تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا در اصفهان


به این نوشته امتیاز بدهید
امروزه دنیا در ساخت و تولید انواع لوازم آشپزخانه پیشرفت های بزرگی کرده است که این وسایل توانسه اند به طور چشمگیری راحتی و آسایش را برای مردم به ارمغان بیاورند.

وسایل خیلی زیادی در بازارها وجود دارد. یکی از آنها ماشین ظرفشویی است. شاید برای شما سوالی هایی در مورد چگونگی نگه داری و برطرف کردن ارورهای آن پیش آمده است. در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگی نگه داری و تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا با شما صحبت کنیم.

مشکلات و تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا

نشتی آب

لاستیک های دور درب را چک کنید که مبادا پارگی یا پوسیدگی داشته باشد زیرا یکی از مشکلات رایج نشتی آب از لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی مدیا است و اگر مشکل از این لاستیک ها بود، جهت تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا، سریعا لاستیک را خارج کرده و یک لاستیک نو جایگزین آن کنید.

اگر مشاهده کردید که از زیر ماشین ظرفشویی میدیا آب نشتی کرده، مشکل از پمپ آب و شیر ورودی آن است که تکنسین مربوطه می تواند آنها را تعویض کند. (برای تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا در اصفهان می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید)

اطراف پمپ ها درزی از جنس پلاستیک وجود دارد که اگر این درز پلاستیکی فرسوده شده باشد باعث نشتی آب می شود. نشتی آب از این درز را میتوان از چکه کردن قطره های آب از موتور ماشین ظرفشویی مدیا متوجه شد.

در صورتی که نشتی آب از این قسمت بود می توانید به راحتی درز پلاستیکی آنرا تعویض کنید.

همچنین نشتی آب ممکن است از شلنگ گردش یا شلنگ تخلیه آب باشد (جنس آنها از پلاستیک است) که دچار فرسوده یا ترک خوردن آنها می شود. در صورت مشکل می توانید این شلنگ ها رو برداشته و شلنگ های نو را جایگزین آنها کنید.

این کار باید توسط متخصصین انجام شود. جهت تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا در اصفهان می توانید از شرکت صفاهان سرویس کمک بگیرید.

چشمک زدن چراغ ها

شما باید المنت دستگاه، ترموستات و همچنین سیم های رابط را در ماشین ظرفشویی چک کنید. این وسیله ها وظیفه دارند آب را به دمای موثر برسانند. خراب شدن هریک از قطعات گرمایشی باعث می شود تا آب به دما مورد نیاز نرسد.

بعد از زمان تعیین شده برای دستگاه اگر آب به دمای مناسب نرسد چراغ پنل شروع به چشمک زدن می کند.

در مواقعی که مدار کنترل خراب شده باشد مقدار گرمای آب دچار مشکل شده و برد اصلی توانایی تشخیص دمای آب را نخواهد داشت. اگر چراغ دستگاه به طور مداوم عمل نکرد باید این برد تعویض شود.

همچنین اگر پمپ تخلیه دچار مشکل شود و کار نکند چراغ روی پنل شوع به چشمک زدن خواهد کرد.

در صورتی که موتور آن به طور نامنظم کار کرد پمپ تخلیه را تعویض کنید. به این نکته توجه داشته باشید که پمپ های قابل تعمیر نخواهند بود و شما فقط باید آنرا تعویض کنید. تعویض پمپ جهت تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا را به تعمیرکاران بسپارید.

درها به خوبی روی هم قرار نمی گیرند

مشکل ظرفشویی مدیا

قبل از بستن درب ماشین ظرفشویی مدیا به قفسه ها نگاه کنید که مبادا بیرون آمده باشند.

در صورتی که بیش از اندازه ظرف داخل دستگاه گذاشته اید، مطمئن باشید که در بسته نخواهد شد.

از دیگر علل این مورد می تواند گیر کردن درب ماشین به کابینت ها باشد که مانع بسته شدن در می شود.

خرابی قفل ماشین ظرفشویی مدیا نیز می تواند از علل بسته نشدن درب باشد. شما می توانید به روش های مختلف قفل ها را چک کرده و در صورت خراب بودن آنرا تعویض کنید(تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا را به دستان متخصصان شرکت صفاهان سرویس بسپارید).

لولاهای درب ماشین ظرفشویی میدیا بر روی چارچوب پایینی ماشین حرکت می کند. این لولاها در را باز نگه می دارد و نمی گذارد در بسته شود.

امکان دارد این لولاها خمیده یا شل شده باشند که در این صورت در بسته نخواهد شد. در صورت وجود این مشکل لولاها را تعویض کنید.

درزگیری از جنس پلاستیک دور درب گذاشته شده است که اگر این درزگیر پاره ، فرسوده و یا جا به جا شده باشد که جهت تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا باید تعویض شود. زیرا این درزگیر باعث می شود تا در ماشین ظرفشویی مدیا بسته نشود.

تعمیر صدا های غیرعادی در ماشین ظرفشویی مدیا

در صورت خراب بودن پمپ صداهای غیرعادی از آن شنیده می شود. عملکرد این پمپ بدین گونه است که بر بازوهای آب پاش فشار وارد می کند و برای تخلیه آب هم کاربرد دارد.

این پمپ ها در پایین دستگاه قرار دارند و از دو قسمت شستشو (چرخش)، تخلیه آب (خشک کردن) تشکیل می شود.

مطمئن شوید که بازوهای آب پاش به طور آزادانه بچرخد و به ققسه و ظروف داخل ماشین ظرفشویی مدیا برخورد نداشته باشد.

در صورتی که بازو ها محکم نباشند و تکان بخورند بخش مرکزی یا مرکز چرخش آب پاش ممکن است خراب شود و باید بازوی آب پاش را تعویض کنید.

دیگر موارد این صداهای غیرعادی ممکن است از بازوهای آب پاش غیر متحرک یا حلقه چرخان آن باشد. آنها حلقه هایی از جنس پلاستیک هستند که بازوی آب پاش را هدایت می کنند و بازوها بر روی این قطعات حرکت می کنند. عملکرد نادرست بازوی آب پاش می تواند از شل شدن یا فرسوده شدن این قطعات باشد. در صورت هر گونه مشکل برای تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا با متخصصین تماس بگیرید.

آب تخلیه نمی شود

یکی از عواملی که باعث تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی مدیا می شود، گرفتگی فیلترآن است. شما باید ابتدا فیلتر را که درون مخزن می باشد را بررسی کنید.

در صورت وجود مشکل ابتدا شما باید سبد پایین تر را خارج کنید، سپس فیلتر مرکزی آنرا با چرخش به سمت چپ و بلند کردن خارج کنید.

سپس آنرا به خوبی تمیز کنید و با آب گرم و صابون موادی که به فیلتر و قطعات هست را بشویید.

لوله تخلیه از دیگر موارد این مشکل است، این لوله به زیر سینک شما وصل شده است. ممکن است چربی ها و مقدارکمی از غذاها که در لوله جریان داشته است به کناره های لوله بچسبد و باعث گرفتکی لوله شود.

برای برطرف کردن آن ابتدا لوله را به محکمی فشار دهید تا شاید موادی که داخل لوله است شکسته شود و خارج شود و گرفتگی برطرف شود. سپس ماشین ظرفشویی مدیا را در حالتی قرار دهید که آب بسیار داغی را وارد لوله کند تا بقیه موادی که به جا مانده است را از بین ببرد.

همچنین اگر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مدیا شما خراب باشد آب تخلیه نمیشود. پمپ های شستشو و تخلیه به مخزن متصل هستند. در صورت خرابی پمپ برای تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا در اصفهان می توانید با صفاهان سرویس تماس بگیرید.

چگونگی نگه داری از ماشین ظرفشویی مدیا

نگهداری از ظرفشویی مدیا

  • داخل ماشین های ظرفشویی مدیا را به خوبی تمیز کنید.
  • دریچه های آن باید تمیز شود.
  • دمای گرمایشی آب باید کنترل شود.
  • قطعات معیوب را تعمیرکنید.
  • درزگیر ها باید تمیز شوند.
  • میزان سختی آب محله خود را بسنجید.
  • برای شست و شو ماشین ظرفشویی را بر بروی حالت مناسب قرار دهید.
  • چند وقت یکبار بگذارید ماشین ظرفشویی با سرکه کار کند.
  • فیلتر ها باید تمیز شوند
  • قفسه ها باید به طورکامل تمیز شوند.

ارورهای ماشین ظرفشویی مدیا

ارورE1

این ارور به منظور طولانی شدن زمان آبگیری است. دلیل رخ دادن این خطا خرابی در سیستم ورودی آب ظرفشویی می باشد.

امکان دارد این اتفاق به دلیل بسته بودن شیرآب یا مسدود بودن شلنگ آب باشد. همچنین گرفتگی فیلتر شبکه ای و کم بودن فشار آب در ساختمان شما می توانند از علل این مشکل باشند.

در صورت مشکل نداشتن هر یک از موارد گفته شده می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا در اصفهان با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

 ارورE2

دلیل رخ دادن ارور E2 طولانی شدن زمان تخیله آب است. دلیل این اتفاق می تواند از خراب بودن پمپ تخلیه یا کار نکردن آن باشد. در غیر این صورت گرفتگی در لوله تخلیه بوجود آمده است.

در صورتی که هیچ یک از موارد بالا رخ نداده باشد، می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی میدیا با متخصصین تماس بگیرید.

ارورE3

دلیل نمایان شدن این ارور بر روی نمایشگر شما از خرابی المنت دستگاه است. در واقع ظرفشویی تشخیص داده است که آب در زمان معین شده گرم نمی شود.

دلیل دیگر آن می تواند مدار حرارتی ماشین ظرفشویی میدیا باشد. جهت رفع این ارور یا تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا از متخصصین کمک بگیرید.

ارورE4

در صورتی که آب بیش از اندازه در ماشین ظرفشویی رفته و در حال سررزیر شدن می باشد، با این ارور مواجه می شوید. علت این اتفاق ریختن بیش اندازه پودر شوینده و یا استفاده از پودر شوینده نامناسب است.

خرابی سوئیچ شناور و یا گیرکردن آن از دلایل دیگر سرریز شدن آب است. برای رفع این مشکل می توانید از پودر شوینده دیگری استفاده کنید یا به جای آنها از قرص های شوینده مناسب استفاده کنید.

همچنین از سالم بودن سوئیچ شناور اطمینان حاصل کنید. در صورت نبودن هر یک از مشکلات گفته شده می توانید برای تعمیر ماشین ظرفشویی میدیا در اصفهان با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

ارورE5

در صورتی که پس از اتمام شست و شو ماشین ظرفشویی مدیا به صورت خودکار خاموش نشود، این ارور نمایان می شود.

دلیل رخ دادن این اتفاق درست کار نکردن برد الکترونیکی و یا تامین نشدن ولتاژ برق ماشین ظرفشویی است. به این نکته توجه کنید که تعمیر ماشین ظرفشویی مدیا باید توسط تکنسین های مربوطه انجام بگیرد.

ارورE6

ارورE6 مدار باز بودن ترمیستور را نشان می دهد. در واقع خراب بودن ترمیستور باعث نمایان شدن این ارور شده است.

پس از بررسی در صورتی که نیاز به تعویض ترمیستور بود می توانید با شرکت صفاهان سرویس تماس بگیرید.

ارورE7

خرابی ترمیستور دلیل نمایان شدن این ارور است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.