ارور dh یخچال فریزر ال جی

5/5 - (7 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

ما می خواهیم در این مقاله به علت و رفع ارور dh یخچال فریزر ال جی اشاره و صحبت کنیم. مرکز تعمیرات لوازم خانگی صفاهان سرویس با سال ها سابقه، در زمینه تعمیرات یخچال فریزر ال جی فعالیت می ‌کند. یکی از مشکلاتی که بسیاری از مشتریان با آن مواجه می‌ شوند، ارور dh در یخچال فریزر ال جی است. این ارور معمولا به مشکل در سیستم یخ زدایی مربوط می ‌شود و ممکن است باعث عدم توانایی یخچال در آب کردن برفک شود.

تیم متخصص و حرفه ‌ای مرکز تعمیرات صفاهان سرویس با استفاده از تجهیزات پیشرفته و دانش فنی بالا، به شما کمک خواهند کرد تا این مشکلات را به صورت کامل رفع کنید. با تشخیص دقیق علت ارور dh و انجام تعمیرات لازم، یخچال فریزر ال جی شما به سرعت به حالت عادی باز خواهد گشت. در صورتی که با این مشکل روبرو شده ‌اید، بهترین گزینه این است که با مرکز تعمیرات صفاهان سرویس تماس بگیرید و از خدمات حرفه ‌ای و قابل اعتماد آنان بهره‌مند شوید.

علت کد خطای dh یخچال فریزر ال جی

زمانی ارور dh یخچال فریزر ال جی نمایان می شود، که در قسمت هیتر دیفراست مشکل وجود داشته باشد. اما این کد خطا می تواند به علت های خرابی برد و اتصالات الکترونیکی هم باشد. هنگامی که هیتر دیفراست یخچال فریزر ال جی بیش از یک ساعت جهت آب کردن برفک ‌های یخچال روشن باشد و سنسور دیفراست دمای بیشتر از ۴۰ درجه فارنهایت را دریافت نکرده باشد، این کد خطا ر روی ماژول دیسپلی یخچال فریزر ال جی نمایان می ‌شود.

هیتر دیفراست چیست و چه کاربردی دارد؟

هیتر دیفراست در یخچال ‌ها و فریزرها به یک عنصر گرمایی اشاره دارد که برای جلوگیری از تجمع یخ و برف در دیواره‌ ها و سطوح داخلی دستگاه استفاده می‌ شود. هنگامی که دیواره‌ ها یا سطوح داخلی یخچال یا فریزر سرد می‌ شوند، رطوبت موجود در هوا بر روی آن ‌ها منجمد می ‌شود و یخ تشکیل می ‌شود. در این حالت، هیتر دیفراست فعال می‌ شود تا این یخ‌ ها را ذوب کرده و جلوی تجمع بیش از حد آن ‌ها را بگیرد. این عملیات برای بهبود عملکرد و بهره ‌وری دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نشانه های کد خطای dh یخچال فریزر ال جی

نشانه های کد خطای dh یخچال فریزر ال جی

از نشانه های ارور dh یخچال فریزر ال جی خرابی هیتر است. نشانی خرابی هیتر هم شامل موارد زیر می شود:

 • افزایش توده یخ و برف در داخل یخچال یا فریزر ال جی به دلیل عملکرد نامناسب هیتر دیفراست.
 • دمای داخلی دستگاه کاهش پیدا می ‌کند که ممکن است به دلیل عدم توانایی هیتر دیفراست در رفع توده یخ باشد.
 • صداهای غیرعادی از داخل یخچال یا فریزر، که ممکن است ناشی از کارکرد دائم کمپرسور باشد.
 • افزایش مصرف انرژی به علت بار زیاد بر روی سیستم خنک‌ کننده ناشی از خرابی هیتر دیفراست.

از دیگر نشانه‌ های ارور dh یخچال فریزر ال جی خرابی برد الکترونیکی است. این خرابی را می ‌توان از نشانه‌ های زیر تشخیص داد:

 • عدم نمایش صحیح دما یا تنظیمات بر روی نمایشگر یخچال و فریزر.
 • عملکرد ناپایدار یا نامنظم دستگاه، مانند روشن و خاموش شدن ناگهانی یا تنظیمات تغییر کردن به صورت خودکار.
 • عدم عملکرد صحیح سیستم‌ های خنک ‌کننده و فن ‌ها به دلیل مشکل در برد الکترونیکی.
 • عدم نظم در عملکرد یخچال ال جی.
 • عدم واکنش به دستورات داده شده از طریق کنترل ‌های الکترونیکی، مانند تنظیم دما یا روشن و خاموش کردن دستگاه.

در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ‌ها، توصیه می‌ شود، از یک تکنسین متخصص در زمینه تعمیر یخچال فریزر در اصفهان برای بررسی و تعمیر دستگاه خود کمک بگیرید.

نحوه رفع کد خطای dh یخچال فریزر ال جی

برای رفع ارور dh یخچال فریزر ال جی باید موارد زیر را انجام دهید.

رفع خرابی هیتر دیفراست

اگر ارور dh مربوط به خرابی هیتر دیفراست یخچال ال جی باشد، حتما باید هیتر تعویض شود. برای تعویض این قطعه می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • یخچال فریزر ال جی را خاموش کنید و تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید.
 • هیتر یخچال فریزر ال جی در قسمت پشت و در اواپراتور قرار دارد.
 • در تمامی یخچال‌ ها هیترها معمولاً در کنار کویل ‌های اواپراتور قرار دارد.
 • برای دسترسی به این قطعه باید برخی از اجزا را جدا کنید. مانند خارج کردن کشوها، خارج کردن مواد غذایی، یخساز و غیره.
 • در برخی از مدل‌ های یخچال فریزر ال جی جهت دسترسی به هیتر باید یک پنل پلاستیکی را باز کنید.
 • هیتر با دو سیم به یخچال متصل شده است. این دو اتصال را از یخچال جدا کنید. جهت تست هیتر هم می ‌توانید از یک اهم‌ متر مقدار مقاومت هیتر را اندازه بگیرید.
 • در این مرحله هیتر قدیمی را جدا کرده و هیتر جدید را نصب کنید.
 • تمامی اتصالات و قطعاتی که از یخچال جدا کرده ‌اید را سر جای خود قرار دهید و یخچال را روشن کنید.

رفع خرابی برد

اما اگر ارور dh یخچال فریزر ال جی مربوط به خرابی برد الکترونیکی باشد، باید این قطعه تعمیر و یا تعویض شود. نحوه تست و تعویض برد الکترونیکی یخچال فریزر ال جی یک کار بسیار تخصصی و حساس می ‌باشد. زیرا از این قطعه به عنوان مغز دستگاه نام برده می ‌شود. پس بهتر است جهت تعویض و تعمیر آن از تکنسین‌ های ماهر و زبده مرکز تعمیرات صفاهان سرویس کمک بگیرید.

هزینه رفع ارور dh یخچال فریزر ال جی

هزینه رفع ارور dh یخچال فریزر ال جی

هزینه هایی که برای رفع این ارور باید در نظر داشته باشید شامل موارد موارد زیر می شود:

 • هزینه عیب یابی: در ارور dh ممکن است مشکل از هیتر دیفراست، اتصالات یا برد الکترونیکی باشد که تشخیص آن توسط تکنسین هزینه بر است.
 • خرید قطعه: ممکن است برای رفع این ارور قطعاتی مانند: هیتر دیفراست، برد الکترونیکی و … مصرف شود که هر کدام هزینه های متفاوتی دارند.
 • اصل یا غیر اصل بودن قطعات: قطعات اصل و اورجینال هزینه بالاتری نصبت به غیر اصل و فیک دارند. در مجموعه صفاهان سرویس، برای عمر بالای قطعات، از قطعه های اصل استفاده می شود.
 • تعمیر یا تعویض قطعات: هزینه تعمیر یا تعویض قطعات یخچال ممکن است بسته به نوع مشکل و قطعات مورد نیاز متغیر باشد. هزینه‌ ها شامل هزینه تعمیرات، هزینه قطعات یدکی و هزینه کار تعمیرکار می شود.
 • هزینه ایاب و ذهاب

کلام آخر…

در مرکز تعمیرات صفاهان سرویس، تیم متخصص و حرفه ‌ای آماده است تا بهترین خدمات را برای رفع ارورهای یخچال فریزر ال جی ارائه کند. با داشتن تجربه و دانش کافی در این حوزه، ما به شما اطمینان می ‌دهیم که مشکلات یخچال فریزر شما را به بهترین شکل ممکن برطرف خواهیم کرد. شماره های تماس جهت ثبت درخواست های تعمیراتی: 09130108396

تیم ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز، به سرعت و با دقت به رفع ارورهای مربوط به یخچال و فریزر ال جی می‌پردازد. اعتماد به خدمات ما، به خاطر تضمین کیفیت و قیمت مناسب ماست. اگر نیاز به رفع ارورهای یخچال فریزر ال جی دارید، با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در اسرع وقت به شما کمک کنند.

بیشتر بخوانید: ارور a3 یخچال فریزر ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 89 = 94