ارور E2 ماشین لباسشویی دوو

5/5 - (8 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

شما هم حتما تاکنون با ارور E2 ماشین لباسشویی دوو برخورد داشته ‌اید. این ارور زمانی نمایش داده می‌ شود که آب با فشار زیاد به داخل ماشین وارد شود. به زبان ساده این ارور به فشار آب و میزان آب ورودی ماشین مربوط است.

زمانی که فشار آب و یا میزان آب به هر دلیلی بیش از حد تعیین شده وارد ماشین شود، ارور E2 ماشین لباسشویی دوو بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می‌ شود. حال ما در این مقاله قصد داریم به راه‌ های جلوگیری از نمایش این ارور، علت‌ های نمایش آن و همچنین رفع آن بپردازیم پس تا آخر مقاله ما را همراهی کنید.

علل نمایش ارور E2 ماشین لباسشویی دوو و نحوه رفع آن

بالا بودن فشار آب منطقه

اگر منطقه ‌ای که شما در آن زندگی می ‌کنید فشار آب بالایی دارد و یا از یک پمپ قوی برای افزایش فشار آب استفاده می ‌کنید، احتمال بروز این ارور در دستگاه شما خیلی بالاست. هنگامی که فشار آب بالا باشد، آب با فشار بالا وارد ماشین می‎ شود و در نتیجه ارور  E2 ماشین لباسشویی دوو روی صفحه نمایش دستگاه نشان داده می‌ شود.

نحوه رفع

برای رفع این مورد باید شیر آب ورودی ماشین را کمی ببندید تا فشار آب کاهش پیدا کند و خطا رفع شود. اگر هم از پمپ استفاده می‌کنید، پمپ را برای مدتی خاموش کرده و پس از اتمام کار ماشین، دوباره پمپ را روشن نمایید.

عدم کارکرد صحیح شیر برقی

شیر برقی قطعه ‎ای در ماشین لباسشویی است که با فرمان برد مسیر ورود آب را باز و بسته می ‎کند. هنگامی که این قطعه دچار مشکل شود، ممکن است به موقع آب ورودی را قطع نکند و در نتیجه آب بیشتر از حد مورد نیاز وارد ماشین شده و ارور E2 ماشین لباسشویی دوو به کاربر نشان داده می ‌شود.

همچنین در برخی موارد چکه کردن آب از شیر برقی دستگاه موجب نمایش این ارور شده می‌شود. ورود آب زیاد به دستگاه، علاوه بر بروز ارور  E2، می ‌تواند باعث بروز مشکلاتی دیگر همانند عدم تخلیه آب ماشین گردد.

نحوه رفع

برای رفع این مشکل باید شیربرقی بررسی شود و در صورت نیاز تعویض و یا تعمیر گردد. این کار هم امری تخصصی است و نیاز به دانش فنی دارد.به همین علت توصیه ما به شما این است که حتما از یک تکنسین مجرب در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اصفهان در این مورد کمک بخواهید.

عدم کارکرد صحیح سنسور سطح آب

عدم کارکرد صحیح سنسور سطح آب

سنسور سطح آب یکی از سنسورهای ماشین لباسشویی دوو است که هنگامی که آب ورودی به میزان لازم رسید، این سنسور به برد اطلاع می ‌دهد و برد هم فرمان بستن جریان آب را به شیربرقی ارسال می ‌کند.

هنگامی که سنسور سطح آب ماشین لباسشویی دوو خراب شود، سطح آب به درستی تشخیص داده نمی ‌شود و در نتیجه آب بیش از حد نیاز وارد ماشین شده و ارور  E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می‌ شود.

نحوه رفع

برای رفع این ارور باید سنسور سطح آب بررسی و تعویض گردد.

عدم کارکرد صحیح پمپ آب

همانطور که می ‎دانید یکی از مراحل اصلی شست ‎و ‎شوی ماشین لباسشویی مرحله تخلیه آب آن است. در فرآیند تخلیه آب پمپ نقش بسزایی را اجرا می‌ کند و در صورت خرابی این قطعه، آب به درستی تخلیه نمی ‌شود و سطح آب بالا می ‌رود و در نتیجه ارور E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می ‌شود. از عوامل خرابی پمپ ماشین لباسشویی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مسدود بودن فاضلاب
 • وجود آشغال و پرز در پمپ
 • خرابی یکی از قطعات داخلی پمپ یا شکستگی آن
 • مسدود بودن شلنگ
 • فاصله نامناسب شلنگ از فاضلاب

نحوه رفع

برای رفع این ارور باید ابتدا پمپ ماشین لباسشویی دوو را بررسی کنید. اگر پمپ خراب بود، باید در صورت امکان آن را تعمیر کنید. اگر تعمیر ممکن نبود، اقدام به تعویض آن بنمایید.

عدم کارکرد صحیح برد و ارور E2 ماشین لباسشویی دوو

برد یک قطعه کوچک در ماشین است که حکم مغز ماشین لباسشویی را دارد. این قطعه فرمان بسته و باز شدن را به شیر برقی ماشین می‌دهد و علاوه بر آن کارکرد دیگر قطعات را نیز کنترل می ‎کند. هنگامی که این قطعه مهم خراب شود، فرمان نادرستی به سایر قطعات از‌ جمله شیر برقی ماشین ارسال می‌ شود. در نتیجه آب بیش از حد نیاز وارد دستگاه شده و ارور E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می ‌شود.

نحوه رفع

برای رفع این مشکل باید برد توسط یک فرد متخصص بررسی شود. تعمیر و تعویض برد نیاز به تخصص و دانش فنی دارد به همین دلیل شما باید با یک تکنسین تماس حاصل بفرمایید.

پیشنهاد ما به شما در این زمینه مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان است. متخصصان مجموعه صفاهان سرویس مشکل شما را به بهترین نحو ممکن و در سریعترین زمان حل می ‌کنند. همچین هزینه دریافتی متخصصان این مجموعه، تماماً بر اساس مصوبه اتحادیه می ‌باشد و هیچ هزینه اضافه‌ تری از شما عزیزان کسب نمی‌ گردد.

قطعی اتصالات داخلی دستگاه

قطعی یا وجود مشکل در اتصالات و سیم‌ کشی سنسور سطح آب و یا برد می ‎تواند باعث بروز ارور E2 ماشین لباسشویی دوو گردد. هنگامی که اتصالات دستگاه دچار قطعی و یا خرابی شوند، فرمان‌ های برد و یا پیام‎ های سنسور به درستی ارسال نمی‌ شوند. شیربرقی بیش از حد باز می ‎ماند. از آنجایی که آب زیادی وارد دستگاه می‌ شود ارور E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده می‌ شود.

نحوه رفع

برای رفع این مورد باید تمامی اتصالات دستگاه بررسی شوند و درصورت قطعی و یا سوختگی، به سرعت رفع شود. لازم به ذکر است که این کار باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود و از عهده یک کاربر عادی خارج است.

راه‌ های جلوگیری از نمایش ارور E2 ماشین لباسشویی دوو

راه‌های جلوگیری از نمایش ارور E2 ماشین لباسشویی دوو

جرم گیری

جرم ‌گیری به موقع و تمیزی ماشین باعث افزایش مدت عمر قطعات ماشین لباسشویی دوو همانند پمپ، سنسور، شیر برقی و… می ‌گردد. برای جرم ‌گیری ابتدا یک قرص یا پودر جرم ‌گیر و یا سرکه سفید و جوش شیرین را پس از خالی کردن کامل ماشین لباسشویی درون مخزن جاپودری بریزید. این مخلوط را همچنین می ‌توانید در داخل دستگاه هم بریزید.

سپس دما را روی 70 الی 90 درجه تنظیم کرده و برنامه شست‌ و ‏شو را به ماشین لباسشویی دوو بدهید.

عدم استفاده از ماشین در زمان‌ های اوج مصرف برق

استفاده کردن از ماشین لباسشویی دوو در زمان ‎های اوج مصرف برق، باعث آسیب رساندن به اتصالات دستگاه می ‎شود و یا ممکن است که ارور E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده شود. پس از روشن کردن ماشین لباسشویی در این مواقع خودداری کنید.

استفاده صحیح و مناسب

در صورت استفاده نامناسب از ماشین و یا استفاده بیش از حد از آن، برخی از قطعات حساس همانند برد آسیب می ‎بیند و همین موضوع باعث می ‎شود ارور E2 ماشین لباسشویی دوو نمایش داده شود.

نصب ماشین در مکان مناسب

هنگام نصب ماشین لباسشویی دوو باید به این نکته توجه کنید که جایی که ماشین نصب می شود نباید مرطوب و گرم باشد. چرا که رطوبت باعث خرابی برد و دیگر قطعات داخلی دستگاه می‎ گردد.

هزینه رفع ارور E2 ماشین لباسشویی دوو

همانطور که در مقاله ذکر کردیم، عوامل مختلفی می ‎توانند باعث نمایش ارور E2 ماشین لباسشویی دوو شوند. به همین دلیل نحوه بر‌طرف کردن این ارور در هر‌ مورد متفاوت است. به همین دلیل نمی‎توان به‌ طور قطع هزینه ثابتی را برای این امر در نظر گرفت.

از عواملی که بر روی هزینه رفع ارور E2 ماشین لباسشویی دوو تأثیر می ‌گذارند، می ‎توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • هزینه ایاب و ذهاب
 • نوع خرابی قطعه آسیب دیده
 • دلیل نمایش این ارور
 • هزینه قطعه خراب شده در بازار در صورت نیاز به تعویض
 • مدل ماشین لباسشویی دوو
 • و…

در صورت تمایل، می ‌توانید با کارشناسان پاسخگو ما در مجموعه صفاهان سرویس، جهت اطلاع از هزینه دقیق رفع ارور E2 ماشین لباسشویی دوو تماس بگیرید.

کلام آخر…

ارور E2 ماشین لباسشویی دوو یکی از رایج ‌ترین ارورهای ماشین لباسشویی دوو است که همانطور که گفتیم به سطح و فشار آب ورودی دستگاه مرتبط است. هنگامی که شما این ارور را مشاهده کردید بهترین کار این است که ابتدا خود دستگاه را خاموش کرده و سپس به صورت دستی آب درون ماشین را تخلیه کنید.

بعد از انجام این موارد، شما باید با یک متخصص تماس گرفته که بخش ‌های مختلف ماشین را مورد بررسی قرار داده و اقدام به رفع ارور E2 ماشین لباسشویی دوو کند. در این زمینه شما می توانید از متخصصان مجموعه صفاهان سرویس کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که تمامی تعمیرات و تعویض‎ های لوازم خانگی با قیمتی منصفانه و مطابق مصوبه اتحادیه انجام می‎ شود. همچنین در امر تعویض قطعات، تماماً قطعات اورجینال و اصل مورد استفاده قرار می‎ گیرد. ما برای اطمینان بیشتر شما، گارانتی خدمات 60 روزه ‌ای را درنظر گرفته ‌ایم تا شما عزیزان با اطمینان کامل از خدمات ما استفاده کنید. جهت ارتباط و دریافت اطلاعات بیشتر، می ‌توانید با مجموعه صفاهان سرویس با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موتور ماشین لباسشویی ال جی

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 45 = 52