ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش

4.9/5 - (30 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش که یکی از بارزترین ارورها و کدهای خطا در لباسشویی بوش است صحبت کنیم. این ارور شایع‌ترین کد خطا در مدل های مختلف ماشین لباسشویی بوش می باشد. البته این نکته را باید در نظر گرفت که علت ارور E23 می تواند نشان دهنده چندین مشکل و یا ایراد در لباسشویی بوش باشد.

برخی از ایراداتی که در ارور E23 پیش می آید، به راحتی قابل حل می باشد. اما برخی دیگر به راحتی قابل حل نیستند و حتماً باید از تکنسین ها و متخصصین مجرب کمک بگیرید. در صورت برخورد با کدخطای E23 در لباسشویی بوش می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید. کافیست درخواست های خود را در سایت ثبت نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت به محل شما عزیزان اعزام شوند.

علت ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش و نحوه رفع آن

بروز ارور E23 در لباسشویی بوش علت های متفاوتی دارد که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

معیوب شدن آکوا استاپ یا شیر برقی

علت نمایش کدخطای ای 23

وظیفه این قطعه در ماشین لباسشویی کنترل ورودی آب است. هنگامی که آب داخل مخزن به حد کافی رسید، سنسور هیتروستات فعال شده و به برد الکترونیکی لباسشویی اطلاع می دهد. برد هم فرمان قطع آب را به شیر برقی ارسال می کند.

هنگامی که این قطعه معیوب شده باشد، باعث نشتی آب به داخل لباسشویی می شود و در آن هنگام سنسور تشخیص نشتی آب فعال شده و در نهایت باعث پدیدار شدن ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش می شود.

نحوه رفع

برای رفع این مشکل باید قطعه یا سنسور آکوا استاپ یا همان شیر برقی تعمیر یا تعویض شود. جهت تعویض یا تعمیر قطعه شیر برقی از یک متخصص با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. مجموعه صفاهان سرویس می تواند بهترین خدمات را در تعمیرات لباسشویی بوش در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهد.

وجود مشکل در پمپ تخلیه لباسشویی بوش

وظیفه پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی خارج کردن آب کثیف و هدایت آن به سمت فاضلاب است. هنگامی که پمپ تخلیه خراب شود، آب داخل دیگ محفظه لباس می ماند و به مرور زمان باعث نشتی و فعال شدن سنسور نشتی آب می شود. بدین ترتیب ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش ظاهر می گردد.

نحوه رفع

جهت رفع این مشکل باید در ابتدا اتصالات پمپ تخلیه چک شود و در صورت سالم بودن اتصالات، قطعه پمپ باید تعویض یا تعمیر شود. هنگام تعویض قطعه به این نکته توجه کنید که از قطعات اصل و اورجینال استفاده نمایید. مجموعه صفاهان سرویس در تعمیر لوازم خانگی همیشه از قطعات مرغوب و اورجینال استفاده می کنند.

وجود پوسیدگی یا پارگی در اتصالات آب ورودی یا خروجی

اگر شیلنگ ها و محل اتصال شیلنگ ها دچار نشتی شوند، حسگر نشتی آب موجود در کف ماشین لباسشویی بوش فعال شده و ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش بر روی نمایشگر ظاهر می شود.

نحوه رفع

تمامی محل اتصالات شیلنگ به قطعات و همچنین خود شیلنگ ها را بررسی نمایید که از هرگونه پوسیدگی و یا زدگی به دور باشند.

وجود ایراد یا مشکل در قسمت جاپودری لباسشویی بوش

مشکل در قسمت جاپودری لباسشویی بوش

همانطور که از اسم مخزن جاپودری پیداست، محلی است که مواد شوینده در آن ریخته می‌شود و توسط آب این مایع شوینده یا پودر به دیگ محفظه لباس منتقل می گردد. در صورتی که مخزن جاپودری ایراد داشته باشد یا شکسته شده باشد آب از آن نشت کرده و سنسور نشتی آب داخل ماشین لباسشویی را فعال می کند، که این امر موجب پدیدار شدن ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش می شود.

نحوه رفع

مخزن جاپودری را از محل خود خارج کرده و تمامی اجزای آن را مورد بررسی قرار دهید که دچار شکستگی نشده باشد. همچنین هنگام جا زدن این مخزن مراقب باشید که دقیقاً در محل خود قرار گیرد.

هزینه رفع ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش

هزینه هایی که برای رفع ارور E23 باید بپردازید به شرح زیر می باشد. به دلیل اینکه این کد خطا می تواند چندین مشکل و یا ایراد را در بر گیرد عیب یابی آن هزینه بیشتری نسبت به کد خطاهای دیگر می برد.

  • هزینه استفاده از قطعات اصل اورجینال یا غیر اصل
  • هزینه تعمیر
  • هزینه ایاب و ذهاب

همیشه از متخصصان و تعمیرکارانی استفاده کنید که علاوه بر اینکه در کار خود حرفه ای هستند، هزینه های دریافتی آنها هم طبق تعرفه اتحادیه باشد. مرکز صفاهان سرویس این ضمانت را به شما می‌دهد که تمامی قیمت های اخذ شده طبق تعرفه اتحادیه می باشد و همچنین از قطعات اورجینال و اصل استفاده می کند.

کلام آخر…

ارور E23 در ماشین لباسشویی بوش یکی مهمترین و شایع ترین ارورهای ماشین لباسشویی برند بوش می باشد. در صورتی که در همان ابتدای کار جلوی این مشکل و ارور را نگیرید به مرور زمان تمامی اجزای داخل ماشین لباسشویی زنگ می زند و باید هزینه بیشتری بپردازید.

پس در همان ابتدای مشاهده ارور دستگاه را از برق کشیده و با یک متخصص تماس حاصل فرمایید. اگر ساکن شهر اصفهان و حومه هستید می توانید جهت برطرف کردن این ارور با صفاهان سرویس تماس حاصل فرمایید. شماره تماس ما  09130108396  . 

بیشتر بخوانید: تعویض جاپودری ماشین لباسشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *