ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا

5/5 - (14 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

احتمالا برایتان پیش آمده است که گاهی اوقات یخچال فریزر اسنوای شما هشدارهایی را از خود نشان دهد. ما در اینجا هستیم تا برای شما بگوییم که دلیل این ارورها چیست. هشداری که قصد داریم در مورد آن سخن بگوییم ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا است. بروز این کد خطا می تواند احتمالا خرابی سنسور در یخچال فریزر باشد. بررسی سوکت سنسور و یا تعویض قطعه مورد نظر در همچین مواقعی توسط افراد کاربلد الزامی است. شما می توانید برای تعویض قطعه معیوب به تعمیرکاران مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان صفاهان سرویس اطلاع بدهید.

سنسور داخلی یخچال چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

حالا که متوجه شدید دلیل ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا این قطعه بوده، پس بهتر است ضرورت سالم بودن آن را نیز بدانید، بنابراین همچنان همراه ما باشید. سنسورها نوعی مبدل هستند و بسته به وظایف خود، کمیت های مخصوصی را اندازه گیری می کنند. سنسور داخل یخچال اسنوا وظیفه تنظیم دما و رطوبت فضای داخلی دستگاه را برعهده دارد. به این صورت که به طور مداوم دمای داخلی را اندازه می گیرد و آن را به برد الکتریکی ارسال می کند و میزان دما بر روی دستگاه نشان داده می شود.

اگر بعد از اندازه گیری دما، سنسور متوجه شود که دما به اندازه کافی خنک نیست به کمپرسور فرمان می دهد تا کارکرد خود را افزایش دهد. پس اگر این ارور را مشاهده کردید و متوجه شدید که فضای داخل دستگاه شما گرم است می بایست حتما اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه کنید تا از خرابی بیشتر بتوانید جلوگیری کنید.

شما باید از فرد خبره ای کمک بگیرید تا بدون عیب و نقص این عمل را برایتان انجام دهد. تکنسین های متخصص تعمیر یخچال فریزر اسنوا در اصفهان ، مرکز صفاهان سرویس همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز هستند. در چنین مواقعی آنها در ابتدا سوکت سنسور را چک می کنند و سپس بعد از عیب یابی قطعه مورد نظر، اقدام به تعویض برد قدرت نیز می کنند.

دلایل خرابی سنسور یخچال اسنوا

دلایل خرابی سنسور یخچال اسنوا

اگر ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا مشاهده کردید، در ابتدا باید بفهمید که چرا این اتفاق افتاده است. از دلایلی که ممکن است باعث خراب شدن سنسور داخل دستگاه شده باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسیب دیدگی و ایراد ترموستات یخچال فریزر اسنوا
 • باز ماندن درب یخچال به مدت طولانی
 • عدم گردش مناسب هوا به علت خرابی دیفراست
 • برفک بستن داخل یخچال
 • نامناسب بودن دمای داخلی یخچال

در هر صورت بهتر است یک فرد متخصص یخچال فریزر شما را بررسی کند و سنسور خراب دستگاه شما را تعویض نماید. شما می توانید از تکنسین های مرکز صفاهان سرویس کمک بگیرید.

علائم خرابی سنسور داخلی یخچال فریزر اسنوا

اگر سنسور داخلی دستگاه شما خراب شده باشد شما شاهد ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا خواهید بود. از مهمترین علامت های دیگر خراب شدن این قطعه می توان به عدم خنک شدن دستگاه به صورت صحیح اشاره کرد. علامت های دیگری نیز دارد که شامل:

 • گرم و یا سرد شدن بیش از حد یخچال فریزر
 • نمایش نادرست دمای یخچال فریزر

نحوه تست سنسور در یخچال فریزر اسنوا

نحوه تست سنسور در یخچال فریزر اسنوا

در صورت بروز خرابی در سنسورها ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا مشاهده خواهد شد، در چنین مواقعی شما می بایست با استفاده از یک اهم سنج، سنسور معیوب را تست کنید. مراحل تست این قطعه به شرح زیر است:

 • در اولین مرحله می بایست سنسور معیوب را از دستگاه جدا کنید.
 • برای تست به صورت صحیح باید اجازه دهید دمای سنسور مطابق با دمای محیط شود.
 • باید این نکته را بدانید که سنسورها را می بایست در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد اندازه بگیرید و عددی را که نشان می دهد باید با عدد اعلام شده توسط برند دستگاه مقایسه کنید.
 • بعد از تست سنسور اگر دمای اندازه گیری شده توسط اهم متر، همان دمای بود که شرکت سازنده اعلام داشت، نشان دهنده سالم بودن سنسور است.
 • بعد از انجام مرحله قبل، حالا باید سنسور را درون دستان خود بگیرید تا گرمای دست شما را حس کند. اگر دمایی که نشان داده بود کاهش یافت، این هم نشانه ای دیگر برای سالم بودن سنسور است.
 • در اقدام بعدی سنسور را در آب و یخ قرار دهید. میزان اهم باید تغییر کند و افزایش یابد.

اگر تمام موارد ذکر شده را مشاهده کردید، نشان دهنده سالم بودن سنسور دستگاه شما است و باید دیگر قطعات متصل به سنسور را مورد بررسی قرار دهید، گاهی ممکن است سیم های رابط دچار خرابی شده باشند.

نحوه تعویض سنسور یخچال فریزر اسنوا

در این بخش از مقاله می خواهیم به صورت گام به گام مراحل تعویض سنسور داخل یخچال را برای رفع ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا توضیح دهیم. شما با به کاربردن موارد زیر قادر خواهید بود عمل تعویض را خودتان در منزل انجام دهید. البته اگر دانش فنی مورد نیاز را نیز دارید.

 • ابتدا باید یخچال را از برق بکشید.
 • محل دقیق قرار گیری سنسور را در دستگاه خود بیابید، معمولا در مدل های مختلف ممکن است محل نصب آن متفاوت باشد. می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید.
 • بعد از پیدا کردن سنسور مورد نظر، کاور پلاستیکی روی آن را جدا کنید.
 • سنسورها به طور معمول به وسیله سوکت به بدنه یخچال فریزر متصل هستند، به آرامی با استفاده از سیم چین، سوکت را جدا کنید.
 • سنسور جدیدی را که با توجه به برند و مدل دستگاه خود را خریداری کرده اید در محل نصب سنسور قدیمی، جایگذاری کنید. آن را می بایست به سوکت متصل کنید.
 • کاور پلاستیکی را بر روی سنسور قرار داده و دستگاه را به جریان برق متصل کنید.

لازم است ذکر کنیم انجام مراحل بالا به سادگی این نوشتار نیستند و بهتر است از شخص کاربلد کمک بگیرید. تکنسین های ماهر صفاهان سرویس برای شما به صورت تخصصی این عمل را انجام خواهند داد. همچنین یک قطعه اورجینال و اصل را برای شما نصب خواهند کرد که برای مدت های طولانی می تواند برای شما کار کند.

بهترین مرکز تعمیر ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا

در قسمت های بالا ذکر کردیم که دلیل ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا خرابی سنسور دستگاه می باشد. چاره کار تعویض این قطعه توسط افراد ماهر است. اما بهترین مرکز تعمیر و یا تعویض این قطعه باید مهارت های لازم، تخصص کافی و همچنین تجربه تعمیر و تعویض اینگونه قطعات را داشته باشد.

بهترین مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان باید دارای تکنسین های مجرب در این خصوص باشد. همچنین ابزارهای لازم و به روز را نیز در بهترین کیفیت داشته باشد. خدماتی که ارائه می دهد قابل اعتماد باشند. ما به شما میگوییم که مرکز تعمیر صفاهان سرویس تمام موارد گفته شده را به صورت یکجا دارد و می توانید بر روی کمک آنها به بهترین شکل ممکن حساب باز کنید. برای مرتبط شدن با این مرکز می توانید از طریق شماره تماس 09130108396 اقدام کنید.

هزینه تعویض و یا تعمیر سنسور یخچال اسنوا

هزینه تعویض و یا تعمیر سنسور یخچال اسنوا

برای برطرف کردن ارور F3 در  یخچال فریزر اسنوا باید سنسور آن را تعویض کنید. اما نگران هزینه نباشید. مرکز صفاهان سرویس بر طبق تعرفه اتحادیه هزینه دریافت می کند و هیچگونه تخلفی در این زمینه انجام نخواهد داد. هزینه نهایی این قطعه به موارد زیر بستگی دارد:

 • قیمت به روز شده قطعه در بازار
 • هزینه عیب یابی
 • ایاب ذهاب
 • نوع قطعه
 • مکان تعمیر
 • اصل یا فیک بودن قطعه
 • برند قطعه

پیشنهادات

اگر می خواهید به بررسی علت ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا بپردازید ما به شما پیشنهاد می کنیم که این عمل را حتما با دانش کافی انجام دهید. اگر از خود و توانایی های خود مطمئن نیستید بهتر است از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا با توجه به مدل یخچال فریزر، بتواند دستگاه شما را به صورت دقیق چک کند و عمل تعویض این قطعه را به درستی انجام دهد.

همچنین اگر یخچال فریزر اسنوا به هر دلیلی مشکل پیدا کرد، سریعا به مرکز صفاهان سرویس خبر دهید. خودتان دست به کار تعمیر نشوید، زیرا دستکاری کردن قطعات وسایل برقی، بدون داشتن دانش کافی ممکن است به دستگاه، آسیب های جدی تری وارد کند. در آخر پیشنهاد می دهیم که یخچال فریزر اسنوا خود را به صورت دوره ای سرویس کنید تا عملکرد دستگاه شما بهبود یابد.

سخن آخر

امیدواریم توانسته باشیم کمکی کرده باشیم تا بتوانید علت بروز ارور F3 در یخچال فریزر اسنوا را پیدا کنید. ما تمام تلاش خود را در گردآوری مطالب مهم و ضروری در این خصوص کرده ایم. باز هم پیشنهاد می کنیم از طریق شماره تماس 09130108396 به مرکز صفاهان سرویس متصل شوید و بگذارید نیروهای متخصص دست به کار تعویض این قطعه حیاتی در دستگاه شما شوند. چرا که هر خطای کوچک ممکن است عواقب بزرگتری را به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر و تعویض موتور یخچال فریزر اسنوا ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *