تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

5/5 - (71 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

در ماشین ظرفشویی امکان خرابی بازوی آن بسیار زیاد است و ممکن است شما نیاز به تعمیر و یا تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی داشته باشید. بازوی آبپاش برای توزیع آب روی ظروف به صورت یکنواخت، به طور پیوسته می چرخد. از این رو در صورتی که با مشکل مواجه شود، ظروف در دستگاه تمیز نخواهند شد.

در این مقاله ابتدا شما با علل خرابی این قطعه و سپس مراحل تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد. در صورتی که برای تست وجود مشکل در این قطعه و همچنین تعمیر آن درنظر دارید از فردی متخصص کمک بگیرید، متخصصان ما در صفاهان سرویس، مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اصفهان، همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

معرفی بازوی آبپاش

این قطعه با نام های دیگری همچون آب افشان، نازل آبپاش و اسپری آبپاش نیز شناخه می شود. وظیفه بازوی آبپاش شستشوی ظروف می باشد. با چرخش دایره ای خود، آب را روی ظروف پاشیده و باعث تمیز شدن آنها می شود

بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی در چه قسمتی از دستگاه قرار دارند؟

ماشین های ظرفشویی بسته به نوعشان می توانند 2 الی 3 بازو آبپاش داشته باشند. یکی از این بازوها در زیر قفسه پایینی قرار دارد. با بیرون آوردن این قفسه می توانید به سادگی این بازو را ببینید. بازوی دوم عمدتا در زیر سبد بالایی قرار دارد که این بازو هم با درآوردن سبد بالایی قابل مشاهده است.

بازوی آبپاش سوم ماشین ظرفشویی در داخل و به سقف متصل است که می توانید با خم شدن آن را مشاهده کنید. همانطور که گفتیم تعداد بازوهای آبپاش در ماشین ظرفشویی و جایگاه آنها می تواند در مدل های مختلف متفاوت باشد.

علل خرابی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

علل خرابی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی همانند هر قطعه دیگری ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت دچار فرسودگی و خرابی شود. اما علل دیگری نیز هستند که باعث ایجاد مشکل در عملکرد این قطعه و در نتیجه شستشو صحیح ظروف می شوند.

گاهی علت صحیح کار نکردن بازو، از قطعه های دیگر است که باید آنها بررسی و تعمیر شوند. اما اگر مشکل از خود بازو باشد شما باید اقدام به تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی کنید.

  • شل و یا خراب شدن حلقه بلبرینگ بازوی آبپاش که یک حلقه پلاستیکی است. در صورت خرابی این حلقه، فقط کافی است بلبرینگ را عوض کنید.
  • گیر کردن مواد غذایی در سوراخ های بازو
  • وجود مشکل در سیستم فیلترینگ
  • اگر برد ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده باشد، بازوی آبپاش نمی تواند به خوبی وظیفه خود را انجام دهد.
  • رسوب گذاری در آبپاش.
  • مشکل در پمپ که توانایی چرخاندن بازوها را نداشته باشد.

چه زمانی باید اقدام به تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی کنیم؟

برای اینکه متوجه شوید چه زمانی بازوی دستگاه شما مشکل پیدا کرده است و باید آن را تعویض کنید، باید به نشانه های زیر توجه کنید.

  • با کامل شدن برنامه شستشو، هنوز ظروف کثیف هستند.
  • در هنگام شستشو دستگاه سروصدای زیادی دارد.
  • مشاهده شکاف و یا ترک روی بازوی ابپاش.

آموزش تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی

برای تعویض این قطعه بعد از قطع برق دستگاه، ابتدا باید سبدهای ماشین ظرفشویی را در آورید. سپس بازوی پایینی را به سمت بالا بکشید که خارج شوند و بازوهای جدیدی که تهیه کرده اید را جایگزین آن کنید. توجه داشته باشید که هنگام جایگذاری بازوها باید صدای کلیکی را بشنوید که نشان دهنده جا افتادن بازوهاست.

برای تعویض بازوی بالایی، آن را به سمت پایین کشیده و خارج کنید و سپس بازوی جدید را جایگزین کنید. حال سبدها را در دستگاه قرار داده و سپس ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

کلام آخر…

همانطور که قبلا نیز گفتیم، بازوها وظیفه مهمی در تمیزی ظروف دارند. از این رو در صورت وجود مشکل در این قطعه، شما برای کارکرد صحیح دستگاه با مشکل مواجه می شوید. در صورتی که علائمی را مشاهده کردید که نشان دهده خرابی بازوهای آبپاش بود، حتما آن را بررسی و در صورت نیاز به تعویض بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی بپردازید.

توجه به این نکته نیز مهم است که گاهی نداشتن تخصص لازم برای تعویض قطعات ممکن است باعث آسیب به قطعه های دیگر شود. به همین دلیل در درجه اول برای تست و بررسی و اطمینان از وجود مشکل در قطعه مورد نظر شما (شاید مشکل از قطعه دیگری باشد) و در درجه دوم برای تعویض و تعمیرات از افراد متخصص این حوزه کمک بگیرید.

صفاهان سرویس به عنوان بهترین مجموعه تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند به شما در تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک کند. کافی است با شماره 09130108396 تماس بگیرید و از کارشناسان ما راهنمایی لازم را دریافت کرده و یا درخواست تکنسین کنید.

بیشتر بخوانید: سرویس ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا در اصفهان

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =