تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

5/5 - (42 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی یک وسیله پرکاربرد در آشپزخانه ها محسوب می شود. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که این وسیله مانند ماشین لباسشویی به علت استفاده زیاد و ارتباط مستقیم با آب و مواد شویند، دارای استهلاک بالایی است و باید توجه خاصی به این دستگاه شود. یکی از قطعات مهم که در شست و شوی هرچه بهتر ظروف نقش اساسی دارد ترموستات است.

در ادامه این مطلب به علائم خرابی این قطعه و همچنین به نحوه تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی می پردازیم. صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را در سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه بدهد.

وظیفه ترموستات در ساختار ماشین ظرفشویی چیست؟

اهمیت این قطعه وقتی بسیار نمایان می شود که ظروف شما بسیار چرب و دارای لکه های سرسخت باشند. ترموستات با گرم کردن آب باعث راحتر پاک شدن ظروف می شود و هچنین در درخشانتر شدن آنها نقش بسیار مهمی دارد. علاوه بر آن بیشتر مواد پاک کننده که در ماشین ظرفشویی ریخته می شود، با آبی که دارای دمای بالاتری است واکنش بهتری نشان می دهند و این امر سبب تمیزی بیشتر ظروف می شود.

علامت های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

خرابی ترموستات از خود علائمی را نشان می دهد. اما باید توجه کنید که مشاهده این علائم به تنهایی دلیلی بر خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی نیست. شما باید ابتدا از یک تعمیرکار بخواهید دستگاه شما را عیب یابی کند و اگر خرابی این قطعه توسط این شخص تایید شد، برای تعویض ترموستات اقدام نمایید. علائمی که نشان دهنده خرابی ترموستات هستند شامل موارد زیر می شوند:

  • آب به خوبی گرم نمی شود.
  • توقف تایمر ماشین ظرفشویی
  • بروز مشکل در زمان آب گیری ظروف ماشین ظرفشویی
  • وجود لکه های چربی روی ظروف

ابزار آلات مورد نیاز در جهت تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

بهتر است قبل از شروع کار ابزاری که نیاز دارید را آماده کنید. همانطور که بارها در مقالات دیگر نیز ذکر کرده ایم، به این نکته توجه داشته باشید که نداشتن تخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی و اقدام برای تعویض و یا تعمیر قطعات تنها باعث آسیب رساندن بیشتر به دستگاه می گردد. از این رو در صورتی که تخصص لازم را ندارید، حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

  • ست آچار مهره
  • پیچ گوشتی
  • دستکش کار
  • ترموستات نو

نحوه تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید

جهت اطمینان از قعطی برق ماشین ظرفشویی، یک بار کلید روشن و خاموش شدن آن را فشار دهید. اگر دیگر چراغ های ال ای دی روشن نشدن، برق داخل ماشین ظرفشویی نیست.

نکته: به دلیل اینکه این قطعه مستقیما با برق در ارتباط است حتما از عدم وجود برق در ماشین ظرفشویی مطمئن شوید.

پانل بیرونی درب و پانل کنترلی را جدا کنید.

درب ماشین ظرفشویی را باز و سپس پیچ‌‏های پانل داخلی درب را باز کنید.

نکته: زمان باز کردن دو پیچ آخر، پانل بیرونی درب ماشین ظرفشویی را با یک دست گرفته تا پانل بیرونی در روی زمین نیفتد.

همانطور که کانکتور سیم کنترل اینترفیس را از پانل کنترل باز می‎کنید، پانل درب بیرونی و پانل کنترل را از پانل درب داخلی جدا کرده و پانل بیرونی را روی زمین بگذارید. شما عزیزان می توانید برای تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی از صفاهان سرویس کمک بگیرید.

 پانل دسترسی جلویی زیری و پانل انگشتی را جدا کنید

با استفاده از آچار مهره، پیچ‎های نگهدارنده پانل دسترسی جلویی تحتانی و پانل انگشتی را باز کنید و از یکدیگر جدا کنید.

ترموستات حد بالا را جدا کنید

سیم‎های ترموستات حد را باز کنید. قلاب نصب را از محل اتصال در قاب ماشین ظرفشویی آزاد و قلاب فلزی نصب را به همراه ترموستات حد خارج کنید. ترموستات حد را از قلاب فلزی نصب جدا کنید.

ترموستات حد بالا جدید را نصب کنید

ترموستات ماشین ظرفشویی

شما باید ترموستات حد جدید را درون قلاب فلزی قرار دهید. مجددا قلاب فلزی نصب را به همراه ترموستات حد-بالا جدید در قاب ماشین ظرف‎شویی نصب کنید. سیم ها را متصل کنید.

مجددا پانل دسترسی جلویی تحتانی و پانل انگشتی را در محل خود قرار دهید

در مرحله بعدی تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی پانل انگشتی را روی ماشین ظرفشویی قرار دهید و سپس پانل دسترسی را جلوی پانل انگشتی نصب کنید. پیچ‎های محفظه را در جای خود قرار داده و پیچ‎ها را محکم کنید. دوباره پانل انگشتی را در جای خود نصب کنید.

پانل بیرونی درب و پانل کنترلی را در جای خود قرار دهید

در این مرحله پانل بیرونی درب و پانل کنترلی را در کنار درب داخلی دستگاه قرار داده تا بتوانید مجددا کانکتور سیم کنترل اینترفیس را در جای خود قرار دهید. پانل بیرونی درب و پانل کنترلی را به پانل داخلی درب متصل کنید.

مجددا برق دستگاه را وصل کنید

ماشین ظرفشویی خود را به پریز متصل کنید.

کلام آخر….

تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی امری تخصصی و نیاز به ابزار و دانش فنی می باشد. ما از شما عزیزان خواهشمندیم در صورت نداشتن ابزار و دانش فنی لازم، حتما از یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

با انجام دقیق سرویس های نوبه ایی و رعایت برخی از نکات پیش پا افتاده، می توانید عمر ماشین ظرفشویی خود را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید. در کنار این سرویس ها صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را با بهترین قیمت ها که مصوبه اتحادیه می باشد، به شما عزیزان ارائه دهد کافیست با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 82