تعویض المنت یخچال دوو

5/5 - (25 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یخچال یکی از لوازم خانگی ضروری و پر مصرف است که تقریبا در تمام خانه ها یافت می شود. اما هر وسیله ای ممکن است دچار مشکل شود. گاهی حتی یک مشکل کوچک می تواند کارکرد دستگاه را دچار اختلال کند. برفک زدن یکی از مشکلات یخچال که ممکن است با آن روبرو شوید است. البته برفک زدن در یخچال طبیعی است. اما اینکه برفک آب نشود و روی هم جمع شود باعث مشکل می شود.

یکی از دلایل بروز این مشکل خرابی المنت یخچال است. اگر در ادامه با ما همراه باشید درباره تعمیر و تعویض المنت یخچال دوو صحبت خواهیم کرد. اما قبل از آن خوب است بدانید که مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تعمیر و تعویض قطعات یخچال دوو می باشد.

وظیفه المنت یخچال دوو

همانطور که گفتیم با تولید برودت در یخچال به طور طبیعی برفک تولید می شود. باز و بسته کردن درب یخچال نیز باعث افزایش برفک می شود. اگر برفک آب نشود، یخچال برودت خود را از دست می دهد. در یخچال های نوفراست به طور خودکار برفک زدایی انجام می شود. در این امر قطعاتی از جمله ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور، المنت برد الکترونیکی و تایمر دخالت دارند.

وقتی یخچال دچار برفک می شود، سنسور دیفراست یا ترمودیسک وجود برفک را به برد اطلاع می دهد. سپس المنت با دستور برد و با تولید گرما عمل برفک زدایی را انجام می دهد. به همین دلیل، اگر برفک زدایی انجام نمی شود، ممکن است نیاز به تعویض المنت یخچال دوو داشته باشید.

انواع المنت در یخچال فریزر دوو

اگر قصد تعویض المنت یخچال دوو را داشته باشید، باید با انواع آن آشنا شوید. المنت ها سه نوع هستند:

 1. المنت میله ای سیاه رنگ که ۱۵۰۰ وات است.
 2. المنت میله ای آلومینیومی گچی که طولش بیشتر است و به دور لوله های اوپراتور پیچ خورده است.
 3. المنت شیشه ای که مانند لامپی است که فنر از داخل آن رد شده و فنر لامپ را روشن می کند و باعث تولید گرما می شود. این نوع المنت خرابی زیادی دارد و احتمال شکستن آن زیاد است.

محل قرارگیری المنت در یخچال دوو

انواع المنت یخچال دوو

همیشه المنت جایی قرار می گیرد که اوپراتور باشد. در قسمت قبل انواع مدل های المنت را نام بردیم. المنت میله ای آلومینیومی گچی به صورت مارپیچ دور لوله های اوپراتور قرار گرفته است. این حالت در یخچال های آسیایی دیده می شود. المنت های میله ای سیاه رنگ به حالت U در پایین اوپراتور قرار گرفته اند. این حالت در یخچال های آمریکایی دیده می شود. المنت های شیشه ای یا لامپی در کف ناودانی قرار گرفته اند و یک ورق روی آن قرار گرفته است تا گرما را بگیرد و برفک ها را آب کند. این حالت در یخچال های ژاپنی و کره ای دیده می شود.

علت خرابی المنت یخچال فریزر دوو

اگر با علل خرابی المنت آشنا شوید، می توانید از خرابی آن جلوگیری کنید تا مجبور به تعویض المنت یخچال دوو نشوید. علل خرابی عبارتند از:

 • بالا بودن یا نوسان داشتن ولتاژ برق که باعث سوختن المنت می شود.
 • قرار گرفتن المنت در مدار بیش از حد که این مورد نیز باعث سوختن آن می شود. المنت زمانی در مدار قرار میگیرد که برفک زیاد شود. برفک زمانی زیاد می شود که درب یخچال به دفعات زیاد باز و بسته شود. پس بایستی درب یخچال را کمتر باز و بسته کرد تا المنت دچار مشکل نشود.
 • هر قطعه ای دارای عمر مفید مشخصی است و عمر مفید المنت نیز ممکن است تمام شود و کارایی آن دچار اختلال شود.

تشخیص خرابی المنت یخچال دوو

برای اینکه تشخیص دهید که نیاز به تعویض المنت یخچال دوو هست یا نه باید دو مرحله را انجام دهید:

 • اول بررسی کنید که یخچال برودت دارد یا نه. اگر برودت نداشت پوشش اپراتور را بررسی کنید و ببینید یخ زدگی وجود دارد یا نه. اگر یخ زدگی وجود نداشت احتمال خرابی المنت وجود دارد ( دلیل آن در ابتدای مقاله توضیح داده شده) و باید مرحله دوم را انجام دهید.
 • مرحله دوم تست المنت است. برای تست می توانید آن را به برق مستقیم شهری وصل کنید یا از اهم متر استفاده کنید. برای تست با اهم متر باید دو سر اهم متر را به المنت وصل کنید. اگر صدای بوق شنیده شود یا درجه تغییر کند به این معناست که المنت سالم است. برای تست با برق مستقیم باید المنت را به برق وصل کنید. اگر روشن شد یعنی سالم است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است المنت روشن شود، اما گرمای لازم برای برفک زدایی را نداشته باشد. نحوه خارج کردن المنت برای تست در قسمت تعویض المنت یخچال دوو توضیح داده خواهد شد.

نحوه تعویض المنت یخچال دوو

نحوه تعویض المنت یخچال دوو

اگر پس از تست المنت به این نتیجه رسیدید که المنت خراب است و نیاز به تعویض المنت یخچال دوو هست این مراحل را دنبال کنید:

 • در اولین قدم برای حفظ ایمنی خود و سلامت دستگاه، یخچال را از برق بکشید.
 • المنت در پشت یخچال داخل اوپراتور قرار گرفته است. معمولا المنت زیر کویل اوپراتور واقع شده.
 • برای دسترسی به المنت باید محتویات یخچال، قفسه های آن، قطعات یخساز و … را بیرون بیاورید.
 • پنل را بردارید. برای این کار باید به وسیله پیچ گوشتی گیره هایی که پانل را نگه داشته اند را باز کنید.
 • در یخچال های قدیمی ممکن است نیاز باشد قالب پلاستیکی را برای دسترسی به کف دستگاه بردارید. البته این کار را با احتیاط انجام دهید چون ممکن است قالب بشکند.
 • اکنون به المنت دسترسی دارید. برای جدا کردن آن باید اتصالات را باز کنید. دو سیم از المنت به پایانه ها متصل است، که باید این سیم ها را از پایانه ها بیرون بکشید. علاوه بر آن باید گیره ها و یا پیچ هایی که المنت را در دستگاه ثابت کرده اند را باز کنید.
 • اگر المنت شیشه ای است با انگشتانتان شیشه را لمس نکنید، زیرا ممکن است به المنت آسیب برسد.
 • المنت را تست کنید و ببینید سالم است یا خیر. زیرا ممکن است دلیل عدم وجود برودت در یخچال و یخ زدگی پوشش اپراتور خرابی قطعه دیگری باشد.
 • اگر المنت خراب بود یک المنت جدید جایگزین آن کنید. سپس مراحل را از آخر به اول انجام دهید.

برای تعویض المنت یخچال دوو در اصفهان می توانید از مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال دوو در اصفهان کمک بگیرید.

هزینه تعویض المنت یخچال دوو

برای تعویض المنت باید یک المنت جدید نصب شود که قیمت آن با توجه به جنس و برند آن متفاوت است. همچنین هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض به هزینه قطعه افزوده می شود.

کلام آخر

شما عزیزان می توانید برای تعویض المنت یخچال دوو در اصفهان از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. تعمیرکاران این مجموعه افراد مجربی هستند که از قطعات اصل برای تعمیر دستگاه شما استفاده می کنند. همچنین از طرف مجموعه گارانتی ۶۰ روزه دریافت خواهید کرد. با داشتن گارانتی در صورتی که در طی ۶۰ روز پس از تعمیر همان مشکل برای دستگاه شما بوجود آمد، به طور رایگان مشکل شما رفع خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض فن یخچال دوو ، ارور CL ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 73 = 83