تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

5/5 - (33 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این آموزش به تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی می پردازیم. امروزه ماشین ظرفشویی ها جز یک کالای لوکس در خانه نیستند و توانسته اند جایگاه خود را در زندگی روزمره باز کنند. در صورت خرابی آن ها، در خانه با مقدار زیادی ظروف مواجه خواهید شد که باید با دست شسته شوند، و این اصلا مورد جالبی نیست.😑

بعضی از موارد با کمی آموزش توسط شما رفع می شود. اما توجه داشته باشید که تعدادی از مشکلات ماشین ظرفشویی بسیار جدی هستند و نیاز به تخصص یک تعمیرکار حرفه ای دارد. هر چند ما توصیه می کنیم حتی مواردی که فکر می کنید ساده هستند را نیز به یک تعمیرکار بسپارید.

در ادامه کار شیر برقی ماشین ظرفشویی، روش تست و همچنین تعویض آن را به شما آموزش می دهیم. به یاد داشته باشید صفاهان سرویس به عنوان مجموعه تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، می تواند در تست و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی به شما کمک کند.

شیوه کار شیر برقی

وظیفه اصلی این قطعه در ماشین ظرفشویی، آبگیری و آبرسانی به ظروف می باشد. در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی به جای شیر برقی، آکواستاپ وجود دارد. در ظرفشویی هایی که شیر برقی دارند، هیدروستات وظیفه تشخیص میزان آب را بر عهده دارد. شیوه کار شیربرقی به این صورت زیر است.

 • یک شلنگ در پشت ماشین ظرفشویی به این قطعه متصل می باشد.
 • در ابتدای کار شستشو در دستگاه، آب از دستگاه تخلیه می گردد.
 • بعد از آن آبگیری صورت می گیرد. برای این مورد برد به شیر برقی فرمان می دهد که با باز کردن پیستون خود، آبگیری را انجام دهد.
 • بعد از آن آب با عبور از رزین به چاهک وارد می گردد. در این مرحله هیدروستات مشخص می کند که باید میزان آبگیری چقدر باشد و بعد از رسیدن آب به حد نیاز، شیر برقی را قطع می کند.

از کجا بفهمیم شیر برقی خراب است؟

عیب یابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

رفتار ماشین ظرفشویی نشان دهنده مشکلات به وجود آمده در قطعه های آن است و با هر رفتار می توان متوجه شد که چه قسمتی خراب شده است. همچنین ارورهایی روی دستگاه نمایش داده می شود که نشان دهنده قسمت مشکل دار هستند. در سایت صفاهان سرویس می توانید معانی ارورهای انواع برندهای ماشین ظرفشویی را مشاهده کنید.

علائمی که نشان دهنده مشکل در شیر برقی و نیاز به تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی را نشان می دهد در ادامه آمده است. توجه کنید که این علائم صددرصد نشان دهنده مشکل در شیربرقی نیستند و ممکن است مشکل در قطعه دیگری نیز باشند. از این رو نیاز است که توسط یک متخصص بررسی گردد.

 • آبگیری نکردن دستگاه
 • نشت آب از قسمت پایین ماشین ظرفشویی
 • تمیز نشدن ظروف

تست و تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی

تست شیر برقی

قبل از تعمیر شیر برقی و برای این که یک تکنسین متوجه شود که مشکل از شیر برقی است یا قطعه دیگر، باید آن را تست کند. برای تست ابتدا باید ماشین ظرفشویی از برق جدا گردد. در مرحله بعد شیر ورودی آب بسته می شود و پیچ های پشت بدنه دستگاه باز می شوند.

وقتی پیچ ها باز شدند، یک شیر دیده می گردد که به چند سیم متصل است. باید این سیم ها جدا شوند و پایانه ها به هم متر وصل گردد. در صوتی که اهم متر مقدار بی نهایت را نشان دهد، به این معنی است که شیر برقی مشکل دارد و باید تعمیر گردد. البته گاهی امکان تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی وجود ندارد و باید با یک قطعه اصل تعویض گردد.

یکی از ویژگی های مهم صفاهان سرویس، استفاده از قطعات اصل برای تعمیرات است. از این رو می توانید به این مرکز برای تعمیر قطعه های ماشین ظرفشویی خود مراجعه کنید. در صورتی که قطعه قابلیت تعمیر دشته باشد، تعمیر می شود و در غیر اینصورت با یک قطعه اصل و اورجینال تعویض می گردد.

تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی

تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی

بعد از تست و اطمینان از اینکه مشکل از شیر برقی است، حالا نوبت تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی رسیده است. همانطور که گفتیم یک تکنسین تشخیص می دهد که این قطعه قابل تعمیر است یا باید تعویض گردد. در صورتی که قابل تعمیر نبود به روش زیر می توانید آن را تعویض کنید.

 • ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید.
 • سپس شیلنگ آب را از شیر جدا کنید.
 • پیچ های پشت ماشین ظرفشویی را باز کنید.
 • حالا پنل سقف را بردارید و پیچ های سمت راست ماشین ظرفشویی را نیز باز کرده که بتوانید پنل را بردارید.
 • حالا یک شلنگ از شیربرقی که توسط یک خار به بدنه وصل است را با دست آزاد کنید.
 • شلنگ داخلی را با باز کردن بست آزاد کنید. بعد از این مرحله می توانید شیر برقی خراب را جدا کنید.
 • حالا شیربرقی جدید را به خرطومی وصل کنید و با فشار دست آن را در جای خودش قرار دهید. برای محکم شدن، از بست استفاده کنید.
 • مراحل قبلی را از آخر تکرار کنید و دستگاه را ببندید.

بهترین مرکز برای تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی کجاست؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، کمک از یک متخصص همیشه بهترین راه است. از این رو شما می توانید با یک نمایندگی معتبر تماس بگیرید و از آنها بخواهید تکنسین مربوطه را به محل شما بفرستند. صفاهان سرویس، به عنوان یکی از بهترین مراکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان، می تواند شما را در این زمینه کمک کند. کافی است برای ارتباط با این مجموعه با شماره 09130108396 تماس حاصل کنید.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

71 + = 72