تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی

5/5 - (32 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این آموزش ما به شما نحوه تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی را آموزش خواهیم داد. ماشین ظرفشویی در آشپزخانه ها به یک وسیله پرکاربرد و اساسی تبدیل شده است. اما تمامی وسایل خانگی نیاز به مراقبت، سرویس و تعمیر دارند.

ماشین ظرفشویی با تماس مستقیم با آب و استفاده مکرر در طول هفته، از جمله وسایلی به شمار می روند که استهلاکش بسیار زیاد است. این بدان معنی است که قطعات آن زودتر از وسایل دیگر که از استهلاک پایین تری برخورارند، خراب می شود.

ما در مطلب زیر درباره معرفی قطعه مخزن نمک که نقش آن از بین بردن سختی آب است و همچنین به نحوه تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی اشاره خواهیم کرد. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، با داشتن پرسنلی مجرب، منظم و دانش فنی بالا می تواند به شما عزیزان در زمینه تعمیر و سرویس لوازم خانگی کمک کند.

کاربرد نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟

آب سخت باعث کدر و تیره شدن ظروف، در اثر شست‌ شوی آن‌ها با ماشین ظرفشویی که در آن از نمک مخصوص استفاده نمی کند، می شود. ساختار نمک مخصوص ماشین ظرفشویی به گونه ایی است که می تواند سختی آب را گرفته و از رسوب گذاری املاح آب روی ظروف حین شست شوی جلوگیری کند و به همین علت باعث درخشش بیشتر ظروف می شود.

از دیگر کاربرد های نمک مخصوص ماشین ظرفشویی جلوگیری از رسوب گذاری بر روی المان های مولد حرارت و همچنین قطعات مکانیکی و نازل های آب پاش می باشد. از این رو خرابی این قطعه می تواند شما را با مشکلاتی مواجه کند، به همین دلیل باید سریعا به تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی بپردازید.

مطالعه ارورها و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در اصفهان 

مشکلات ناشی از نشتی نمک ماشین ظرفشویی

نشتی نمک از مخزن نگهدارنده آن در داخل ماشین ظرفشویی، باعث وجود آمدن موارد زیر می شود:

  • سفیدک زدن ظروف
  • برفک زدن روی المان های مولد حرارت
  • ایجاد برفک روی قطعات مکانیکی
  • برفک زدن روی نازل های آب پاش
  • پایین آمن عمر مفید دستگاه ظرفشویی

علت نشتی نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نشت نمک ماشین ظرفشویی

درب محفظه نمک

درب مخزن نمک را محکم ببندید. دقت کنید که به صورت کج یا به اصطلاح دندانه دندانه نبندید. اگر درب مخزن از فرم عادی و اصلی خارج شده است و به صورت طبیعی بسته نمی شود باید درب مخزن را تعویض نمایید.

در صورتی که نکات مربوط به مخزن نمک رعایت نشود، این قطعه خراب می گردد و شما ملزم به تعویض قطعه جهت تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی خواهید شد.

استفاده بیش از حد نمک در مخزن

دقت کنید که استفاده بیش از حد از نمک ماشین ظرفشویی دلیلی بر تمیزی و عدم رسوب گذاری آب روی ظروف نیست. شما عزیزان حتما باید از میزان درست و اندازه از این ماده استفاده کنید تا از نشتی و بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری کند. همچنین سعی کنید از نمک های مرغوب استفاده کنید. از قیف مخصوص جهت شارژ مخزن نمک استفاده کنید.

معیوب بودن محفظه نمک

اگر در صورت استفاده به اندازه از نمک ماشین ظرفشویی و بستن محکم درب مخزن، باز نشتی مشاهده کردید، مخزن نمک معیوب است و باید به فکر تعویض یا تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی خود باشید. تعمیر یا تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی بهتر است توسط یه تکنسین ماهر صورت گیرد.

مطالعه ارورها و تعمیرات مجموعه ما برای ماشین ظرفشویی دوو در اصفهان

جلوگیری از نشتی نمک

مطمئنا با جلوگیری از انجام عواملی که باعث نشتی نمک می گردند، شما می توانید از نشتی نمک مخزن ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید. از جمله:

  • اطمینان از بستن درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی
  • استفاده به اندازه از نمک مخصوصص ماشین ظرفشویی
  • استفاده از نمک مخصوص که مرغوب و با کیفیت باشد.
  • انجام به موقع سرویس های دوره ایی این قطعه

تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی

تعویض مخزن نمک ماشین ظرفشویی

در صورتی که این قطعه با مشکل مواجه شود، باید آن را تعویض کنید. تعویض مخزن نمک به صورت زیر انجام می شود:

ابتدا برق و شیر آب را قطع می کنیم. سقف دستگاه را و سپس دیواره های کناری را جدا می کنیم. سپس منبع آب و بعد از آن برد دستگاه را باید جدا کنیم. در این مرحله، ماشین ظرفشویی را به صورت برعکس (که کف بالا باشد) روی یک پتو قرار می دهیم. دو پیچ در کف دستگاه وجود دارد که باید باز شود.

در ادامه مراحل شما باید پیچ هایی که مربوط به شلنگ آب است را باز کنید. حالا زبانه نگهدارده را خارج کنید. بعد از جدا کردن خارهای محافظ و سپس فنرهای در می توانید کف ماشین ظرفشویی را در بیاورید. حالا می توانید به مخزن نمک دسترسی داشته باشید. درب محفظه و واشر را جدا کنید و مخزن را در بیاورید. حالا مخزن نمک خراب را با یک مخزن جدید تعویض کنید و سپس مراحل قبل را برای بستن دستگاه از آخر به اول انجام دهید.

همانطور که مشاهده کردید، برای تعویض این قطعه باید دستگاه باز شود، از این رو توصیه می کنیم تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی را به یک متخصص بسپارید.

کلام آخر…

به علت سختی بیش از حد آب بعضی از شهرهای ایران، استفاده از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی، این کمک را به ما می کند تا از رسوب گذاری برخی از املاح آب بر روی ظروف و قطعات داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری کنیم. اما ممکن است به دلایلی که ذکر کردیم، این قطعه خراب شود و شما با مشکل مواجه شوید.

بهترین کار برای تعویض و یا تعمیر مخزن نمک ماشین ظرفشویی کمک گرفتن از یک فرد متخصص است. زیرا در رصورت نشتی نمک، قطع های دیگر ماشین ظرفشویی خراب می گردند. صفاهان سرویس می تواند شما را در زمینه تعمیر و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی یاری کند. جهت دریافت خدمات و راهنمایی می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *