علت بوق زدن یخچال فریزر

5/5 - (35 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

امروزه لوازم خانگی مانند یخچال فریزر خرابی های داخل دستگاه را به روش های گوناگون به کاربر اطلاع می دهند. یکی از روش ها نمایش کد و یا ارور خطا بر روی نمایشگر دستگاه می باشد که هر کدام از آنها در مدل های مختلف یخچال فریزر متفاوت است. یکی دیگر از روش های اطلاع خرابی بوق زدن دستگاه می باشد که این مورد برای کاربران بسیار آزاد دهنده و نگران کننده می باشد.

این بوق اگر ادامه پیدا کند و شما توجهی به آن نکنید باعث خرابی و مشکلات زیادتری در یخچال فریزر می شود. در ادامه می خواهیم درباره علت بوق زدن یخچال فریزر و چگونگی برطرف کردن بوق را به شما آموزش دهیم. در صورتی که می خواهید برای رفع این مشکل از کمک یک مرکز معتبر بهره ببرید، می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، تماس بگیرید.

علت بوق زدن یخچال فریزر و خاموش نشدن صدای بوق

باز ماندن درب یخچال فریزر

از اصلی ترین دلایل بوق زدن یخچال فریزر باز ماندن درب دستگاه می باشد. زمانی که شما و یا کودکان درب را به خوبی نمی‌ بندند و درب به مدت طولانی باز می ماند، دستگاه بدلیل هدر نرفتن گاز و گرم نشدن هوای داخل دستگاه با آلارم و بوق به شما باز بودن درب را اطلاع می دهد.

اگر این موضوع همین طور ادامه پیدا کند موتور و کمپرسور دستگاه برای خنک نگه داشتن هوای درون یخچال فریزر مجبور به فعالیت بیشتری می باشند که در نهایت باعث خرابی آنها می شود. علت بوق زدن یخچال فریزر در مورد باز ماندن درب می تواند به دلیل خرابی و خشک شدن لاستیک دور درب، گذاشتن مواد غذایی بیش از اندازه درون دستگاه، آسیب دیدن درب و… نیز باشد.

تراز نبودن یخچال فریزر یکی از دلایل بوق زدن یخچال فریزر

چرا یخچال بوق میزند

علت به وجود آمدن صدای بوق در بسیاری از مواقع بدلیل تراز نبودن و صحیح قرار نگرفتن دستگاه بر روی زمین می باشد. اگر شما دستگاه را به خوبی تراز نکنید باعث می شود تا درب به درستی بسته نشود و آلارم و یا بوق دستگاه به صدا در بیاید. پس اگر با صدای بوق مواجه شدید از اولین اقداماتی که برای رفع آن باید انجام دهید چک کردن تراز بودن یا نبودن دستگاه می باشد.

خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر

یکی از دلایل باز ماندن درب همانطور که گفته شد خرابی لاستیک دور درب است. لاستیک دور درب پس مدتی استفاده خشک و یا در اثر برخور با جسم تیز پاره می شود. این اتفاق باعث می شود تا چسبندگی لاستیک از بین برود و درب به خوبی بسته نشود. اگر لاستیک درب خشک شده، می توانید با آب گرم و یا وازلین آن را نرم کنید. اگر لاستیک پاره شده است حتما باید برای تعویض لاستیک اقدام کنید تا مشکل بوق زدن یخچال فریزر برطرف شود.

قرار دادن حجم زیاد مواد غذایی به عنوان علت بوق زدن یخچال فریزر

یکی دیگر از علت بوق زدن یخچال فریزر در برخی از مدل های یخچال فریزر قرار دادن مواد غذایی بیش از اندازه استاندارد در یخچال فریزر قرار می باشد. در این زمان چراغ دمای یخچال فریزر چمشک زن می شود و صدای بوق به گوش شما می رسد. برای رفع آن باید کمی صبر کنید تا هوای درون یخچال فریزر به حالت نرمال خود برسد و خود به خود آلارم قطع شود.

اگر صدای بوق برطرف نشد، درجه تنظیم دما را کمی زیاد کنید تا هوای خنک بیشتری تولید شود. بهترین راه برای مواجه نشدن با این مشکل قرار ندادن موادغذایی بیش از اندازه می باشد. همچنین قرار دادن مواد غذایی بیش از اندازه باعث بسته نشدن درب می شود که این مورد نیز علت بوق زدن یخچال فریزر است.

خرابی سنسور درب

در یخچال های جدیدتر و بروزتر سنسورهایی بر روی درب تعبیه می شود که این سنسور باز بودن و یا بسته بودن درب را تشخیص می دهد. اگر این سنسور در اثر خرابی تشخیص دهد درب باز مانده است، صدای بوق به گوش شما می رسد. اگر علت بوق زدن یخچال فریزر شما خرابی سنسور بود، باید از یک تکنسین بخواهید تا برای برطرف کردن مشکل به شما کمک کند.

بروز مشکلات فنی

اگر قطعات و یا اجزای مختلف دستگاه خراب شوند و یا مشکلی به وجود بیاید دستگاه بوق می‌ زند. تمامی قطعات و یا اجزای دستگاه به مرور زمان و پس از استفاده طولانی مدت از آن خراب می شوند. خرابی قطعات و اجزایی مانند فن یخچال فریزر، سیستم دیفراست، نشت گاز و… علت بوق زدن یخچال فریزر می باشد. که برای رفع این مشکل بهتر است با یک متخصص تماس برقرار کنید و مشکل خود را با او به اشتراک بگذارید.

قطع شدن برق و بوق زدن یخچال فریزر

زمانی که شما یخچال فریزر خود را خاموش می کنید و یا برق منزل قطع می شود بدلیل فعالیت نداشتن موتور و کمپرسور هوای درون دستگاه از دست می رود و زمانی که دستگاه را روشن می کنید با آلارم و بوق مواجه می شوید.

افزایش دما یخچال فریزر

علل بوق زدن یخچال فریزر

افزایش دمای درون کابین نیز از دیگر علت بوق زدن یخچال فریزر می باشد. اگر دمای دستگاه بدلایل مختلف مانند باز و بسته شدن متعدد درب دستگاه افزایش یابد، آلارم به شروع به فعالیت می کند. همچنین محل قرارگیری دستگاه بسیار مهم می باشد و نباید دستگاه در کنار منابع گرما مانند اجاق گاز قرار گیرد. زیرا این مورد نیز باعث افزایش دما درون کابین می شود.

خرابی ترموستات

ترموستات در یخچال فریزر وظیفه اندازه گیری دما و ارسال فرمان به کمپرسور را بر عهده دارد. زمانی که این قطعه معیوب شود و نتواند دما را به خوبی اندازه گیری کند، باعث می شود کمپرسور به مدت طولانی فعالیت داشته باشد و در نتیجه آلارم به صدا در بیاید. علت بوق زدن یخچال فریزر در این حالت خرابی قطعات داخلی دستگاه می باشد.

یخ زدن لوله های اوپراتور

زمانی که لوله های اوپراتور یخ می‌ زنند موتور برای مدت زیادی فعالیت خواهد داشت ولی هوای درون دستگاه خنک نمی شود و بدلیل افزایش دما دستگاه بوق می زند.

نشت گاز

زمانی که گاز یخچال فریزر شما به بیرون نشت کند و یا پس از مدتی تمام شود کمپرسور برای خنک نگه داشتن هوای درون کابین فعالیت زیادی خواهد داشت و به همین دلیل صدای بوق از دستگاه شنیده خواهد شد. برای رفع این مشکل باید برای شارژ گاز یخچال فریزر اقدام کنید.

کلام آخر…

در بیشتر موارد دلیل بوق زدن یخچال فریزر بدلیل استفاده نادرست شما از دستگاه می باشد که با رعایت اصول استفاده از یخچال فریزر با این مشکل مواجه نمی شوید. در بعضی از مواقع علت بوق زدن یخچال فریزر خرابی قطعات و اجزای می باشد که شما باید از یک تکنسین برای رفع مشکل کمک بگیرید.

مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز در این زمینه می باشد. در صورت تمایل برای دریافت خدمات کافی است با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر و تعویض کمپرسور یخچال فریزر

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

    • سلام
      اگر یخچال فریزر شما برای هشدار صدای الارم و یا بوق دارد و شما می خواهید این صدا به گوشتان نرسد می توانید از دکمه های Alarm و یا mute برای قطع صدا استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که این دکمه ها در دستگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =