ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

5/5 - (19 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی ‌ها معمولا دارای ارورهایی هستند که به واسطه آنها ما را از مشکل به وجود آمده در دستگاه مطلع می‌ سازند. یکی از این ارورها، ارور LE ماشین لباسشویی ال جی است که امروز قصد داریم در این مقاله، به برخی مسائل درمورد این ارور بپردازیم.

ارورها ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آمده باشند و به همین دلیل هنگام بروز آنها باید تک به تک اجزایی که ممکن است خراب شده باشند را مورد بررسی قرار داد. همچنین می‌ توان با رعایت برخی نکات، از بروز این ارورها جلوگیری کرد.

آشنایی با علت بروز ارور  LEو راه ‌های رفع و برطرف کردن آن، از موارد ضروری برای استفاده کنندگان ماشین لباسشویی ال جی است. حال اگر شما با این ارور مواجه شده‌ اید و دنبال راه‌ حلی برای رفع آن هستید، به شما پیشنهاد می‌ کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارور LE ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

ارور  LEاز آن دسته ارورهایی است که به دلایل مختلفی ممکن است بروز پیدا کند و از همین رو راه‎های رفع متعددی نیز دارد. به‌طور کلی می توان گفت اصلی‌ترین علت نشان دادن این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی، ایجاد مشکل در موتور دستگاه یا قطع ارتباط سیستم روتور و برد است.

اگر مشکل از این دو مورد باشد، باید ماشین توسط یک تعمیرکار متخصص بررسی و عیب یابی گردد و در صورت وجود مشکل رفع شود. در این زمینه ما به شما مجموعه صفاهان سرویس که یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اصفهان است، می‎باشد.

این مجموعه دارای متخصصان کاربلد و ماهری است که مشکل شما را در سریعترین زمان ممکن برطرف می‌کنند. شما می‎توانید به واسطه تماس با ما، از امکانات و خدمات این مجموعه، بهره‎مند گردید.

علل بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

علل بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

قطعی ارتباط بین روتور و برد

یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی، قطعی ارتباط بین سیستم روتور و برد دستگاه است. این مشکل بیشتر در ماشین لباسشویی‎هایی که به تازگی نصب شده‎اند، اتفاق می‎افتد.

استفاده از مواد شوینده زیاد

برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند که هرچه میزان بیشتری مواد شوینده استفاده کنند، لباس‌هایشان بهتر شسته می‌شود، امّا این باور به کلی غلط است. مصرف بیش از حد مواد شوینده باعث تولید زیاد کف در دستگاه و در نتیجه متوقف شدن کار ماشین می‎شود.

خرابی میکروسوئیچ

میکروسوئیچ یکی از قطعات اصلی درب ماشین لباسشویی است که وظیفه چک کردن بسته بودن یا نبودن درب را بر عهده دارد. هنگامی که درب به‌طور کامل بسته باشد، این قطعه به برد پیغام ارسال کرده و ماشین شروع به کار می‌کند. امّا اگر درب بسته نباشد، این قطعه مانع از شروع کار شده و ممکن است این ارور نمایش داده شود.

در برخی مواقع، به دلیل خرابی میکروسوئیچ، درب کاملا بسته است اما پیغام ارسال نشده و در نتیجه دستگاه کار خود را شروع نمی‌کند که باعث نمایش ارور  LE می‌شود.

مشکل در اتصالات

برخی مواقع به دلیل قطعی در سیم‌های دستگاه، خرابی دو شاخه و یا وجود مشکل در پریز برق، ارور LE نمایش داده می‎شود.

داغ شدن بیش از حد موتور

موتور یکی از حساسترین و مهمترین قطعات ماشین لباسشویی است و خرابی آن نه تنها موجب اختلال کارکرد دستگاه می‌شود، بلکه به سایر قطعات نیز آسیب وارد می‌کند. اگر موتور بیش از حد داغ شود، احتمال سوختگی و خرابی آن وجود دارد. داغی موتور می‎تواند به علت سنگینی بیش از حد دیگ دستگاه، قطعی زیاد و مکرر برق و همچنین استفاده پی در پی از ماشین بدون استراحت دادن به آن، باشد.

نحوه رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

علل بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

ریست کردن ماشین لباسشویی

اگر این ارور به دلیل قطعی ارتباط میان سیستم روتور و برد به وجود آید، بهترین کار این است که ماشین لباسشویی را یکبار ریست کنید. برای این کار، ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس دکمه start/pause را به مدت 5 ثانیه فشار دهید. بعد از انجام این کار، دستگاه را به برق وصل کرده و یک برنامه شست و شو تنظیم نمایید. پس از انجام این مراحل به احتمال زیاد این ارور دیگر نمایش داده نمی‎شود.

بررسی موتور

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، یکی از دلایل نمایش ارور LE، داغ شدن بیش از حد موتور یا سوختگی آن است. به همین منظور برای رفع این ارور نیاز است که موتور حتما توسط یک فرد ماهر مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود مشکل، تعمیر گردد. توجه داشته باشید که موتور یک قطعه حساس بوده و به هیچ عنوان نباید بدون دانش فنی و ابزار تخصصی دست به بررسی، تعمیر و یا عیب یابی آن بزنید. تکنسین های صفاهان سرویس می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

بررسی اتصالات الکتریکی

اگر این ارور به دلیل وجود مشکل در اتصالات به وجود آمده باشد، باید تمامی سیم‎ها، اتصالات، دو شاخه و همچنین پریز مورد بررسی و عیب یابی قرار گیرند.

بررسی روتور

خیلی وقت‎ها به دلیل سوختگی روتور، ارور LE ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می‎شود. به همین دلیل هنگام بروز آن باید این قطعه مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم، تعویض و یا تعمیر گردد.

خاموش کردن ماشین

اگر این ارور به دلیل داغ شدن زیاد موتور به وجود آید، پس از بررسی موتور نیاز است که ماشین را برای چند ساعت خاموش کرده و به قطعات آن استراحت داد.

از بین بردن کف‎های درون دیگ

اگر هنگام شست و شو از مواد شوینده زیادی استفاده شود، کف‌ها درون ماشین جمع شده و باعث توقف کار آن می‌شوند. در این زمان، باید ابتدا دستگاه را به مدّت یک الی دو ساعت از برق کشیده تا این کف‌ها به خوبی از بین بروند. سپس باید ماشین را روشن کرده و یک برنامه شست و شو برای آن تنظیم کنید تا تخلیه انجام شود.

کمک گرفتن از متخصصان صفاهان سرویس

می‎توان گفت بهترین راه حل هنگام بروز این ارور، مراجعه به مراکز معتبر و کمک گرفتن از افراد کاربلد است. با این کار نه تنها مشکل شما به بهترین نحو ممکن رفع می‎شود، بلکه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ خرابی دیگری به سایر قطعات وارد نمی‌شود و هزینۀ بیشتری را متحمل نخواهید شد.

حال اگر شما می خواهید که ارور  LE لباسشویی ال جی شما به بهترین نحو ممکن، در کمترین زمان و با گارانتی 60 روزه رفع شود، با مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لباسشویی در اصفهان تماس حاصل فرمایید. به این منظور، شما می‌توانید از شماره 09130108396 استفاده کنید.

راه‌های جلوگیری از بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

راه‌های جلوگیری از بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی

  • استراحت دادن به دستگاه: استفاده مکرر و پی در پی از ماشین لباسشویی باعث وارد شدن فشار زیاد به قطعات از جمله موتور شده و علاوه بر بروز این ارور، ممکن است باعث سوختگی آنها نیز بشود. به همین جهت باید بین زمان‎های روشن کردن ماشین فاصله انداخته و فرصتی برای خنک شدن به قطعات بدهید.
  • نریختن بار زیاد در ماشین: ریختن بار و لباس زیاد در دستگاه سبب وارد شدن فشار به موتور و دیگر قطعات می‌شود، به همین دلیل باید پیش از هرچیزی دستورالعمل دستگاهتان را مطالعه کنید و مطابق میزان معین شده در ماشین لباسشویی لباس بریزید تا از بروز ارور LE ماشین لباسشویی ال جی جلوگیری شود.
  • عدم استفادۀ زیاد از مواد شوینده: استفاده زیاد از مواد شوینده سبب وارد شدن آسیب به دستگاه و بروز ارور LEمی‎شود، به همین دلیل باید از استفادۀ زیاد مواد شوینده پرهیز کنید.
  • استفاده از محافظ: اگر شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که برق به صورت مکرر قطع می‌شود، بهتر است از یک محافظ برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به اتصالات دستگاهتان استفاده کنید.

هزینۀ رفع ارور LE ماشین لباسشویی ال جی چقدر است؟

ارور  LEماشین لباسشویی راه‌های رفع گوناگونی دارد که بسته به علت بروز آن، متفاوت است. با توجه به این موضوع، مسلما هزینۀ رفع ارور  LEبه قطعه خراب شده، نوع و میزان خرابی، مدل ماشین لباسشویی ال جی و… بستگی دارد. به همین جهت پیش از بررسی دستگاه، نمی‎توان هزینۀ ثابتی را برای این عمل در نظر گرفت.

با این وجود شما می‎توانید به منظور اطلاع از قیمت رفع ارور LE، با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر…

ما در این مقاله سعی کردیم به تمامی نکات ضروری مربوط به ارور LE ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. همچنین شما را از راه‎های رفع و جلوگیری از بروز آن آشنا کنیم. همانطور که گفتیم، این ارور ممکن است به دلیل رعایت نکردن یکسری نکات به وجود آید. از طرفی دیگر، ممکن است به دلیل خرابی قطعات مهم همانند موتور  باشد.

به همین دلیل هنگام بروز این ارور بهتر است که ابتدا روش‎های ساده‎ای که در این مقاله ذکر شده است را به کار گیرید. اگر این ارور همچنان نمایش داده می‎شد، بهترین کار این است که با مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید. این مرکز دارای گارانتی خدمات 60 روزه بوده و همچنین مطابق مصوبه اتحادیه، از شما مبلغ تعمیر دستگاهتان را دریافت می‎کند. به همین جهت هیچگونه نگرانی در این باره برای شما وجود نخواهد داشت.

همچنین این مجموعه در امر تعویض قطعات، از قطعات اصل استفاده کرده که باعث افزایش عمر ماشین لباسشویی و کارکرد بهتر آن می‎شود. شما می‌توانید جهت رفع ارور  LE و یا دریافت اطلاعات بیشتر، با مجموعه صفاهان سرویس اصفهان و با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور CD ماشین لباسشویی ال جی ، تعویض هیدروستات ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 + = 51