ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

5/5 - (28 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مقاله قرار است درباره سنسور MEMS و کاربرد آن، علت ارور E8 و نحوه رفع آن و در آخر هزینه رفع ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ گفت و گو کنیم. سنسور لباسشویی یک تکنولوژی است که در ماشین لباسشویی استفاده می ‌شود. اصل کار سنسور لباسشویی بر اساس تشخیص و نظارت بر شرایط لباسشویی است. این سنسورها به طور خودکار و به صورت الکترونیکی عملکرد ماشین لباسشویی را کنترل می ‌کنند.

وظیفه اصلی سنسورهای لباسشویی شامل تشخیص میزان شستشو، دمای آب، سرعت چرخش برنامه شستشو و موارد دیگر است. با توجه به اطلاعات دریافتی از سنسورها، ماشین لباسشویی قادر است برنامه شستشوی مناسب را اجرا کرده و لباس‌ ها را به طور بهینه تمیز و شسته کند.

گاهی اوقات این سنسورها دچار خرابی و ایراد می شوند، که باید در اسرع وقت جهت رسیدگی به آن اقدام نمایید. شما عزیزان می توانید از تکنسین های مجموعه صفاهان سرویس جهت هرگونه خرابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان کمک بگیرید. این عزیزان می توانند شما را در رفع ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ همراهی کنند.

معرفی سنسور MEMS یا ارتعاشی لباسشویی سامسونگ

سنسور ارتعاشی یا همان MEMS در لباسشویی سامسونگ یک تکنولوژی است که برای تشخیص و کنترل ارتعاشات و لرزش ‌ها در هنگام عملکرد دستگاه استفاده می‌ شود. این سنسور به صورت الکترونیکی نصب شده و قادر است ارتعاشات غیرمعمول را در دستگاه لباسشویی شناسایی کند.

وظیفه اصلی سنسور ارتعاشی در لباسشویی، پایش و کنترل ارتعاشات ناشی از چرخش موتور، جابجایی لباس ‌ها و توازن دستگاه است. با تشخیص ارتعاشات غیرمعمول، سنسور می‌ تواند عملکرد دستگاه را متوقف کند و خطرات ناشی از لرزش شدید را کاهش دهد. با استفاده از سنسور MEMS یا ارتعاشی، عملکرد دستگاه لباسشویی سامسونگ بهبود می‌یابد و عمر آن نیز افزایش پیدا می کند.

همچنین، استفاده از این سنسورها به لحاظ ایمنی بسیار موثر است و می ‌تواند از وقوع حوادث و آسیب به کاربران جلوگیری کند.

علت ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

این ارور هنگامی رخ می دهد که سنسور MEMS دچار مشکل یا خرابی شده باشد.
سنسور MEMS یا ارتعاشی در ماشین لباسشویی سامسونگ برای تشخیص و کنترل حرکات و ارتعاشات دستگاه استفاده می ‌شود. برخی از خرابی ‌های ممکن در سنسور ارتعاشی لباسشویی عبارتند از:

 • خرابی فیزیکی سنسور MEMS لباسشویی سامسونگ: ضربه قوی، اصطکاک یا خراش می ‌تواند منجر به شکستن یا خرابی بدنه فیزیکی سنسور ارتعاشی شود.
 • خرابی در مکانیزم داخلی سنسور ارتعاشی لباسشویی سامسونگ: ارتعاشات شدید می‌ توانند باعث خرابی در مکانیزم ‌های داخلی سنسور ارتعاشی شوند که ممکن است منجر به از کار افتادن سنسور شود.
 • خرابی در اتصالات سنسور MEMS: تغییرات فشار، جابجایی ناگهانی و… می ‌توانند باعث خرابی و قطعی اتصالات داخلی سنسور شوند و تأثیر منفی بر عملکرد سنسور داشته باشند.
 • خرابی الکتریکی سنسور ارتعاشی یا MEMS: اختلالات الکتریکی مانند نوسانات شدید برق شهری می ‌تواند باعث خرابی مدارهای الکترونیکی داخلی سنسور شده و باعث قطع عملکرد سنسور ارتعاشی شود.
 • تغییر شکل سنسور ارتعاشی ماشین لباسشویی سامسونگ: ارتعاشات شدید، فشار زیاد یا تغییرات دما می‌توانند منجر به تغییر شکل قطعات داخلی سنسور شود و این امر باعث از کار افتادن سنسور MEMS شود. در این حالت شما ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده خواهید کرد.

برای جلوگیری از خرابی ‌های سنسور ارتعاشی لباسشویی سامسونگ، مهم است که دستورالعمل‌ ها و راهنمایی های تولید کننده را رعایت کنید. سیستم را در شرایط مناسب استفاده کنید و از ضربات قوی شدید و استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ در شرایط محیطی نامناسب پرهیز کنید.

نحوه رفع ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید خرابی و مشکلات مربوط به سنطور MEMS یا همان ارتعاشی لباسشویی سامسونگ را بر طرف کنید. برای رفع خرابی سنسور ارتعاشی لباسشویی سامسونگ، می ‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی منبع برق لباسشویی سامسونگ: ابتدا اطمینان حاصل کنید که لباسشویی سامسونگ به طور صحیح به منبع برق وصل شده است. همچنین حتما از یک محافظ برق مجزا برای لباسشویی استفاده کنید، تا دستگاه شما از نوسانات برق شهری در امان باشد.
 • بررسی سیم‌ ها و اتصالات سنسور MEMS لباسشویی سامسونگ: ممکن است سیم‌ ها و اتصالات مربوط به سنسور ارتعاشی خراب شده یا جدا شده باشند. بررسی کنید که آیا همه سیم‌ ها به درستی متصل شده‌ باشند و هیچ کدام از اتصالات قطع نشده است. در صورت لزوم، سیم‌ ها را جدا کرده و دوباره آن ‌ها را به درستی متصل کنید.
 • بررسی خود سنسور ارتعاشی یا MEMS لباسشویی سامسونگ: ممکن است سنسور ارتعاشی خود خراب شده باشد. در صورت لزوم، سنسور را تعویض کنید.
 • تست سنسور MEMS ماشین لباسشویی سامسونگ: با استفاده از مولتی‌ متر یا دستگاه تست سنسور، عملکرد سنسور ارتعاشی را بررسی کنید. ابتدا دستگاه را در حالت تست سنسور قرار دهید و سپس پایه‌های مثبت و منفی سنسور را به دستگاه متصل کنید. سپس برنامه لباسشویی را اجرا کنید و ولتاژ و سیگنال خروجی را بررسی کنید. در صورت عدم وجود ولتاژ یا سیگنال، ممکن است سنسور خراب باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.
 • تمیز کردن سنسور ارتعاشی ماشین لباسشویی سامسونگ: در بعضی موارد، سنسور ارتعاشی ممکن است به دلیل گرد و غبار و روغن‌ های موجود در لباسشویی کثیف شده باشد. برای تمیز کردن سنسور، از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید و آن را به دقت پاک کنید.

با وجود همه این مراحل، اگر هنوز مشکل خرابی سنسور ارتعاشی و ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ رفع نشده است، توصیه می‌ شود از یک متخصص مجرب در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

هزینه رفع ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

سنسور MEMS ماشین لباسشویی سامسونگ

هزینه هایی که ممکن است برای رفع ارور E8 متحمل شوید، به شرح زیر می باشد:

 • هزینه عیب یابی سنسور MEMS لباسشویی سامسونگ (که آیا خود سنسور خراب است یا اتصالات سنسور).
 • تعمیر سنسور ارتعاشی یا همان MEMS لباسشویی سامسونگ (معمولا خود سنسور قابل تعمیر نمی باشد، اما اتصالات سنسور قابل تعمیر می باشد.)
 • تعویض سنسور MEMS(هزینه مربوط به تهیه سنسور اورجینال و اصل – هزینه تعویض سنسور)
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

ما در مجموعه صفاهان سرویس سعی کرده ایم، با استفاده از افزایش دانش فنی پرسنل، بهترین خدمات را در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصفهان به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین تمامی قیمت های این مجموعه طبق نرخ اعلام شده از طرف اتحادیه می باشد. جهت ارتباط با ما برای تعمیر لباسشویی و رفع ارور E8 ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور BE1/BE2/E12/E14 در لباسشویی سامسونگ ، تعمیر یخچال فریزر اسنوا در اصفهان ، تعمیر ظرفشویی بوش

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 + = 69