تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

به این نوشته امتیاز بدهید

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ماشین ظرفشویی از وسایل پراستفاده در فعالیت های روزمره افراد می باشد. اما ممکن است فعالیت این دستگاه دچار اختلال شود و نتوانید به خوبی از آن استفاده کنید. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی بوجود بیاید خرابی ترمیستور آن است. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم. مجموعه صفاهان سرویس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در خصوص تمامی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می باشد.

ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

ترمیستور در ماشین ظرفشویی ال‌ جی یک سنسور حرارتی است که وظیفه‌ کنترل دما در دستگاه را بر عهده دارد. این ترمیستور دمای آب را اندازه ‌گیری می ‌کند و به مدار کنترلی دستگاه اطلاع می‌ دهد تا دمای مناسب برای عملکرد بهینه تنظیم شود. این ویژگی به بهبود عملکرد و کارایی ماشین ظرفشویی کمک می‌ کند. بنابراین، اگر این قطعه خراب شود ماشین ظرفشویی عملکرد مناسبی نخواهد داشت و شما نیاز به تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی خواهید داشت.

ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی در کجا قرار دارد ؟

اولین قدم در تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی دسترسی به ترمیستور است. ترمیستور در ماشین ظرفشویی LG معمولاً در نزدیکی یا در محلی از دستگاه که به طور مستقیم به محفظه آب متصل است، قرار می ‌گیرد. این مکان معمولاً در نزدیکی محفظه آب یا در نزدیکی سیستم گرمایش آب قرار دارد تا بتواند دمای آب را اندازه ‌گیری کند و اطلاعات لازم را به مدار کنترلی دستگاه ارسال کند.

انواع ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

برای تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی باید نوع آن را تشخیص دهید تا بتوانید قطعه مناسب را برای جایگزینی خریداری کنید. ترمیستورهای مورد استفاده در ماشین ظرفشویی ‌های ال‌جی عموماً به دو نوع تقسیم می‌ شوند:

 • ترمیستور NTC (مقاومت منفی دما): این نوع ترمیستورها با افزایش دما مقاومت خود را کاهش می‌ دهند. غالباً برای کنترل و نظارت بر دمای آب استفاده می ‌شوند.
 • ترمیستور PTC (مقاومت مثبت دما): در این نوع ترمیستورها با افزایش دما مقاومت آن‌ ها افزایش می‌ یابد. این نوع ترمیستورها برای حفاظت از دستگاه در برابر جریان ‌های بالا و ناگهانی استفاده می ‌شوند.

علائم خرابی ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

انواع ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

علائم خرابی ترمیستور در ماشین ظرفشویی ال ‌جی عبارتند از:

 • عدم تنظیم صحیح دما در زمان عملکرد دستگاه.
 • عملکرد نامناسب دستگاه و عدم شستشو یا خشک کردن به ‌طور مطلوب.
 • نمایش خطاهای مربوط به دما یا سیستم گرمایش در نمایشگر دستگاه.
 • افزایش مصرف انرژی یا عملکرد نامناسب دستگاه که ممکن است ناشی از خرابی ترمیستور باشد.
 • استشمام بوی سوختگی از ماشین ظرفشویی.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم، توصیه می‌ شود به تعمیرکار متخصص مراجعه کرده و ترمیستور را بررسی و تعمیر نمایید. برای تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

دلایل خرابی ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

اگر بدانید که چه دلایلی باعث خرابی ترمیستور می شود، می توانید از خرابی و نیاز به تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی جلوگیری کنید. دلایل خرابی ترمیستور در ماشین ظرفشویی LG عبارتند از:

 • استفاده زیاد و طولانی مدت از ماشین ظرفشویی که می ‌تواند منجر به اتمام طول عمر ترمیستور شود.
 • اتصال نادرست یا خرابی در سیم ‌ها و اتصالات الکتریکی که موجب اختلال در انتقال اطلاعات دما می ‌شود.
 • تغییرات ناگهانی دما یا شوک ‌های حرارتی می‌ توانند باعث خرابی ترمیستور شوند.
 • وجود خطاها یا مشکلات در مدارهای الکتریکی دستگاه که ترمیستور را تحت تاثیر قرار داده و باعث خرابی آن شوند.
 • استفاده از ترمیستور با کیفیت پایین یا نامناسب برای محیط و شرایط عملکرد دستگاه.

تست ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

برای اینکه بررسی کنید که نیاز به تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال‌جی هست یا خیر، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از هر چیز، اطمینان حاصل کنید که ماشین ظرفشویی از برق جدا شده است.
 • با استفاده از مولتی ‌متر (Multimeter)، حالت تست را بر روی “تست مقاومت” (Resistance Test) قرار دهید.
 • ترمیستور را از مدار جدا کرده و با استفاده از مولتی‌ متر، سر ترمینال‌ های ترمیستور را به دو پایه مولتی ‌متر وصل کنید.
 • مقدار مقاومت ترمیستور را اندازه ‌گیری کنید. اگر مقدار مقاومت ترمیستور صفر یا نزدیک به صفر باشد ترمیستور سالم است. در غیر این صورت ترمیستور خراب شده است.
 • اگر ترمیستور سالم بود آن را به درستی در محل خود قرار دهید و مطمئن شوید که همه اتصالات صحیح و محکم هستند. در غیر اینصورت برای تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید.

تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

اگر از خرابی ترمیستور اطمینان حاصل کرده اید، برای تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال‌جی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی از برق جدا شده است.
 • محل نصب ترمیستور را پیدا کرده و قطعه قدیمی را با دقت جدا کنید. از دفترچه راهنمای دستگاه برای پیدا کردن مکان دقیق ترمیستور استفاده کنید.
 • قطعه ترمیستور جدید را در محل مناسب قرار داده و اتصالات الکتریکی را به طور صحیح و مطابق دستورالعمل های تعویض اتصال دهید.
 • پس از اتصال ترمیستور جدید، مطمئن شوید که همه قطعات به درستی نصب شده اند.
 • در نهایت، ماشین ظرفشویی را روشن کرده و عملکرد ترمیستور جدید را بررسی کنید تا از صحیح بودن عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

آیا ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی قابل تعمیر است؟

تعمیر ترمیستور ماشین ظرفشویی ال‌جی ممکن است بستگی به نوع خرابی داشته باشد. در بعضی موارد، ممکن است یک قطعه کوچک قابل تعویض در ترمیستور خراب باشد و ترمیستور قابل تعمیر باشد. اما در موارد دیگر، نیاز به تعویض آن با یک ترمیستور جدید دارید. برای اطمینان، بهتر است با تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان صفاهان سرویس مشورت کنید تا بهترین راه حل را به شما ارائه دهند.

هزینه تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی

هزینه تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال‌جی متغیر است و بستگی به مدل دستگاه و نوع ترمیستور مورد نیاز دارد. علاوه بر هزینه قطعه، بایستی هزینه ایاب ذهاب، عیب یابی و دستمزد تعویض را نیز بپردازید. هزینه این موارد نیز با توجه به شرایط متفاوت است. برای اطلاع از قیمت دقیق ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید با مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

کلام آخر

اگر دانش و مهارت کافی را برای تعویض ترمیستور ماشین ظرفشویی ال جی ندارید، بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. تا از صحت عملکرد دستگاه پس از تعویض مطمئن باشید. برای تعویض ترمیستور و دیگر تعمیرات و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی ال جی در اصفهان می توانید از مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور PE ماشین لباسشویی ال جی ، تعمیر هیت پمپ ماشین ظرفشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *