ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

5/5 - (27 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در این مطلب قرار است درباره موضوع علت و رفع ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ و همچنین هزینه رفع آن صحبت کنیم. تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در اصفهان، به عنوان یکی از خدمات مهم و مورد نیاز در حوزه تعمیرات لوازم خانگی، ارائه می ‌شود. اصفهان با داشتن جمعیت بزرگی و تعداد زیادی از محصولات سامسونگ در خانه‌ ها و محل‌ های کار، یک بازار مهم برای تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ است.

تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ شامل تعمیر و نگهداری انواع لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و سایر لوازم الکترونیکی است. این تعمیرات می ‌تواند شامل رفع خرابی‌ های سخت افزاری و نرم افزاری، تعویض قطعات معیوب، تنظیم و تعمیر مدارهای الکترونیکی و سایر خدمات مرتبط با تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ باشد.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیر لوازم خانگی سامسونگ در اصفهان به مجموعه صفاهان سرویس مراجعه فرمایید.

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ یک قطعه مهم در سیستم عملکرد ماشین ظرفشویی است. وظیفه اصلی این پمپ، تخلیه آب کثیف از داخل ماشین ظرفشویی و انتقال آن به لوله ‌های فاضلاب است. پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید قدرت کافی برای تخلیه آب را داشته باشد و باید به درستی عمل کند تا ماشین ظرفشویی به طور صحیح عمل کند. در صورتی که پمپ تخلیه مشکل داشته باشد، ممکن است آب کثیف در داخل ماشین بماند و ظروف به درستی شسته نشوند.

علت ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت این ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ، کم بودن سرعت تخلیه آب ظرفشویی است. سرعت کم تخلیه آب در ظرفشویی سامسونگ به دو علت زیر می باشد:

انسداد و گرفتگی لوله تخلیه ظرفشویی سامسونگ

انسداد و گرفتگی لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ می ‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در زیر به برخی از این دلایل اشاره می ‌کنیم:

 • رسوبات و ضایعات غذایی: در طول زمان، رسوبات و ضایعات غذایی می ‌توانند در داخل لوله تخلیه جمع شوند و باعث انسداد آن شوند. این ممکن است به دلیل عدم شستشوی کامل ظروف قبل از قرار دادن آنها در ماشین ظرفشویی یا وجود ذرات بزرگ غذایی در آب باشد.
 • چربی و روغن: چربی و روغن می ‌توانند به دیواره لوله تخلیه چسبیده و باعث انسداد آن شوند. این ممکن است به دلیل شستشوی ناصحیح ظروف چربی‌ زا یا استفاده از مواد شوینده نامناسب باشد.
 • اشیاء خارجی: بعضی از اشیاء ممکن است به طور تصادفی در داخل ماشین ظرفشویی گیر کنند و باعث انسداد لوله تخلیه شوند. این ممکن است شامل قطعات کوچک ظروف شکسته، قطعات پلاستیکی یا سایر اشیاء خارجی باشد.
 • نقص ساختاری: در برخی موارد، لوله تخلیه ماشین ظرفشویی ممکن است نقص ساختاری داشته باشد که باعث انسداد آن شود. این ممکن است به دلیل خرابی یا ترک در لوله تخلیه باشد.

در صورتی که لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ شما انسداد پیدا کند، ممکن است ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ ظاهر شود.

خرابی یا معیوب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت‌ های مختلفی می ‌تواند باعث خرابی یا معیوب شدن پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ شود. برخی از این علل عبارتند از:

 • انسداد لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ: یکی از علت ‌های اصلی خرابی پمپ تخلیه، انسداد لوله تخلیه است. این انسداد ممکن است به دلیل رسوبات غذایی، چربی، مواد غیرقابل تجزیه و تحلیل و یا جسم خارجی دیگری در لوله تخلیه رخ دهد. این انسداد باعث مشکل در جریان آب و تخلیه صحیح آب می ‌شود و در نتیجه پمپ تخلیه ممکن است خراب شود.
 • خرابی موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ: موتور پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نیز ممکن است خراب شود و عملکرد صحیح را انجام ندهد. این خرابی می ‌تواند به دلیل عوامل مختلفی مانند سایش، خرابی قطعات داخلی، عدم تعمیر و نگهداری مناسب و یا عوامل دیگر رخ دهد.
 • عدم تعمیر و نگهداری مناسب از پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ: عدم تعمیر و نگهداری مناسب پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می‌ تواند باعث خرابی آن شود. عدم تمیز کردن و تخلیه منظم لوله تخلیه، عدم تعویض فیلترها و قطعات مصرفی به موقع و یا عدم تعمیر مشکلات کوچک در زمان ممکن می‌ تواند باعث خرابی پمپ شود.
 • استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی سامسونگ: استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی می ‌تواند نیز باعث خرابی پمپ تخلیه شود. برخی از این استفاده‌ های نادرست شامل بارگذاری بیش از حد ظرفشویی، استفاده از مواد شیمیایی نامناسب، استفاده از ظروف غیرقابل شستشو در ماشین ظرفشویی و یا استفاده از ماشین ظرفشویی در دمای بسیار بالا یا پایین است.

در هر صورت، در صورتی که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ شما خراب شده است، توصیه می ‌شود از یک متخصص جهت تعمیر یا تعویض آن کمک بگیرید.

نحوه رفع ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای رفع این ارور باید موارد زیر را بررسی نمایید:

بررسی انسداد لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی انسداد لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

رسوبات و آلودگی

برای رفع این مشکل، می‌توانید از مواد شوینده مناسب و معتبر استفاده کنید و ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی به خوبی پاک کنید. همچنین، می ‌توانید لوله تخلیه را با استفاده از محلول ‌های تمیزکننده خاص یا اسیدهای طبیعی مانند سرکه و بیکربنات سدیم شستشو دهید.

اشیاء خارجی

در صورتی که مشکل انسداد به دلیل وجود اشیاء خارجی است، باید لوله تخلیه را با دقت بررسی کنید و هر چیزی که ممکن است انسداد را ایجاد کند، بردارید.

عیب یابی و بررسی پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ

قبل از هر چیز، مطمئن شوید که ماشین ظرفشویی سامسونگ خاموش است. همچنین، از قبل لوله تخلیه را از هر گونه اشیاء خارجی پاک کنید.

بررسی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

پمپ تخلیه معمولاً در نزدیکی لوله تخلیه قرار دارد. بررسی کنید که آیا پمپ به درستی متصل است و هیچ گونه خرابی یا اتصالات لوله ‌ها وجود ندارد.

تست عملکرد پمپ ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای تست عملکرد پمپ تخلیه، می‌ توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • روش اول: لوله تخلیه را از پمپ جدا کنید و آن را در یک سطل یا ظرف قرار دهید. سپس ماشین ظرفشویی سامسونگ را روشن کنید و ببینید آیا آب به درستی از لوله تخلیه جاری می‌ شود. اگر آب به درستی جاری نمی ‌شود یا جریان آب ضعیف است، ممکن است پمپ تخلیه مشکل داشته باشد.
 • روش دوم: در صورتی که لوله پمپ تخلیه را نمی ‌توانید جدا کنید، می ‌توانید آب را به داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ بریزید و سپس آن را روشن کنید. ببینید آیا آب به درستی از لوله تخلیه جاری می‌ شود و جریان آب قوی است یا خیر.

توجه داشته باشید که این روش‌ ها برای تست پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ عمومی است و ممکن است برای مدل‌ های خاص دیگر تفاوت داشته باشد. بهتر است همیشه دستورالعمل تولیدکننده را مطالعه کنید. در صورت نیاز با یک متخصص در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

هزینه رفع ارور 5C و 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

هزینه هایی که برای رفع ارور 5E و 5C باید پرداخت نمایید شامل موارد زیر می شود:

 • عیب یابی سیستم تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ که شامل پمپ تخلیه و لوله تخلیه می باشد.
 • هزینه تعمیر و تعویض پمپ تخلیه و لوله تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ.
 • استفاده از قطعات اصلی و اورجینال
 • ایاب و ذهاب

کلام آخر…

برای انجام تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در اصفهان، می‌توانید به مرکز صفاهان سرویس مراجعه کنید. این مرکز دارای تکنسین‌ های ماهر و مجرب هستند که با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مناسب، تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ از جمله ماشین ظرفشویی و … را انجام می‌دهند. شماره تماس مجموعه ما 09130108396

بیشتر بخوانید: ارور OC و OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

80 + = 87