تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین قسمت ماشین ظرفشویی موتور آن است. موتور ماشین ظرفشویی ال جی وظیفه بالایی را دراین وسیله برعهده دارد. اگر موتور این وسیله خراب شد، اختلال گسترده ای در دستگاه مشاهده خواهد شد و یا حتی به صورت کامل ممکن است از کار بیفتد. به همین خاطر باید خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی را بسیار جدی بگیرید و در کمترین زمان ممکن به دنبال پروسه عیب یابی دستگاه بروید. شما می توانید از تکنسین های ماهر و مجرب صفاهان سرویس در حوزه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی کمک بگیرید.

اگر به دنبال یک مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان با سابقه طولانی و درخشان در این حوزه هستید ما به شما مرکز صفاهان سرویس را پیشنهاد می دهیم. این مرکز از فنی ترین استادان بلد این کار بهره می جوید. ما در این مطلب سعی داریم شما خوانندگان عزیز را با موتور ماشین ظرفشویی آشنا کنیم تا در هنگام خرابی این قطعه دچار استرس و دستپاچگی نشوید، پس ما را تا انتها همراهی کنید.

معرفی موتور ماشین ظرفشویی ال جی

در ساخت ماشین ظرفشویی ده ها نوع از قطعه های ریز و درشت استفاده شده است. موتور ماشین ظرفشویی ال جی به طور یقین می تواند یکی از حساسترین و مهمترین قطعه این دستگاه باشد. از آن به عنوان یکی از قطعات تعیین کننده نام برده شده است.

وظیفه این قطعه تقسیم نیروی مکانیکی به وجود آمده در بین قطعات دیگر دستگاه است. این نیروی مکانیکی باعث شروع عمل شستشو است. مثلا هرگاه بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بخواهند عملکردی از خود نشان دهند نیازمند نیروی مکانیکی هستند. اگر این قطعه به هر دلیل درست کار نکند نیازمند تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی خود خواهید شد.

 در ادامه ما این سوال را از شما می پرسیم که آیا می دانید انرژی موجود در موتور ماشین ظرفشویی ال جی چگونه تامین خواهد شد؟ پاسخ این سوال ساده است. این وسیله به وسیله برق شهری انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند.

امروزه نسل جدید از این دستگاه تولید شده است که دارای ویژگی ارزشمندی هستند، آنها قادرند نویز و صدا را به شدت کاهش دهند. دیگر نباید نگران صدای موتور ماشین ظرفشویی خود باشید. دیگر نمی لرزد و مصرف انرژی کمتری نیاز است. از این به بعد قبض برق مصرفی شما کاهش چشمگیری را خواهد داشت. اگر می خواهید اطلاعات زیادتری از موتور ماشین ظرفشویی ال جی بدانید پیشنهاد ما این است که سری به دفترچه راهنمای این دستگاه بیندازید.

دلایل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

دلایل خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی

خرابی این دستگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، شما برای آنکه بتوانید به آسانی و دقیق علت خرابی را بیابید باید از نیروی متخصص و کاربلد استفاده کنید، تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی در مرکز صفاهان سرویس واقع دراصفهان توسط اساتید مجرب و ماهر انجام می شود. باید کار را به کاردان سپرد. در ادامه برایتان به شرح بخشی از دلایل خرابی این قطعه خواهیم پرداخت.

نادرست استفاده کردن از این دستگاه

هرگاه شما دستگاهی را خریداری کردید و به منزل خود بردید اگر نتوانید به طور صحیح آن را به کار گیرید، دچار خرابی می شود. موتور ماشین ظرفشویی شما نیز شامل این موارد می شود. اگر اهالی منزل از آن به درستی استفاده نکنند باید خود را برای به وجود آمدن خرابی های احتمالی آماده کنند. در این صورت باید به دنبال تعمیر موتور ماشین ظرفشویی خود باشید. پیشنهاد ما به شما این است از این پیشامد جلوگیری کنید و رعایت دقت را در هنگام استفاده از این دستگاه به کار بگیرید.

نفوذ کردن آب به موتور ماشین ظرفشویی ال جی

در بعضی اوقات ممکن است لوله های دستگاه دچار یک سری خرابی و فرسودگی شده باشند. در این صورت آب به محفظه داخلی دستگاه وارد شده و به موتور نفوذ می کند. اگر دچار همچین اتفاقی شدید، موتور دستگاه شما می سوزد و همچنین به دیگر قطعات موجود در دستگاه نیز آسیب می زند.

چگونه می توان از خرابی موتور ماشین ظرفشویی ال جی جلوگیری کرد؟

راه های مختلفی برای جلوگیری کردن از خرابی موتور ماشین ظرفشویی وجود دارد. درادامه این مطلب مرکز  صفاهان سرویس در اصفهان که مخصوص تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی است، قصد دارد به شما عزیزان کمک کند تا دچار این مشکل نشوید. بنابراین خواندن ادامه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

  • استفاده کردن درست و اصولی از ماشین ظرفشویی: این یکی از نکات مهم و اصلی است که باید حتما آن را رعایت کنید. اگر شما بتوانید این اصل مهم را رعایت کنید، می توانید برای مدت های طولانی موتور ماشین ظرفشویی ال جی و حتی دیگر قطعات دستگاه را سالم نگه دارد. از شما عاجزانه خواهشمندیم دفترچه راهنمای این دستگاه را هر چه بیشتر به طور صحیح مطالعه فرمایید تا نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی نداشته باشید.
  • سرویس به موقع این دستگاه: تمام دستگاه های برقی مورد استفاده باید به صورت دوره ای سرویس شوند، سرویس کردن نوعی مراقبت به حساب می آید. پیشنهاد مرکز صفاهان سرویس در اصفهان برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی به شما مصرف کنندگان عزیز این است که عمل سرویس این دستگاه را حتما به افراد مجرب و متخصص بسپارید تا این عمل به درستی صورت گیرد.

خرابی موتور ماشین ظرفشویی چه علائمی دارد؟

خرابی موتور ماشین ظرفشویی چه علائمی دارد؟

اولین علامتی که به عنوان یک هشدار باید درنظر بگیرید تولید صدای ناهنجار از ماشین ظرفشویی است. صدای ناهنجار تولید شده ممکن است گاهی مربوط به خراب شدن بازوهای اسپری پمپ آب باشد. ولی ممکن است مربوط به سوختن موتور ماشین ظرفشویی نیز باشد.در این موقع باید به سراغ کارشناسان متخصص تعمیر این گونه دستگاه ها بروید. نوع صدایی که موتور سوخته ماشین ظرفشویی از خود نشان می دهد چیزی شبیه وزوز و گاهی اوقات شبیه جیغ می باشد. به محض شنیدن اینگونه صداها برای عیب یابی اقدام کنید.

گاهی اوقات ماشین ظرفشویی تا چند دقیقه بعد از روشن شدن شروع به فعالیت نمی کند. در این مواقع ممکن است گیرپاژ کردن موتور باشد. بعد از به وجود آمدن این مشکل گرداننده های مربوط به موتور قفل خواهند شد و از حرکت باز می ایستند. بهتر است بدانید که اگر ماشین ظرفشویی شما بعد از شروع عملیات آبگیری فعالیتی انجام نداد باید احتمال بدهید که موتور وسیله شما دچار گیرپاژ شده باشد.

راندمان پایین یعنی همان شست و شوی نصفه و نیمه ماشین ظرفشویی یکی دیگر از نشانه های خراب شدن این دستگاه است. ممکن است موتور ماشین ظرفشویی نیم سوز شده باشد. در هنگام مشاهده این علامت هرچه سریعتر نسبت به بررسی مشکل بپردازید و برای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی اقدام کنید. اگر این مشکل را پیگیری نکنید ممکن است در طی زمان باعث گرفته شدن فیلترها شود و بازدهی ماشین شما کم شود.

گاهی اوقات نیز مشاهده می کنید که دیگر مثل سابق ظروف شما را تمیز نمی شوید و شاهد لکه های آلوده بر سطح آنها هستید. اتفاق این امر، دلایل مختلفی ممکن است داشته باشد. یکی از این دلایل را می توان نیم سوز شدن پمپ آب ماشین ظرفشویی دانست. البته این را ذکر کنیم که نیم سوز شدن موتور ماشین نیز خیلی دور از ذهن نمی باشد.

و اما رایج ترین علائم خرابی استشمام کردن بویی شبیه سوختگی از موتور ماشین ظرفشویی است. اگر متوجه شدید وسیله شما در هنگام فعالیت بوی سوختگی از آن خارج می شود باید نگران شوید. در هنگام وقوع این علامت هشدار دهنده سریع ماشین را از برق بکشید و خاموش کنید. اگر یقین کردید که بو از داخل ماشین ظرفشویی است، خیلی سریع می توانید با مرکز صفاهان سرویس در اصفهان تماس بگیرید تا متخصصین برای بررسی دقیق اعزام شوند.

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

در ماشین ظرفشویی موتور عملکرد مهمی را اجرا می کند و باید بعد از خرابی در اسرع وقت آن را تعمیر کرد. موتور یک قطعه کلیدی به حساب می آید و تا دیگر قطعات ماشین ظرفشویی را خراب نکرده باید آن را تعمیر کرد. موتور این دستگاه یک قطعه گران قیمت است و برای تعمیر آن به سراغ هر تکنسینی نروید. تا به جای آنکه مجبور به تعویض موتور ماشین ظرفشویی ال جی شوید آن را بتوانید تعمیر کنید.

لازم است ذکر کنیم که مراحل عیب یابی و همچنین تعمیر کردن موتور این ماشین توسط استاد کارهای مرکز صفاهان سرویس در اصفهان به وسیله پیشرفته ترین ابزارهای تعمیراتی متناسب با جدیدترین ابزار آلات دنیا صورت می گیرد. اگر موتور ماشین ظرفشویی ال جی دستگاه شما دچار خرابی شد، می توانید از خدماتی که این مرکز به صورت تخصصی ارائه می دهد بهره ببرید. برای هماهنگی با کارشناسان مرکز صفاهان سرویس در اصفهان می توانید از طریق شماره های درج شده در آخر مقاله تماس حاصل کنید تا تکنسین های این مرکز در کمترین زمان ممکن برای تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی شما اعزام شوند.

مرکز تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

مراکز تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی

همانگونه که در بالاتر ذکر کردیم مرکز صفاهان سرویس در اصفهان یکی از بهترین ها می باشد. در ادامه شما را با ویژگی های منحصر به فرد این مرکز آشنا خواهیم کرد.

  • اولین ویژگی مهمی که این مرکز دارد گارانتی است، مدت زمان گارانتی این مرکز ۶۰ روزه می باشد. اگر در طول مدت این ۶۰ روز برای قطعه نصب شده مشکلی پیش آمد این مرکز تضمین می کند که به صورت رایگان متخصصین خود را برای عیب یابی اعزام کند.
  • این مرکز تعمیر در محل دارد و هرگاه مشتری طلب کرد استاد کار را برای انجام خدمات اعزام خواهد کرد.
  • از قطعات اورجینال برای تعمیر موتور دستگاه استفاده می کند.
  • این مرکز در اولین فرصت متخصص را به محل مورد نظر اعزام می کند.
  • کار را به صورت تخصصی به پایان می رساند.
  • هزینه آن طبق مصوبه اتحادیه می باشد.

هزینه تعمیر چقدر است؟

تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی بستگی به عوامل مختلفی دارد. باید متخصصین اول عیب یابی را انجام دهند سپس برآورد هزینه انجام می شود. عیب یابی توسط متخصص خودش هزینه ای جداگانه دارد. هزینه ایاب و ذهاب را تمامی مراکز تعمیر دارند. شما می توانید قبل از درخواست اعزام متخصص با مرکز مورد نظر تماس گرفته و هزینه های احتمالی را جویا شوید.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با موتور ماشین ظرفشویی ال جی آشنا کنیم. امیدواریم توانسته باشیم نحوه تعمیر موتور ماشین ظرفشویی ال جی را به شما آموزش دهیم. همچنان که در این مطلب خواندید حتما متوجه شدید که موتور قلب هر دستگاهی است. اگر درست کار نکند می تواند بر تمامی قطعات دیگر وسیله تاثیر منفی داشته باشد. شما می توانید از طریق شماره های 09130108396 با مرکز صفاهان سرویس در اصفهان که مخصوص تعمیر موتور و دیگر اجزای این دستگاه است کمک بگیرید. خوشحال و خرسندیم که توانستیم کمکی به شما کرده باشیم.

بیشتر بخوانید: تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29 + = 32