تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی

5/5 - (32 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله به آموزش تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی می پردازیم. ابتدا باید بررسی کنیم که چه مواردی باعث ایجاد سوراخ در کف این دستگاه می شود. سپس راه حل و تعمیر آن را نیز به شما توضیح می دهیم.

متاسفانه اشتباه رایجی که در بین اکثر مردم رواج پیدا کرده است، این است که استیل زنگ نمیزند. جنس بدنه ماشین ظرفشویی از استیل است و ممکن است زنگ بزند. البته روی استیل از موادی پوشانده شده است که در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند، اما با این وجود به علت عدم رعایت مواردی ممکن است با زنگ زدگی رو به رو شوید.

اگر لایه به دلیل برخورد یک جسم تیز و یا موارد دیگر آسیب ببیند، زنگ زدی سریع تر اتفاق می افتد. توجه داشته باشید که شما با رعایت مواردی می توانید از این مورد و در نتیجه سوراخ شدن کف ظرفشویی جلوگیری کنید.

در صورتی که زیر دستگاه شما سوراخ شده است، ترجیحا با یک تکنسین ماهر برای تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، می تواند شما را در این زمینه کمک کند.

علل سوراخ شدن و زنگ زدن کف ماشین ظرفشویی

 زنگ زدن کف ماشین ظرفشویی

چند مورد رایج هستند که باعث این امر می شوند. در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم. توجه داشته باشید که توجه به این نکات به عنوان یک عامل پیشگیرانه است و می تواندطول عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

وجود آهن در آب

وجود لکه قهوه ای مایل به قرمز در ماشین ظرفشویی نشان دهنده وجود آهن در آب است. اگر شما به طور مرتب این لکه را می بینید باید از فیلتر در ورودی آب استفاده کنید که املاح آب را بگیرد. در بعضی از شهرها و مناطق ممکن است آب آن محله به طور طبیعی دارای اکسید آهن باشد. این آهن در هنگام شستشو در ماشین ظرفشویی رسوب می کند.همچنین اگر لوله های گالوانیزه قدیمی زنگ زده باشد، نیز این اتفاق می افتد. در نتیجه توجه به این نکته باعث پیشگیری از زنگ زدگی و در نتیجه تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی شما خواهد شد.

وجود رسوبات در لوله

گاهی رسوباتی در لوله های آب است و وارد دستگاه می گردد. در نتیجه باعث زنگ زدگی و جرم روی بدنه ماشین ظرفشویی خواهند شد. تعویض لوله های قدیمی و فرسوده فلزی می تواند این مشکل را حل کند.

علاوه بر این در روش های جلوگیری از سوراخ شدن و نیاز به تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی، در این مورد هم فیلتر در ورودی آب می تواند کمک کننده باشد.

نمک ظرفشویی

نمک و همچنین مواد جلا دهنده می توانند واکنش های شیمیایی ایجاد کنند و باعث زنگ زدگی شوند. به همین علت باید هنگام ریختن نمک از قیف مخصوص نمک استفاده کنید که به دستگاه نمک نریزد.

شوینده نامناسب

همواره تاکید شده است که شوینده نامرغوب باعث آسیب به ماشین ظرفشویی می شود. یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث سوراخ شدن و نیاز به تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی را ایجاد کند، شوینده نامناسب است.

در شوینده های تقلبی کلر وجود دراد که بسیار خورنده و نابود کننده بدنه ماشین ظرفشویی است. در نتیجه باعث زنگ زدگی و در نتیجه سوراخ شدن کف دستگاه می شود. همانطور که مشخص است راه حل استفاده از مواد شوینده مناسب و به اندازه کافی می باشد.

تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی با میل پوکس

تعمیر سوراخ ظرفشویی با خمیر میل پوکس

برای این کار باید ابتدا اطراف سوراخ را به خوبی تعیز کنید. می توانید برای تمیز کردن از یک دستمال مرطوب و یا سمباده استفاده کنید. همچنین اگر قسمتی وجود دارد که خیلی نازک یا خراب است، آن قسمت را نیز جدا می کنیم.

سپس از خمیر دو گانه میلپلکس برای تعمیر استفاده میکنیم. از هر دو قسمت کمی بر میداریم و با دست سعی میکنیم آن ها را مخلوط کنیم. به دلیل سفتی خمیرها می توانید کمی آب (به اندازه ای که فقط خیس شوند) به آنها اضافه کنید. خمیر باید به حدی شل شود که قابل شکل دادن باشد.

در مرحله بعد خمیر را به محل سوراخ می مالیم و فشار داده تا وارد سوراخ شده و آن را کامل بپوشاندو سپس مقدار اضافی را بر میداریم.

سپس برای مرحله آخر تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی، اجازه می دهیم خمیر در دمای اتاق کاملا سفت شود. جهت تست، بعد از سفت شدن، دستگاه را روشن می کنیم که ببینیم نشتی دارد یا خیر.

برای تعمیر سوراخ شدن کف ماشین ظرفشویی به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که در ابتدا مقاله ذکر کردیم، بهتر است تعمیرات ماشین ظرفشویی توسط افراد متخصص صورت بگیرد. این افراد سال ها تجربه دارند و می توانند به بهترین شکل دستگاله شما را تعمیر کنند.

صفاهان سرویس،مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند در این زمینه به شما کمک کند. این مجموعه با داشتن تکنسین های آموزش دیده و مجرب، ضمانت 60 روزه خدمات، هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی شفاف و… توانسته از همکاران خود متمایز باشد. جهت بهره مندی از خدمات صفاهان سرویس و تعمیر سوراخ کف ماشین ظرفشویی و همچنین کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 + = 51