ارور PF ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (13 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از ارورهایی که ممکن است روی صفحه نمایش لباسشویی آن را مشاهده کرده باشید، ارور PF ماشین لباسشویی ال جی است. این ارور یکی از چندین ارور مختلف ماشین لباسشویی ال جی می‎باشد و به ما خرابی به وجود آمده در دستگاه را اطلاع می‌دهد.

حال اگر شما هم با این ارور مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‎کنیم که پیش از هرچیزی به خواندن این مقاله بپردازید. تا از دلیل نمایش این ارور، راه‎های رفع آن و همچنین هزینه برطرف کردن ارور  PF مطلع گردید.

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی چیستند؟

به‌طور کلی ارورها پیغام‌هایی هستند که به ما وضعیت ماشین لباسشویی را اعلام می‌کنند. این ارورها دارای کدهایی هستند که هنگام بروز مشکل در دستگاه، به ما اطلاع می‎دهند و بدین وسیله ما می‎توانیم از وجود مشکل و خرابی دستگاه مطلع گردیم و آن را رفع نماییم.

یکی از این ارورها، ارور PF ماشین لباسشویی ال جی می‎باشد که امروز ما قصد داریم به نحوه رفع و همچنین دلیل به وجود آمدن آن، بپردازیم. توجه داشته باشید که تنها تعداد انگشت شماری از این ارورها را می‎توان به سادگی در خانه رفع کرد و برای برطرف کردن باقی آنها‎ شما نیازمند دانش فنی و ابزار تخصصی هستید.

 به همین دلیل پیشنهاد می‎کنیم که در هنگام بروز اینگونه ارورها، پیش از هرچیزی با یک تکنسین ماهر تماس گرفته و از او کمک بخواهید. مجموعه صفاهان سرویس یکی از مراکز ارائه دهنده انواع تعمیرات خانگی است. شما می‌توانید جهت بهره مندی از خدمات این مرکز و همچنین گارانتی خدمات 60 روزه این مجموعه، با ما تماس حاصل فرمایید.

ارور PF ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

ارور  PFبه دلیل کاهش و افزایش ناگهانی ولتاژ برق رخ می‎دهد و حاکی از خرابی برخی قطعات دستگاه یا سیم کشی خانه است. توجه داشته باشید که اگر ارور PF ماشین لباسشویی ال جی تنها برای یکبار نمایش داده شود جای نگرانی ندارد. ولی اگر به صورت مکرر نشان داده شود، یعنی ماشین لباسشویی ال جی شما دچار خرابی شده است.

این ارور به خرابی قطعاتی همانند المنت حرارتی، پریز برق، دو شاخه دستگاه، برد کنترل و… اشاره دارد. از همین رو، رفع آن نیازمند عیب یابی تمامی این قطعات مهم هستند. در صورتی که شما از دانش مورد نیاز برخوردار نباشید، نمی‎توانید به خوبی قطعات را عیب یابی، تعمیر و یا تعویض نمایید. از طرفی این ارور مربوط به کارهای برقی می‎‌باشد و احتمال برق گرفتگی نیز بسیار بالاست.

به همین علت به شما توصیه می کنیم که از تعمیرکاران متخصص مجموعه صفاهان سرویس اصفهان کمک بگیرید. این مجموعه، یکی از بهترین مراکز در زمینه این نوع خدمات می‎باشد که شما می‎توانید از طریق تماس با شماره 09130108396 با این مجموعه تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید.

علل نمایش ارور PF و نحوه رفع آن

ارور PF ماشین لباسشویی ال جی به دلایل مختلفی نمایش داده می‎شود که برای رفع هرکدام راهکار و روش خاصی وجود دارد. برای برطرف کردن این ارور، در وهله اول باید ماشین لباسشویی را از برق جدا کرد و بعد از گذشت چند دقیقه، دوباره آن را به برق وصل نمود. با انجام این کار اگر مشکل کوچکی در دستگاه وجود داشته باشید به سادگی برطرف می‌شود. امّا اگر همچنان این ارور در حال نمایش بود، باید به سراغ راه‎حل های زیر بروید.

وجود مشکل در سیم کشی ساختمان

همانطور که گفتیم این ارور به دلیل افزایش یا کاهش ناگهانی ولتاژ است. حال اگر در سیم کشی ساختمان مشکلی ایجاد شود، ممکن است که ولتاژ به صورت ناگهانی بالا پایین شده این ارور نمایش داده شود.

نحوه رفع

اگر مشکل اصلی از این مورد باشد، باید تمام سیم کشی‎های ساختمان توسط برق کار بررسی گردد و در صورت وجود مشکل و یا قطعی رفع شود. توجه داشته باشید که بررسی سیم کشی‎های خانه نیاز به دانش فنی دارد و در صورتی که شما بدون داشتن دانش مورد نیاز دست به انجام این کار بزنید، احتمال برق گرفتگی بسیار بالا است. پس به طور جدی از انجام این کار پرهیز نمایید.

استفاده از دستگاه پر مصرف

استفاده از وسایل پر مصرف هنگام روشن بودن ماشین لباسشویی، ممکن است باعث پرش ولتاژ و در نتیجه نمایش این ارور شود.

نحوه رفع

هنگامی که ماشین لباسشویی روشن است از دستگاه‎هایی که مصرف برق بسیار بالایی دارند همانند دستگاه جوش استفاده نکنید.

وجود مشکل در اتصالات لباسشویی

بعد از اینکه تمامی موارد بالا را چک کرده و مشکل از هیچ یک نبود، احتمالا اتصالات درون ماشین لباسشویی مشکل پیدا کرده‌اند که این مورد باعث بروز ارور PF ماشین لباسشویی ال جی می‌شود.

نحوه رفع

در این مورد باید تمامی اتصالات ماشین لباسشویی بررسی شوند و در صورت وجود قطعی و یا مشکل دیگر، رفع گردد. توجه داشته باشید که بررسی اتصالات ماشین لباسشویی ال جی کاری تخصصی است و از عهده هر فردی بر نمی‌آید. به همین جهت هنگام بروز این ارور شما حتما باید با یک مرکز معتبر جهت درخواست تکنسین تماس گرفته و اصطلاحا کار را به کاردان بسپارید.

خرابی المنت حرارتی

هنگامی که المنت حرارتی ماشین لباسشویی ال جی بسوزد، اتصالی کوتاه ایجاد شده که می‌تواند باعث بروز این ارور گردد.

نحوه رفع

المنت حرارتی باید به خوبی بررسی شود و در صورت خرابی، تعویض و یا تعمیر گردد.

خرابی دو شاخه یا سیم دستگاه

علل نمایش ارور PF و نحوه رفع آن

در صورتی که سیم دستگاه و یا دو شاخه آن آسیب ببیند، اتصال آن به برق دچار مشکل شده و این ارور نمایش داده می‎شود.

نحوه رفع

در این مورد باید دو شاخه و سیم دستگاه توسط یک تکنسین خوب بررسی گردد و در صورت نیاز تعویض شود. این بررسی توسط دستگاه مولتی متر انجام می‎شود.

خرابی برد

پس از اینکه تمامی موارد بالا را چک کرده و هیچگونه مورد خاصی را مشاهده نکردید، به احتمال زیاد برد کنترل دستگاه شما خراب شده است. توجه داشته باشید که در مرحله آخر و پس از چک کردن موارد قبلی باید به سراغ این قطعه بروید.

نحوه رفع

برای رفع این مورد، باید برد بررسی و عیب یابی شود و در صورت امکان تعمیر گردد. اگر خرابی زیاد باشد، امکان تعمیر وجود ندارد و برد باید تعویض شود. توجه داشته باشید که برد یکی از حساسترین قطعات ماشین لباسشویی ال جی بوده و تعمیر و تعویض آن باید توسط یک فرد متخصص انجام شود. اگر شما اقدام به تعویض و عیب یابی این قطعه کنید، ممکن است به دیگر قطعات دستگاه نیز آسیب وارد شود و یا اگر برد قابل تعمیر باشد، خرابی آن افزایش یابد و شما مجبور به تعویض آن شوید.

به همین جهت و به منظور جلوگیری از پرداخت هزینۀ گزاف، هنگام بروز این ارور، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان، تماس گرفته و کار را به متخصصان این مرکز بسپارید. توجه داشته باشید که پس از انجام هرگونه تعمیر و یا تعویض، مجموعه صفاهان سرویس به شما گارانتی خدمات 60 روزه می‎دهد. به همین جهت شما می‎توانید با خیالی آسوده دستگاه خود را به دست متخصصان این مجموعه بسپارید.همچنین تمامی قطعات به کار رفته در امر تعویض قطعاتی که توسط متخصصان این مجموعه صورت می‎گیرد، کاملا اورجینال بوده و جای هیچگونه نگرانی ندارد.

هزینه رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

همانطور که پیش از این نیز متذکر شدیم، بهترین کار برای این ارور، سپردن آن به یک تکنسین ماهر است و این کار مسلما هزینه‎ای نیز در پی دارد. اما همانطور که پیش از نیز گفتیم، این ارور به دلایل مختلفی می‎تواند ایجاد شود. پس در مرحلۀ اول دستگاه باید بررسی و عیب یابی گردد و پس از تشخیص مشکل اصلی، ارور رفع شود.

این بدین معناست که هزینۀ این ارور پس از عیب یابی مشخص می‎شود و با توجه به مشکل به وجود آمده در دستگاه، این هزینه متفاوت است. افزون بر این مورد، یکسری موارد دیگر همچون هزینه ایاب و ذهاب، میزان خرابی، مدل ماشین لباسشویی ال جی شما و… بر روی قیمت این امر تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای این امر در نظر گرفت.

با این حال شما می توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی، با ما در مجموعه صفاهان سرویس اصفهان تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

ارور  PF، یکی از ارورهای ماشین لباسشویی ال جی است که بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می‌شود. این ارور به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود و به همین دلیل راه حل‌های متعددی برای رفع آن وجود دارد. همانطور که در این مقاله خواندید، رفع ارور PF ماشین لباسشویی ال جی نیازمند دارا بودن دانش فنی است و آشنایی با مباحث مربوط به برق هم است. به همین جهت در این امر حتما باید از یک تکنسین ماهر کمک گرفت.

مجموعه صفاهان سرویس یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده تعمیرات لباسشویی ال جی در اصفهان می‎ باشد که شما می‌توانید هنگام بروز ارور PF ماشین لباسشویی ال جی، با این مرکز تماس گرفته و درخواست تکنسین نمایید. همچنین این مجموعه با ارائه گارانتی خدمات 60 روزه به شما این اطمینان را می‌دهد که امر تعمیر دستگاه شما به خوبی صورت خواهد گرفت.

از آنجایی که تمامی هزینه‌های دریافتی این مرکز مطابق مصوبه اتحادیه است، شما هزینه‌های گزافی را متحمل نخواهید شد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا درخواست تکنسین، با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور CE ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *