سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش

5/5 - (34 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

هر روزه با پیشرفت تکنولوژی، فناوری های بکار رفته در لوازم خانگی هم دست خوش تغییرات و هوشمندتر می شوند. در این مقاله قرار است درباره یک فناوری جدید و بروز از کمپانی برند بوش صحبت کنیم. نام این فناوری جدید سیستم آی دوز ماشین لباسشویی بوش می باشد. علاوه بر معرفی این سیستم و کارکرد آن، درباره خرابی ها و هزینه های ناشی از خرابی سیستم I-dos لباسشویی هم اشاراتی خواهیم کرد.

اگر ماشین لباسشویی بوش شما دارای سیستم I-dos است که دچار ایراد و مشکل شده است، باید از تکنسین هایی استفاده کنید که علم تعمیر این فناوری جدید را داشته باشند.

پرسنل ‌مجموعه صفاهان سرویس با دانش فنی بروز و جدید خود می توانند به شما عزیزان در تعمیر و سرویس سیستم آی دوز و همچنین کلیه تعمیرات ماشین لباسشویی بوش در اصفهان کمک کنند. کافیست درخواست های تعمیراتی خود را در سایت ما ثبت نمایید، تا کمتر از ۲۴ ساعت از خدمات تیم ما بهره مند شوید.

نحوه کارکرد سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش

کلمه I-DOS کوتاه شده عبارت Intelligent) Automatic Dosing System) به معنای سیستم خودکار تنظیم کننده هوشمند است. کمپانی بوش برای صرفه جویی در آب انرژی برق و مواد شوینده سیستم آیدوز راه اندازی کرد. به طور کلی مزایای سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش به شرح زیر می باشد:

 • صرفه جویی در مصرف آب (سالانه ۵۸ وان پر از آب)
 • صرفه جویی در مصرف مواد شوینده (سالانه ۱۱ لیتر)
 • صرفه جویی در میزان مصرف برق

سیستم آی دوز ماشین لباسشویی دارای دو مخزن می باشد. یکی برای مایع شوینده و دیگری برای مایع نرم کننده. کافیست شما این دو مخزن را پر کنید تا ماشین لباسشویی بوش به صورت هوشمند با اندازه گیری پارامترهایی، به صورت خودکار از مایع شوینده استفاده کند.

در سیستم آیدوز لباسشویی بوش ۴ حسگر وجود دارد که دستگاه به وسیله این چهار حسگر میزان برداشت از مایع شوینده را تنظیم میکند.

حسگرهای مرتبط با سیستم آیدوز

سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش

وزن لباس ها: لباسشویی بوش به وسیله حسگر وزن، وزن لباس ها را تشخیص داده که یکی از عوامل میزان استفاده از مایع شوینده است.

نوع برنامه شست و شو (جنس لباس): با توجه به نوع برنامه‌ای که برای شستشو در ماشین لباسشویی بوش تنظیم می کنیم، دستگاه به صورت هوشمند جنس لباس ها را از نوع برنامه ما تشخیص می دهد که یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان استفاده از مایع شوینده جنس می باشد.

کثیفی لباس ها: هنگامی که سیستم I-dos ماشین لباسشویی فعال باشد در مرحله اول یک بار آبکشی صورت می گیرد و بعد از تخلیه حسگر، کثیفی آب را اندازه می گیرد. هر چه کثیفی لباس ها بیشتر باشد میزان استفاده از مواد شوینده هم بیشتر می شود.

سختی آب: میزان سختی آب هم در آب کشی اول اندازه گیری می شود. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد، میزان استفاده از مواد شوینده هم بیشتر می گردد.

ماشین لباسشویی بوش به وسیله اندازه گیری این چهار پارامتر (توسط حسگرهای به کار رفته شده) و اطلاع آن به برد ماشین لباسشویی میزان برداشت مایع شوینده از مخزن را تنظیم می کند.

نکته: در مخازن سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش فقط می توانید از مایع های شوینده استفاده کنید. هنگامی که نمی خواهید از این سیستم استفاده کنید آن را غیرفعال کرده و مواد شوینده خود را در جاپودری بریزید.

دلایل خرابی سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش

خرابی هایی که می تواند برای سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش اتفاق بیفتد به شرح زیر می باشد:

 • پر کردن بیش از حد مخازن از مایع شوینده
 • استفاده از مواد شوینده نامرغوب یا تاریخ مصرف گذشته.
 • رسیدن آب به سیم کشی ها و اتصالات سیستم آیدوز ماشین لباسشویی (کد خطای ۸۰ و ۸۱ برای این مورد است)

نکته: هنگامی که مایع شوینده به طور کامل تخلیه نشده باشد، از مایع با برند دیگر مخزن را پر نکنید. بگذارید مایع شوینده اول کامل تخلیه شود یا اگر تخلیه نشده است از همان برند مایع شوینده در مخزن بریزید. اگر برند دیگری می خواهید استفاده کنید و صبر کنید تا مخزن کامل خالی شود.

در صورت مشاهده خرابی در سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش می توانید از تیم صفاهان سرویس جهت تعمیر آن کمک بگیرید.

هزینه تعمیر یا تعویض سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش

تعمیر یا تعویض سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش

هزینه هایی که برای تعمیر یا تعویض سیستم I-dos ماشین لباسشویی باید پرداخت کنید، به شرح زیر می باشد:

 • هزینه عیب یابی سیستم I-dos ماشین لباسشویی بوش
 • خرید قطعه اصل و اورجینال
 • هزینه تعمیر و سرویس سیستم آیدز ماشین لباسشویی
 • هزینه ایاب و ذهاب

چرا خرید لباسشویی بوش دارای فناوری آیداس (i-DOS) پیشنهاد می شود؟

تکنولوژی همیشه سعی بر آن داشته که کارها را برای انسان ها راحت تر کند. سیستم آیداس یا همان آیدوز لباسشویی بوش نیز یک تکنولوژی جدید است که کار با لباسشویی را حتی راحت تر از آنچه که در جال حاضر هست کرده. از این رو پیشنهاد می شود که لباسشویی بوشی را خریداری کنید که مجهز به سیستم i-DOS باشد. از علل این امر می توان موارد زیر را ذکر کرد:

 • به دلیل تشخیص میزان مواد شوینده مورد نیاز، شما می توانید مخزن ها را پر کرده و لباسشویی هر میزانی که لازم است را استفاده می کند. دیگر نیازی نیست هر بار شوینده را در مخزن بریزید و یا نگران این موضوع باشید که مقدار ریخته شده کافی بوده یا خیر.
 • نیازی به چک کردن میزان مواد شوینده در مخزن ها ندارید. زیرا زمانی که نزدیک به اتمام این مواد باشد، لباسشویی با چراغ چشمک زن مخصوص آن را به شما اطلاع می دهد.
 • بسیاری از افراد به دلیل استفاده از شوینده به مقدار زیادتر از لازم، باعث ایجاد حساسیت پوستی می شوند. زیرا این شوینده ها در لابه لای الیاف پارچه می ماند. اما سیستم i-DOS لباسشویی بوش دقیقا مقدار لازم را استفاده خواهد کرد.
 • مورد آخر صرفه جویی است. شما هم با استفاده مقدار درست مواد شوینده در مصرف مواد شوینده صرفه جویی می کنید. هم اینکه به دلیل استفاده از مقدار مناسب شوینده ها از خراب شدن زودتر لباس ها جلوگیری می نمایید. همچنین به دلیل آبکشی به میزان مورد نیاز، در مصرف آب هم صرفه جویی می شود.

کلام آخر…

هنگام استفاده از سیستم آیدوز ماشین لباسشویی بوش سه خط وجود دارد. این خط ها نشان دهنده میزان استفاده ماشین لباسشویی از مایع شوینده است. یک خط استفاده از مایع شوینده کمتر، دو خط استفاده متوسط و سه خط استفاده زیاد است.

شما می توانید هر گونه تعمیرات و سرویس مربوط به سیستم I-dos ماشین لباسشویی را به مجموعه صفاهان سرویس بسپارید. جهت ارتباط با مجموعه ما و ثبت درخواست های تعمیر خود می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعویض و تعمیر موتور ماشین لباسشویی بوش ، تعمیر ماشین‌ لباسشویی کندی در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 + = 70