تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان

5/5 - (79 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در تعمیر لوازم خانگی مهمترین چیز عیب یابی می باشد. امروزه لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر ها به گونه ای طراحی شده اند که می‌ توانند عیب خود را تشخیص دهند و به صورت یک کد خطا و ارور نمایش دهند. با دانستن این ارورها افراد می توانند مشکل های معمولی دستگاه را برطرف کنند و مشکلات حساس تر و نیازمند دانش فنی بالاتر را بدست تکنسین ها بسپارند. صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان می تواند به شما کمک کند و بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه دهد.

ما نمایندگی یخچال فریزر پارس در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط تکنسین های ماهر و متخصص در محل شما انجام می شود.

تعمیر یخچال فریزر پارس: آشنایی با ارورها

AF EF FF
HI – –

کد خطای AF در یخچال و فریزر Pars

علت: زمانی ارور AF بر روی نمایشگر یخچال و فریزر پارس نمایان می‌ شود دلیل آن خرابی سنسور محیطی دستگاه می باشد.

رفع ارور: شما باید در ابتدا برای رفع این ارور سنسور محیطی دستگاه را بررسی کنید. اتصالات آن نیز چک شود. اگر قطعی در اتصالات وجود داشت آن را برطرف کنید و اگر سنسور سوخته بود آن را تعویض کنید. ترمودیسک و ترموفیوز دستگاه نیز باید چک شوند. اگر ارور برطرف نشد مشکل از برد الکترونیکی یخچال و فریزر پارس می باشد.

کد خطای EF در یخچال فریزر پارس

علت: ارور EF در یخچال و فریزر پارس به معنای خرابی سنسور داخلی اوپراتور یخچال است.

رفع ارور: شما باید به وسیله یک مولتی متر مقدار اهم سنسور را بررسی کنید و از سالم آن مطمئن شوید. اتصالات سنسور نیز بررسی شود. اگر قعطی در اتصالات و جود داشت در صورت امکان آن را برطرف کنید. اگر سنسور سوخته بود برای تعویض آن اقدام کنید. چنانچه ارور همچنان باقی مانده بود مشکل از برد الکترونیکی دستگاه است و باید با یک تکنسین برای برطرف کردن آن تماس بگیرید.

کد خطای FF در یخچال و فریزر PARS

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان

علت: اگر سنسور دمای فریزر به خوبی عمل نکند و یا سوخته باشد ارور FF بروی نمایشگر دستگاه پدیدار می شود.

رفع ارور: برای رفع ارور FF باید در ابتدا سنسور دمای فریزر بررسی شود. مقدار اهم آن را با دستگاه مربوطه اندازه گیری کنید. اگر سنسور خراب بود باید قطعه جایگزین شود. اتصالات سنسور چک شود و هر گونه قطعی و یا اتصالی برطرف شود. برد الکترونیکی یخچال و فریزر پارس باید تست شود. صفاهان سرویس می تواند در تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان به شما کمک کند.

کد خطای HI در فریزر پارس

علت: هنگامی که دمای درون فریزر دستگاه بالاتر از استاندارد باشد ارور HI بر روی نمایشگر دستگاه پدیدار می شود.دمای داخل فریزر هنگامی که بالا تر از 24 درجه باشد خرابی هایی در فریزر ایجاد می کند.

رفع ارور: در ابتدا میزان دمای فریزر را بر روی 18- تنظیم کنید. اگر دما به مقدار لازم نرسید کمپرسور باید بررسی گردد. میزان کمپرس کردن آن باید چک شود. در صورت خرابی کمپرسور باید آن را تعویض یا تعمیر کنید. چنانچه نیاز بود گاز یخچال و فریزر پارس را شارژ کنید.

کد خطای – –  در یخچال پارس

علت: ارور – –  به معنای خاموشی دستگاه ناشی از دکمه تنظیم درجه یخچال می باشد که در این موقعیت لامپ درون دستگاه نیز خاموش می باشد.

رفع ارور: یخچال را روشن کنید تا ارور بر طرف شود. اگر ارور رفع نشد برای تعمیر یخچال فریزر در اصفهان با ما تماس حاصل فرمایید.

ارورهای یخچال فریزر پارس نوفراست

FF DF HI LO

کد خطای FF در یخچال فریزر پارس نوفراست

رفع مشکلات یخچال فریزر پارس

علت: در زمان خرابی سنسور داخل کابین فریزر ارور FF بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.

رفع ارور: شما باید از سلامت سنسور اطمینان حاصل کنید. مقدار اهم سنسور داخل کابین فریزر به وسیله یک اهم متر بررسی شود. اگر سنسور سوخته بود سنسور نو جایگزین آن کنید. اتصالات سنسور نیز چک شود و هر گونه قطعی و اتصالی در صورت امکان برطرف شود. اگر ارور رفع نشد از یک تکنسین برای تست برد الکترونیکی دستگاه و تعمیر یخچال فریزر پارس کمک بخواهید.

کد خطای DF در یخچال فریزر پارس نوفراست

علت: زمانی ارور DF بر روی نمایشگر یخچال و فریزر پارس نمایان می شود که سنسور اوپراتور عملکرد صحیحی ندارد و یا معیوب شده است.

رفع ارور: از سلامت سنسور اوپراتور اطمینان حاصل کنید. اگر سنسور سوخته بود آن را تعویض نمایید. اتصالات سنسور اوپراتور را چک کنید و در صورت امکان اتصالی و قطعی آن را برطرف کنید. اگر ارور رفع نشد برد الکترونیکی باید بررسی شود.

کد خطای HI در یخچال فریزر پارس نوفراست

علت: هنگامی که دمای درون فریزر دستگاه بالاتر از استاندارد باشد ارور HI بر روی نمایشگر دستگاه پدیدار می شود.دمای داخل فریزر هنگامی که بالا تر از 24 درجه باشد خرابی هایی در فریزر ایجاد می کند.

رفع ارور: در ابتدا میزان دمای فریزر را بر روی 18- تنظیم کنید. اگر دما به مقدار لازم نرسید کمپرسور باید بررسی گردد. میزان کمپرس کردن آن باید چک شود. در صورت خرابی کمپرسور باید آن را تعویض یا تعمیر کنید. لوله گاز نیز بررسی شود اگر سوراخ شده بود آن را تعویض نمایید. چنانچه نیاز بود گاز یخچال فریزر پارس را شارژ کنید. اگر درب فریزر باز شده باشد گاز به بیرون می آید و فریزر سرد نمی شود لاستیک درو درب بررسی شود.

در هر یک از این ارورها، اگر به کمک یک تکنسین نیاز داشتید، می توانید با مرکز تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان، صفاهان سرویس، تماس بگیرید.

کد خطای LO در یخچال فریزر PARS نوفراست

علت: زمانی که مشکلی در دمای کابین داخل فریزر به وجود آمده باشد ارور LO بر روی نمایشگر یخچال و فریزر پارس نمایان می شود.

رفع ارور: امکان بر هم خوردن درجه وجود دارد. درجه را به مقدار لازم تنظیم کنید. دمای داخل کابین فریزر سرد تر از 33- شده است و باید تنظیم شود. اگر گاز دستگاه خود را به تازگی شارژ کرده باشید امکان دارد این مشکل به همین دلیل باشد.

ارورهای مدل سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه یخچال و فریزر پارس

PO PC HI LO

کد خطای PO در یخچال فریزر پارس سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه

علت: ارور PO در یخچال و فریزر پارس به معنای عملکرد نادرست و خرابی سنسور داخل کابین فریزر می باشد که همین علت باعث نمایان شدن این ارور بر روی نمایشگر دستگاه می باشد.

رفع ارور: سنسور داخل کابین فریزر باید بررسی شود. به کمک یک اهم متر اهم سنسور را بررسی کنید. اگر سنسور معیوب شده بود آن را تعویض نمایید. اتصالات سنسور نیز بررسی شود و در صورت امکان اتصالی و قطعی آن برطرف شود. ترمودیسک و ترموفیوز باید چک شود. اگر لازم بود اقدام به تعویض آن ها کنید. اگر ارور برطرف نشد برای تست برد الکترونیکی با یک تکنسین تماس بگیرید. صفاهان سرویس می تواند به شما تعمیر یخچال فریزر پارس در انواع مدل ها کمک کند و بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.

کد خطای PC در یخچال فریزر پارس سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه

ارورهای یخچال فریزر پارس

علت: هنگامی ارور PC بر روی نمایشگر یخچال و فریزر پارس پدیدار می شود که اتصال کوتاه در سنسور داخل کابین فریزر رخ داده باشد.

رفع ارور: اتصالات سنسور داخل کابین فریزر باید بررسی شود و در صورت امکان باید اتصالی و قطعی آن برطرف شود. اگر اتصال کوتاه رخ داده باشد شاید لازم باشد سنسور تعویض گردد. در صورتی که ارور همچنان بر روی نمایشگر باقی مانده بود برد الکترونیکی باید تست شود. شما باید برای تست برد از یک تکنسین کمک بگیرید.

کد خطای HI در یخچال فریزر پارس سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه

علت: ارور HI در یخچال و فریزر پارس به معنای بالا بودن دمای داخل فریزر می باشد که باعث نمایان شدن این ارور بر روی نمایشگر دستگاه می شود. بالا بودن دما بالای 24 درجه آسیب هایی به دستگاه می رساند که باید سریعا به رفع این ارور بپردازید.

رفع ارور: امکان برهم خوردن درجه وجود دارد. شما باید درجه را دوباره تنظیم کنید دمای 18- مناسب می باشد. اگر فریزر سرد نشد کمپرسور را بررسی کنید و میزان کمپرس کردن آن را بسنجید. در صورت نیاز کمپرسور را تعویض یا تعمیر کنید. لوله های گاز را چک کنید تا سوراخ نشده باشند.

درب فریزر را بررسی کنید اگر باز بود آن را ببندید و لاستیک دور درب فریزر را بررسی کنید و در صورت نیاز لاستیک را تعویض نمایید. اگر گاز درون یخچال تمام شده بود برای شارژ کردن آن اقدام کنید. اگر ارور LO برطرف نشد برای تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان به صفاهان سرویس مراجعه کنید و از خدمات ما بهره مند شوید.

کد خطای LO در یخچال فریزر پارس سه دکمه، چهار دکمه و شش دکمه

علت: اگر دمای درون کابین فریزر تغییر کرده باشد و سرد تر از 33- شده باشد ارور LO بر روی نمایشگر یخچال و فریزر پارس ظاهر می شود. شارژ بیش از حد دستگاه نیز می تواند دلیل نمایش این ارور باشد.

رفع ارور: امکان بر هم خوردن دما درون کابین فریزر وجود دارد. شما باید برای رفع ارور دما را مجددا تنظیم کنید.

مشکلات رایج یخچال فریزر پارس

دلیل روشن شدن آلارم یخچال فریزر پارس چیست؟

همه یخچال ها در صورتی که درب آنها بیش از مدت زمان خاصی باز نگه داشته شود، آلارمی برای اخطار دارند. همچنین گاهی تا زمان رسیدن به دمای نرمال، آلارم به صدا در می آید. در صورتی که هیچ یک از این دو مورد نیست و آلارم شما بی دلیل صدا می دهد، با یک متخصص جهت عیب یابی تماس بگیرید.

چرا مواد غذایی داخل یخچال سرد نمی شود؟

سرد نشدن فضای داخلی یخچال فریزر پارس و در نتیجه سرد نشدن مواد غذایی به دلیل وجود مشکل در ترموستات و یا سنسور یخچال است.

اگر موتور به طور یکسره کار کند، مشکل از چیست؟

کار کردن یکسره یخچال فریزر پارس می تواند از چند مورد باشد:

 • نشت یا تمام شدن گاز یخچال
 • مشکل در دیفراست

در صورت مشاهده این مورد برای جلوگیری از فشار بر قطعه های دیگر، عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر پارس با یک مرکز معتبر تماس بگیرید.

بهترین مرکز تعمیر یخچال فریزر پارس در اصفهان کجاست؟

نمایندگی تعمیران یخچال پارس

در این مقاله با معانی ارورها وچگونگی رفع ارورها در یخچال فریزر پارس در انواع مدل ها آشنا شدید. امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید در تعمیر دستگاه خود موفق تر عمل کنید. شما می توانید هنگام بر خورد با ارورها و خرابی لوازم الکترونیکی منزل خود به صفاهان سرویس مراجعه کنید. اگر به دنبال یه مرکز تعمیرات لوازم خانگی مطمئن و با سرعت بالا می گردید صفاهان سرویس بهترین گزینه است. میتواند با داشتن نیروهایی با دانش به روز و با تجربه در کمترین زمان ممکن دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر کند.

صفاهان سرویس تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال و ساید بای ساید را انجام می هد. داشتن گارانتی 60 روزه، این اطمینان رو به شما می دهد که تعمیر به خوبی انجام شده است و اگر باز هم همان قسمت مشکل پیدا کرد، می توانید از تعمیرات رایگان استفاده کنید.

شماره تماس مرکز تعمیرات یخچال فریزر پارس در اصفهان

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعمیر یخچال فریزر پارس و دیگر لوازم با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل کنید. همچنین اگر به آموزش تعمیر یخچال فریزر علاقه مند هستید، می توانید به سایت صفاهان سرویس مراجعه کنید و از آموزش های خوب ما استفاده کنید.

هزینه تعمیر یخچال فریزر پارس

برای محاسبه هزینه تعمیرات یخچال پارس شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • هزینه رفت و آمد تعمیرکار
 • هزینه عیب یابی برای یافتن مشکل دستگاه
 • با توجه به اینکه قطعه معیوب در دستگاه شما باید تعمیر شود یا تعویض گردد، باید هزینه تعمیرات و یا تعویض پرداخت کنید.
 • هزینه خرید قطعه جدید در صورت نیاز به تعویض قطعه

تعمیرکاران ما در مجموعه صفاهان سرویس، بعد از عیب یابی تمامی هزینه ها را به شما اعلام می کنند و بعد از دریافت تایید از طرف شما، تعمیرات را انجام می دهند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر کنوود در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

2 دیدگاه

 • سلام
  من دیروز بعد از خرید و قراردادن موادغذایی در فریزر پارس متوجه شدم دما در حال پایین امدن (گرم شدن) است. علتش چیه؟

  • سلام
   ما عمدتا با این مشکل در اکثر موارد تماسی و حضور برای تعمیر مواجه می شویم. متاسفانه دو موردی که بیشتر مشاهده شده که رعایت نمیشود موارد زیر هستند:
   1) گرم بودن فضای اطراف فریزر شما می تواند بر روی آن تاثیر بگذارد . از این رو مخصوصا در فصل تابستان اگر یخچال فریزر پارس شما در فضای گرمی است ممکن است با گرم شدن فضای داخلی آن مواجه شوید.
   2) دومین موردی که بسیار مشاهده شده است و با توجه به اینکه شما می فرمایید به تازگی خرید داشته اید، پر کردن قفسه های فریزر از موادغذایی است. در صورتی که قفسه ها بیش از اندازه پر باشند، هوا نمی تواند به خوبی عبور کند و شما با مشکل دما روبه رو خواهید بود. سعی کنید در این حالت کمی قفسه ها را خالی کرده و منتظر بمانید و بررسی کنید که دما سردتر می شود یا خیر.
   در صورتی که این موارد نبودند با یک تعمیرکار جهت عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر پارس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =