ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (25 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این متن قرار است درباره ارور 4E1،‌ علت و نحوه رفع آن و در آخر هزینه رفع ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم. اگر احساس می کنید که آب داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ بیش از حد داغ است و همچنین ارور 4E1 بر روی نمایشگر ظاهر شده است، این مطلب را تا انتها با ما دنبال نمایید.

ماشین ظرفشویی‌ های سامسونگ با دارا بودن سیستم‌ های الکترونیکی پیشرفته، قادر به تشخیص و نمایش کدهای خطا هستند. این کدهای خطا، به شما کمک می ‌کنند تا مشکلات و خرابی‌ های ماشین ظرفشویی را شناسایی کنید و بتوانید به طور دقیق تعمیرات لازم را انجام دهید. مهم است که قبل از هرگونه تعمیر، دستورالعمل تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را مطالعه کنید.

توصیه می ‌شود تعمیرات پیچیده و سخت را به تعمیرکاران مجرب و متخصص مجموعه صفاهان سرویس واگذار کنید. زیرا این مجموعه بیش از ۲۰ سال سابقه کار در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان دارد.

ترمیستور یا سنسور دما ظرفشویی سامسونگ

سنسور دمای ماشین ظرفشویی یک حسگر است که برای اندازه ‌گیری دمای آب در داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می‌ شود. این سنسور معمولاً در نزدیکی منبع گرمایی ماشین ظرفشویی قرار دارد و می ‌تواند دمای آب را به صورت دقیق اندازه ‌گیری کند.

کاربرد اصلی سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ، کنترل و تنظیم دمای آب است. با استفاده از این سنسور، ماشین ظرفشویی می ‌تواند دمای آب را به طور خودکار تنظیم کند تا بهترین نتیجه شستشو را برای ظروف و لوازم آشپزخانه فراهم کند. به عنوان مثال، برای شستشوی ظروف چرب، ممکن است نیاز به آب گرمتر باشد تا چربی را بهتر بردارد. در مقابل، برای ظروف حساس ظرفیف ممکن است نیاز به آب سردتر باشد تا آسیبی به آنها وارد نشود.

با استفاده از سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامشونگ، ماشین قادر است دمای آب را به طور خودکار تنظیم کند و بهترین شرایط شستشو را فراهم کند. این به معنای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی و آب است. همچنین می ‌تواند به کاهش آسیب به ظروف و لوازم آشپزخانه کمک کند.

علت ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر دمای آبی که برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده می شود، بیش از ۸۰ درجه سانتیگراد باشد، این کد خطا بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. علت بالا رفتن دمای آب از ۸۰ درجه سانتیگراد در ظرفشویی سامسونگ می تواند به دلایل زیر باشد:

 • داغ بودن آب ورودی به ظرفشویی (دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد)
 • معیوب شدن سنسور دما یا همان ترمیستور ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • خرابی برد الکترونیکی ظرفشویی سامسونگ

نحوه رفع ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای برطرف کردن این ارور باید موارد زیر را بررسی و در صورت معیوب بودن قطعات آن ها را تعمیر یا تعویض نمایید.

اندازه گیری دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی سامسونگ

نباید دمای آب ورودی به ظرفشویی سامسونگ بالای ۵۰ درجه سانتیگراد باشد. از این رو برای رفع این مشکل، آبگرمکن یا پکیج خود را چک نمایید که با درجه صحیح تنظیم شده باید.

بررسی سنسور دما یا ترمیستور ظرفشویی سامسونگ

برای تست سنسور دما در ماشین ظرفشویی سامسونگ، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در قدم اول نکات ایمنی را را رعایت کنید.
 • پس از دسترسی به سنسور دما، مطمئن شوید که اتصالات سیم‌ ها به سنسور صحیح است و هیچ خرابی یا قطعی وجود ندارد. در صورت وجود هر گونه خرابی، سیم‌ ها را تعمیر یا تعویض کنید.
 • برای تست عملکرد سنسور دما، می ‌توانید از یک مولتی ‌متر استفاده کنید. در حالت تست دما، مولتی‌ متر را در حالت اندازه ‌گیری مقاومت قرار دهید.
 • با استفاده از دستورالعمل‌ های تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی خود، مقادیر مقاومت مورد انتظار برای سنسور دما را بیابید. این مقادیر معمولاً در دفترچه راهنمای دستگاه یا منابع دیگری که توسط سازنده فراهم شده است، ذکر شده است.
 • با استفاده از مولتی‌ متر، سر تستر را به سرهای سنسور دما ماشین ظرفشویی سامسونگ متصل کنید و مقاومت را اندازه ‌گیری نمایید. مقاومت باید با مقدار مورد انتظار مطابقت داشته باشد. در صورتی که مقدار مقاومت با مقدار مورد انتظار تفاوت دارد، سنسور دما ممکن است خراب یا نیاز به تعویض باشد.

در صورتی که سنسور دمای ظرفشویی معیوب شده باشد یکی از کدهای خطایی که بر روی نمایشگر ظاهر می شود، ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

بررسی و تست برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

تست برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تست برد الکترونیکی، می ‌توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

استفاده از مولتی‌متر

با استفاده از مولتی ‌متر، می ‌توانید ولتاژ‌ها، جریان‌ ها و مقاومت‌ های مختلف را اندازه‌ گیری کنید. با اتصال سرهای مولتی ‌متر به نقاط مختلف برد الکترونیکی، می‌ توانید بررسی کنید که آیا ولتاژ‌ها و جریان ‌ها در حد مورد انتظار هستند یا خیر.

استفاده از منبع تغذیه خارجی

با استفاده از یک منبع تغذیه خارجی، می ‌توانید ولتاژ‌های مختلف را به برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی سامسونگ اعمال کنید و عملکرد آن را بررسی کنید. با تغییر ولتاژ و مشاهده واکنش برد، می ‌توانید مشکلات محتمل را تشخیص دهید.

استفاده از ابزارهای تست خاص

برخی از ابزارهای تست خاص مانند لوازم تست شبکه‌های منطقی (logic analyzer)، اسیلوسکوپ (oscilloscope) و تسترهای خاص می‌ توانند در تشخیص مشکلات الکترونیکی کمک کنند. این ابزارها به شما امکان می ‌دهند ولتاژ‌ها، سیگنال ‌ها و تغییرات زمانی را با دقت بیشتر بررسی کنید.

در هر صورت، قبل از هر تست، بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید و از روش ‌های تست معتبر و مناسب استفاده کنید. همچنین، در صورت عدم اطمینان یا نیاز به تخصص فنی بیشتر، بهتر است با تعمیرکاران مجموعه صفاهان سرویس تماس بگیرید.

هزینه رفع ارور 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه های رفع این ارور شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی قطعه برد الکترونیکی یا سنسور دمای ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • تعویض قطعات مربوط به برد الکترونیکی یا سنسور دمای ظرفشویی سامسونگ
 • تعمیرات برد الکترونیکی و اتصالات بین برد و سنسور دما
 • هزینه ایاب و ذهاب

کلام آخر…

ما در مجوعه صفاهان سرویس در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در اصفهان توانسته ایم سهم بسزایی از بازار تعمیرات را به خود اختصاص دهیم. مجموعه ما با داشتن پرسنلی مجرب و کار آزموده آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. جهت ارتباط با مجموعه ما می توانیم با شماره 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید: ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + = 9