علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ

4.7/5 - (30 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب سعی بر آن شده علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ و همچنین جمع شدن آب در کف فریزر سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم. در یخچال فریزرهای امروزی با وجود مکانیسمی به نام یخ زدایی تمامی برفک های داخل یخچال و فریزر به صورت خودکار از بین می رود. یخچال فریزرهای نوفراست سامسونگ هم از این قاعده مستثنی نیستند و به صورت خودکار برفک های داخل یخچال و فریزر را از بین می برند.

هنگامی که برفک آب می شود توسط لوله های انتقال آب به دور موتور جهت خنک شدن انتقال می یابد. اگر به هر دلیلی این انتقال به صورت درست انجام نشود باعث بروز مشکلاتی می شود. در ادامه مطلب به این مشکلات اشاره خواهیم کرد. هنگام برخورد با مشکل یخ زدگی در کف فریزر سامسونگ موضوع را با یک تکنسین مجرب در میان بگذارید.

مجموعه صفاهان سرویس می تواند بهترین سرویس و خدمات را در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان به شما ارائه دهد. کافیست مشکلات و درخواست های خود را در سایت ثبت نمایید. برای مطالعه خدمات ارائه شده ما در زمینه تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در اصفهان اینجا را کلیک کنید.

علت جمع شدن آب در کف فریزر سامسونگ و یخ زدن آن

قبل از آنکه به موضوع علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ بپردازیم در ابتدا علت جمع شدن آب در کف فریزر را توضیح می دهیم.

آسیب‌دیدگی سینی تخلیه آب فریزر سامسونگ

در تمامی برندهای یخچال فریزر مقداری آب نشت می کند. این آب در سینی قسمت پایینی فریزر جمع می شود و بدون خیس کردن قسمت های دیگر، در آن سینی بخار می شود. اگر این سینی معیوب یا سوراخ شده باشد آب از آن عبور کرده و در کف فریزر جمع می شود و یخ می زند.

مسدود شدن مسیر یخ زدایی(دیفراست) یخچال فریزر سامسونگ

یخ زدن زیر قفسه آخر فریزر سامسونگ

در امتداد پشتی و پایین یخچال فریزر سامسونگ روزنه ای وجود دارد که اجازه خروج هوای مرطوب را از آن می دهد. اگر به هر دلیلی این مسیر مسدود شده باشد باعث می شود که کویل های کندانسور فشار بیشتری را تحمل کنند و همین امر موجب چکه کردن آب می شود. این آب کفه فریزر جمع شده و یخ می زند و باعث می شود کشوی آخر یخچال فریزر سامسونگ به درستی رفت و آمد نکند. در نتیجه این مورد می تواند علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ باشد.

یخ زدن مسیر تامین آب یخساز فریزر سامسونگ

در مسیر یخساز، لوله های تامین کننده آب وجود دارد. اگر این لوله ها به هر دلیلی یخ بزنند باعث چک کردن آب می شود و این آب به مرور زمان در قسمت پایینی فریزر جمع می شود و یخ می زند.

اگر به هر دلیلی علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ خود را نمی دانید می توانید موضوع را با متخصصان صفاهان سرویس در میان بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت جهت رفع مشکل شما تکنسین مربوطه را اعزام می کنند.

مشکلات یخ زدن آب کف فریزر سامسونگ

هنگامی که یخ زدگی کف فریزر زیاد شود باعث می شود که کشوهای پایینی به خوبی تردد نکنند و در صورت فشار زیاد بر کشو باعث شکستگی آن می شود. همچنین این آب یخ زده در کف فریزر سامسونگ به مرور زمان باعث می شود که کابین داخل فریزر بو بگیرد. اگر در اسرع وقت به یخ زدگی آب کف فریزر رسیدگی نکنید متحمل هزینه های بسیار زیاد و گزافی می شوید.

کلام آخر…

اگر مقداری آب در کف فریزر سامسونگ مشاهده کردید، در همان ابتدا منشأ آن را پیدا کنید و آن را رفع کنید. زیرا به مرور زمان منشا آن گسترش یافته و آب بیشتری در کف فریزر شما جمع شده و یخ می زند. در متن بالا به علت یخ زدن کف فریزر سامسونگ پرداختیم. امیدواریم با خواندن این مطلب اطلاعات کافی را به دست آورده باشید.

شما برای حل هر مشکلی در یخچال فریزر سامیونگ می توانید با مجموعه ما به عنوان یکی از معتبرترین مرکزتعمیر لوازم خانگی در اصفهان تماس حاصل فرمایید. جهت ارتباط با ما می توانید با شماره 09130108396 تماس گرفته و درخواست دریافت خدمات خود را ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: ارور RD یخچال فریزر سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =