید و آن را با دستمال تمیز خشک کنید.

سرویس کردن ماشین لباسشویی

بوی بد از ماشین لباسشویی

شما باید هر ساله دستگاه خود را سرویس کنید. سرویس نشدن یک ساله دستگاه توسط تعمیر کاران باعث می شود بوی بد و بوی فاضلاب در ماشین لباسشویی ایجاد شود. تعمیر کاران در بعضی از مواقع در هنگام رفع بوی ماشین لباسشویی منبع بوی بد را فاضلاب و مجاری تخلیه آب تشخیص می دهند. در این حالت بوی بد از طریق شلنگ تخلیه وارد ماشین لباسشویی شده و افراد را آزاد می دهد. پس شما باید فاضلاب را بررسی کنید تا گرفتگی در آن ایجاد نشده باشد.

تکنسین های صفاهان سرویس برای خدمات سرویس دوره ای دستگاه هایی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و… می تواند به شما مک کند.

رفع بوی بد ماشین لباسشویی با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین در تمیز کردن بسیاری از چیزها کاربرد دارد. یکی از آن ها پاک سازی ماشین لباسشویی از باکتری ها و قارچ ها است. محفظه دستگاه را خالی کنید سپس یک پیمانه جوش شیرین به داخل محفظه شست و شو بریزید. سپس یک برنامه شست و شو را انتخاب کنید و آن را اجرا کنید تا شروع به گردش کند و قارچ ها و باکتری ها را از بین ببرد.

تمیز کردن فیلتر، پمپ تخلیه و شلنگ تخلیه

چنانچه گرفتگی در فیلتر دستگاه رخ داده باشد و یا پمپ تخلیه معیوب شده باشد آب به خوبی از دستگاه خارج نخواهد شد. این مورد باعث می شود تا آب درون دستگاه باقی بماند. در نتیجه پس از مدتی بوی بد از داخل دستگاه به مشام شما می رسد. همچنین اگر شلنگ تخلیه پیچ خورده باشد و آب به خوبی در آن جریان نداشته باشد باعث می شود تا آب به بیرون منتقل نشود.

پس شما در صورتی که با بوی بد مواجه شدید، برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی، اول شلنگ را بررسی کنید و هر گونه خم شدگی و پیچ خوردگی را رفع نمایید. همچنین فیلتر را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید و در نهایت پمپ تخلیه تست شود و در صورت لزوم تعمیر و یا تعویض گردد.

جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از ایجاد مشکل بوی بد در ماشین لباسشویی، می ‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

  • استفاده از مواد شوینده مناسب: از مواد شوینده مناسب و به میزان صحیح استفاده کنید. استفاده از مقدار زیادی یا کمی از مواد شوینده می ‌تواند باعث ایجاد بوی بد شود.
  • تمیز نگه داشتن دیگ و درب: مطمئن شوید که دیگ و درب ماشین لباسشویی را تمیز نگه می‌دارید. پاک کردن باقیمانده مواد شوینده، لکه ‌زدایی و پاک کردن درب از رسوبات می‌تواند به جلوگیری از ایجاد بوی بد کمک کند.
  • تهویه مناسب: ماشین لباسشویی را در یک محیط خوب تهویه شده قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که هوا به درستی در داخل دیگ جریان دارد تا رطوبت و بوی نامطبوع را از بین ببرد.
  • تنظیم درجه حرارت مناسب: مطمئن شوید که درجه حرارت آب به درستی تنظیم شده است. استفاده از آب گرم به میزان مناسب و با توجه به نوع پارچه‌ها می‌تواند باعث از بین بردن بوی نامطبوع شود.
  • خارج کردن به موقع لباس ها: پس از پایان چرخه شستشو، لباس‌ ها را به موقع بیرون بیاورید و خشک کنید. لباس ‌های خیس که به مدت طولانی در داخل ماشین لباسشویی قرار دارند، ممکن است بوی نامطبوع ایجاد کنند.

با رعایت این موارد، می ‌توانید از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید و لباس‌های تمیز و بدون بو داشته باشید.

کلام آخر…..

استفاده از بوگیر، سرکه و یا جوش شیرین برای رفع بوی بد لباسشویی کار ساده ای می باشد ولی بررسی پمپ تخلیه و یا سرویس دستگاه نیازمند تجربه و دانش فنی بالا است. در صورتی که شما تجربه کافی در این زمینه ندارید و یا برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی به کمک نیاز دارید، می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. برای دریافت خدمات و همچنین راهنمایی کافی است با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان

 

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *