تعویض سنسور یخچال فریزر

4.9/5 - (36 امتیاز)

صفاهان سرویس، بزرگترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، می تواند لوازمی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر و ساید بای ساید را در کمترین زمان ممکن بررسی و عیب یابی کند. در صورت نیاز به تکنسین و دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره 09130108396 تماس بگیرید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی قطعات جدیدی در دستگاه ها و لوازم خانگی به کار می رود که عملکرد دستگاه را بهتر می کند. یخچال فریزر یکی از وسایلی است که پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا در آن قطعاتی مانند سنسور ها بکار برود. در نتیجه از خرابی برخی قطعات جلوگیری شود و عملکرد دستگاه را به طور چشمگیری بهتر کند.

اگر سنسورهای یخچال فریزر خراب شوند خرابی ها و مشکلات زیادی در دستگاه به وجود می آید و به طور کلی عملکرد دستگاه مختل می شود. در صورتی که با خرابی سنسور مواجه شدید برای تعویض سنسور یخچال فریزر با یک تکنسین تعمیر یخچال فریزر ارتباط برقرار کنید تا مشکل شما را برطرف کند.

انواع سنسور یخچال فریزر

تمامی سنسورهای موجود در یخچال فریزر با توجه به وظیفه هایشان عملکرد بخش های مختلف و عوامل تاثیر گذار بر روی دستگاه را می سنجند. سپس با ارسال اطلاعات به برد الکترونیکی دستور فعال شدن و یا قطع شدن قطعه ای را برای محافظت از دستگاه و یا انجام فعالیت صحیح صادر می کنند. انواع سنسورهای موجود در یخچال فریزر به شرح زیر می باشد:

سنسور دما یخچال فریزر

سنسور دما یخچال فریزر

همانطور که از نام این سنسور پیداست وظیفه این سنسور اندازه گیری دمای درون یخچال فریزر می باشد. دمای درون دستگاه نباید از حد استاندارد خود خارج شود. این سنسور دما را اندازه گیری می کند و زمانی که تشخیص دهد دمای درون دستگاه از مقدار استاندارد خود خارج شده است، اطلاعات را به برد الکترونیکی ارسال می کند. برد نیز دستور قطع شدن و یا فعال شدن کمپرسور را صادر می کند تا دما دستگاه تنظیم شود.

سنسور دما فریز

این سنسور نیز همانند سنسور یخچال می باشد که زمانی که دمای درون فریزر تغییر پیدا می کند و از حالت استاندارد خود خارج می شود، اطلاعات را به برد داده و بر کمپرسور را فعال و غیر فعال می کند. این سنسور حساسیت بیشتری نسبت به دمای پایین دارد.

توجه داشته باشید که در صورت خرابی هر کدام از این سنسورها، تکنسین های ما در صفاهان سرویس، در سریع ترین زمان ممکن تعویض سنسور یخچال فریزر را برای شما انجام می دهند.

سنسور دمای محیط

این سنسور نیز مربوط به دما می باشد. ولی این سنسور بر خلاف دو سنسور قبلی که مروبط به دمای دورن دستگاه بود، دمای اطراف دستگاه را اندازه می گیرد. اگر متوجه افزایش دما و یا کاهش دما شد اطلاعات را به برد الکترونیکی انتقال می دهد و برد نیز کمپرسور را با توجه به شرایط تنظیم می کند.

سنسور دیفراست یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای بروزتر و امروزی که بدون برفک هستند سنسور دیفراست در این دستگاه مهم می باشد. همچنین این سنسور از اوپراتور نیز محافظت می کند. این سنسور زمانی که هیتر المنت دستگاه عمل برفک زدایی را انجام داد آن را غیر فعال می کند. زمانی که متوجه خرابی این سنسور شدید برای تعویض سنسور یخچال فریزر با یک تکنسین ارتباط برقرار کنید.

سنسور درب یخچال فریزر

اگر درب یخچال فریزر به مدت طولانی باز بماند این سنسور برای جلوگیری از به هدر نرفتن گاز یخچال فریزر و وارد نشدن هوای محیط به داخل کابین دستگاه، آلارم و صدای بوق را به صدا در می آورد تا افراد را از باز بودن درب یخچال فریزر مطلع کند.

سنسور دیسپنسر یا آب ریز یخچال فریزر

در یخچال فریزرهایی که مجهز به آب ریز و خروج یخ هستند، سنسوری بدین منظور تعبیه شده است تا زمانی که لیوان در قسمت دیسپنسر قرار گرفت سنسور با شناسایی لیوان اجازه خروج آب و یا یخ را صادر کند. زمانی که شما لیوان را قرار دادید و اجازه ریختن آب و یا یخ صادر نشد سنسور خراب شده و شما باید برای تعویض سنسور یخچال فریزر اقدام کنید.

سنسور دمای کمپرسور یخچال فریزر

کمپرسور از فعالیت زیاد گرم می شود و این موضوع باعث می شود تا عمر کمپرسور کم شود و در نهایت خراب شود. این سنسور با اندازه گیری دمای کمپرسور زمانی که کمپرسور بیش از اندازه گرم شد کمپرگسر را خاموش می کند تا از کمپرسور محافظت کند. بدلیل اهمیت زیاد کمپرسور در دستگاه چنانچه متوجه خرابی سنسور دمای کمپرسور شدید برای تعویض سنسور یخچال فریزر اقدام کنید تا از معیوب شدن کمپرسور جلوگیری کنید.

علت خرابی سنسور یخچال فریزر

علت خرابی سنسور یخچال فریزر

زمانی که درب دستگاه بیش از اندازه باز باشد و یا ترموستات خراب شده باشد، داخل یخچال فریزر هوای درون آن بسیار گرم و یا برفک ایجاد می شود که در این زمان سنسور دستگاه از کار می افتد.  چنانچه کمپرسور از کار افتاده باشد. سرما به اندازه کافی درون دستگاه وجود نداشته باشد سنسور معیوب خواهد شد.

اگر سیستم دیفراست و یا برفک زدایی دچار مشکل شده باشن،  درون دستگاه برفک ایجاد می شود و سنسور خراب می شود. اگر سنسورها با مشکل مواجه شدند صدمات زیادی به دستگاه وارد می شود که شما باید برای تعویض سنسور یخچال فریزر سریعا اقدام کنید.

نشانه های خرابی سنسور یخچال فریزر

در یخچال فریزرهای نسل جدید اگر درون دستگاه خرابی رخ دهد با نمایش ارور و یا کد خطا آن را به کاربر انتقال می دهد. زمانی که سنسورهای دستگاه نیز با مشکل مواجه شوند و عملکرد درستی نداشته باشند ارور هایی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. در هر یک از مدل های یخچال فریزر این ارورها متفاوت می باشد.

  • اگر دما درون دستگاه بیش از اندازه بالا و یا پایین باشد نشانه از خرابی سنسور می باشد.
  • چنانچه درب به مدت طولانی باز مانده باشد و هیچ آلارمی به گوش شما نرسد نشانه از خرابی سنسور درب می باشد.
  • بیش از حد داغ شدن کمپرسور و متوقف نشدن آن از دیگر علائم خرابی سنسور دستگاه می باشد که اگر به آن رسیدگی نکنید کمپرسور دستگاه معیوب خواهد شد.
  • اگر درون دستگاه برفک ایجاد شد و از بین نرفت می‌تواند نشانه از خرابی سنسور باشد البته امکان خرابی هیتر المنت نیز وجود دارد.

در صورت خراب شدن سنسور دستگاه، شما می توانید برای تعویض سنسور یخچال فریزر خود با ما در صفاهان سرویس ارتباط برقرار کنید.

تست سنسور یخچال فریزر

شما باید جهت مشخص شدن وجود مشکل در سنسور و یا عدم مشکل سنسور یخچال فریزر را تست نمایید. جهت انجام این تست مراحل زیر را انجام دهید:

  • در مرحله اول باید ترمیستور دستگاه جدا شود.
  • حال باید برای بررسی ابتدا ترمیستور را به دمای محیط برسانید.
  • زمانی که سنسور گرم است باید به K2 اهم در دمای 20 درجه سانتی گراد برسد.
  • اگر می خواهید این قطعه را در دمای پایین تست کنید، آن را در آب یخ قرار دهید. حال در دمای 0 درجه میزان اهم باید معادل K3 باشد.
  • در صورتی که این مقادیر را دریافت کردید، سنسور سالم و در غیر این صورت سنسور خراب شده است.

تعویض سنسور یخچال فریزر

دستگاه را از برق جدا کنید. محل قرارگیری سنسور مورد نظر را از دفترچه راهنما پیدا کنید. پس از پیدا کردن سنسور کاور موجود بر روی آن را جدا نمایید و سپس سوکت های متصل شده به یخچال فریزر را جدا کنید. سنسور را بیرون بیاورد و با کمک اهم متر آن را تست نمایید. اگر سنسور سالم بود دوباره سنسور را در جای خود قرار دهید و به بررسی دیگر قطعات دستگاه بپردازید.

ولی اگر سنسور معوب شده بود سنسور نو خریداری نمایید و آن را جایگزین سنسور معیوب کنید. توجه داشته باشید که حتما باید سنسور خریداری شده مشابه سنسور به کار رفته در دستگاه باشد. در نهایت کاور سنسور را بر روی آن قرار داده و دستگاه را به برق متصل نمایید و عملکرد سنسور را بررسی کنید.

کلام آخر…

در این مقاله شما با انواع سنسورهای موجود در دستگاه و علت و علائم خرابی آن ها و همچنین یا چگونگی تعویض سنسور یخچال فریزر آشنا شدید. اگر در تعویض سنسور با مشکل مواجه شدید و به کمک نیاز داشتید می توانید از مجموعه صفاهان سرویس، مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان، کمک دریافت کنید.

تکنسین های این مجموعه در کمترین زمان ممکن دستگاه شما را عیب یابی و تعمیر می‌ کنند. برای دریافت خدمات از مجموعه ما کافیست با شماره تلفن 09130108396 تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوو در اصفهان ، علت سر و صدا در یخچال فریزر چیست؟

فرم ثبت درخواست تعمیرات

1مشخصات
2دستگاه
3جزییات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 9 = 19