علت سر و صدا در یخچل فریزر

5/5 - (28 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

یکی از مشکلات موجود و رایج در وسایل وجود سر و صدا اضافی در دستگاه می باشد. این سر و صدا برای کاربران بسیار آزار دهنده و نگران کننده است و بدنبال علت به وجود آمدن این سر و صدا هستند. این موضوع در یخچال فریزر نیز وجود دارد که شما پس از استفاده طولانی مدت از دستگاه ممکن است با آن مواجه شوید.

ما قصد داریم در ادامه به شما علت سر و صدا در یخچال فریزر را توضیح دهیم. این سر و صدا دلایل مختلفی دارد. اگر دلیل به وجود آمدن صدا مشکل حادی بود باید از یک تکنسین کمک دریافت کنید تا به رفع مشکل شما بپردازد. صفاهان سرویس می تواند در این مورد به شما کمک کند و بهترین تکنسین ها را به منزل شما جهت عیب یابی بفرستد.

علت سر و صدا در یخچال فریزر و روش های رفع آن

در تمامی مدل های یخچال فریزر علت به وجود آمدن صدا یکسان می باشد و هیچ تفاوتی ندارد. مواردی همچون خراب شدن موتور فن اوپراتور یخچال فریز، درگیر شدن پره های فن، معیوب شدن موتور فن کندانسور، شل شدن پایه های کمپرسور و یا کندانسور و همچنین از مهترین آنها تراز نبودن دستگاه، از دلایل به وجود آمدن صدا در دستگاه می باشد.

همچنین خرابی رله برد، برخورد لوله های رفت و برگشت گاز، قرار دادن یک شی بر روی دستگاه، به وجود آمدن صدا در هنگام راه اندازی موتور، به وجود آمدن مشکل در یخساز و صدای برگشت گاز از موارد دیگر علت سر و صدا در یخچال فریزر می باشد.

فن یخچال فریزر

چون یکی از رایج ترین دلایل از به وجود آمدن سر و صدا در یخچال فریزر خرابی فن می باشد بهتر است با آن بیشتر آشنا شوید. در دستگاه فن هایی وجود دارد که می توان به فن اوپراتور، فن کمپرسور و…  اشاره کرد.

فن ها را دارای یک موتور، میل شفت و پروانه می باشند. اگر هر یک از این قطعات معیوب شوند و یا چیزی مانع حرکت آنها شود، علت سر و صدا در یخچال فریزر خواهد بود. برای مثال زمانی که عمل یخ زدایی به خوبی انجام نشود امکان برخورد پروانه های فن با یخ وجود دارد. این موضوع باعث ایجاد سر و صدا می شود.

میل شفت ممکن است پس از مدتی کار کردن شل شود و سر و صدای تولید کند که در این زمان شما باید فن را تعویض کنید. همچنین اگر صدا از میل شفت فن بدلیل کثیفی و خشک شدن آن بود، می توانید مقداری روغن به آن بزنید تا صدا برطرف شود.

پروانه های به کار رفته در فن های یخچال فریزر لاکی و بسیار شکننده هستند و ممکن است بشکنند. چنانچه پروانه های فن شکسته باشند علاوه بر عملکرد نادرست فن نیز علت سر و صدا در یخچال فریزر هستند که شما می توانید به راحتی پروانه های شکسته فن را جدا کرده و پروانه نو را جایگزین آن کنید.

موتور یخچال فریزر یکی از علت های صدا در یخچال فریزر

علت صدا در موتور یخچال فریزر

دلیل صدا دادن موتور دستگاه می تواند بخاطر خرابی و یا پایان عمر مفید آن باشد. همچنین اگر پیچ هایی که موتور را به دستگاه متصل کرده است شل شده باشند، باعث تکان خوردن موتور می شود و در نهایت سر و صدا ایجاد می شود.  موتور درون یک محفظه قرار گرفته است که این محفظه موتور را در مقابل ضربه و رطوبت ایمن نگه می‌ دارد. اگر برای محفظه مشکلی به وجود بیاید ممکن است در اثر تکان خوردن موتور سر و صدا ایجاد شود.

تراز نبودن دستگاه

اگر پس از نصب یخچال فریزر و یا جا به جایی دستگاه با سر و صدا مواجه شدید علت سر و صدا در یخچال فریزر تراز نبودن دستگاه می باشد. تراز نبودن دستگاه از شایع ترین دلایل وجود سر و صدا است. پیچ هایی زیر دستگاه تعبیه شده اند تا شما بتوانید با استفاده از آنها دستگاه خود را تراز کنید و از ایجاد سر و صدا جلوگیری نمایید.

درب یخچال فریزر

درب ها دارای لولاهایی هستند که نقش مهمی در باز و یا بسته شدن درب دارند. همچنین لولاها چرخش درب را آسان تر می کنند. پس از گذشت زمان و باز و بسته کردن مکرر درب لولاها خراب می شوند و باعث ایجاد صدا در دستگاه می شود. همچنین ممکن است روغن و یا ماده روان کننده لولا تمام شده باشد که اگر لولا آسیب ندیده باشد شما می توانید با روغن کاری دوباره صدا را برطرف کنید.

علت صدا در فریزر

علت ایجاد صدا در فریزر فقط مربوط به فن های موجود در فریزر می باشد. اگر پروانه فن فریزر به کشوها و یا بدنه فریزر برخورد کنند سر و صدا ایجاد خواهد شد. خرابی فن نیز می تواند دلیل برزو صدا شود. قبل از تعویض فن فریزر، فن را تمیز کنید و مقداری روغن به آن بزنید. اگر مشکل صدا برطرف شد نیازی به تعویض فن نخواهید داشت ولی در غیر این صورت باید فن تعویض گردد.

علت صدای جیر جیر در یخچال فریزر

علت سر و صدا در یخچال فریزر به صورت جیرجیر می تواند مربوط به خرابی فن اوپراتور باشد. همچنین اگر برفک زدایی به درستی انجام نشده باشد، پروانه های فن به برفک ها گیر کرده و صدای جیر جیر به گوش شما خواهد رسید.

علت صدای تق تق در یخچال فریزر

زمانی که دستگاه در حال برفک زدایی می باشد بدلیل گرم شدن هیتر المنت در میان برفک ها، این صدا ایجاد می شود. همچنین علت به وجود آمدن این نوع صدا می تواند مربوط به زمان راه اندازی کمپرسور باشد. اگر در زمان استارت کمپرسور رله خراب شده باشد و یا توان کافی برای راه اندازی نداشته باشد، صدای تق تق از یخچال شنیده خواهد شد.

در صورتی که موتور خراب شده باشد و یا به عبارتی شاتون زده باشد این صدا ایجاد می شود. خراب شدن قطعاتی مانند فن یخچال، فن کمپرسور و فن کندانسور نیز باعث ایجاد صدای تق تق در دستگاه می شود. برای بررسی و یافتن علت سر و صدا در یخچال فریزر می توانید با صفاهان سرویس، مرکز تعمیر یخچال فریزر در اصفهان، تماس حاصل کنید.

علت صدای قولنج در یخچال فریزر

علت صدای قولنج در یخچال فریزر

درون دستگاه لوله هایی وجود دارد که به وسیله فوم پوشانده شده اند. مرغوب نبودن لوله و یا فوم ها باعث می شود تا لوله با فوم فاصله داشته باشد. در زمان گرم و سرد شدن و یا انقباض و انبساط لوله های یخچال فریزر صدایی همانند صدای شکستن قولنج به گوش خواهد رسید.

علت صدای آب در یخچال فریزر

این صدا در یخچال فریزر زمانی ایجاد می شود که دستگاه در حال برفک زدایی باشد و هیتر المنت در حال آب کردن برفک های موجود در یخچال فریزر باشد. اگر صدا آب کم باشد مسئله نگران کننده ای نخواهد بود. اگر دستگاه شما دارای یخساز باشد، صدای آب از دستگاه بدلیل فعالیت یخساز شنیده خواهد شد. ریخته شدن آب درون سینی تخلیه نیز باعث ایجاد صدای آب خواهد شد.

علت صدای شبیه به قل قل کردن در یخچال چیست؟

صدای شبیه جوشانده شدن آب یا قل قل کردن عمدتا بعد از جابه جایی یخچال فریزر شنیده می شود. در این حالت شما باید از یک تعمیرکار بخواهید دستگاه را بررسی کند. این شخص عمدتا گاز یخچال شما تخلیه می کند و یخچال را شستشو می دهد. سپس دوباره جهت شارژ گاز یخچال اقدام می نماید.

شنیده شدن صدای لرزش کم از یخچال

در صورتی که صدایی شبیه به ویبره و یا لرزش از یخچال فریزر خود می شنوید، این مربوط به تراز نبودن دستگاه است. شما به سادگی می توانید با تراز کردن یخچال فریزر این صدا را رفع کنید. برای این مورد می توانید پایه های زیر یخچال را تنظیم کنید که تراز شود.

کلام آخر…

همانطور که در بالا مطالعه کردید علت سر و صدا در یخچال فریزر گوناگون می باشد و ممکن است علت صدا به وجود آمده مهم نباشد و بدلیل فعالیت دستگاه باشد. ولی اگر علت سر و صدا در یخچال فریزر مربوط به خرابی قطعات باشد باید حتما از یک تکنسین کمک دریافت کنید.

مجموعه صفاهان سرویس به عنوان مرکز تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان، می تواند در این زمینه خدمات خوبی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. افرادی که مایل به دریافت کمک از مجموعه ما می باشند کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل نمایند.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر ال جی در اصفهان ، علت بوق زدن یخچال دوو

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =