تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی

5/5 - (46 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در بیشتر دستگاه ها و قطعات حتی فن قطعه ای به نام موتور در آنها به کار رفته است. موتور جز اصلی ترین قطعه هر وسیله به شمار می رود. درون لوازم خانگی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید نیز موتور وجود دارد.

همانطور که می دانید موتور درون آنها نقش بسیار مهمی دارد. در ادامه به بررسی چگونگی عملکرد موتور یخچال فریزر ال جی خواهیم پرداخت. خرابی موتور باعث می شود تا دستگاه عملاً از کار بیفتد. در این حالت شما نیازمند تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی خود خواهید بود.

صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان می تواند در زمینه تعمیر و تعویض قطعات این دستگاه به شما خدمات با کیفیتی را ارائه دهد.

برند LG

برندهای مختلفی از یخچال فریزر درون بازار وجود دارد که می‌توان به برند سامسونگ، ال‌جی، اسنوا، کلور، بوش و… اشاره کرد. برند ال جی یکی از بهترین برندها در زمینه تولید لوازم خانگی می باشد. تولیدات این شرکت را می توانید درون اکثر خانه ها به دلیل محبوبیت زیاد مشاهده نمایید.

در ادامه می خواهیم تعویض موتور یخچال ال جی را به شما آموزش دهیم. چنانچه در تعویض موتور یخچال ال جی با مشکلی مواجه شده حتماً باید با یه تکنسین ارتباط برقرار کنید.

موتور یخچال ال جی

همانطور که گفته شد موتور یا همان کمپرسور اصلی ترین قطعه هر یخچال فریزر می باشد. قطعاتی که درون یخچال فریزر ال جی وجود دارد به دو دسته الکترونیک و مکانیک تقسیم می‌شود. موتور یکی از قطعات مکانیکی دستگاه به شمار می رود. این قطعه از اجزای مختلفی تشکیل شده است که می توان به میل لنگ پیستون و سوپاپ اشاره کرد.

موتور کار خنک سازی یخچال را بر عهده دارد. به گونه ای که هنگامی که میل لنگ به صورت دورانی به چرخش در می آید این چرخش باعث می شود تا پیستون ها بالا و پایین شوند. در اثر بالا پایین شدن پیستون ها سوپاپ ها نیز باز و بسته می شود و گاز درون لوله ها به جریان در می آید.

زمانی که گاز مبرد درون لوله ها توسط خود کمپرسور به گردش در می آید، پس از بازگشت به داخل کمپرسور خنک و تبدیل به مایع می شود. پس از انجام این فعالیت گاز به سمت کابین یخچال حرکت می کند و با کمک فن در تمام نقاط کابین پخش می‌ شود. زمانی که موتور یخچال ال جی شما خراب شود، دیگر عمل سرما سازی صورت نمی گیرد. دما درون یخچال شما افزایش پیدا می‌کند و باعث فاسد شدن مواد غذایی شما می شود.

موتور یخچال ال جی از کیفیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. زمانی با خرابی موتور مواجه می شوید که از دستگاه استفاده درستی نداشته باشید و به نکات نگهداری یخچال فریزر توجهی نکرده باشید. زمانی که با خرابی موتور یخچال فریزر ال جی خود موجه شدید حتما باید با یک تکنسین بسیار ماهر ارتباط برقرار کنید که تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی شما را انجام دهد.

دلایل خرابی موتور یخچال فریز ال جی

دلایل خرابی موتور یخچال فریز ال جی

در ادامه به برخی از دلایل خرابی موتور یخچال فریزر ال جی اشاره خواهیم کرد:

عمر مفید

موتور یخچال ال جی نیز عمر مفیدی دارد. در صورتی که شما استفاده نادرستی از یخچال داشته باشید باعث می شود عمر مفید موتور کم شده و باعث خرابی آن شود. عمر مفید موتور یخچال ال جی تقریباً ۱۰ سال می باشد. این زمان، زمان بسیار طولانی و خوبی می باشد که در صورتی که شما از یخچال فریزر ال جی خود به خوبی نگهداری کنید و به صورت دوره آن را سرویس کنید، می توانید به طور کامل از عمر مفید موتور یخچال ال جی خود استفاده نمایید.

نوسانات برق

 این قطعه مانند بسیاری از قطعات چنانچه با نوسانات برق مواجه شود کم کم معیوب شده و در نهایت باعث سوختن آن می شود. برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل استفاده از یک محافظ برای یخچال فریزر ال جی الزامی می باشد. محافظ ها می توانند یخچال شما را در برابر نوسانات برق ایمن کنند.

بهترین کار برای جلوگیری از خراب شدن موتور یخچال ال جی خود این است که زمانی که شما با نوسانات برق مواجه شدید حتما دستگاه خود را از برق بکشید تا مشکلی به وجود نیاید. چنانچه با خرابی موتور مواجه شدید و نیاز به تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی داشتید می توانید از تکنسین‌های مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت نمایید.

وجود آلودگی و گرد وغبار

وجود گرد و غبار و آلودگی بر روی کندانسور باعث می شود تا وظیفه کندانسور به خوبی انجام نشود. زمانی که کندانسور نتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد، گازی که درون یخچال است و برمی گردد خنک نخواهد شد و باعث ایجاد حرارت می شود. این حرارت می تواند به کمپرسور و یا همان موتور یخچال ال جی شما آسیب بزند.

همچنین وجود گرد و غبار و کثیفی بر روی کمپرسور باعث می شود تا کمپرسور به خوبی خنک نشود و حرارت ایجاد شده درون موتور از بین نرود که این افزایش دما باعث معیوب شدن موتور یخچال ال جی می شود. در صورت بروز مشکل حتما با یک تکنسین برای تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی ارتباط برقرار کنید.

 نشت گاز یخچال فریز ال جی

مورد نشت گاز نیز یکی از مهمترین دلایل خرابی کمپرسور یخچال ال جی می باشد. نشت گاز ممکن است از طریق لوله های انتقال گاز صورت گیرد. همچنین باز و بسته کردن درب یخچال ال جی نیز باعث می شود تا هوای سرد درون یخچال از بین رفته و گاز بیشتری برای خنک سازی دستگاه استفاده شود.

تمام شدن گاز و یا نشت گاز باعث می شود تا کمپرسور فعالیت زیادی برای خنک سازی یخچال ال جی داشته باشد که این فعالیت زیاد باعث خرابی آن می شود.

نشانه های خرابی موتور یخچال فریزر ال جی

نشانه های خرابی موتور یخچال فریزر ال جی

در صورت خرابی موتور یخچال فریزر ال جی شما با نشانه های زیر مواجه خواهید شد:

صدای تق تق از یخچال فریزر ال جی

این صدا به دلیل فعال شدن قطعه به نام اورلورد ایجاد می شود. زمانی که کمپرسور خراب می شود جریان زیادی کشیده می شود که اورلود برای جلوگیری از جریان کشی زیاد فعال شده و کمپرسور را قطع می‌ کند.

روشن و خاموش شدن موتور یخچال ال جی

زمانی که کمپرسور یخچال فریزر ال جی شما خراب شود موتور لحظه ای استارت می زند و سپس در همان لحظه خاموش خواهد شد. این یکی از نشانه‌های بارز خرابی کمپرسور می باشد. در این زمان شما باید برای تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی خود اقدام کنید.

پریدن فیوز منزل

زمانی که موتور یخچال ال جی شما خراب شده باشد باعث می شود تا هنگامی که دستگاه خود را به برق می زنید، فیوز منزل شما به دلیل جریان کشی زیاد توسط کمپرسور بپرد.

چگونه بفهمیم موتور یخچال فریزر ال جی سوخته است؟

  • اگر یخچال به صورت مداوم کار کند و ترموستات آن خاموش نشود، این امکان وجود دارد که موتور نیم سوز شده باشد.
  • خنک نشدن فضای داخلی یخچال فریزر می تواند از خرابی فن کمپرسور و یا نیم سوز شدن خود موتور باشد.

همچنین توجه داشته باشید که عدم توجه به برفک های زیاد درون یخچال فریزر می تواند باعث فشار زیاد به موتور یخچال فریزر ال جی و در نهایت سوختن آن شود. زیرا این برفک ها مانع از عبور هوا می شوند. در هر صورت با عیب یابی توسط یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر ال جی، شما می توانید از خرابی کمپرسور دستگاه مطمئن شوید.

تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی

تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی کار بسیار سختی می باشد و نیازمند دانش فنی بسیار بالایی است. برای انجام این کار شما باید حتماً از یک تکنسین کمک بگیرید. تعویض موتور یخچال فریزر ال جی هیچ وقت نباید توسط خود فرد انجام شود، زیرا اگر کوچکترین مشکلی در تعویض آن به وجود بیاید باعث می شود تا موتور دوباره خراب شده و هزینه زیادی برای فرد متحمل شود. همچنین این کار نباید به تکنسین های فیک و دانش فنی پایین سپرده شود.

کلام آخر…

برای تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی شما می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک دریافت کنید. تکنسین های این مجموعه دارای دانش فنی بسیار بالا و تجربه کافی در این زمینه می باشند. همچنین این مجموعه می‌تواند به شما گارانتی ۶۰ روزه در ازای تعمیر موتور یخچال فریزر ال جی شما بدهد. برای دریافت خدمات ما در مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان و حومه کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر فن یخچال فریزر ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *