تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

5/5 - (55 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله نحوه تست و همچنین تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی به شما آموزش داده می شود. المنت برای گرم کردن آب به مقدار لازم، جهت شستشوی لباس ها نقش مهمی دارد. از این رو اگر می خواهید لباس های شما به خوبی تمیز شوند باید از سالم بودن المنت اطمینان داشته باشید.

هر کدام از برنامه های ماشین لباسشویی به دمای خاصی از آب نیاز دارند. این وظیفه المنت است که دمای آب مورد نیاز را تامین کند. به همین جهت در صورت خرابی این قطعه، انتظاری که شما از یک برنامه شستشو دارید برآورده نخواهد شد. صفاهان سرویس به عنوان بهترین مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، می تواند شما را در زمینه عیب یابی و همچنین تعمیر المنت همراهی کند.

علل خرابی المنت هیتر ماشین لباسشویی

مشکلاتی همچون سوختگی و یا خرابی المنت لباسشویی به دلایل زیر رخ می دهند. در صورت ایجاد مشکل شما باید اقدام به تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی کنید.

کار کردن لباسشویی بدون آب

این اتفاق به ندرت و در لباسشویی های جدیدتر بیشتر اتفاق می افتد. اگر ماشین لباسشویی بدون آب روشن شود، المنت فرمان شروع به کار را می گیرد و به دلیل عدم وجود آب می سوزد. در لباسشویی های قدیمی تر چون المنت و قطعه هیدروستات به صورت متوالی کار می کردند، از المنت محافظت می شد.

بودن جرم بر روی المنت

اگر جرم گیری و سرویس های دوره ای لباسشویی انجام نشود، به دلیل سولفاته شدن و ایجاد جرم ما بین آب و المنت شود. این جرم حرارت را به خوبی انتقال نمی دهد.

فرسایش المنت هیتر لباسشویی

فرسایش المنت هیتر لباسشویی

متاسفانه اکثر شهرهای ایران کیفیت آب پایینی دارند و سختی آب موجب می شود که عمر المنت هیتر لباسشویی پایین بیاید و باعث فرسودگی آن می گردد. در صورت فرسودگی باید تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی انجام گیرد.

مشکل در عملکرد برد

اگر برد با مشکل مواجه شود، باعث می شود به قطعه های دیگر آسیب وارد گردد. یکی از دلایلی که باعث سوختگی المنت هیتر لباسشویی می گردد، همین مورد است. در واقع بعضی از قطعات برد به یکدیگر می چسبند و با وجود فرمان قطع المنت، همچنان جریان ادامه پیدا می کند و در نتیجه به دلیل عدم وجود آب در دیگ، المنت می سوزد.

در این حالت شما باید تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی را انجام دهید. البته موردی را نیز باید مدنظر قرار دهید و آن این است که مشکلی که باعث سوخگی المنت شده باید پیدا شود. از این رو شما می توانید با کمک گرفتن از تکنسین های صفاهان سرویس، علت ایجاد مشکل را پیدا کنید.

علائم وجود مشکل در المنت هیتر لباسشویی

اگر فیوز بپرد، آب لباسشویی گرم نشود و یا با وجود تمام شدن برنامه شستشو لباسشویی، همچنان لباسشویی کار کند، شما باید به وجود مشکل در المنت شک کنید. در واقع این سه نشانه های خرابی در المنت هستند.

تست المنت هیتر لباسشویی

برای تست شما دو روش دارید. یکی اینکه اگر علائم بالا را مشاهده کردید، به این موضوع شک می کنید و به بررسی المنت بپردازید. روش دوم در ادامه شرح داده می شود.

برای روش دوم شما باید ولتاژ المنت هیتر لباسشویی را اندازه بگیرید. برای این کار باید لباسشویی باز شود. سپس با استفاده از یک ولتاژ سنج و یا اهم متر، ولتاژ دو سر المنت را اندازه می گیرید. اگر مقدار صفر بود یا مقاومت بی نهایت بود، این نشان دهنده خرابی المنت است.

در صورتی که تست انجام شده خرابی المنت را نشان داد، شما راهی به جز تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی ندارید. از این رو در ادامه آموزش تعویض این قطعه برای شما آورده ایم.

آموزش تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

آموزش تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی

  • ابتدا دو شاخه لباسشویی را از برق بکشید.
  • درب پشت لباسشویی را باز کرده و دربیاورید.
  • المنت هیتر لباسشویی در پایین دیگ دستگاه قرار دارد.
  • جهت جلوگیری از نشت آب یک لاستیک مخصوص برای المنت قرار داده شده که با مهره سفت شده است. این مهره در وسط المنت می باشد. آن را باید باز کنید.
  • اتصالات و سنسور دما را باز کنید.
  • حال می توانید المنت هیتر خراب را خارج و با یک المنت سالم جایگزین کنید.
  • تمام مراحل بالا را از آخر به اول انجام داده و دستگاه را ببندید. توجه داشته باشید که لاستیک به درستی متصل شود.

کلام آخر….

المنت در قسمت حساسی از لباسشویی قرار گرفته و برای تعویض آن باید تخصص لازم و کافی را داشته باشید. از این رو همیشه اولویت شما برای تعویض المنت هیتر ماشین لباسشویی و یا قطعه های دیگر، باید کمک گرفتن از یک فرد متخصص باشد. به همین دلیل در صورتی که تخصص لازم را ندارید، حتما با مرکزی معتبر تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.

صفاهان سرویس یکی از معتبرترین مراکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان می باشد که می تواند در تعویض و تعمیر قطعات به شما کمک کند. کافی است با شماره 09130108396 تماس بگیرید و درخواست تکنسین کنید.

بیشتر بخوانید:

تعویض سنسور ماشین لباسشویی ، تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *