5/5 - (72 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی، یکی از وسایل پرکاربرد آشپزخانه، به خصوص برای بانوان شاغل است. پس عجیب نیست که کار نکردن آن، استرس را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد. ولی نیازی نیست نگران باشید. اگر شما از ماشین ظرفشویی kenwood استفاده می کنید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله شما را با ارورهای این دستگاه و روش های رفع آن آشنا می کنیم.

البته توجه داشته باشید که هنگام بوجود آمدن مشکلات جدی بایستی از یک فرد متخصص کمک بگیرید. شرکت صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در اصفهان، همواره آماده کمک به شما در این راستا خواهد بود.

ما نمایندگی کنوود در اصفهان نیستیم، اما تعمیرات توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان انجام می شود.

ارور های ماشین ظرفشویی کنوود (Kenwood) ، تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

ارور F1 ارور F2 ارور F3
ارور F4 ارور  F5 ارور F6
ارور   F7 ارور  F8 ارور F9
ارور FE

کد خطای F1 ماشین ظرفشویی‌ کنوود

نشتی آب ماشین ظرفشویی

علت ارور: دلیل بروز این ارور، نشتی آب است که آب از قسمت جلویی درب دستگاه بیرون می ریزد.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین ظرفشویی به هنگام بروز این ارور، شلنگ خروجی را داخل سینک قرار داده و بررسی کنید که آب تخلیه می شود یا خیر. اگر کند تخلیه شد، شلنگ خروجی مشکل دارد. ممکن است شلنگ مسدود یا معیوب باشد. اگر پس از بررسی مشکل را پیدا نکردید یا تعمیر آن در توان شما نبود، از یک تعمیر کار ماهر کمک بگیرید.

ارور F2 ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: این ارور نشان دهنده خارج نشدن آب از ماشین ظرفشویی و تخلیه نشدن آب به طور صحیح است.

رفع ارور: هنگام بروز این ارور، ابتدا از سالم بودن لوله خروجی و فیلتر های دستگاه مطمئن شوید. پس از بررسی و رفع مشکل دستگاه را ریست کنید و دوباره روشن کنید. اگر ماشین ظرفشویی به طور صحیح کار نکرد، به این معنی است که موتور تخلیه سوخته است. برای تعمیر موتور می توانید با شرکت صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در اصفهان تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما، تکنسین مربوطه را به محل شما میفرستند، بعد از بررسی دقیق، اگر نیاز به تعویض قطعه بود، می توانید اطمینان داشته باشید که از قطعات اصل و اورجینال استفاده خواهد شد.

ارور F3 ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: علت بروز این ارور، وجود مشکل در آبرسانی به داخل دستگاه است.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود به هنگام بروز این ارور، ابتدا مطمئن شوید که اکوا استاپ و مدار برد الکترونیک سالم است. در صورت خرابی این قطعات و برای رفع این ارور بایستی از تکنسین کمک بگیرید.

ارور F4 ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: در صورتی که آب ماشین ظرفشویی بیش از حد باشد، این ارور نمایان می شود.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود به هنگام‌‌ بروز این ارور، ماشین ظرفشویی را به اندازه ۴۵ درجه خم کنید تا آب آن تخلیه شود. سپس به مدت یکی دور روز درب آن را باز بگذارید تا آب موجود در دستگاه تبخیر شود.

ارور F5 ماشین ظرفشویی‌ کنوود

علت ارور: زمانی که مقدار آب داخل دستگاه، از حد نیاز کمتر باشد، این ارور بروز می کند.

رفع ارور: هنگام بروز این ارور، شیر آب را چک کنید که به طور کامل باز باشد. سپس فشار آب را بررسی کنید. در صورتی که مشکلی نبود، احتمالا جریان سنج دچار شکستگی شده است.

ارور F6 ماشین ظرفشویی‌ کنوود

علت ارور: معیوب بودن سنسور گرمایی ماشین ظرفشویی، علت بروز این ارور است.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود به هنگام بروز این ارور، سنسور گرمایی را بررسی و تعویض کنید.

ارور F7 ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: در صورتی که درجه حرارت داخل دستگاه بیش از حد نرمال باشد، این ارور بروز می کند.

رفع ارور: هنگام بروز این ارور، سنسور درجه حرارت را چک کنید زیرا ممکن است شکسته باشد. در صورت سالم بودن سنسور، احتمالا مدار برد دستگاه معیوب است.

ارور F8 ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: اگر ماشین ظرفشویی نتواند آب داخل خود را گرم کند این ارور بروز می‌ کند.

رفع ارور: برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود به هنگام بروز این ارور، گرم کن دستگاه را بررسی کنید که دچار شکستگی نباشد. همچنین ممکن است انتهای سیم متصل به گرم کن رها باشد.

ارور F9 ماشین ظرفشویی کنوود

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: علت این ارور مناسب نبودن مکان قرارگیری ماشین ظرفشویی است.

رفع ارور: هنگام بروز این ارور، برنامه دستگاه را متوقف کنید. سپس ماشین ظرفشویی را در محل صحیحی قرار بدهید. مکان قرارگیری ماشین ظرفشویی باید چند ویژگی داشته باشد؛ اول اینکه بهتر است نزدیک سینک ظرفشویی باشد. زیرا دستگاه باید به لوله آب متصل باشد و در صورتی که نزدیک سینک باشد، نیازی به لوله کشی بیشتر نخواهید داشت.

دومین نکته، قرارگیری ماشین‌ ظرفشویی در فضای نسبتا آزاد است. زیرا موتور دستگاه هنگام کار گرم می شود و نیاز به فضا برای خروج گرما دارد که آسیب نبیند. پس، دستگاه های دیگر را به ماشین ظرفشویی جفت نکنید. نکته دیگر قرار دادن دستگاه در فضای سر بسته است. زیرا بارش برف و باران و نور شدید آفتاب باعث خرابی ماشین ظرفشویی می شود. پس آن را در بالکن، حیاط و … قرار ندهید. همچنین بایستی دستگاه در مکانی باشد که ضربه های فیزیکی به آن وارد نشود. نکات دیگری نیز وجود دارد که باید حین نصب به آن توجه کنید. مثلا قبلا از قرار دادن دستگاه آن را اندازه گیری کنید و مطابق آن مکان مناسب را پیدا کنید. هنگام قرار دادن دستگاه، مواظب باشید سیم برق یا شلنگ تخلیه در زیر دستگاه گیر نکند و دچار کشیدگی نشود. از تراز بودن ماشین ظرفشویی نیز اطمینان حاصل کنید.

ارور FE ماشین ظرفشویی کنوود

علت ارور: این ارور نشان می دهد که کارت الکترونیکی دستگاه خراب شده است.

رفع ارور: هنگام بروز این ارور،‌ به طور خودسرانه دست به تعمیر نزنید و از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در اصفهان چقدر است؟

این سوال بسیار کلی است. همانطور که می دانید هزینه تعمیر هر دستگاهی بستگی به نوع خرابی آن دارد. ممکن است مشکل شما بسیار کوچک باشد و با پرداخت هزینه اندکی، مشکلتان حل شود. اما گاهی یک قطعه مهم همچون موتور سوخته است و باید هزینه خرید قطعه را پرداخت کنید. شما می توانید به سادگی با کارشناسان ما در صفاهان سرویس تماس گرفته و با عنوان کردن مشکل دستگاهتان هزینه را جویا شوید.

البته دقت داشته باشید که اگر مشکل دستگاه شما مشخص نباشد، ابتدا باید تعمیرکار عیب یابی حضوری انجام دهد و سپس هزینه دقیق را به شما اعلام کند. در کنار هزینه عیب یابی، شما باید هزینه ایاب و ذهاب را نیز پرداخت کنید.

بهترین مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود در اصفهان کجاست؟

شرکت صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، به کمک کادر مجرب خود و بهره گیری از قطعات اصل و با کیفیت، به بهترین نحو و در سریع ترین زمان ممکن، به تعمیر ماشین ظرفشویی کنوود شما می پردازد. این خدمات با قیمت مناسب و طبق تعرفه مصوب ماشین ظرفشویی به شما همشهریان گرامی عرضه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ارتباط با کارشناسان ما جهت انواع خدمات همچون سرویس و تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

مرکز صفاهان سرویس چه خدماتی را برای ماشین ظرفشویی کنوود ارائه می دهد؟

در مجموعه بزرگ و تخصصی صفاهان سرویس شما می توانید خدمات زیر را برای دستگاه خود دریافت کنید:

 • تعمیر قطعات ماشین ظرفشویی کنوود.
 • تعویض قطعات ظرفشویی کنوود با قطعات اصل و اورجینال جهت بالابردن عمر آن و کیفیت بالای قطعات اصل.
 • سرویس دوره ای دستگاه.

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

8 دیدگاه

  • سلام بر شما
   هنگامی که دستگاه پر از آب باشد این ارور نمایش داده می شود. ابتدا دستگاه را کج کنید که آبی که در دستگاه است خارج شود و سعی کنید یکی دو روز از دستگاه استفاده نکنید که اگر آبی باقی مانده خشک گردد.

 • سلام
  من اشتباها به جای نمک در محفظه نمک ظرفشویی کنوود، پودر ریختم و الان سفت شده و پاک نمیشه، چطوری پاکش کنم؟

  • سلام بر شما دوست عزیز
   برای تمیز کردن محفظه نمک در ظرفشویی کنوود در این حالت، شما می توانید شیلنگ زیر محفظه نمک را باز کرده و آن را تمیز کنید .

  • سلام دوست عزیز
   این ارور هنگام بیش از حد بودن آب درون دستگاه بروز میکنه. باید کمی دستگاه رو کج کنید تا آب تخلیه بشه و یکی دو روز درب دستگاه رو باز بگذارید تا خشک بشه. این مشکل میتونه بر اثر خرابی سنسور سطح آب، خرابی پمپ تخلیه، انسداد فیلتر تخلیه و … پیش بیاد. اگر دوباره این مشکل برای ماشین ظرفشوییتون پیش اومد از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  • سلام دوست عزیز
   برخی مدل ها دکمه ریست داره که باید اون رو فشار بدید و نگه دارید تا ریست بشه. در مدل هایی که این دکمه وجود نداره دستگاه رو خاموش کنید و از برق بکشید. بعد از ۱۵_۳۰ دقیقه دستگاه رو به برق بزنید و ۳۰ ثانیه بعد روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 30 = 38